Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1576
    Üye: 0
    Toplam: 1576

FrpWorld.Com :: View topic - Lord Kadim - Yorumlar
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Lord Kadim - Yorumlar View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    byga
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 04, 2011 12:03 am Reply with quoteBack to top

Görüşleriniz benim için değerli lütfen görüşlerinizi bildirin..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    byga
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 04, 2011 10:01 pm Reply with quoteBack to top

arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum görüntülenme var ama yorum yok. Unutmayınki yorumlarınızı hem bizi yönlendirecek hemde kitabı okumadan bir bilgi almak isteyenlere yönlendirici olacak
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Jan 04, 2011 10:42 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle hoş geldiniz. Yeni yazarlar görmek son derece mutluluk verici. =)

Hikayenin geçtiği diyar oldukça ilgimi çekti mitolojik/fantastik/taihi ilginç bir karışım olmuş gerçekten.

Bahsi geçen kılıç da bir zamanlar bizim site içerisinde oynadığımız oyunları hatırlattı. Sitemizdeki efsaneye göre Eski savaş tanrısı Malovan'ın bir kılıcı vardı. Ve ölümsüz tanrıları bile öldürebilecek bilinen tek silahtı. Ki fani birisinin bir tanrıyı öldürdüğüne de şahit olmuştuk o zamanlar.

Hikayenin özellikle başlangıcında betimlemeler son derece ilgi çekici güzel yapılmış.

Fakat hikayede biraz aceleci bir hava sezdim. Sahneler arası geçişler bazen biraz fazla hızlı olduğundan takibi zor olabiliyor. Bazı yerler layığıyla ayrıntılandırılmış fakat sonrası çok hızlı geçilmiş.

bir romandan kesitler okuyor hissine kapılabiliyor insan.

İnsanların yorum yazması bazen biraz vakit alabiliyor. Okusa bile biz yorum olayını gerçekten ciddiye aldığımızdan daha uzun vakitte ayrıntılı olarak yorum yazmak isteyebiliyoruz. O yüzden biraz daha beklerseniz arkadaşlar zaten okuyup yorumlarını yazacaklardır.

Elinize sağlık güzel bir hikaye olmuş devamını da bekliyoruz. =)

byga
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 12:15 am Reply with quoteBack to top

Yorumunuz için teşekkürler efla. Hikayeyi tekrar okurken bende bazı hatalar görüyorum haklısınız. bazı yerlerde geçiş var ama uzun bir hikaye olduğu için oraları geçmem gerekiyor. Aslına o geçişlerin sebebi kendimi Lord Kadim in yerine koymam. Gözlerimi kapatıyorum ve hayal ediyorum. Gördüklerimi yazıyorum yani pek fazla düşünmeden. Bir kaç kitabım daha var onlar biraz psikoloji ve bilimkurgu adına ama telif haklarından dolayı yayınlayamıyorum. Yayıneviyle yaptığım anlaşmadan dolayı. Ama bu kitabı frpworld için yazıyorum. Belki ilerde bastırabilirim belli olmaz. Tüm frpworld okuyuculardan ricam kitabımı blog vesaire gibi yerlerde copy paste yapıp yayınlamamaları. Okutmak istediklerini linki vermeleri yeter. Kitabın geçtiği dünya aslında bizim arkadaşlar yaptığımız bir konuşmada benim tezim üzerine yarattığım bir dünya. Mitoloji her zaman ilgimi çekmiştir. Ve bir zamanalr dünyayı meleklerin (azrail,cebrail vesaire) yönettiğini öne sürmüştüm tabiki bu sadece bir tez. Karanlık çağlarında meleklerin savaşı zamanı olduğunu. Tabiki o zamanki insanlar bu doğa üstü yaratıkları tanrı kabul edip onlara tapmıştı ve günümüze kadar mitolojik efsaneler olarak gelmiştir. Bir betimleme olmadan hayal edip böle şeyler uydurabileceğimizi düşünmüyoru. Kitapdaki dünyada bunun sonucunda oluşturduğum bir dünya bazen önceki yazıalrımıda güncelleyip değiştirmek zorunda kalıyorum.

Ama frpworld e burda sözüm olsun hikaye gerçekten enterasan olacak çünkü tamamen hayal gücüyle hayal ederek yazıldı. Düşünerek değil hayal ederek.
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 5:38 pm Reply with quoteBack to top

Hepsini okumamıştım, ondan yorum yazmamıştım. Ama şimdi okudum, yorum yazabilirim Smile

Aşağı yukarı Efla ile aynı fikirdeyim; girişin çok hoş, güzel bir konu oturtmuşsun. Çykü ilgisini çekiyor insanın. Yalnız betimleme yoksunluğu var ve olaylar birbirini kovalıyor biraz. Hakikaten Efla çok doğru demiş, bir romanın özeti gibi. Hızlı geçmek istediğin bölümler için daha değişik bir anlatım oturtabilirsin, ne bileyim, bir flashbackmiş gibi aktarabilirsin belki.

Beni rahatsız eden bir nokta oldu ki, adam öldürmeyi garip işlemişsin. Hoş durmuyor, yazarın canı ölü görmek istemiş de araya sokuşturmuş gibi. Havada yani, okura bir şey vermiyor. Bize de Kadim'in duygularını yaşatmalıydın, ki zaten orada Kadim de pek bir duygu yaşamıyor.

Ha bir de yazım hataların biraz var, normalde dikkat etmiyorsan önemli değil.

---

Meleklerin dünyayı yönetmesi düşüncen de çok absürt değil aslına bakarsan. Mitolojiyi incelersen bizim sandığımız gibi bir tanrı kavramının olmadığını görürsün.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 5:58 pm Reply with quoteBack to top

Haklısın Prossed baazı yazım hataları var ama editlenmemiştir kitap bunu en başta belirttim.
    Bazı Flashbackler var mesela Kadim in Misah la yaptığı konuşmabir Flashbacktir. Kitabı site üzerinde yazıyorum. Bittiğinde Son düzenlemeler yapılıp tam bir kitap olarak yayınlacak. O zaman içinde bazı farklılıklar olacaktır.

Kitabı okurken bir romandan kesitler yada bir kitap okumuyorsunuz aslında. Farklı bir diyarın adım adım yaratılmasna, Bir kurgunun satır satır yazılmasına şahit oluyorsunuz diyebilirm. Okuduğun metinler Lord Kadim - 1nci kitabın düzeltilmemiş taslak halini okuyorsun. Ve bunu bilerek böyle düzeltmeden koydum çünkü kitap okukayı seven biri olarak her zaman o kitapların ilk taslaklarını merak etmiştim.
    Nede olsa düzenlendikten sopnra son halini okuyacaksınız.

Very Happy
    Çneri ve eleştirileriniz için çok teşekkürler yazmaya devam ederken hepsini dikkate alıyorum

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 6:19 pm Reply with quoteBack to top

Bide cinayetle ilgili yazdıklarınız var. Hiakyenin ilerleyen bölümlerinde kadim in neden böle olması gerektiğini anlayacaksınız. Kadim Hem iyi Hem de kötü yaşadığı zamanlar karanlık çağlar kötülüğün dünyaya hükmettiği bir zaman. Ve kadim katillerin,fahişelerin ve hırsızların arasında büyümüş biri. Kötü olmasının sebebi o İyiliği ise sadece damarlarında taşıdığı asil kan dan geliyor. Tabiki macerasında yaşayacağı bazı olaylar da onun içindeki iyiliği ortaya çıkaracaktır. Bazen hikayenin kahramanları kötü olabiliyor hep iyiler olacak diye bir kanun yok Very Happy Dediğim gibi Kadim Hem iyi Hem kötü şu anda da kötü tarafı baskın çıkmakta

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 10:33 pm Reply with quoteBack to top

öykünü okumaya başladım, bir kere ilginç bir dünya yaratmışsın, geliştirebilir güzel bir dünya olmuş ama öncelikle isimdeki fazladan a harfini görünce bir burun bürktüm bunu bil, çünkü bu aceleci olduğunun ilk işaretiydi. Sonra öykünde cidden çok fazla rahatsız edici nitelikte imla hatası mevcut. Buraya koymadan önce bir imla kontrolü yaparsan iyi olur, gerçi bu herkese söylediğim genel bir tavsiyedir, yine de senin öykünde çok fazla dikkatimi çekti bu durum belirteyim...

Diğer bir durum da sanki bölüm atlayarak ilerliyor gibi hissettim okurken ki gelen yorumlar da bu yönde genelde hep sanırım. Yani Kadim direk 16 yaşına geliyor, o zamanki süreci biraz daha tadını çıkartarak bize anlatabilirdin. Böylece sen de yazar olarak karakterine daha bir alışmış olurdun, gerçi sanırım geçmişe dönüşler olacak demişsin sanırım ama bu herhalde karakterin çocukluğuyla pek bir alakalı olmayacaktır.

Neyse güzel bir başlangıç, ama ne önemlisi incelikli düşünülmüş bir dünya yaratmışsın ki bu benim için daha kıymetlidir. Smile
    byga
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 06, 2011 5:41 pm Reply with quoteBack to top

Yorumun için teşekkürler catboy öncellikle şunu belirtiym hikayenin başındada imla hataşarım olabilir demiştim Smile editing yapılmadı imladan pek anlamam çünkü ben hayal edip hayalimdeki öyküyü yazıyorum ama daha fazla dikkat edecem.

flashbackler karakterlerin geçmişteki anıları olarak gelecek yani o anı düşündükleri anılar örn: Kadim in misah la konuşması Mervin in Kaganla savaşa gitmesi falan

Kadim in 16 yaşında birden gelmesi maceranın 16 yaşında başlamasında dolayı 16 yaşından önceki olaylar sadece kadim in kim olduğunu yani anakarakteri belirtmek için yazılmıştır.

Bölüm 2 - Asil Kan'ın İntikamın da da kadim birden 19 yaşına geçecek çünkü o arada olan önemli ir olay yok o 3 yıl kadim eğitim alacak aşık olacak falan filan o aralardaki önemli olayları anlatırsam size direk 3ncü kitabın sonuna dair ipucu vermiş olurum o yüzden geçmem gerekiyor. ama o 3 yılla ilgili geriye dönüşler olacak Sadece Kadim değil Melvin Nahub Timur ve daha bir sürü kişi flashbacklere girecekler. Size söyle bir ipucuda veriym Kadim in yolculuğunda yoluna çıkan tanrılar ona yardımcı ve yol gösterizi oluyorlar. İyi tanrıların savaşı kaybedince dünyada insan oalrak saklandıkları belirtmiştim. Bu tanrılar çeşitli bölümlerde Kadim'in karşısına çıkacak. Hikayede Büyü Ejderler Tanrılar gibi bir çok mitolojil ve efsanevi karakterler olduğu için vede hikaye gayet uzun olduğu için bazı yerlerde atlamalar yapmak zorundayım oralarda ayrıntıya girersem okuyucunun sıkılacagını düşünüyorum.

Bu şekilde hikayeyi daha sürükleyici yapabileceğimi ve o aralardaki önemli olayları flashbacklerle anlatıp okuyucunun merakının gidereceğimi düşünüyorum.

Macerada çeşitli gizemler çıkacak karşımıza ama bunların açıklaması yapılacak. Bu hikayenin sonu başı bir anlayacagınız. Kadimin her gününü yazarsam ghem okuyucu sıkılır hemde flashbacklerin anlamı kalmaz. Aslında bu anlatım türü nadir görülen bir türdür ama inşallah tutar Smile

Not : Buraya yazılan hikaye taslaktır. Hikaye bittikten sonra benim tarafımdan içerik kontrol edilip eksikleri tamamlanacak profesyonel bir ekip tarafından da imla vesairesii düzeltilecektir. Ayrıyetten kitabın basılacağını ve burda yazılma sebebinin sadece benim frp hayranlığımdan olduğunu belirtirim.
    Sitenizi keşfettiğim gün çok beğendim ve hikayemi burda yayınlamaya karar verdim. Böylece yazarken hem sizin değerli fikirleriniz bana yardımcı olacak hemde frpworld üye ve misafirleri kitabı herkesden önce hemde taslağını okuyabilecek.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum