Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1516
    Üye: 0
    Toplam: 1516

FrpWorld.Com :: View topic - Iki Kule(TANRI:DRAGONFIRE)(ZAMAN,BÇYÇ,BİLGİ)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Iki Kule(TANRI:DRAGONFIRE)(ZAMAN,BÇYÇ,BİLGİ) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 17, 2005 1:04 pm Reply with quoteBack to top

Kucuk ilahi cadirin sihirli degi$iminden sonra yerini alan muhte$em kule tum ihti$amiyla tekrar Dragonfire inanalarini kendisine cagriyordu. TUm diyar bu titre$imsel mistik cagriyi taraftarlarina iletiyordu.
    Cagriya mutabik olan ilk $ansli muritleri kuleye dogru coktan yol almi$lardi bile. Uzun zaman ardindan tanrinin kendisini tekrar hissetirmesi onlari sevinc gozya$larina boguyordu.
    Ancak henuz kimse kuleden iceri girmeye cesaret edemiyordu. Herkes birki$Inin onderligini bekliyordu...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 01, 2005 12:06 pm Reply with quoteBack to top

" Düzen ve kaos " gnom gülümseyerek önündeki adama baktı. " Çnümüzdeki sorun bu değil hayır.... Kaosun diyarları tehtid ettiği olmuştur. Bu adaletin ve özgürlüğü kısıtlayan bir düzenin karşısındaki bir kaos değildi. Bu diyarlarda işleyen tüm kuralları..... Bir bitkinin nasıl büyüyeceğini kışın, havanın ne kadar soğuyacağını, gökyüzünden yağan şeyin su mu yoksa cam mı olacağını belirleyen kuraların bile ihlal edildiği bir kaostu... Kaos konusunda dikkatli olmanı öneririm dostum.. Düzen çok ileri gittiğinde senin özgürlüğünü alabiir ama kaos da sen sen yapan tüm parçaları bir bir yok etmeye kadar gidebilir. "

"Ama hayır diyarı kaos tehtid etmiyor. Diyarı tehtid eden karanlık... Katliam cinayet ve insanların birbirlerine çektirecekleri acılar ve savaş üzerine kurulacak bir dönem geliyor. Bu dönem engellenebilir mi ? Sanmıyorum..... Onu engelleyebilecek hiçbir güç göremiyorum. Ama... işte karanlık burada yanılacak... Biz yeterince güçlenene kadar bir odak haline gelmekten kaçmak zorundayız. Karanlığın gözlerinden.... Karanlığın gözleri şimdi her tür tehlikeye karşı açık ama yıllar geçtikçe bu değişecektir. Ve biz..... daha doğrusu lordumu temsil edecekler... Onlar rahip veya şovalye olmayacaklar.. Onlar hırsız büyücü savaşçı demirci hancı marangoz kervancı ve buna benzer ilahi olmayan mesleklere sahip olacaklar. Işığı karanlığın gözlerinden gizlemek onların en önemli görevi olacak... Ve ışık onların içinde gizlenecek...

Tanrıların diyarda güçlerinin rahipler ve şovalyelerce temsil edildiğini söylemiştim. Ama başka türlü de olmuştu. Rahip olmamasına ramen tanrının gücünü taşımasına izin verilenler. Bu güne kadar lordum bunu yapmadı.... Artık yapacak. Çünkü.. çünkü artık inancı rahiplerle yaşatmak mümkün değil.. Işığı yaşatmanın tek yolu onu taşımayı kabul eden sıradan kişilerin içinde gizlemek..." Gnom gülümsedi... "Burada sıradan derken rahip olmayanları kastettiğimi anlamışsınızdır. Aslında tabii ki onlar sıradan olmayacaklar. Çyle gözükecekler sadece... Bir gün yeniden tapınağı kurmanın ZAMANı geldiğinde ilk rahibi seçip ona taşıdıkları mirası aktarmak onların varislerinin görevi olacak. "

Back to top View user's profileSend private message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 02, 2005 3:51 am Reply with quoteBack to top

Karanlığın içinde yakılan bir mum karanlığın sandığından daha da büyük olduğunu gösteriyordu. Sorular soruları getiriyor, cevaplarsa sorunları artırıyordu. Ama en azından yol alınmaya başlamıştı. Cevapların sonu sanki Hastlisch'in istediği yerde bitecekti. Ama bu son aynı zamanda altından kalkılması zor bir görev de getirecek gibiydi.

"Yani bizden istediğiniz bu dini gizli olarak yaşatmamız ve yaymamız. Ama hakkında çok az şey bildiğim bir dini nasıl yayabilirim. Ayrıca insanlara nutuk çekip onlara akıl verecek biride değilim. Ben sadece bir mucidim! Yardım edeceğim ama hem yardıma hemde bilgiye ihtiyacım var!
    Peki kule ne olacak? Saklayacakmısınız? İçinde işimize yarayacak birşeyler varmı?"

Hastlisch Freyaya baktı. O kendisinden daha fazlasını biliyordu. Adını bile söylemişti karşısındaki nomun. Firble, eski baş rahip Firble.

Tapınak rahip ve şövalyelerinin hepsinin öldürülmesi yada ölmeside Freya'nın, Hastlisch kuleye girdikten sonra, verdiği tepkiyi açıklıyordu. Tapınağın inananları yok edilmişti ve belkide sıradaki oydu. Eski baş rahip Firbleda ölü olduğuna ve büyük ihtimalle bu tapınağa bağımlı olduğu düşünülürse son kalan kişiydi. Buda Freyanın Hastlisch'e neden dine katılmayı bu kadar çabuk teklif ettiğini gösteriyordu. Ancak kendisi dışında geriye bir tek o kaldıysa ve herkese davetini Hastlisch'e yaptığı gibi yapacaksa işleri oldukça zordu.

Hastlisch Feryaya doğru döndü. Sesinde bir kararsızlık vardı. "Sanırım, Bay Freya İmp'lancer, siz bu din hakkında bilgisi olupta yaşayan son kişisiniz. Buda sizi oldukça değerli kılıyor. Hem Dragonfire'ın gözünde hemde düşmanlarınızın gözünde!" Sesinden ve konuşma şeklinden bir şeyler düşündüğü belliydi.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon May 02, 2005 8:35 am Reply with quoteBack to top

Dini yaymak hayır bunu sizden beklemiyorum. Dini yaymak.... Bu rahiplerin işi.. Ama siz rahip olmayacaksınız. Rahiplik de yapmayacaksınız. Dragonfire ın vereceği sorumluluğu üstlenmeden önce ne iseniz o olacaksınız. Sizden isteyeceğim sadece şey sadece inancı yaşatmak olacak yok olmasına izin vermemek. Eğer bir yolunu buylursanız Dragonfire a inananları kormanızı isteyeceğim. Ama unutmamanız gereken Dragonfire için en önemli olanın sizin varlığınız olduğunu aklınızdan çıkarmamanız evet bunu aklınızdan çıkarmamanız olacak.

Dragonfire .... Lordum hala korkutuyor.. Karanlığın güç odaklarını... Onlar hala cesaret edemiyorlar lordumun gücüne saldırmaya ... Onu kesin olarak yok etmek için.. Saldırmaya.. Ama yapacaklar. Güçleniyorlar. Savaş iki tanrı kendilerini güçlendiriyor... Bunu kendilerine inanları savaştırak yapıyorlar. Birbirlerine nefretlerini kullanarak. Onlar yeterince güçlenmeden. Lordumun gücü gizlenmeli.. Onların gözlerinden..

Ama bunu ancak onun gücünü taşımayı kabul edenler yapabilir.. Bunu kabul eden ve hala bir yaşamı olanlar...

Bayım bir rahip olmayacaksınız siz hiçbir zaman. Söylev vermeyeceksiniz. Bunu yapmamalısınız da... Çünkü gizlenmelisiniz siz. Gizlenmeli ve beklemelisiniz. Doğru ZAMANı .. DOğru ZAMAN gelince.. inancı yeniden yayacak rahibi seçeceksiniz siz veya sizin seçtikleriniz ya da onların seçtikleri...

Tabii eğer kabul ederseniz bu görevi... Etmezseniz o zaman tapınaktan çıkarken unutacaksınız her şeyi ve tapınak bekleyecek yeni bir umut ışığını .... Karanlık tüm ışıkları boğana dek..

FreyaImplorer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 02, 2005 11:40 am Reply with quoteBack to top

Freya oturduğu yerden yine cevapları dinledi.Başrahip Firble'nin uzun konuşmasını dinlerken aklına başka birşey geldi..Evet..O yaşayan son Dragonfire inananlarından biriydi..Ama bunun önemi yoktu,ne düşmanlar,ne de tanrısı için.Sonra,başrahip sözünü bitirirken konuşmayı ucundan yakaladı:

-Gizlenmeli ve beklemelisiniz. Doğru ZAMANı .. Doğru ZAMAN gelince.. inancı yeniden yayacak rahibi seçeceksiniz siz veya sizin seçtikleriniz ya da onların seçtikleri...

Tabii eğer kabul ederseniz bu görevi... Etmezseniz o zaman tapınaktan çıkarken unutacaksınız her şeyi ve tapınak bekleyecek yeni bir umut ışığını .... Karanlık tüm ışıkları boğana dek..

Freya bir an bile şüphe etmedi,ayağa kalktı ve aniden:

-Sizin yada tanrımızın vereceği bir görevi ne olursa olsun kabul edebilirim.İçinde kendi yaşamımı riske etmekle ilgili birşeyler olsada..Evet kabul edeceğim.Bana sadece yapmam gerekeni söyleyin..Derhal yapayım.Ama sanırım*Hastlisch'i işaret ederek*arkadaşımız hala bize katılmış sayılmaz..Açıkça son aylarda olaylar beni iyice şüpheci yaptı.Ona hala tam olarak güvenemiyorum.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 02, 2005 1:22 pm Reply with quoteBack to top

Hastlısch hiç şaşırmamıştı.

"Size hak veriyorum Freya imp'lancer. Bende bu halimle bazen kendime güvenemiyorum. Daha sizin güveninizi kazanamamış olabilirim ama bana bunun için ZAMAN ve şans tanırsanız hem bunu hakettiğimi hemde çok akıllıca bir karar verdiğinizi anlayacaksınız.

Zaman tapınağının son kalan inananı olduğunuz ve diğerleri yok edildiği için tetikte olmanız gayet normal. Ancak ZAMAN güvensizliklerin zamanı değil, ZAMAN yardıma açık olma ve güvenme zamanı. Altına girdiğiniz çok büyük bir yük. Bu yükün altına tek başınızamı girmek istersiniz, bu yükü tek başınıza kaldırabileceğinize eminmisiniz?

Ben yardım elimi uzatıyorum ama karşılıksız yapmıyorum bunu. Benimde çıkarlarım olacağını düşünüyorum bu işten. Ama başladığım hiç bir işi yarım bırakmadımve bırakmayacağım. Tapınağın tüm bilgilerini bana açın ve bende sizin yanınızda yer alayım"

Hastlisch'in gözünden bir damla yaş süzüldü. Haslisch damlayı sakalına gelmeden işaret parmağıyla tuttu ve anlamayarak baktı. Aniden Hastlısch'n gözleri yaşlarla dolmaya başladı. "Ya bana neden güvenmiyorsunuzki!" Gözleri üstüne ellerini kapattı, sırtı büküldü. Elleri arasından göz yaşları dökülüyor hıçkırmaktan sırtı inip kalkıyordu.

Kafasını kaldırıp kan çanağına dönüşmüş gözlerle Firble'a doğru baktı burnu tıkandığı için boğuk bir sesle Ben siz çağırdınız diye geldim. İsteyerek geldim. Ama bana güvenmiyorsunuz. Ben size ne yaptımki" Ellerini tekrar gözleri önüne kapattı ve yaniden iki büklüm olarak ağlamaya başladı. O daha deminki nom yoktu artık. "Çirkinim diye böyle yapıyorsunuz değilmi. Zaten çirkinim diye kimse beni sevmedi!" Sesi artık bitkinleşmişti "Bende istiyorum yardım etmek ama siz bana hiç güvenmiyorsunuz, bana arkadaşlığınızı, dostluğunuzu vermiyorsunuz. Ben yinede ....." Sadece ağladı.

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon May 02, 2005 7:48 pm Reply with quoteBack to top

Gnom çadırda bulunan iki kişiye şakın gözlerle baktı.... Çnce Hatslish e döndü "Güven kolay kazanılmıyor bu günlerde.... Ancak içinde ışık olduğu sürece tapınak herkese açık oldu... Çirkinliğe gelince Hatlish tapınağı kuran kişi aynı zamanda bir ozandı ve ozanlar bilirler her nesnenin içinde her canlıda bir güzellik olduğunu.... Ben de bilirdim. ZAMANında... Ama şimdi şimdi her şey çok farklı. Tapınağın bilgileri açık girebilen herkese yakında sadece onun koruyucularının öngördüklerine açık olacak. Tabii eğer her şey beklenildiği gibi giderse.. Gitmezse... Bilmiyorum... Keşke bunlar olmasaydı ama karanlığa karşı ışığı korumanın tek yolu bu...

Sana gelince bayım isminiz evet isminiz Freya idi. Sanırım madalyonları siz buldunuz yanılmıyorsam. Çyle ise görev sizin ancak tek başınıza çıkamayacağınız bir görev bu... Çç kişi gerekiyor. Ve diğer iki kişi bunu siz seçeceksiniz. Bu kişiler kalplerinde lordumuzun inancını taşımalı... Ama eğer iki kişi kalırsanız görev çok daha zor olacak ve umut çok daha azalacak. Çç kişi olmalısınız.

Ama önce bayım Freya sanırım yapılması gereken. Sanırım Squan lordumun son şovalyesi gömülmedi hala. Bunu hissediyorum... Hala onun ruhunu... Lordumun boyutuna girmek isteyen...

Siz Squanı götürmelisiniz. Zamanın karargahına onu gömmelisiniz. Son şovalye için ayrılan yere... Ve kılıcını tapınağın ortasındaki sunağın üstüne koymalısınız. Çç şovalyenin gözyaşlarından birer damla ile birlikte..

Sonra karargah lordumun gücünün simgelerinden birisi... Kaybolacak... Onu canlandıracak yeni bir şovalye ortaya çıkana dek.. Böylece daha iyi tanırsınız hem de birbirinizi... Eğer hala istiyorsanız asıl büyük sorumluluğu o zaman bu görevin arsından buraya gelin... Bulabilirseniz eğer üçüncü kişi ile birlikte. Ama bu kişinin kalbinde lordumuzun inancı varsa tabii.

Ben ne yazık ki çıkamam buradan.. Ama sizin için dua edeceğim.

Gnom başını öne eğer.. Keşke bunlar olmasaydı... Ama oldu. Ve şimdi yapılması gerekenler var... Kabul ettiyseniz sorumluluğu... Zamanın ve büyünün gücü sizinle olsun...

Sonra gülümser. Kabul etmediyseniz de sizinle olsun. Herkesin ışığa ihtiyacı var... Bunu hiç anlamasalar bile...

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 02, 2005 9:10 pm Reply with quoteBack to top

Hastlısch gözlerini sildi. Daha demin yaptığı şey yüzünden çok utanmıştı. Göz yaşlarını sildi ve sakindi şu anda hissediyordu ruhunun yaşadığını ama sakindi. Bu tapınak ona birşey yapmıştı. Belkide tabınak değil Firble'dı onun duygularını kazandıran. Baş rahip Firble gerçektende baş rahipliği hak eden biriydi ve onun kaybı büyük bir kayıptı.

Freyanın cevabını dinlemeden heycanına yenik düştü ve"Ben bu görevde Freya'ya yardım edeceğim "diyerek ayağa fırladı Hastlısch oturduğu tabureyi devirdiğini fark etmemişti. Oysaki Freya daha bu görevi yapacağını dahi söylememişti. İçinde müthiş bir coşkuyla ve gözlerinde ışıkla döndü "Belki o zaman bana güvenmeye başlarsın!"

Hastlısch elini Freya imp'lacer'a doğru uzattı" Ve o zamana kadar arkadaşız!" Sesinde hayat vardı nomun.

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon May 02, 2005 9:36 pm Reply with quoteBack to top

Bu görev bu ilk görev olacak.... Asıl görev değil ama gerekli.. Lordumun güçleri tapınakta toplanmalı.. Değeri bilinmeyen eserleri gözlerden gizlenmeli...

Ama size emanet edilecek asıl güç karargahta olmayacak.. Bu güç başka bir yerde olacak..

Bunun için henüz erken ancak.... Squan o huzura kavuşmalı... O lorduma sonuna kadar hizmet etti. Ve karanlığa karşı savaşırken öldü... Ruhu huzura kavuşmayı hakediyor.. Ve öyle de olmalı...

Ve bunu ancak siz yapabilirsiniz. Sizler.

FreyaImplorer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 03, 2005 2:39 pm Reply with quoteBack to top

Freya,ozanın sözlerini dinledikten sonra,kendine uzanan ele baktı.şimdiye kadar kendisine kaç el uzanmıştı?Kaçı onu kurtarmıştı?Ama,hayır bu sefer farklıydı,bu gnome fazlasıyla zararsız gözüküyordu.Ve onun içinde bir yerde Dragonfire inancı vardı,yada Freya buna inanıyordu.Uzanan beş parmağa iyice baktı.Ve elini uzattı:

-Sanırım,zorda olsa dost olacağız.Hasti...

Sonra tekrar Firble'ye baktı Freya.

.On Kasaba'ya gidiyoruz..İkimiz..Bir şekilde,dediğin görevi yapacağız ve geleceğiz..Derhal..

Gnome'ye bir işaret attı,çadırdan çıktı.Madalyonuna bir el attı..Yanımda ol,dedi ve kapıdaki atına doğru ilerlemeye başladı..

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 03, 2005 7:35 pm Reply with quoteBack to top

Freya ve hatslish çadırdan çıktıktan hemen sonra çadırdaki tüm hareketlilik sona erdi. Tapınaktaki gizemli müzik de sona ermiş ve tapınak yeniden sessizliğe bürünmüştü.

"Efendim işiniz bitti mi ? " Freya ile gelen iki adam çadırdan çıkan ikiliye yaklaştı.
    Adamlardan birisi "Efendim merak ettikte tapınağın ortasında neden ayakta durup..." Çbür adam sert bir sesle arkadaşını susturdu. "orası bizi ilgilendirmez. Efendi Freya nın bildiği bir şey vardır kesin. Hatslish ile Freya çıktıkları yere yeniden baktıklarında çadırın yok olduğunu göreceklerdi. Bu arada Freyanın açtığı kutudaki iki madalyon ile Freya nın boynundaki madalyon yalnızca Freya nın görebildiği bir ışık saçmaktaydı.

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 04, 2005 1:24 pm Reply with quoteBack to top

Çç adam, dışarıda Freya'yı bekleyen üç kişi vardı ve hiçbiri Hastlısch içeri girerken onu fark etmemişti! Arkasına baktığında Hastlısch'in şaşkınlığı daha da arttı çünkü daha demin orada bulunan çadır şu anda yoktu. Ve bu olay aslında birinci sorusunun cevabınıda veriyor gibiydi. İlahi bir güç!

"Beni biraz bekleyin, ben atla değilde bir... aracımla geldim" Çok zor yanılan hafızası sayesinde Hastlısch, "ejder kanatları"nın yerini hatırlıyordu. Oysaki yaptığı kamuflaj sayesinde pek çok dikkatsiz göz yakınından geçipte onun sadece bir tepe olduğunu düşünebilirdi.

Çrtüyü kaldırdığında Freya ve adamları taktir etmek ile kahkahalarla gülme arasında gidip geldi. İnce ve işlenmiş ahşap bir iskelet üstüne koyulmuş iki ejderha kanadı şekilli kanat Hastlısch'in çevirdiği bir makara ile açılmaya başladı. Ardından Aracın tepesinde uzun ince bir balon şişmeye ve ejder kanadını sallayarak ve bir o yana bir bu yana savurarak havalandırmaya başlayınca hayret ve kahkahalarala gülme arsındaki uçurum daha da arttı.

Hastlısch gövdenin altındaki hasarın fazla olmadığını görünce oldukça rahatladı. Ancak aracın hassas dengesini bozduğu için "ejder kanatları" iki yana doğru, dalgalı denizdeki bir tekne gibi, gidip geliyordu.

"Ben hazırım. Eğer isterseniz artık yola çıkabiliriz!" Hastlısch cebindeki aykırı arbaletini çıkarttı ve aracın içie koydu. Ardındanda kendi aracın içine tırmandı. "Ejder kanatları"nı seviyordu, hemde bütün diğer buluşlarından daha çok.

şu anda dünya hakkındaki daha çok bilgiye sahip olan Freya liderdi ve Hastlısch onun ardındaydı tıpkı diğer üç adamı gibi.

FreyaImplorer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 04, 2005 2:21 pm Reply with quoteBack to top

Freya Hasti'nin garip cismine bakıyordu.O da neydi.Tamam,çok ilginç şeyler görmüş olabilir,birkaç yerde gnomelerin icatları hakkında birkaç şey okumuş olabilirdi ama..Bu kadarı fazlaydı.Freya ile aralarında mesafe vardı,o baya uzakta alet ile uğraşırken Freya atlara yönelmişti.Freya ellerini ağızına götürerek:

-Nesin sen gnome?Bir hırsız mı,bir mucit mi?

Atına binen Freya şaşırmış olsada,bunu belli etmiyordu...

Rp Dışı:Online olma sıkıntım devam ediyor,biraz daha bu tip rpler ile idare edeceksiniz : )

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum