Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 26
    Dün: 23
    Toplam: 90355

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 833
    Üye: 1
    Toplam: 834

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - Titan Beşlisi (e-roman)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Titan Beşlisi (e-roman) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 8:14 am Reply with quoteBack to top

.

Titan Beşlisi

Arkadaşlar naçizane yazdığım fantastik macera romanını e-kitap haline getirdik. Benim Mavitaş Yöresi Çykiülerim ile bağlantılı bir romandır. Keyifli okumalar diliyorum.

Kapak tasarımı için Devrim Kunter (Devrimk) dostuma teşekkür ediyorum. Sağolsun, kitabın konusuna uygun kapak çizdi benim için.

Image

PdF indirmek için:
    http://www.xasiork.biz/XasiorkYayinevi/index.php?option=com_content&view=article&id=116:titan-belisi&catid=36:e-kitap&Itemid=54

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 2:42 am Reply with quoteBack to top

Güzel bir kapak olmuş. Kitabı ilk tatilimde indirip okumayı istiyorum doğrusu.

Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 6:20 am Reply with quoteBack to top

Birkaç sayfa okudum arada, çok güzel gözüküyor abi, bir ara çıktısını alıp okuyacam Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 2:57 pm Reply with quoteBack to top

paylaştığın için teşekkürler. ilk fırsatta okuyacağım. ipod'a bi yükliyim gerisi koaly Smile

Site Ã?izeri

PostPosted: Fri Oct 15, 2010 1:41 pm Reply with quoteBack to top

Ben de indirdim pdfyi. Yalnız ne pdfler birikti okuyacağım. Maalesef bilgisayardan uzun yazı okuyamıyorum. Sad Ama okumaya çalışacağım.

Hayırlı olsun dwaxer, umarım günün birinde kitaplarını bir siteden indirmek yerine kitapçılardan parayla almak zorunda kalırız Very Happy

Yönetici

PostPosted: Thu Nov 18, 2010 1:03 am Reply with quoteBack to top

Titan Beşlisi...

Zal, Alek, Dwax, Elana ve Fitt değil mi ?

indirip okuyacağım bunlar tanıdık karakterler, neler gelmiş başlarına da titan öldürmüşler bir bakalım...

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Thu Nov 18, 2010 11:58 am Reply with quoteBack to top

e-kitapları artık daha çok seviyorum.

Kendime bir Kindle aldım da Very Happy Elime alıp okuyabiliyorum gözlerim yorulmadan.

Bunu da beğendim okuyaibilrim. Ama şu anda okumakta olduğum başka bir arkadaşın başka bir kitabı var. =)

İnsanın tanıdğı insanların yazdığı kitapları okumasının keyfi de bir ayrı oluyor. Çünkü büyük yazarlar sanki aslında hiç yoklar gibi geliyor sadece isimleri var bu işten özellikle keyif almaya başladım.

Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 8:10 pm Reply with quoteBack to top

İnanamıyorum, beraber yazdığımız öykünün bir kısımını değiştirip tamamen kendine mal etmenin bu kadarı olur. İndirmiştim okumuyordum ama şimdi bir göz atayım da ne göreyim. Bizim Kaçağın aynısı. Sadece benim oluşturduğum karakterlerin adı değişmiş. Alara Tamara. Kheran Kimbal olmuş, Muphsar mupsar diye değişmiş Çnlü Kont Davis Marchans ise başka bir adda. Zaten bizim yazdığımız yazılar 200 sayfa ediyor eklediğin olaylar nerdeyse aynı sonu biraz değişmiş Zal Alek ve Elana buluşuyor onlarla...

http://www.frpnet.net/Inn-Of-FrpNet/viewtopic.php?t=1810

Buradaki öyküyle romana bakarsanız karakterlerin çoğunun aynı olay örgüsünde olduğunu fark edersiniz. Gerekirse sayfa sayısı da verebilirim. İnsan en azından benim adımı koyar oraya. İsim değiştirmekle bir iki olay değiştirmekle olay değişmiyor. Ben sana söylüyordum o iblis bebeği kurguyu ben oluşturdum o hikayede. Bunu biliyorsun yaptığın emek hırsızlığından başka bir şey değil. Sen kendi başına da iyi romanlar yazabilirsin. Bunu yapman ve bu şekilde yayınlaman kendine mal etmen ne kadar doğru.

Denecek bir şey yok, her şey ortada zaten, yazık bir şey diyemiyorum....

Bir kaç güne bir şey yapmazsan koyduğun Xasiork yayınevine bu durumu belirteceğim ayrıca...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 8:38 pm Reply with quoteBack to top

Walter wrote:
    İnanamıyorum, beraber yazdığımız öykünün bir kısımını değiştirip tamamen kendine mal etmenin bu kadarı olur. İndirmiştim okumuyordum ama şimdi bir göz atayım da ne göreyim. Bizim Kaçağın aynısı. Sadece benim oluşturduğum karakterlerin adı değişmiş. Alara Tamara. Kheran Kimbal olmuş, Muphsar mupsar diye değişmiş Çnlü Kont Davis Marchans ise başka bir adda. Zaten bizim yazdığımız yazılar 200 sayfa ediyor eklediğin olaylar nerdeyse aynı sonu biraz değişmiş Zal Alek ve Elana buluşuyor onlarla...

http://www.frpnet.net/Inn-Of-FrpNet/viewtopic.php?t=1810

Buradaki öyküyle romana bakarsanız karakterlerin çoğunun aynı olay örgüsünde olduğunu fark edersiniz. Gerekirse sayfa sayısı da verebilirim. İnsan en azından benim adımı koyar oraya. İsim değiştirmekle bir iki olay değiştirmekle olay değişmiyor. Ben sana söylüyordum o iblis bebeği kurguyu ben oluşturdum o hikayede. Bunu biliyorsun yaptığın emek hırsızlığından başka bir şey değil. Sen kendi başına da iyi romanlar yazabilirsin. Bunu yapman ve bu şekilde yayınlaman kendine mal etmen ne kadar doğru.

Denecek bir şey yok, her şey ortada zaten, yazık bir şey diyemiyorum....

Bir kaç güne bir şey yapmazsan koyduğun Xasiork yayınevine bu durumu belirteceğim ayrıca...

Walter ben senin yazdığın hiçbir yazıyı kullanmadım bu romanda. Sana da söylemiştim, senin yazdığın kısımları ayıkladım, roman yapacağım diye. Senin fikrin Jusitar günlükleri dediğin şekilde bambaşka bir dünyaya doğru ilerletmekti hikayeyi, ben ise başka şekilde düşündüm kurguyu. Romanın girişi kaçaktaki gibi başlıyorsa da, hiç de aynı devam etmiyor bir kere. (isteyen kontrol etsin) Çamur atıyorsun izi kalsın. Senin bu sivriliklerinden bana gına geldi artık.

Benim birkaç yıldır yazdıklarım ortada, senden hikaye çalmaya ihtiyacım yok.

.
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 9:09 pm Reply with quoteBack to top

Astergorth Kalesi nedir ? İblis bebeği nedir.. Muphasarı Mupsar yapmak nedir ? Adam kiralık katil yaptığı işler aynı, olayın kurgusu aynı o olayı beraber kurgulamadık mı ? Aynı kurguda gitmiyor mu olay ? Bu kadar mı umarsız olabiliyorsun ? O zaman lise öğrencisiydim, biraz değiştirsem ne olacak diye mi düşündün ?

Batı, ya sen hatırlamıyor musun sen de takib ederdin Kaçak adlı öyküyü, bilirsin Muphasar'ı da Kontu da Kheranı da bir baksan bile ilk kısımlarının biraz değiştiğini bir de son kısımlarının biraz değiştiğini görürsün ortsı komple beraber yazılıp kurgulanılan şeyler...

İlerletmek değil Justisar oluştu o öyküden sonra zaten orjinali öyle öykünün bir daha bak istersen. Ben uydurmuyorum hiç bir şeyi bu durumu görünce ne kadar kötü oldum anlatamam. Daha yeni Kaçağı canlandıralım Kulaktan kulağa güzel bir ortak öyküyle beslenir aktifleşir diyordum. Meğer bundan dolayı kabul etmemişsin...

Ben ne diye çamur atyım gerçek ortada,

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 9:45 pm Reply with quoteBack to top

.

Gece gece moralim bozuldu, stres doldum. Aylarca emek harcadım, her kelimesini ilmek işler gibi, cümleleri defalarca kontrol ederek, ve "her kelimesi bana ait olmak üzere" okuyanlara keyif verecek bir roman oluşturdum. Evet kitabın giriş kısmı için bir ortak öyküden ilham aldım, ama yalnızca kendi yazdığım kısımları kullandım! Kendi yazdıklarımı!.. şimdi o arkadaş geliyor bana emek hırsızı diyor. Meyve veren ağaç taşlanır derler ya.

Linki vermiş zaten arkadaş; romanımı okumuş olanlar varsa o linkteki öyküyle karşılaştırsınlar, kararlarını versinler. Gerçi bu roman asla basılmayacak, zaten ücretsiz e-kitap olarak yayınlandı. Ama forumda dönen hikaye ile farklı olduğuna bütün okuyucularımı temin ederim. Ortak öyküden kendi yazdığım kısımları kullanmakta sakınca görmedim, bu da benim salaklığım oldu, bu üzüntüyü yaşayacağımı bilseydim asla (kendi emeğim de olsa) kullanmazdım.

.
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 9:59 pm Reply with quoteBack to top

Dwaxer, lütfen bana frpnette Pmle attığın, İblis durumu ile ilgili nasıl yapalım bu olur mu diye sorduğun mesajları hala saklıyorum. Tesadüfen kalmışlr ama iyiki de kaalmışlar.

- iki hikayede bir iblis taşı yok mu ,

- İki hikayede bir hapishane kaçağı yok mu ? o taşı bulmuyor mu ? bir büyücden yrdım alıp kaçmıyor mu ?

- iki hikayede bu kaçağın peşine ödül avcısı takılmıyor mu ? Adı muphasar değil mi ?

- İki hikayede de Astergorth Kalesinden adam kaçırılmıyor mu ?

- İki Hikayede de.... diye başlayan cümle çok..

En azından bunu yazarken ufakda olsa adım geçmeliydi, yeni e kitap yaptırtmışsın. eKİM 2010 diyor en azından söylenir bu metin yaptırıyorum sorun olur mu diye. Hepsini kendin yazmış gibi göstermişsin olay budur sözüm yok daha fazla...

Link verilmiştir, isteyen kontrol etsin ortaklıkları....

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 10:36 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar bir şekilde bir karşılıklı anlaşmazlık olmuş.

Ne kitabı ne ortak hikayeyi okumadığım için hiçbir fikrim yok açıkçası ne olup bittiği hakkında.
    İltiraf ediyorum bir fikrim olsaydı da aynı şeyi yapardım.

Benim buradaki konumumun sitenin zarar görmesini engellemek olduğunu takdir edersiniz.

Walter da dwaxer da sitemiz için değerli insanlardır. Dilerim anlaşmazlıklarını bir şekilde çözerek bu işi tatlıya bağlarlar ve bunu siteye yansıtmazlar.

Başlığı şimdilik kitliyorum. Herhangi birisine haksızlık olmaması için mesajları şu anda silmiyorum. Tartışma bir süre sonra dinecektir diye umuyorum o zaman başlık açılabilir tekrar. Konuyla zaten bundan sonra moderatör arkadaşım ilgilenecektir.

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum