Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1539
    Üye: 0
    Toplam: 1539

FrpWorld.Com :: View topic - Pelor ruhbanı ele mi düştü?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Pelor ruhbanı ele mi düştü? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    ThePatryn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 4:39 pm Reply with quoteBack to top

Sevgili frpci arkadaşlar,
    Çoğu kişi şu aralar players handbook'u almış durumda ve de Jozan'ın karizmatik halini ve kusursuz çiziminide görmüş durumda.Bu nedenle kime sorarsam sorayım herkes bana huma cleric olmak istediğini söylüyor ve de tanrısınıda direkt olarak Pelor seçiyor.Bence diğer ırklara,sınıflara ve tanrılarada önem verilmeli sadece bi çok karizmatik çizim yüzünden herkes ruhban oluyor mesela paladinde çok karizmatik bir şahsiyet , ben DM olmadığım zamanlar paladin oluyorum ve başka tanrılar seçiyorum.Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir???

Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 8:27 pm Reply with quoteBack to top

Pelor Neutral Good bir tanrıdır... Her Cleric karizmatik olmalıdır... Ayrıca Her cleric bir şövalye gibi yetiştirilir. Bu yüzden hem büyü hem de savaşta yeteneklidirler...

Karizma neden gerekli? Namevt defetme özelliğimiz var... Bu karizma ile yapılıyor...

Bir de bana gelse şöyle çizimi beğenip de iyi olan adam...

Bana gelen oyuncuları istemezsin gerçekten;
    *"Bardiche" kullanan "sosyete" Guard "KADIN"
    *Çifte Bastard Swordu olan sübyancı savaşçı. Fakat kılıçları bırakıp kafa göz dalıyor ve boğuşuyor adamlarla.
    *Lootçu wizard.
    *Birbirini gaza getirip minicik zindana dalan YİRMİ oyuncu. Tabi o zaman deneiymsizdim, yimi kişiyi masaüstünde idare edemeyeceğimi bilmiyordum geleni almıştım oyuna...

hep böyle takıntılı manyak tiplerle takıldım oyunlarımda... Yazık bana, gençliğime...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Aug 07, 2004 5:25 am Reply with quoteBack to top

Oncelikle "HER" ibaresi yanli$tir. Boyle bir kural yok. Her cleric karizmatik degildir ve her cleric sava$ egitimi yada $ovalye egitimi almaz.

Diger tanrilari ve siniflari zaten oyuncular zamanla, deneye deneye . tatlarini ala ala bilecekler. Ama starter kitlerdeki hazir karakterlerde iyi olmak zorundalar. Sonucta ADnD nin temel yapi ta$lari sayilir onlar. Tum kural kitaplarinda varlar. Adi ustunde starter kit.

//tarti$ilacak bir konu goremiyorum.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 8:29 pm Reply with quoteBack to top

eet ben de arkadaşım patryn e bir nevi katılıyorum.yani orda jozan ı gören yeni başlayanlar birkaç büyüsü olduğunu da görünce balıklama dalıyolar.bence bu da cleric in ele düşmesine zemin hazırlıyor.ayrıca ruhbanın özelliklerinin iyi bilinmemesi de bir sebef.bir örnek wereyim.bir arkadaşım,yeni char açacaktı.bildiğiniz gibi ruhban tNanrısına göre 2 kürre seçer we sewiyesine bağlı olarak her sewiye için kürre büyülerinden seçim yapmak zorundadır.ama arkadaşım daha lewel 1 olmasına rağmen zannediyordu ki kürrenin bütün büyülerini yapabilecek.böylece ruhban yani cleric karakteri muhteşem karizmatik,bir o kadar da kudretli bişi oluyodu.düşünün bi:level 1 bir cleric gerçek diriltiş yapıyor...Smile Smile Smile zaten ben de amerikan başkanıyım Smile
    ama şöle bi olay da war sonuç olarak ruhbanın karizmatik olması lzm ama illa da şart diil yani..
    bence dier karakterlere de yönenilmeli
    mesela bard,ya da buçukluk,ya da gnom-wizard,bence ilginç we eğlenceli olabilir

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 8:37 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar cleric'lerin yarısından fazlası human ırkındandır, hele özellikle de oynanan dünya FR ise " Ya off bu da human cleric oldu ya delircem " demenin lüzumu yoktur. Geçen gün elemanlara netten oynattım, ben kafamı vuracağım artık, elemanların 3'ü de cleric, aman ki aman. Biri chaotic evil, biri true neutral, diğeri chaotic good. Ben bu grupla naparım şimdi? Siz dua edin de hepsi en azından düzgün adama özeniyorlar.
    Back to top View user's profileSend private message
    ThePatryn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 8:50 pm Reply with quoteBack to top

Ben sana katılmıyorum LourdesTr çünkü ben arkadaşlarımla yaptığım oyun planlarında dwarf cleric kullanmaya karar verdik.Bilyorum belkide herkes beni manyak zannedicek çünkü dwarflar karizmaya -2 alıyorlar ama dwarfların iyi savaşma özellikleri ve bir çok sınıfsal özellikleri onları çok güzel bir şekilde kurtarıyor."Ağır donanımlı"bir dwarf cleric bence mükemmel olur.Bu arada birkonudada yakın arkadaşım Strider89'a ve LourdesTr'a da katılıyorum.KARAKTER OLAN ARKADAşLAR LÇTFEN OYUNDAKİ ÇEşİTLİLİK İÇİN DAHA EğİşİK IRKLARI VE SINIFLARIDA KULLANIN.

Saygılarımla,

ThePatryn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 8:54 pm Reply with quoteBack to top

Daha acemi olduğum için bazı hatalar yapılabilir şimdiden özürlerimi iletirim.Eğişik değil değişik.Herhalde herkes anlamıştır ama tedbiri önceden ele almak ii bir şey. Wink Wink Wink

Strider89
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 9:07 pm Reply with quoteBack to top

ya arkadaşlar sizce de pelor a tapan bi human cleric baymadı mı
    hiç diilse tanrıyı değiştirin
    mesela fharlanghn(farlangun)
    biraz suradışı ama denemeye değğer .komedi olur
    we şu human artık burama kadar geldi .dediğimzi gibi bi dwarf cleric çok hoş olur we bu karakter ztn players handbook ta kaba saba gösterilmiş.
    bi bayal edin..önde dwarf fighterlar ..arkada ilahi büyüleririn fısıldayan soydaşları..Wow.........................

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 9:21 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar beni yanlış anlamayın, " Ben her cleric human olmalıdır " demedim, " Cleric'lerin belki de yarısı, özelikle fr'de belki yarısından da çoğu insandır " dedim. Dwarf cleric vardır. Bu arada, cleric'ler için karizma çok çok önemli değildir, clericler paladin değildir bi kere. Karizmayı 13-15 civarı tutsanız yeterde artar bile.
    Back to top View user's profileSend private message
    ThePatryn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 9:27 pm Reply with quoteBack to top

Aslında doğru diyorsun ama bir ruhban için fharlanghn(farlangun)biraz kötü olmaz mı sonuçta ruhbanlara verdiği kürreler fazla ii değil ama bir fighter olucaksan çok yararlı bir tanrı çünkü tapınakları yol kenarlarında olduğu için öyle kasıpta şehir gitmen gerekmiyor.Mesela ben genellikle fharlanghn'u seçiyoum.Bu arada paladin olmama rağmen onu seçmem biraz garip.Cüceleri bu kadar övdük ama insanların pabucunuda dama atmamak lazım sonuçta statsları etkileyen bir eksileri veya artıları yok ve de çok sınıflı karakter için seçmeleri gerken bir tercihli sınıflarıda yok. Wink Very Happy Smile

ThePatryn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 9:33 pm Reply with quoteBack to top

LourdesTr sana kesinlikle katılmıyorum.Sence turn undead olayını kim yapıcak.Bu yüzden karizma çok önemli.Bu arada bence karizma ruhbanlarda paladinlerden daha önemli.Paladin olmama rağmen bunu yazdığıma inanmasamda namevtlerle dolu bir dungeon'da en yakın arkadaşın ve oradan çıkış biletin bir ruhbandır.

Strider89
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 9:38 pm Reply with quoteBack to top

ii de farlagun un tapınaklarının yol kenarların we çok sık olması onu çok waroş yapmaz mı?
    çünkü gece ewi olmayanlar we ayyşlar mecburen buralara sığınacaklar.tabi ki bu kötü bişi diil.ztn bunlar doğal.ya benim anlamdığım şu pelor meselesi.yani benim oynadığım çoğu ark ım pelor u seçio.niye?
    bu arada aklıma bişi geldi.bu gün bi ark larla frp yaptık.dm bana bi balta werdi .ben de dwarf fighter dım.balta tüm sawing throw lara +3 werio.bata ii.Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 9:45 pm Reply with quoteBack to top

Herhalde bu tapınaktada çoğu tapınakdaki gibi ruhbanlar ve paladinler olucaktır en azndan kapıda bir tapınak koruyucusu bile olabilir.(bunu sevdim Wink ).Bence farlagun tapınaklarının bu kadar fazla olması ve yol kenarlarında bulunması onu vroş yapmaz.Daha çok takipçi bile kazandırbilir.Bildiğin kadarıyla çoğu kişi yolculuklarından önce farlangun(walla okunuşu yazdım diğer türlü çok kasık Smile )tapınaklarına gidip dua ederler bence bu yüzden daha çok takiçisi olabilir.

Çyle DM helal olsun yani çok güel bir şey yapmış sana ,herhalde çok yararlı olmuştur. Wink :!: Wink

burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 7:04 am Reply with quoteBack to top

turn andedi daha ii yapıcam diye charismaya yüksek bi deer vermek hiç de mantıklı bi gerekçe diil bence. karakterin statlarını belirleyecek olan, karakterin geçmişi ve parti içinde oynayacağı roldür. Mesela, misyoner eğilimli bi rahip karakterin karizmasının yüksek olması gereklidir. Dinine döndürmek istediği insanlar üzerinde ii bir etki bırakmasını sağlar. Çte yandan, hastalık, zehir gibi bi portfolioya sahip bi tanrının (FRdaki Talona mesela) rahiplerinin karizmasının yüksek olması gerekmez. Sırf törn anded yapıcam diye Talona rahibinin charismasını abartmak, rpye biraz saygısızlık olmaz mı?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 12:23 pm Reply with quoteBack to top

Yazıyı en başından beri okuduysan ben clericlerin çok karizmatik olduklarını söyledim zaten ama farkındaysan players handbooktaki tanrılardan bahsettiğimizden dolayı senin bahsettiğin tanrı hakkında hiçbir bilgim yok o yüzden san açıklama yapamam.Bu arada playes handbooktaki çoğu ruhban turn unead için ayarlandı ama sence diğer kitaplarda varsa bilemem zaten alt admin olduğuna göre büyük ihtimal vardır.

Saygılarımla,

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum