Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1809
    Üye: 0
    Toplam: 1809

FrpWorld.Com :: View topic - "Evil" Karakter Canlandırma.
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

"Evil" Karakter Canlandırma. View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 06, 2005 11:35 pm Reply with quoteBack to top

Gerçekten evil karakter canlandıran bir oyuncu gördünüz mü.. Aman "Ben evilim, herkezi keserim, dağları taşları yerinden oynatırım tarzı atışlar demiyorum. 4th level büyüm var, bir atışta otuz kişi aldım.. Powerplay karakter kağıdıma baksan dudağın uçuklar tarzı değil.. Hani o da "evil" conceptine uyabilir ama.. öyle karakterler görüncü hep gülesim geliyor.. Bu adam o yaşa kadar nasıl yaşamış diye.. bebekkende finger of death atabiliyormuymuş gibi..

şöyle diyorum, ciddi bağlamda düzgün bir toplumdan gelmiş (evil giant olunur rahat rahat mesala) ama geçmişindeki bazı olaylar sonucu cevreden nefret eden, zarar vermeye acımayan, falan.. bir "evil" PC hiç gördünüz mü?

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 07, 2005 8:02 am Reply with quoteBack to top

Ben bizzat kendim oynattım. Hakettiği saygıyı görmeyen bir halfling rogue idim. Bir başbüyücünün manevi oğlu idim ama gelen geçen kafama vuruyodu. Bir gün manevi babamı ölü bulduğumda bütün sinirim açığa çıktı ve katliam yaptım. Sonra ver elini assassinlik...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 07, 2005 9:15 am Reply with quoteBack to top

Oyuncu çevreniz ile alakalı sanırım dostum benim oyuncularımın çok iyi bir şekilde oynadıklarını bir çok sefer gördüm kendimde 1 sefer oynadım. Gerçi o campaign good-nötr karışımı başlamıştı. Drow avcısı bir elf grubuyduk fakat benim drowlara duydugum nefret epeyce uzun zaman içerisinde iyilikten sapmaya ve yokettiğimiz drow mekanından ele geçirilmiş ufak çocukları bir mekanda toplayıp, detect evil çaktıktan sonra evil olanları ayırıp kasap misali kesmeye kadar gitmişti. Hey gidi günler... bir ara yine yapmak lazım, kollarıma kana batmıştım değişik olmuştu :twisted:
    Back to top View user's profileSend private message
    scythe
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Mon Nov 07, 2005 10:53 am Reply with quoteBack to top

pp den çok rp ye dayalı oyun oynarsanız eğer aradığınız tarzda bi oyuncu görmüş ,bulmuş olursunuz bence... geçmişini iyi oynayamayan, bugünü geçmişle bağdaştıramayan adamdan kötü olmaz .. eğer insan isen hilkat gereği iyi olarak doğarsın ve bi şekilde bazı olaylar neticesinde kötü olursun... drow gibi bi karaktersen o zaman da ırkının yaşam hiyerarşisinin sana verdiği şeyleri iyi canlandırman gerekir (ve bence bu şekilde kötü olmak daha zordur)..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 07, 2005 11:25 pm Reply with quoteBack to top

...Genelde kötü karakter denilince,deli büyücü,piskopat savaşçı vb. akla çok gelse de,en rahat kötü oynayan karakterler,rogue karakterleri oluyor...Rogue olarak sinsi sinsi gezinip,en azından olmadığı kişi gibi görnmek ve beraberindeki grup arkadaşlarını en ufağından olsa bile kazıklamak en kötüsü.
    Büyüleriyle veya kılıcıyla öldüren perişan eden kötü karakterler de kötü elbet ama;genelde ne doğrudan büyü,ne de doğrudan silah ve kas gücü kullanmadığı için,en p..ç,en hain ve en arkadan vuran;derinden acı veren karakterler,rogue'lar... :twisted:

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Nov 08, 2005 12:16 am Reply with quoteBack to top

korkarım bu başlık yavaş yavaş "günah çıkarma" ya dönecek.. Very Happy

onun dışında scythe nin söylediğine katılıyorum. Standardı olan bir kötülüğü (iyi örnek drow) oynamak bir çok oyuncuya göre , kafadan yazılmış bir kötüyü oynamaktan daha zor gelecektir...
    KUTBILTUNGA
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 08, 2005 12:31 am Reply with quoteBack to top

Doğru,Drow usulü yaşam zaten hangi sınıf olursanız olun,Rogue karakteri gibi sinsi,arkadan saldıran ve içten pazarlıklı bir hain olmanızı gerektiriyor.Kuralcı\Lawful olsanız bile hayatta kalmak ve yükselmek için en yakınınızdakilere zayıf düştükleri an ihanet etmek veya sadece psikopatlıktan ayak kaydırmak,sürekli olarak komplo ve ölüm korkusuyla yaşamakta zorunda olan olan Drow2ların alışılageldik karakteri...
    Zayıf düşüp ölmek veya Llloth gibi Tanrı ve Tanrıçalara kendini beğendirmeye çalışmak ve o'nlardan aslında gelmeyecek olan desteği(eninde sonunda ya sapkın imanları ya da dinleri uğruna kendi inandıkları tarafından ihanete uğramaları...)beklemeleri,Drowları,daha acımasız,daha da içten pazarlıklı,kıskanç ve karaktersiz yapıyor...
    ...İşte size örnek Kötü Rogue...karakteri... Cool

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 08, 2005 12:35 am Reply with quoteBack to top

Okumuş olan arkadaşlar hatırlayacaktır; Drizzt serisinde,Artemis Entreri gibi bela,karaktersiz ve hırsı doğrultusunda her türlü kötülüğü hiç vicdanı sızlamadan yapabilecek bir karakter bile,Drow'lar arsında geçirdiği zaman süresince devamlı olarak korku,paranoya ve histeri krizlerine kapılmıştı..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 08, 2005 10:25 am Reply with quoteBack to top

Ben iyi karakter iyilik yapıp duran ve kötü karakteri devamlı kötülük yaparak duran olarak ayırmıyorum.

İyi karakterler başka insanlaırn iyiliği için kendilerini feda edebilen veya yıllarca ardıkları bir şeyden tek bir can için vaz geçebilen yani gerktiği zaman çıkarlarının tersine hareket etse dahi doğru olanı yapan karakterler olarak görüyorum. (şimdi doğru olan nedirki demeyin bana Very Happy )

Nötr karakterleri ise yerine göre kendi çıkarlarını gözeten ancak bazı durumlarda kendi yolundan çıkarak başkalarına da yardım eden kimse oluyor bence. Yani kendine good karakterden daha çok değer veren kişi.

Evil karakterlerde ise ben hep kendini en ön plana alan kişileri görürüm. Çnce kendileri gelir ve amaçlarına bir şekilde ulaşmaya çalışırlar. Bunun nasıl ve kimler aracılığıyla olduğu önemli değildir. Bu iş sonunda kimlerin acı çekeceği önemli değildir.

Karmaşık, nöçtr ve kuralcı ise bunların yöntemlerinin nasıl olduğunu gösterir.

Bu manada aslında bilgisayar oyunlarında da desek gerek sitede gerekse de masa üstünde ben pek çok kişinin ben nötr karakter oynayacağım demesine rağmen kötü karakter oynadığını gördüm. Ancak ben bunlardan biri bir türlü olamadım. Oyuncuların karakterlerine zarar vererek oynayanları üzmeyecek kadar saf bir kalbim var sanırım. Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Nov 09, 2005 12:15 pm Reply with quoteBack to top

Ancak ilginçtirki nötr karakter ile Evil karakter tanımlamaları birbirine bayağı bir uyuşuyor..Nötr kendisi için en iyisini düşünürken Evil da kendisi için en iyisini düşünür..Yanlız arada ince bir fark var..Gerçektende söylendigi gibi iyi ile kötünün arasında ince telden bir yol vardır..Nötr de işte bu ince teli simgeliyor..Nötr bazen iyi olur bazen kötü yanlız bu onun amacını değil yaşamını simgeler bir gün kendini düşünen bencil birisi iken ertesi gün sağ tarafından kalkarak :lol: sokakta gördüğü bir evsize yardım da edebilir..İşte Nötrla evil arasındaki fark Evil o evsize ilerde kendisine bir çıkarı olmadıkça yardım etmez..Hatta aşağlayıp geçer..Kimsenin olmadıgı bir yerde ise ve adam Chaotic Evil se belkide öldürür bile..(Bkz seri katiller...)

Lawfull Neutral aligmenti de mesela örnek olarak kurallara tamamen baglı bir birey iken Lawfull Evil kurallara baglı olmakla beraber bu kuralları kendine nasıl yontacagını düşünür..

Peki Chaotic Evil bir seri katil olabiliyorken Chaotic Neutral ne olabilir??

Chaotic Neutral tipleri kendilerine bulaşmadıkları sürece sorun çıkartmayan boş gezenin boş kalfalarına benzetirim..Tabi bide karınları tok oldugu sürece karınları açsa önlerine sürülen her işi yaparlar..(Aslında klasik türk aligmenti Very Happy)

Aah ah keşke karnım bu kadar aç olmasa int kafedeyim kurstan çıktım ve en yakın yiyecek satan bayide şehirlerarası bir kuyruk var o kuyruğa girsem gişeye ulaşamadan açlıktan ölürüm hadi herkez kendisine iyi baksın bol aligmentli günler Smile

Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 09, 2005 4:54 pm Reply with quoteBack to top

Evt gerçektende evil karekter canlandırmak gerçektende çok zor bir iş ben bikaçkez denemiştim ve başarılı olamamıştım iyi evil karekter canlandıran oyuncuda çok az gördüm.Gerçekten evil bir karekter canlandırabilen kişiyede(gerçek anlamda canlandırabilen) büyük bir saygı duyarım.Shevarash senin toplu drow katliyamı olayında süpermiş bu fikri aklımda tutucam :twisted: .

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 10, 2005 10:54 am Reply with quoteBack to top

evil bi dm ile oynamıştım Dil
    sonique
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 14, 2005 11:34 am Reply with quoteBack to top

Kaotik evil yarı tanri bir karakterim var.Yeterli mi?
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 14, 2005 3:49 pm Reply with quoteBack to top

haha sonique yine şov yapmışsın walla bende de tüm diyarın evil humanoid non humanoid tanrılar pantheonu var getirelim kapışsınlar, warsa elinde evil overgod felan olan onları da toplayın gelin karmaşa olsun, demigodum var demek ne güzelmiş yahu :lol: :lol:
    sonique
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 14, 2005 5:40 pm Reply with quoteBack to top

Ben herkesi yenerim demedim ki.Sorunda "Bir hamlede 30 kişi alırım diyen var mı?" demişsin ben de yarı tanrı karakterim var.şüphem mi var dedim.Very Happy
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum