Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: MargartMag
  Bugün: 3
  Dün: 60
  Toplam: 88727

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 2043
  Üye: 0
  Toplam: 2043

  FrpWorld.Com :: View topic - KUZEY RÇZGARI - Kolcu Barınağı
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   KUZEY RÇZGARI - Kolcu Barınağı View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  Dura
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jan 27, 2004
  Posts: 281
  Location: Derfas

  PostPosted: Fri Nov 19, 2010 10:24 am Reply with quoteBack to top

  atölye yapısına doğru meyilli ahşap iskeleden tırmandı.. atölyeyi toplamaya fırsat bulamamıştı henüz..

  son kış güneşini ve serin ama aydınlık havayı değerlendirmek istiyordu.. atölye, 15 adıma 15 adım büyüklükte geniş sayılabilecek bir yapıydı.. ortada büyük bir çalışma tezgahı kenarlarda ise yine tezgahlar ve alet edevat vardı.. aletler oldukça dağınık durumda etrafa savrulmuşlardı.. öncelikle yerde duran keski, çekiç, kama, oyma kalemi, perçin çakma makinesi, testere, biley taşları..vs malzemeleri kaldırıp ortadaki geniş tezgaha yığdı.. ayak altında birşey kalmayınca duvarları inceledi.. duvardaki raflarda düzgün şekilde asılmış el aletleri, iğnelerle ahşap panoya tutturulmuş bir savaş makinesi çizimi, genişçe bir rafta dizilmiş bazı marangozluk ve mekanikle ilgili kitap ve parşömenler vardı.. ortadaki tezgahın üzerinde tavandan sarkan metal bir ayağa sabitlenmiş olan feneri farketti.. parlatılmış çelik aynalarla çevrelenmiş bir yağ lambası idi bu.. çelik aynaları yönlendirerek ışığı bir noktaya odaklamak mümkün olabiliyordu.. Dura hayranlıkla izledi bu mekanik harikayı.. kitapları raftan indirip tozlarını alarak şöyle bir inceledi.. ekseriyetle elf lisanında yazılmıştı kitaplar..

  ortamın durumu ve pek çok şey buranın evvelce elfler tarafından yapıldığını gösteriyordu..

  4 tarafı pencereli aydınlık bir mekandı atölye.. aletlerden yerlerini bulabildiklerini duvardaki askılarına yerleştirdi.. bazı aletlerin yerlerini bulamadı.. onları masanın üzerine düzgünce yerleştirdi.. ahşap panodaki savaş makinesi çizimininin altında ufak bir çizim masası vardı.. bu küçük masanın yan tarafında yaklaşık 20-25 parşömeni alabilecek bir rulo tablası vardı.. bunları sonra incelemek üzere şimdilik görmezden geldi..

  sonra, tezgahın alt tarafındaki toprak küpler çekti dikkatini.. bunları açıp kokladığında yüzüne hoş bir gülümseme yayıldı.. zeytinyağı vardı içlerinde.. ve bu başta fener yakıtı olmak üzere daha pek çok işe yarayabilecek muhteşem bir nimetti..

  ortamı derleyip topladıktan sonra kapısını kilitleyip aşağı salona seyirtti tekrar ahşap iskelelerden inerek.. vakit ikindiye yaklaşıyordu ve akşam için yiyecek birşeyler bulması gerekecekti.. salondaki ocağın kapağını yarıladı.. ateş bir an canlanır gibi oldu giren taze havayla.. üzerindeki çelik güvenlik ızgarasını sıkıca yerleştirdiğinden emin olduktan sonra bıçağı ve yayı ile geniş sırt çantasını alarak inmek için ön kapıdan ip merdivene yöneldi.. artık yiyecek stoklamaya başlayabilirdi..

  kendisi ve istikbalde bu barınağa uğrayacak muhtemel misafirleri için..

  _________________
  Aurë entuluva...!!
  Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.54 Saniye