Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1198
    Üye: 1
    Toplam: 1199

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - 10 Kasabanın Olduğu Yer Hakkında
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

10 Kasabanın Olduğu Yer Hakkında View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Jan 02, 2005 9:16 am Reply with quoteBack to top

Evet arkadaşlar uzun zamandır izliyor ve lordumun boyutunda olduğum için yorum yapamıyordum.... Arkadaşlar yardımlarınızı taktir ediyorum... Ama... hala belli yardımların esirgendiğini hissediyorum. Su yaratma mesela ilginç bir büyü idi ancak tapınaklarınızdan tam olarak neler getirdiniz yiyecek ve içecek olarak barınak olarak. Ayrıca diğer kasabalardan yardım istediniz mi ? ? ? Ya da en azından diğer tapınakların yardım etme ihtimalini değerlendirdiniz mi ? ? ? Size tavsiyem olayı duygusal olarak da düşünün ama biraz da somut yardım yollarını da düşünmeye başlayın... Aktif olarak soru sorarak değil. Unutmayın ki şaşkınlık ve her şeyini kaybetmiş olmak insanları aptallaştıracaktr. RP İçi veya dışında benzer bir durumda bizim de yaşayacağımız gibi. Siz benzer kaybı yaşamamış insanlar olarak daha soğukkanlı düşünmek sorumluluğundasınız... Bu arada özellikle tanrısının ışığın yanında olduğunu idda edenlere lafım.. Hiçbiriniz hastalığın (gerçek fiziksel hasar veren hastalığın) yetim ve öksüz bıraktığı çocuklarla ilgili hiçbir şey yazmadınız..... O çocuklarla zamanında aynı bedeni paylaşmıştım... Ve bu ihmalkarlığınız ne kadar ölmüş de olsam gözümden kaçmıyor.

Çocukların acısını hiç olmazsa biraz olsun hafifletmek isteyen tek kişi hükümlü idi. Ona da teşekkür etmek istiyorum. Zaten Bardenour ailesi onkasabada hep kahraman olarak bilinmiştir. Sanırım o da bir Bardenourdı.. Ailesinin ismini vermesi durumunda sanırım tüm kasabalılar onu doğal lider olarak kabul edecektir. Ve şu ana kadar RP yapanlardan da bunu en gfazla o hak ediyor gibi geldi bana...

Her ne kadar bana çok zıt bir tanrıya inansa da bunun hakkını vermem lazım sanırım...

Back to top View user's profileSend private message
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 02, 2005 10:54 am Reply with quoteBack to top

İlginç bir yorum yapmışsın Firble ama bir şey dikkatimi çekti benimde. Çrneğin şövalyelerden birisi bir büyü yaptı ve içinde kötülük olanları aradı kasabada. Yada onun gibi bir şey işte ama bence o ortam için gerçekten çok gereksizdi. Onlar ki on kasabalılara yardım etmeleri gerektiği yerde şu yapılana bakar mısın? Haksızsam haksızsın diyin. O ortamda on kasabalılardan hangisinin içinde kötülük var diye bakıyorlar. Bunun dışında bir şövalye dışında hiçbirisinin on kasabalılara gerçek bir yardım yaptıklarını görmedim. Seninde dediğin su yardımı dışında. Sanki on kasabadakilere yardım etmeye değilde onları esir almaya gelmiş gibiler. Birisi atımla yardım gönderiyim derken diğeri ben büyüyü sevmem oysa arkadaşım yapıyorsa sevmemem bir şeyi değiştirmez diyor.

Lütfen rplerdeki arkadaşlar alınmasınlar yazdıklarıma. Ben bunları sadece kişisel görüşlerim olarak söylüyorum. Kesinlikle söylemekte olduklarımın karakterlerimle hiçbir ilgisi yok. Fark ettiyseniz bende bir ozan oynatıyorum o rpde ve karakter bilerek yardım etmiyor insanlara. Sonuçta yardıme etmeye gelmedi. Amacı sadece izlemek ve bilgileri dış dünyaya götürebilmek.

Saygılarımla...

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Jan 02, 2005 1:39 pm Reply with quoteBack to top

Görünüşe bakılırsa hiçkimse empati kurmaya ya da çıkabilecek problemlerle ilgili biraz kafa yormaya uğraşmamış.

Seçilmiş olarak sanırım benim gerekli örgütlenmeye gitmem gerekiyor. Aralarından bir lider çıkmasını bekledim bir süre. Su örneğini de kasabalıların problemlerine örnek vermek için söyledim. Hastalık meselesine de dikkat çekmeye çalıştım ama pek takan olmadı sanırım.

Neyse bu herkese bir fikir verir belki liderlik konusunda arkadaşlar... Bir daha da aynı şeyi yapmam ona göre...

Slach
    Gölge Ustası

PostPosted: Sun Jan 02, 2005 1:40 pm Reply with quoteBack to top

Firble sözlerinde çok haklısın ama Lider dışındaki bütün Tapınaktan gelenler (Tapınaktan gelenler arasında bir elf de var) liderin emriyle nöbette ve biz emirler bağlı kalmalıyız.şu anlık sadece çevreye bakmakla yetiniyoruz. Ayrıca rp çok yavaş ilerliyor. Gerçekte günde bir mesaj atılıyo bu durumda rp nin yavaş ilerlemesine neden oluyor.

Su yaratmak bütün kasabaya yetecek kadar su yaratmak çok güç emindeğilim ama sadece ben ve seçilmiş kişi su yaratabiliyor. Bana da nöbet tutma görevi verildi. liderin emrini sorgusuz yapmak zorundayım.

kötüleri fark etme büyüsü yerinde bir büyüdü çünkü kasabanın tehlikede olduğu söylendi bu yüzden atılması gerekirdi ve atıldı. Her ne kadar sonucunda bir şey olmasada....

Kasabada somut adımlar atılması lazım. Su yarata yarata nereye kadar . İşte buda rpnin yavaş gitmesinden kaynaklanıyor şu an daha herkez tanışma aşamsında.

Yinede eleştirilerin için sağol artık herkez daha dikkat ederek rp yapacaktır.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 02, 2005 3:33 pm Reply with quoteBack to top

slach wrote:

kötüleri fark etme büyüsü yerinde bir büyüdü çünkü KASABANIN TEHLİKEDE OLDUğU söylendi bu yüzden atılması gerekirdi ve atıldı. Her ne kadar sonucunda bir şey olmasada....

Aklınıza şu soru gelmeliydi. Kasaba tehlikedeyse ne konuda tehlikede? Hemen birisinin saldırı yapacağını düşünmeniz mi gerekirdi? Kasaba şu haliyle birisi saldırı yapmasa bile tehlikede arkadaşlar. İnsanlar açlık ve sefalet içinde ölümle savaşıyorlar. İçlerinde bir kötülük aramak ise hiçte yerinde olmayan bir davranıştı bana kalırsa.

Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Jan 02, 2005 7:18 pm Reply with quoteBack to top

Beyler eleştirilerinizi anlayışla karşılıyorum ama Horcoel in içinde bulundugu durum şu..

1..Onkasabaya bir ''SALDIRI'' gelecegini söyledi ''Tapınak koruyucusu bana..'' açlık ve diğer sorunlar bahsedilmedi bile..Logan bize geldi onkasaba bir saldırı tehtidi altında orayı korumaya gidioz dendi..Ayrıca şovalyeler arasında kasabalıların durumlarını hatırlatanda bendim..

2..Oradaki ''Detect evil'' büyüsü gereksizmiydi??.Düşünün..Bir paladinsiniz..Size büyük bir saldırı olunacagı bir yeri korumanız söyleniyor..Gidiyorsunuz oraya..Hani saldırı??..Herkez günlük çalısmalarını yapıyor kasabayı tekrar inşa ediyorlar..Herşey olması gerektiği gibi..şüphelenmezmiydiniz??..Bakıyorsunuz etrafınıza hiçbirşey yok..''GÇZLE GÇRÇLEN''hiçbirşey yok..Karanlıgın gücü birçok yere yayılabilir..Ya kasabaya yayılmış sukastçiler olsaydı..??Yada insanların arasına karısıp morallerini çökerterek karanlıga teslim olmalarını kolaylaştıracak dark spylar da olabilirdi..Belli mi olur..Ya öyle olsaydı..O zamanda biri çıkar..''Ya kardeşim o kadar paladinin arasından adamlar işi götürdü yaw euheheu diyecek.'' Bkz: Ozan Firblenin ölümü..O cüceye detect evil çekecektim mesala ama dedim o kadarda abartmayım..Sonra ne oldu..Cüce Firbleyi öldürdü..Mantıksız da olsa orada bir detect evil çekseydım Ozan Firblenin yaşamı kurtulacaktı..Ben bir paladin olarak mantıktan çok kalbimin sesini dinlemeyi öğrendim..
    Başka Ozan Firble ler olmayacak..

3.. Ha rplerde okudugum ancak bulunmadıgım şeyleri karakterim bilmedigi için ona göre yazıyorum..Yani sola yere tuzak kuruldu felan deseler ben bi anda aksaklık çıkarıpta ben sag taraftan giderim demedim hiç..Yazdıklarım mantıksız ve tuaf gelebilir belki ancak o sırada orada bulunan yaşayan bir paladinin hisleridir yazdıklarım..Kasabalılara yardım etmekmi..Bende istemezmiyim elimi açıp o kadar insanı doyurmayı..Susuzluklarını geçirmeyi..Bunu yapacak gücüm yok..Belki insanları cesaretlendirebilirim..Onlar için canımı feda edebilirim..Yada elimden geldigince yardım bulmaya çalısabilirim..Sonra da''şovalyelerin birşey yaptıgı yok''deniliyor..Doğrumu bu..Benim karakter Onkasabaya bir saldırı yapılıcak diye bilip geldi..Savaşa hazırlanarak..Eğer onkasabada açlık var hadii açlıklarını dindirmeye gidiyoruz denseydi Silverhornun taşıyabilecegi kadar erzak alırdım..Yanına sadece yol için yetecek erzak aldım ve o erzağıda kasabalılara dağıtacagım zaten..Onun dışında her ne kadar karın doyurmasada insanlara bir ''UMUT''kavramını aşılayabilirm..

Bilmiyorum ben elimden geleni yaptıgıma inanıyorum..Ha diyorsunuz ki yapmıyorsun ozaman daha iyi olmaya çalışırım
    Saygılar ve herkezin yeni yılını kutlarım..

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 1:27 pm Reply with quoteBack to top

Horcel farkındaysan genel olarak seni suçlamadım. Sizin tapınağınızın kurallarını tam olarak bilmiyorum. Eğer üstün emirlerinin tartışmasız uygulandığı astın uygulamayı yapmadan belli çekince ve tavsiyelerini iletmesinin yasak olduğu bir sistemse haklısın bu durumda sorumlu olan en üstteki kişi oluyor sanırım. Eğer böyle değilse sonuçta onkasabanın önündeki tek tehtidin olası saldırılar olmadığını oradan yeni gelen birisi olarak bilebileceğinde bir ölçüde sorumlu olabilirdin. Neyse şimdi bakalım bir şeyler yapılacak mı ? ? ? RP yi takip etmeye devam ediyorum.

Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 3:03 pm Reply with quoteBack to top

ya şimidi şöel bir olay var ben orda kendi düzenin kurduklarını var saydım ne biliym hiç olmasa küçük nir çadır kurulup orda yemek yapıldını var saydımmm
    hiç bir dm ban ben oray gitiğimde bana kasa ba şöle dedmedi zaten gitiğimde meta yaptıkttan sonra '' sayın dm mize göre'' zevkim kaçtı...
    ne biliyim bence ben kasabay indğimde bir dm o ranın tasfirini yapmalıydı...
    neler olup olmadını sölemeliydi..

.......
    neyse canım...
    madem bir şeyler yapmaya geldik buraya bari yapalım hadi ... madem bu kasaba halkı bu kadar kendine yetemiyecek kadar aciz yardım edelim
    yapmayın arkadaşlar
    o kasabanın içinde her türlü kişi var....
    yani... bir şeyler gelişmiş olmalı dimi ???

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 4:37 pm Reply with quoteBack to top

İnsanlar sudan çıkmış keklik gibi şu anda
    1 gün önce cehennemden geri geldiler evlerinina rtık roada olmadığını görmek için...
    Ellerinde pek bir alet edevat yok...

Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 4:39 pm Reply with quoteBack to top

Ellerinde pek bir alet edevat yok demisin Raistlin sanırım hiç yok abi. En azından ben böyle gözlemledim. Böyle bir ortamda sadece şövalyeler bir şey yapabilir. Onların kendileri için bir şeyler yapması neredeyse imkânsız. Bunlar benim görüşlerim.

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 5:59 pm Reply with quoteBack to top

Pek yok dediğim de zaten hani o anda çamaşır bulaşık yıkayan kadınların, adamların ya da yanlarında biraz alev edevat olan gezginlerin cehennemde ellerindekini kaybetmediğini ya da açgözlü adamların işgüzarlıktan eşyalarını yanına aldığını cehennemde varsayıyorum. Ayrıca buz gibi bir cehennemde evlerinde olan insanların yorgan vs. gibi bir şeyler kapması gayet mantıklı.

Bu yüzden hiç yok demek yanlış, ama var olanın da yeteceğini varsaymak hatalı...

Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 6:29 pm Reply with quoteBack to top

bazı kişilerden bazı şeyer duydum ...
    kim olduğu önemsizzz
    şovalyelerin.... nöbet tutması ile ilgili...
    yok hani yardım edecekti yok şunu yapcaktı..
    biz marongoz....
    inşaat işçisi yada amel olarak gelmedik...
    ya ne biliyim be kasaba su olmadını yada açlık çektiklerini...
    bana tehlike var dendi bende 4 taraftan nöbet tutudum.....

eyer birileri birşey diyecekse gelsinin bana desin arkadaşlarıma yada başkarında demesin...

....................

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 6:34 pm Reply with quoteBack to top

o birileri ben oluyorum logan msn konuşmamızda geçen..
    amacım gerginlik yaratık kimsey işini öğretmek değil gördüğüm yanlışları sölemektir bende onları yanlış gördüm sana msn d söledim buraya yazmama gerek yok

saygılarımla

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 6:50 pm Reply with quoteBack to top

şimdi ilk olarak bi şey ekleyeyim. Adamlar evlerinden çıktığınd sıcaklık yükselmişti. Çşütmeyecek kadar yükselmişti belki bu RP yi etkiler.

Ayrıca bilmiyorum paladin öyle birinden dayak yiyen adama yardım eder ama evsiz ya da aç adama yardım etmez onun uzmanlık alanı değildir bu gibi bir durum varsa bilmiyorum. Ben paladinlerin her tür muhtaç durumdaki insanlara yardım ettiğini sanıyordum. O zaman paladinler düşündüğüm kadar yardımsever değillermiş.

Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:14 pm Reply with quoteBack to top

Görüşler aynı Firble. Bende merak ediyorum acaba tüm paladinler mi böylede ben yanlış bir düşünceye sahiptim bunca gündür. Oysa paladinlerin nasıl olduklarını çok iyi bildiğimi düşünürdüm. Bir kaç gündür bazı paladinlerin yaptıklarını okuyorum ve gerçekten olmaması gereken ve benliğime ters düşen bazı şeylerle karşılaşıyorum. Bu şeylerin çoğunu yukarda yazdım. Dahasını da yazmaya gerek yok. Her neyse izlemeye devam biraz düzelme var sanki.

Saygılarımla...

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum