Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 26
    Dün: 23
    Toplam: 90355

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1037
    Üye: 1
    Toplam: 1038

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - ---Yeminer'in Gizli Laboratuvarı(RP Ekranı)---
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

---Yeminer'in Gizli Laboratuvarı(RP Ekranı)--- View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Eldarin_

PostPosted: Mon Mar 14, 2005 7:40 am Reply with quoteBack to top

Eldarin huzursuzdu...gergindi ve neyle karşılaşacaklarsa bir an önce karşılaşsınlar istiyordu.

Evet güvenlikleri çok önemliydi.bütün dostlarının canlarını sağ avuçiçinde taşıyordu Eldarin.avuçiçine yeniden baktı.terlemiş görünüyordu...

"Her an kayıp düşebilirsiniz..." diye mırıldandı.gri pelerinine sürmeye başladı sağ avuçiçini, birazdan kurumuş olacaktı parmaklarının arasıda.

"Erethan ,Dareth haklı.drowlar gerçekten haddinden fazla habistirler.onlardan saklanmanın herhangi bir işe yarayacağını sanmıyorum.temkinli biçimde ilerlemek en uygunudur.onun dışıda meşale dahi tehlikeli bu huzursuzluk verici ortamda.
    Aslında sorunların hepsini dile getirmek bile istemem ama nefes almamız gitgide güçleşebilir.temiz havayı pek beklemeyelim derim ben.bu durumda meşale de zaten kısıtlı olan havayı hepten yokeder.

Belki parlak taşlar...onlar bizim önümüzü görmemize yardımcı olabilir."

Herkesi göz ucuyla izlemekteydi şimdi.sadece siluetlerdi görebildiği.

"parlak ve muhtemelen büyülü taşları olan var mı büyü materyallerinin içinde?mor ya da başka bir renk hiç farketmez.en uygunu budur bence."

Bir taraftan da kendi keselerini kontrol etmeye başlamıştı şimdi.bir yerlerde olmalıydı ama nerdeydi ki lanet olasıca?
    bu sırada eline başka bir scroll un iliştiğini farketti.

Lord Oren in söcüsü Vilthas ın daha önce kendisine verdiği Lord Oren in mührü !

Evet bu işe yarar bir koz olabilirdi belki örümcek kafalılara karşı.bir tanrının desteğiyle burada olmak elbette muazzam bir güç sayılırdı...
    Yüzündeki hafif tebessümü gizlemedi Eldarin.beklesindi bakalım....

Büyü malzemelerini karıştırmaya devam etti...

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Back to top View user's profileSend private message
    erethan
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Mon Mar 14, 2005 12:07 pm Reply with quoteBack to top

Erethan Eldarini dinledi,Dareth'inde bir büyünün hazırlıklarına başladığını farketmişti,ama bunun ışıkla bir ilgisi olduğun sanmıyordu,zira burada ışığa tek ihtiyacı olmayan Dareth'di...

"Meşale yakmak gibi bir niyetim yoktu Eldarin dostum...benim niyetim..."

Büyücü birden sessizleşmişti...Kumşın hışırtısından başka bir ses duyulmuyordu,büyücünün elleri görmezken bile cübbesinin ceplerinde büyük bir rahatlıkla dolaşıyordu,bir an sonra elinde hafifçe parlayan bir şey belirdi,büyücü parlaklıklığın verdiği hafif ışıktan fakedilebildiği kadarı ile bunu bir meşaleye sürüyordu,bir yandanda büyünün kadim lisanı dudaklarından dökülmeye başladı.Meşale artık hafif bir ışıkla parlamaktaydı,Eldarinin burnu ilişti gözüne...

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 14, 2005 2:19 pm Reply with quoteBack to top

Hafif ışıkla parlayan meşale doğal olarak oluşmadığı belli olan bu oyuğu aydınlatıyordu. Aşağıya doğru meillenen oyuk düzgün bir yapıya sahipti ve takılıp düşülebilecek çok birşey görünmüyordu. Etraf yukarısının aksine çok sessizdi ve her ses guruptakilere yaklaşan bir ordunun ayak sesleri gibi geliyordu. Karanlık altından fazla ses olmayacağı daah buradan belliydi ya da fazla ses olacağı...

Gurup temkinli bir şekilde ilerlemeye başladı. Eldarin oldukça uzun süre baktıktan sonra haritanın nasıl okunacağını keşfetmişti ve tahminlerine göre varacakları yere çok kalmamıştı. En fazla iki gün bu karanlık altında yolculuk yapacaklar gibi görünüyordu. Mümkün olduğu kadar sessiz bir şekilde ilerliyorlardı.

Zemin belli bir süre sonra daha doğal bir hal aldı. Artık toprak ve kayaya oyulmamış binlerce yıl içinde aşınmalar sonucu oluşmuş karanlık altının dehlizlerindeydiler.

İnceledikleri haritaya göre yakınlarda bir şehir olmalıydı.. Yaklaşık 3 gün mesafede bir şehir. Yolları bu şehre doğru gidiyor ve oraya bir gün mesafedeeki bir yerde son buluyordu. Tabi bu düşünceleri sadece tahmin di Eldarin'in ama çok da olasılık dışı görünmüyordu.

Gurup sessiz sakin geçen iki saatlik bir yolculuğun ardından ilk kez bişeyler duyar gibi oldu. Eniualis'in keskin kulakları birtakım değişiklikler fark etmişiti. Ve birkaç saniye sonra Linu ve Ereshin de onlara ktıldı. Ses çok az belirgindi fakat yine de değişik bir ses olduğu açıktı. İki saattir kendi ayak sesleri ve Eniualis'in zırj,hının gürültüsünden başka ses duymayan gurup için bunu ayırt etmek çok zor olmamıştı. İçinde bulundukları koridor görüş mesafelerinin dışına kadar çok az bir aşağı meyille ilerliyor ve karanlıkta kayboluyordu. Arka tarafta ise neredeyse 15 dakikadır dallanmayan dümdüz ilerliyen bir koridor vardı. Oldukça uzun bir koridor diye düşündü Eldarin ve piposunu tüttürmeye deevam etti. Pipoyu içine çekerken kızaran piponun ucu Eldarin'in yüzüne garip bir hava katıyordu. Artık bariz bir şekilde bir ses geldiğini bliyordu fakat bu ses ne arkalarından ne de önlerinden geliyordu. Daha çok duvarın içinden geliyor ve onlara paralel ilerliyordu.

Eldarin_

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 2:16 pm Reply with quoteBack to top

Eldarin uzun yolculukları pek sevmezdi.bu 2 saatlik yolculuk ise kelimenin tam manasıyla bitirmişti onu.

"Ayaklarım ufff..."dediği duyuldu büyücünün.bir taraftanda dışarı saldığı pipo dumanı başını çevrelemişti ve puslu bir görüntüye yol açıyordu. diğerlerinin ne düşündüğünü hiç düşünmemişti lakin tahminlerini kafasında tartmaktaydı.

Ve o bariz ses...

eldarin başını duvar tarafına çevirdi.piposunun külünü hafifçe silkeleyerek yere döktü.pipoyu da iç ceplerinden birne soktu.dünyanın öbür tarafından çıkacaklarını sanmaktayken bu ses onu kendine getirmişti.

duvara iyice yaklaşmıştı şimdi.ve sessizlikle beraber dinlemeye devam etti.duvarın öbür tarafı başka bir yerden açılacak olan bir dehliz miydi yoksa?duvarın ne kadar kalın olup olmadığını merak ediyordu şimdi...

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Eldarin_

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 7:56 am Reply with quoteBack to top

Eldarin duvara iyice yaklaşmıştı.duvarın öbür tarafında birileri vardı evet .belki ileriden bir yol buraya açılıyordu.
    Ama yine de burada kimlerin beklemekte olduğunu bilmek istiyordu.Belki Drowlar belki de daha korkunç yeraltı iblisleri...

Eli bir kez daha büyü materyallerine gitti.duvara iyice yaklaşmıştı.arkasında ne var bunu mutlaka görmeliydi.kurbağa gözünü kükürtle birlikte avuçlarının içersinde oğuştururken bir taraftanda büyü sözlerini birer birer söylemye başlamıştı.havaya çizdiği merkez rünün çevresine alt rünleri birer birer çizmeye başlamıştı.koyu mavi rünler loş dehlizi azda olsa aydınlatırken Eldarin ,büyüsünün son sözlerini okumaktaydı...

NOT:Clairaudiance deniyorum yeminer.Görüş açımın içersinde ne var ne yok bi bakiim dedim Smile

yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 10:00 am Reply with quoteBack to top

Eldarin büyüyle kuvvetlendirilmiş görüş gücü ile etrafa bakındı... Az önce görüş sahasının çok dışında olan ama şimdi sadece 50 metre ilerisinde olduğunu fark ettiği bir birleşim noktası görünüyordu. Yan taraftan ilerleyen şey onları fark etmemiş gibiydi... Eldarin haritasına bir bakış daha attı. Yaklaşıyor olmalıydılar... Bu birleşim yolu neredeyse yarıladıkları anlamına geliyordu. Yan taraflarından gelen sesten ve duvardan gelen titreşimlerden anladıkları kadarı ile ya birkaç kişilik bir gurup ya da çok fazla ayağı olan bir yaratık olmalıydı kendilerine paralel giden.

Eldarin_

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 11:57 am Reply with quoteBack to top

Eldarin materyalleri karıştırarak büyü sözlerini telaffuz ettikten sonra büyü bileşenlerini gözünün çevresine sürmüştü.kirpiklerini hafifçe kırpıştırdıktan sonra büyüsel görüşün işe yaradığını farketmişti.

Quote:
    Az önce görüş sahasının çok dışında olan ama şimdi sadece 50 metre ilerisinde olduğunu fark ettiği bir birleşim noktası görünüyordu. Yan taraftan ilerleyen şey onları fark etmemiş gibiydi... Eldarin haritasına bir bakış daha attı. Yaklaşıyor olmalıydılar... Bu birleşim yolu neredeyse yarıladıkları anlamına geliyordu. Yan taraflarından gelen sesten ve duvardan gelen titreşimlerden anladıkları kadarı ile ya birkaç kişilik bir gurup ya da çok fazla ayağı olan bir yaratık olmalıydı kendilerine paralel giden.

Eldarin in snirleri iyice bozuluyordu.diğer arkadaşlarına döndü.olabileceği en kısık tonuyla şu sözleri söyledi.

"Ana hole yaklaşıyoruz dostlarım.tahminen 50 metre.bunu görebiliyorum.onun dışında sağdaki duvarın arkasında karanlıkaltı müdavimleri mevcut.belki ilerde bir yerde yollarımız kesişebilir.yine de şimdiden önlemimizi alalım..."

bir taraftan haritayı gözlerken diğer taraftan doğaüstü görüşüyle etrafı izlemeye devam ediyordu.özellikle duvarın arkasında gezinenleri.bir örümcek olabilir miydi?seslere de kulak vemeye başladı...

Eniualis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 2:25 pm Reply with quoteBack to top

Eniualis gurubun arkasında yürüyordu. Elinde sıkıca tuttuğu ağır mace ve duaları ile elinden geldiğince yardım edecekti.Yan koridordan duyduğu sese dikkat kesilmişti..
    "Yüce tanrım, senin yolunda kullanacağım bu silahımı kutsal ışığınla yönlendir. Onu kutsa.. " diye geldi Eniualis'in sesi, huşu içerisinde söylediği bu sözlerle birlikte gözlerinded inancın parıltısı ile Eldarin'in yanına yaklaştı.

"Sayın büyücü, sanırım önden benim gitmem daha doğru olur. Siz büyücü dostlarım ve leydim lütfen beni koruyun. Tanrım bana yardım edecektir" dedi ve gurubun önünden ilerlemeye başladı. Olabildiğince sessiz davranmaya çalışıyodu fakat üzerindeeki bu zırhlarla aşağı dünyada duyulmadan ilerlemek imkansızdı. Aslında bunlar olmasa bile karşıdaki şey drow sa duyulacağı kesindi ve bu yüzden çok fazla sorun yapmadı.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 7:50 pm Reply with quoteBack to top

Linu da son bir kararla,yanında getirdiği ailesinden gelme uzunkılıcını eline aldı.Çzerindeki rünleri tam göremiyordu ama,kabzası eline güven verici bir şekilde uyuyordu.Elf kadını,elf diyarında aldığı eğitim günlerindeki gibi bir savaş olmayacağını hatırlattı kendine.şimdi çok daha farklı bir konumda,en güzel hikayesinin içinde drowlara birkaç adım uzakta,Karanlıkaltında!

Eldarinin yaptığı büyüler işe yaramışa benziyordu.Başka zaman olsa karşısına geçip"Ah nasıl olduda küçük büyücümüz bunu becerdi!"diye takılırdı ama bu sefer ilk olacak savaşın heyecanı ozanın kanında dolaşıyordu.Sessizlikmi diye düşündü dehşetle,Karanlıkaltında sessizlik olmayacaktı birazdan.Herkes savaşın şarkısıyla coşacaktı.

Å?arkılara konu olmuÅ? zaferlerim,hatıralarım
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Dareth
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 10:22 pm Reply with quoteBack to top

Tünellere indiklerinden beri iyice gerginleşen Dareth en arkadan grubu takip ediyor , ve sanki yürümüyor da süzülüyordu. Kendisinin de söylediği gibi ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar seslerini Karanlıkaltı yaratıklarından gizlemenin bir yolu yoktu. Ama kör adamın korkak adımlar atmasına sebep olan temkin değil eski dehşetlerdi.

Gruptakilerin çoğundan keskin olan kulakları yan taraftan gelen sesleri çok net bir şekilde duyuyordu. Ama bunların ne olduğunu düşünecek halde değildi. Yine de içinde , derinlerde bir yerde , böyle duvarların arkasından duyulabilecek sesler çıkaran her ne ise Karanlıkaltı'nın yerlisi olamayacağını söyleyen bir ses vardı. Çünkü karanlık rüyalarında üstüne çöken eski dehşetler hiçbir ses çıkarmadan hareket ederdi.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 10:41 am Reply with quoteBack to top

Eniualis gurubun ilerisinde, kulağı yan tünelde elinde sıkıca tuttuğu ağır mace ile ilerliyordu. Yandan gelen seslere bakılırsa etraflarını ya da etrafını dinlemeye tenezzül etmeyeceek kadar rahat bir varlık ya da bundan daha acil işileri olan bir tür varlıkla karşı karşıyalardı. Eniualis içten içe birincisinin olmasını tercih ediyordu. Çünkü bildiği kadarı ile karanlıkaltının dehşet verici varlıkları güçleri ve kurnazlıklarının yanında sessizlikleri ile de ünlüydüler.

Erethan yanından geçen Eniualis'e tepki vermedi... Bu sesler gerçekten fazlaydı ve zeki büyücü bu seslerin kendilerinden başkalarının da dikkatini çekebileceğine emindi. Fakat ne yapması gerektiği konusunda bir karara varamamıştı.

Linu karanlık altında girişeceği ilk sınavın heyecanı içindeydi ve ırktaşının arkasından seğirtiyordu. Eldarn ve Ereshin ise büyü gereçlerini hazırlamak la meşguldüler.

Eniualis ağır zırhı ile çabuk adımlarla aradaki mesafeyi kapattı. Birleşim noktasına geldiğinde ne yapacağı konusunda kararsızdı. Ayak sesleri pervasızca ona doğru yaklaşıyordu.

erethan
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 1:11 pm Reply with quoteBack to top

Erethan Rahibin geçmesini sessizce izledi,doğrusu grubun önünde olmak bu tünellerde isteyeceği en son şeydi,ama rahib'in iyiliğe olan düşüncesiz bağlılığının,önlerine çıkan ve savaşmadan halledilecek sorunları da bir çıkmaza taşıyabileceğini düşünüyordu,Doğrusu rahip normal şartlarda grubun başını çekmesini isteyeceği biri değildi.

'heh,en azından biri bu sorumluluğu üstlendi' diye geçirdi başbüyücü içinden,alnındaki terleri eliyle şöyle bir sildi,artık soğuk o kadarda keskin değildi.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Eldarin_

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 2:08 pm Reply with quoteBack to top

Eldarin hazrda beklemekteydi.Eniualis i önden yollamışlardı yine de her türlü ters harekete karşı dikkatli olmalılardı.

Çzellikle de büyü bunların başındaydı.Elleri kendi materyallerinde hazır beklemekteydi.Yanındaki Ereshin i hafifçe seyretti.
    "Hazırda bekleyelim dostum.ben bu kara fatmalara hiç mi hiç güvenmiyorum.ters bi hareketlerini görürsek..." hafifçe büyü malzemelerini gösterdi....inceden bi göz kırptı.

NOT:Ready Action...

yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 10, 2005 1:14 pm Reply with quoteBack to top

Syam'Eleksar uzun süredir çalışıyordu. Artık arada sırada uyuma alışkanlığını kaybetmek üzereydi. Syam'Eleksar ı bu kadar zamandır meşgul eden şey bir küreydi. Muhtemelen içine bir ruhun hapsedildiği kadim bir küre. Bu küreyi diyarlarda dolaşan bir lich ten almıştı. Tam olarak ne işe yarayacağını, bir geme hapsedilmiş bir ruhtan neler kazanabileceğini bilmiyordu fakat yine de küre çok büyük bir büyü enerjisi ile parlıyordu. Bir şekilde bunun nasıl çalıştığını bulmalı ve ondan faydalanmayı başarmalıydı. Lich'in dediğine göre bu küre kadim zamanlardan kalmaydı ve sakladığı büyü çoğu kişinin hayal etmediği kadar büyüktü.

Uzun bir süredir hiçbirşey tarafından rahatsız edilmemişti Syam'Eleksar ve taşgolemi onu rahatsız edecek birçok şeyi bertaraf edecek güçteydi.

Dikkatle incelediği küreden pek birşey analayamamıştı. tek gördüğü kürenin içinde sakince ağır ağır dolaşan bir sisti. Syam'Eleksar uzun süredir bu sisi inceliyordu fakat sis te hiçbir değişiklik olmmış, hiçbir büyü onun hareketindee bir değişiklik yapamamıştı. Fakat Syam'Eleksar uzun süreden sonra ilk değişikliği fark etti. Sis bir anda beklenmedik bir şekilde hızlanmıştı. Syam'Eleksar bunun sebini anlayamadı ama birşeyler değişmişiti ve bu esnada kapının sessizce vurulduğunu duydu. Golem içeriye girmek için izin istiyordu.

"Nedir ? " diye yankılandı Syam'Eleksar'ın sert sesi golamin gelişmemiş zihninde ve anında cevap buldu.

"Efendi, ziyaretçiler var, güçlü, geliyor "

Syam'Eleksar bu cevaptn hoşlanmamıştı. Karanlıkaltında ziyaretçileri çok olmazdı ve güçlü diyordu golem.. Birşeyler yapması gerekiyordu. Belki de diye düşündü Syam'Eleksar bunların gelişi ile ilgili olabilirdi sisin hareketi, belki de değil.

Eniualis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 10, 2005 2:18 pm Reply with quoteBack to top

Eniualis Eldarin'in öncülüğü Linu ya teklif ettiğini gördü ve ondan sonraki hareketini. kesinlikle ciddi bir büyücüye yakışmayacak bir hareketti.

"Dostum kafasındaki birkaç tahtayı kaybetmiş sanırım" diye düşündü ve bunun kendisini rahatsız etmediğini fark etti.

"Sanırım öncülüğü benim almam iyi olur Eldarin" dedi Rahip saygılı bir sesle çünkü her ne kadar birkaç tahtası eksik olsa da saygı duyulması gereken bir kişiydi Eniualis'e göre büyücü.

Elindeki mace i hafifçe yukarıya kaldırarak

"Sanırım düşmanlarımın tanışmak istemeyeceği bir kürdanı elimde tutarken ve bu konserve kurusu da çevremdeyken hepinizden daha güzevde saylırım" dedi. Nedense bu adamla konuşurken ciddi olası gelmiyordu. Yüzünde hafif bir gülümseme oluştu ve Eldarin'in cevabını bekledi.

Bu durumda en mantıklısı kendisinin ve Linu'nun önden gitmesi idi fakat Eldarin dostlarını önden göndermeye hiç te istekli görünmüyordu.

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum