Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 33
    Dün: 23
    Toplam: 90362

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1805
    Üye: 0
    Toplam: 1805

FrpWorld.Com :: View topic - 10 kasabanın eskiden olduğu yerde.
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

10 kasabanın eskiden olduğu yerde. View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue May 03, 2005 4:23 pm Reply with quoteBack to top

Horcoel kızın gidişi ve hazırlanarak geri gelişi üzerine hüzünlü bir tavırda atına doğru yöneldi..''Boşa umutlar..''diye düşündü Silverhorn un üzerine binerken..Kızın soğuk davranışlarından kendisinden hoşlanmadığı açıktı..Belkide böylesi daha iyi diye düşündü şovalye bu sırada..Eğer oda kendisinden hoşlanıyor olsaydı birçok tehlike altında kalabilirdi..Silverhornun üzerinde doğrulduktan sonra bir an dönerek kıza baktı..Evet kesinlikle böylesi daha iyiydi..

''Peki gidelim Ladyim..''dedi atı üzerinde başı öne eğik bir şekilde..Yavaş bir dokunuşla Silver ı harakete geçirdi şovalye..Nöbetçinin kendisini çağırdığı yere doğru ilerlerken o kısa yol şovalyeye ne kadar uzun gelmişti..Ne kadar uzun..Böylesi daha iyi diyordu kendi kendisine..Zihni geçmişe gitti şovalyenin..Ve aklından Thornan la yaptıgı konuşma geçti..

''Bazen doğru olanı yapmak için fedakarlık yapılması gerekir Horcoel..Anlıyorsun beni değilmi..

''Anlıyorum efendim..''demişti Horcoel..Hüzünlendi ve sessizce mırıldandı..

''Anlıyorum..''

şovalye atını tam onu çağıran nöbetçinin yakınına kadar sürdü ve ardından durdurdu kızın onu izlediğini farz ederek..Nöbetçiler iki kişiydi..Ve bir tanede adam bulunuyordu galiba yanlarında..

Asil bir bakışla nöbetçileri süzen şovalye gözlerini kısarak seslendi..

''Evet savaşçı..Beni görmek isteyen kimmiş..''

high_elf
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue May 03, 2005 6:28 pm Reply with quoteBack to top

Harbomm Horcoel'i çağırttığına göre, bizzat kendim gidip onu görmeme gerek yok.. Hem ona da bir sürpriz olur cüppemi görmek.. Ayrıca bir iki adım atsam sanki yıkılacak gibi duran bu vücutla da Horcoel'in olduğu çadıra gitmek biraz fazla zorlayıcı olur..

Reltar'a döndü Vilthas aklından düşünceleri silerek.. Bir kardeş kaybetmek.. Ne kadar acı verici bir olay. Tüm hayatını karartabilecek bir trajedi.. Tek kardeş büyümenin verdiği zorluklardan biri de kardeşsiz olmanın yalnızlığıydı Vilthas için.. Reltar açısından düşününce onca yılını paylaştığını, yalnızlığını giderdiğini, en kötü gününde yanından ayrılmayan birinin artık yanında olmayacağı düşüncesi bile ürkütücü olmaya yeterdi.

"Squan'ın bütün hayatı boyunca savaştığı tanrının cennetinde olduğundan kuşkun olmasın.." diye teselli etmeye çalıştı Reltar'ı, tabi bu kanayan yarayı durdurmanın bir yolu varsa..

Ardından yere bağdaş kurarak Horcoel'in buraya gelişini beklemeye başladı sabırsızlıkla.. Uzun zamandır görmemişti.. Acaba bu gelişen olayların onun üzerinde etkisi ne olmuştu.. Logan'ın talihsiz kaderinden haberi var mıydı.. Zihninin bir köşesine fırlattı bu soruları Horcoel geldiğinde hatırlamak üzere..
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Squan
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed May 04, 2005 2:12 pm Reply with quoteBack to top

Reltar cüceye hafif bir tebessümle baktı.Cüce anında "Bana Sir Horcoel 'i bulup getirin.." diye bağırmaya başlamıştı.Sakin bir yer aradı gözleri.Biraz dinlenme iyi gelecekti kuşkusuz.

Tam cüceye soracağı vakit büyücü elfin kendisine doğru yaklaştığını fark etti.Elf in yüzü baya ciddi gibiydi."Squan'ın bütün hayatı boyunca savaştığı tanrının cennetinde olduğundan kuşkun olmasın.."Demişti.Reltar derin bir çekerek "Haklısın umarım oradadır. O herzaman en iyisini hakediyor."Kafasını öne düşürerek kendisini tekrar ağlamamak için zor tuttu.Bunda başarılıda olmuştu.Daha sonra hızla o bölgeden uzaklaştı.Elbet sakin bir yer bulur ve yatabilirdi.Ve bütün herşeyi unutabilirdi...

Gölge Ustası

PostPosted: Wed May 04, 2005 2:51 pm Reply with quoteBack to top

Slach yapmayı istediği şey için şarkı ve sözlerin yeterli olmadığına karar verdi. Ve bir asker gibi topuğunu üzerinde dönerek geldiği yöne yani ormana döndü. Olayın geçtiği yerlere bakıyordu. Bir analam verememişti bütün bu yaşananlara.

Ormanın iyice içlerine doğru hareket etti. Ciğerlerini hava ile doldurdu. Orman onun eviydi ve uzun süre onun içinde yaşamaktan ve ormanın o tatlı kokusundan mahrum kalmıştı.

Biraz gezindikten sonra amacı için güzel meyveler aramaya koyuldu. Ormanın hediyesi olan bir ağaç tam da karşısında duruyordu. Güzel bir elma ağacı.... Çzerinde kıpkırmızı şeker gibi görünen elmalar vardı..Kışın şon elmalarına benziyordu. Bunları almasının kimseyi rahatsız etmeyeceğini düşündü. Ve tane tane topladıklarını çantasına attı. Çocukların gözlerine hoş görünmek için çeşit yapmalıydı. Elmalar yeterince güzel ve çoklardı ama çeşit gerekirdi. Slach son bir kez çantasına baktı ve yeni meyveler bulabilmek için ormandaki gezintisine devam etti. Meyveler pek olmamıştı ama genede yeşil renkleri iyi görünüyordu. Ve bir çalımsı ağaç gördü. üzerinde kırmız renki böğürtlenler vardı. Bir tanesini aldı ve ağzına attı. Yüzü birden ekşidi ama tatlaro yinde hoşuna gitmişti. Bir kaç tane daha toplayıp çantasının en üstüne koydu.

Artık vakti gelmişti. Ormandan ayrılmalı ve görevini yapmalıydı. Vakit azdı ve görevi beklemiyordu. Her şeye rağmen ormandan yürüyerek ayrıldı ve onkasabaya doğru yol aldı.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 05, 2005 6:41 pm Reply with quoteBack to top

Freya ufuğa doğru bir yerlerde birkaç bina görmeye başladığında doğru yolda olduğunu anladı.On kasaba ileride yavaş yavaş beliriyordu.Tepede gnome dostuyla beraber kasabaya gireceklerdi.Atını hafif hafif yavaşlattı,kasabaya giriyordu.Eliyle madalyonunu bariz gözükecek bir konuma getirdi.Aşağıya doğru elini salladı,gnomeye inmesini söyledi.Kendide kasaba girişine varmıştı.Kapıda kim olduğunu tanımadığı biri vardı.Atı durdurduktan sonra adamla konuşmaya başladı:

-Bana herhangi bir üssünü çağırırmısın?

-Rp Dışı:Hatalı birşey yaptıysam özür dilerim,çok hızlı yazdım : )-

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri May 06, 2005 1:57 pm Reply with quoteBack to top

''Logan ın nişanı..''diye fısıldadı eline nişanı alırken şovalye..Nişanı bir tur parmakları arasında döndürdü ve boş bir ifade ile nişana bakmaya başladı..

''Bu..Bunun bana verildiğini mi söylediler..''dedi hala nişana bakarken..Ortada bir yanış anlaşılma olcagından korkan şovalye bunun manasını bilsede emin olmak için bir kere daha sormalıydı..

Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 16, 2005 6:42 pm Reply with quoteBack to top

Zaly bir anda kendini bir düzlükte buldu bu diyara gelirken geçtiği sefil kasabanın oldu yerdi.

Zaly ilerlemey başladı...
    Kasabaya yaklaşmaya başladı yüzündeki şeytanca ifadeyi bir anda genç bir kızın neşe saça yüz ifadesine döndürdü, kasabaya içlerine girdiğinde sanki biraz daha iyileşmişti kasaba bir kervan gelmiş,onun etrafıdna bir kalabalık vardı...Etrafa biraz göz gezdirdi.
    Birden gözüne beyaz cüpeli bir kişi çarptı ,biraz ona yaklaştığında boynunda Lord Oren nin amlemi olan Gümüş kuş tüyü bir kolye gördü,Biraz sırıtı o kişiye doğru ilerlemeye başladı.
    Diyer tarafta bir kaç savaşcı duruyordu bunlardna birisi cok heybetli duruyor önünde fazlal güzel olmıyan bir şovalye kızla konuşuyordu.mutlu gözüküyorlardı...
    Zaly büyücünü yanına gitti
    ''Selam amcacım... ben ben buraya yeni geldimde burda ne var ne yok merak etim,ben Zaly sizde sanırım ... Oren inanlarıdna büyücü olarak duyduğum Viltas olmalısınız.... Namınız Cok duydum iyi bir büyücü oldunuz duydum bana umarım yardım ede bilirsiniz,ya biraz fazla heycanlıyımda yoska Viltas değilmisiniz...eyer değilseniz cok özür dilerim rahatsız etiğim için ...Benim hiç arkaşım yokta... bu yüzden cok konuşurum... ''
    Zaly dinlenip dinlenmediğini bile bilmiyordu ama konuşuyordu...

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri May 27, 2005 12:21 am Reply with quoteBack to top

şovalye Reltar'a sadece gülümsedi.
    "Görünüşe bakılırsa Tanrılar da Squan'ın kendi tapınağına götürülmesini arzu ediyor. İlahi güçlere saygı duymalıyız. Fakat Reltar, seni Squan'ın cesedini alıp giderken gördükten sonra verdiğim kararı anlamanı isterim. Muhakeme yeteneğimin dışında bir şey yapıyordun ve açıkçası sana güvenmiyordum, aynı senin bana güvenmediğin gibi... Yine de savaş alanı önemli dostlukların kurulduğu bir yerdir. Benimle omuz omuza çarpıştıktan sonra sana artık güvenim tam. Eminim doğru olanı yapacaksın... Çünkü doğrunun senin kalbinde olduğunu görmek çok zor değil."

Cervantes Freya'nın yaklaşmasıyla adama dikkatle baktı. Bu tutuklanıp yargılanması gereken eşkiyaları yakalamak yerine öldüren adamdı. Biraz yüzü asıldı, fakat adamın Adalet'in tarafından olduğu tartışma götürmezdi. Yine de silahsız kaçan adamları adalete teslim etmek yerine seçtiği yol cinayet ve kıyımdı.

İşte "bu" adama güvenmesi çok zordu.

"İyi geceler sayın savaşçı, ben Oren şovalyelerinden Cervantes. Sizinle kervanı savunurken karşılaşmıştık fakat tanışma imkanı bulamamıştık sanırım. Aynı yolu kullanmamıza rağmen sizi burada bulduğum için oldukça şaşkınım. Buraya büyü yoluyla geldiğinizi varsayıyorum?" Soran gözlerle Freya'ya baktı orta yaşlarındaki din savaşçısı...

Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jun 28, 2005 12:19 pm Reply with quoteBack to top

Horcoel başını önüne eğdi ve saygıyla boşluğu selamladı..Hüzünlü bir ifade ile..''Nasıl buyurursanız efendim..''diyebildi sadece..

Başını önüne çevirdi ve etrafına bakındı..İnsanlara..Kendisine ve diğer şovalyelere güvenen insanlara..''Adaletin atlıları..''diye mırıldandı kendi içinden..Hüzünlü başını kaldırdı ve gecenin karanlıgına doğrulttu başını..''Lordun öğretileri..''diyebildi kendi kendisine..''Lord acı da olsa hep gerçekleri söyler..Haklı..Kaybediyoruz ve onkasaba halkı kaybedenlerle birlikte olmak istemeyecektir..''Atını ileriye doğru sürdü ve onkasabanın etrafını incelemeye başladı..''O halde kaybetmeyeceğiz..''dedi kendi kendisine..''Adalet ve Oren adına kaybetmeyeceğiz..Onun adını yüceltecek ve göklere kazıyacagız..Adaletin karşısında duran herşeyi ezip geçicek ve onlara kutsal ışığı göstereceğiz..''

şovalye atını arkasına doğru çevirdi..

''ADALETİN şOVALYELERİ SİZE SESLENİYORUM OREN ADINA ADALET ADINA SAVAşMAYA VE BU UğURDA CANLAR ALMAYA HAZIRMISINIZ..''

Duraksadı ve bir an Harbormm ile Vladhek in yüzlerine baktı..Horcoel hiç bu kadar kararlı ve azimli bir ifadede bulundugunu hatırlamıyordu..Sözleri kutsal şovalyenin ağzından sanki kutsal bir melodi gibi çıkıyor ve otoriter bir şekilde etrafına yayılıyordu..

''şİMDİ şOVALYELER..''dedi ve tek eli ile kasabayı işaret etti şovalye..''UZUN ZAMANDIR KASABALILARA GÇZCÇLÇK YAPIYORUZ..ONLARI KARANLIGIN LANETİNDEN KORUYOR VE UZAK TUTUYORUZ..ANCAAAKK..''şovalye bu sırada atını iki adım ileri sürdü..''ANCAK TOPARLANMAMIZ VE GÇÇLENMEMİZ GEREKİYOR..BİZ BURADA YERİMİZDE DURDUKÇA KARANLIK GİTTİKÇE GÇÇLENİYOR YOLDAşLARIM..OTURDUK VE BİRşEYİN OLMASINI BEKLİYORUZ..DAğILIYORUZ..DİKKATSİZLİK YAPIYOR VE HATALARA MEYDAN VERİYORUZ..KARANLIK YAKLAşIYOR DOSTLARIM..BUNU HİSSEDEBİLİYORUM..VE BİZİM DE BU KARANLIGIN KARşISINDA DİMDİK DURABİLMEMİZ GEREKİYOR..KENDİMİZ İÇİN DEğİL..YÇCE ADALETİN EFENDİSİ İÇİN..ONU YÇCELTMEK İÇİN..İNSANLAR İÇİN..UNUTMAYIN..ADALETİN YOLUNDA SAVAşTIGIMIZ SÇRECE BİZİM İÇİN ÇLÇM KORKULACAK BİRşEY OLAMAZ KUTSAL şOVALYELER..UNUTMAYIN BİZLER ONURUN şOVALYELERİYİZ..ADALETİN şOVALYELERİYİZ..SAVAşIN şOVALYELERİYİZ..VE GEREKTİğİNDE..ÇLÇMÇN şOVALYELERİYİZ..''

''BİZLEEEERR..BİZLER YÇCE OREN İN TAPINAK şOVALYELERİYİZ..ALDIGIMIZ KUTSANMAYA LAYIK OLALIM..YÇCE OREN BİZE GÇVENİP GÇCÇNÇN BİR BÇLÇMÇNÇ BİZE BAğIşLADI..ONA HİZMET EDELİM DİYE..ADALETE HİZMET EDELİM DİYE...O HALDEEE..DÇKTÇğÇMÇZ HER KANI ADALET İÇİN AKITALIM..ALDIğIMIZ HER YARAYI ADALET ADINA ALALIM..HAZIRLIKLI VE GÇÇLÇ OLALIM..KARARLI OLALIM..VE LORDU YÇZÇSTÇ BIRAKMAYALIM..''

Horcoel durdu ve sakinleşerek şovalyelere bakmaya başladı..şovalyenin otoriter bakışları herkezi dolandıktan sonra yumuşadı ve ufak bir gülümsemeye kaydı..

''Yarım saatimiz var yoldaşlarım..Ardından gücümüzün sınırlarını ve bununla neler yapıp yapamayacagımızı konuşacak ve çözümler arayacagız..Yarım saat..''

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum