Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: oralujyb
    Bugün: 33
    Dün: 23
    Toplam: 90362

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1842
    Ãœye: 0
    Toplam: 1842

FrpWorld.Com :: View topic - King-Kong
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

King-Kong View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    FalcoN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 2:35 pm Reply with quoteBack to top

Beğendiniz mi? diye sormayacağım.. Merak ettiğim şu; Sizce King-Kong bir insanla devasa bir yaratık arasındaki duygusallığı konu alan bir film mi? yoksa göze hitap etmeyi amaçlayan bir efekt filmi mi? yoksa her ikisi de mi?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 2:53 pm Reply with quoteBack to top

King-Kong bir insanla devasa bir yaratık arasındaki duygusallığı konu alan bir film bence gerçek bu efekt ikinci planda

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 6:11 pm Reply with quoteBack to top

Ben filmi daha seyretmedim ama aldığım duyumlara göre de hiç seyretme diyorlar,doğrumu gerçekten?Zaten eskidende King-Kong'un hikayesi beni hiç cezbetmemişti.Sinemada seyretmem alırım cd sini evde takılırım Wink

Bu da olumun
    ..... Bilmen gereken bunlar.....
    Geliyor zamanı Tanrıların;
    Hayatın ve Olumun...
    Back to top View user's profileSend private message
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 6:36 pm Reply with quoteBack to top

İmdb gibi ciddi ve en iyi filme bile 8 den yukarıya puan vermeyen bir kuruluşun bu filme verdiği puan 9,6/10 Smile Bence herkes izlemeli. Yönetmeni bile yeter Dil Ayrıca ömerin sorusuna cevabım duygusallık noktasıdır. King Kong'un yıllar önce ki versiyonu şu anda divx arşivime eklenmiş durumda Smile Dvd versiyonu çıkınca bunu da ekleyeceğim. Smile
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Beckett
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Dec 18, 2005 6:45 pm Reply with quoteBack to top

O zaman seyredeyim bu filmi yaw ben Smile yani birkaç ark hiç seyretme küsel değil,gitme bile falan demişlerdi ama imbd nin notundan sonra gidip sinemada seyretcem 8O

Bu da olumun
    Hayatın ve Olumun...
    Beckett
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Dec 19, 2005 11:49 am Reply with quoteBack to top

//Mod:Konu sanatla ilgili olduğu için bu başlığa taşınmıştır

Bu da olumun
    Hayatın ve Olumun...
    Lysana
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 19, 2005 2:06 pm Reply with quoteBack to top

filmdeki şu söz bile yeter "canavarı güzellik öldürdü" ben beğendim filmi insanın hem gözüne hemde kalbine hitap etmeyi başarmış

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Dec 19, 2005 9:59 pm Reply with quoteBack to top

BEn beklediğimi bulamadım. SAnırım yönetmenimiz Peter abartmayı seviyor. Aksiyon sahnelerinin de duygusal sahnelerin de suyu çıkmış. Kralın dönüşünde de aynısını yapmıştı. Kralın dönüşü çok iyi bir fimdi ama sonundaki o uzatılmış duygusal sahneler beni baymıştı açıkcası.

Arkadaşlar burdan sonraki yazı biraz spoiler içerikli olabilir uyarayım.

Spoiler:
    [color=brown]

TAmam fantastik bir adada Kin Kong gibi beklenmedik bir hayvan bulunması düşüncesi orjinal. Adayı da süper yapmışlar. Yerli kabilesinin neden hepsinin vahşi ve çirkin olduğunu anlamasam da çok iyi yapılmış. (yerlilerin hepsinin soonradan ortadan kaybolmasını anlamadım pek.) Ama şimdi nesli tükenmiş olan onca dinazorun o adada ne işi var. Tamam hadi dinazorlar var. Nesli hiç olmamaış olan o böcekelr nedir?

Aslında fantastik öğeler olduğu için çok sorgulamamak gerekebilir ama gerçek dünya temelli olunca ister istemez sorguluyıorum. Neyse aslında çok da rahatsız edici birşey değildi onlaron varlığı.

Kızımız King Kongdan kaçtıktan sonra dinazorlarla belasını buluyor. Tam atlattı derken hop meersem bir başkasının yanında duruvermiş. Dinazorun kafasının dibinde o dinazorun niye o şekilde durduğunu anlamış değilim tabii aklıma gelen bir sebep vardı heyecan yaratmak...

Neyse dinazorlar kovaladı tam aha gitti kız derken Gorilimiz geliyor. Çnce beni çok eğlendiren artistik hareketlerle dinazoru pataklıyor Ağaçtan sallanıp tekmeyi basması çok hoştu. Tabi bu arada kızı düşürü düşürüp yeniden tutyor. Kızdaki omurga da maşallah kimsede yok... Ben ordakinin yarısı kadar hırpalansam kesin ölürdüm.

Ama bana göre şerit ilk kez sarmaşıklı sahnede kopuyor. Kimse bi türlü uçurumdan düşemiyor sürekli sarmaşığa takılıyor nedense. VE Diazorlarda kattiyen can korkusu yok tek amaçları Kızı yemek. King-Kong elleriyle ikiye ayıracak hala kaçmak ya da sarmaşıklardan kurtulmak yerine sallanıp kızı ısırmaya çalışıyorlar.

100 mtre olduğunu tahmin ettiğim uçurumun dibine nihayet ulaşıyorlar (Biraz abartmış olabilirim :P) King Kongun arazide dinazorları dövmesie diyecek bişeyim de yok. Çzellikle çenesini çok güzel ayırdı. Bi de kıza artislik yaptı. Hoşuma gitti yani... Ama kız da kahramanım benim modunda King Konga koşmadı değil yani :)

Dinazorların koşuşturduğu sahneyi geçtim. Kahramanlarımızın ne kadar nisan üstü şanslı olduğunu söylesem yeter. Ama böcekler olayı bitirdi. O böcekelr de nesi öyle... Bilgisayar oyunu gibi giderek daha büyükleri geliyordu. Kayıp vermeleri gerçekçiydi. FAkat çocuk taramalı tüfekle adamın üstündeki böcekelri temizleyince bende şerit birdaha koptu.

Bu sırada bizim edebiyatçı yazarımız süper kahraman olmuştur. kızı tarzan misali King-Kongun elinden aldı. SArmaşıkla kaçtı falan.ZAten daha sonra da denizci olan çocuğu denizde boğulmaktan kurtaracaktır :D

Belirtmeden geçmeyeyim. Karakterlemeleri başarı buldum. Yönetmenin hırslı ve şerefsiz karakteri. O şerefsiz bakışları. Kızın gorille ilgili yaşadıkları ve verdiği tepkiler... Esas oğlanın davranışları. Hele o aktör herif... Zenci denizci ve kaptan da iyi birer karakter olmuş.

Akıllıca sayılabilecek bir planla king- kongu yakalamayı açlışıyorlar plan istedikleri gibi olamyınca tabii ki gemiye kaçıyorlar. Tam kaçarken yönetmenin 12den vurarak gorili devirmesine de lafım yok. Başarılı bir yakalam operasyonu. Ama beni asıl düşündüren. GEmiyi kurtarmak için masaları sandıkalrı bile atmışken. O görili ufak kayılarla nasıl gemiye taşıdıkları ve o geminin nasıl gorili taşıdığı. Günlerce sürecek yolculukta o goril bi debelense gemiyi devirebilecekkken kolayca New yorka getirebilmişlar. Tabii göstermedikleri sürece nasıl gerçekleştiğini umursamamıza gerek yok değil mi? SAnırım film yapımcıları da benim gibi mantıklı bir açıklama bulamadıklarından o kısmı çekmemeyi tercih etmişler.

King-Kong şehre getiriliyor. VE dünyanın 8. harikası muyhteşem bir gösteriyle insanlara gösteriliyor. Tabii yeterince delirttiğinizde kayaları parçalayan gorilimizin o zincirleri kırması gayet doğal. İçersi birdenbire boşalıyor ama bizim yazarımız nedense en son çıkmaı seçiyor. bir heyecan sahnesi daha. Gorilin dışarı çıktığında gördüğü sarışınlara bakıp bizim kız olmadığını anlatmayınca fırlatmasına çok gülmüştüm :)

Nihayetinde goril ve kız karşılaşıyor. VE buz pateni yapılan lakin tonlarca gorilin ağırlığına dayanabilen buzun üstünde duygusal bir sahne yaşanıyor. GEciken ordu geiyor.

En sonunda en kalsik ve beklenen sahne Goril şehirdeki en yüksek binanın tepesine kızla çıkıyor. Klasik King kongdan farklı olarak kız da gitmeye gönüllü burda. Ve maşallah hiç korkmuyor alıştı tabi :) Bahsettiğim şey oluyor ve kızla gorilin yaşadığı duygusallık bir türlü sona ermiyor...

En azından filmin sonunu mutlu sonla bitirmek için gorili öldürmeyip adasına getürmek gibi birşeye kasamamışlar :P Tahmin etmiş olabileceğiniz gibi. Goril mefta oluyor.
    VE beğeni kazanan laf geliyor bizim yönetmenden "It was the beauty killed the beast"[/color]

Eleştirirken biraz acımasın olduğumu düşünebiliriniz. Ama ben artık gösel efektlerin yanında gerçekçilik bekliyorum .Hayan gücünün sınırlanmasına karşıyım kesinlikle ama mevcut ortam çerçevesinde makul şeyler olmalı... Yine de filmin rezil olduğunu düşünmeyin. Çok eleştirmenin nedeni belki de çok beklenti. BEn sadece bana garip gelen ve özellikle hoşuma giden yöneri aktardım.

Çşenmeden yazının tamamını okuduysanız ayrıca teşekkür ediyorum Smile

//Efla Spoiler desteÄŸini ekledim

Last edited by Efla on Mon May 01, 2006 11:33 am; edited 2 times in total
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Dec 21, 2005 12:37 pm Reply with quoteBack to top

Ben sonuna kadar okudum Very Happy

Ama benim fikrim hormonlu gorile para vermemek..

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 21, 2005 1:22 pm Reply with quoteBack to top

Son zamanlarada çok fazla bu tip filimle karşılaşıyoruz. Hele birde mühendis olunca insan bazı başka şeyleride görüyor. Yani "O kılç orda kırıldıysa burada haydi haydi kırılmalı", "Nasıl olduda bu kılıç burayı tutarken yorulmaya uğramadı?", yada işte senin anlattığın o kayık olayı. Sadece mühendislik için demiyorum ama kahretsin, bide diğer insanların bilmediği şeyleride bilince böyle aksiyon filmlerinin gerçekten zevki kaçıyor.

Eskiden ne kadar çok severdim oysaki örümcek adam ve Hulk'u. Crying or Very sad

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Mr_Zombie
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 10:39 pm Reply with quoteBack to top

Ya, bi de..Tamam Goril diye, hayvan diye aşık olamaz diye bişey yok. Olur..olur da..başka bir gorile aşık olur, olmadı; maymuna, orangutana olur, şebeğe olur. İnsan ne alaka..? Ben goril olsam kılsız tüysüz, parlak iğrenç, yapışkan, pembe bişeye aşık olmazım(Goril gözüyle bakıyorum yanlış anlamayın Wink ) E-Hadi o goril halinle aşık oldun diyelim insana. Lan kendi boyutunda olsun bari. "Hiç mi boyuna posuna bakmadın öküz" diyesi geliyor insanın.Goril ya, hayvanlık yapacak ya illa... Very Happy

Eh, kız da kabul etti, evlendiniz diyelim..Sonra???
    Daha bu iÅŸin "gerdeÄŸi" var, tonla formalitesi var. Hayvan herif..(deÄŸil mi?) Wink

Yani..demek istediğim, biraz mantık. İlk çıktığı yıllarda dev bir goril insanoğlunu "Oooow" dedirttirebilirdi ama yılımızın insanı sorguluyor böyle şeyleri. Ama Bu tür filmleri (Godzilla, Uçan ve Birbirlerine Nükleer Füze Sıkan Dev Mor Uzay Maymunları, Deniz Canavarı..vs) izlerken mantığını zorlamak yerine saçma sapan olsa da herşeyi olduğu gibi kabullenerek izlemek daha çok keyif verir diye düşünüyorum. Ama bazıları da filmlerdeki saçmalıkları tek tek tespit edip film sonunda onları tartışıp gülmeye bayılırlar(Ben de yaparım bazen). Onlar için de eğlence, diğerleri için de. Peter Jackson abimiz her kitleye hitap ediyor :lol:
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailAIM AddressYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
    mefistofeles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 11:23 pm Reply with quoteBack to top

spolier kullansan çok iyi olur mr zombi böyle mesajlarda filmi izlemek isteyenler olabilir
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Mr_Zombie
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 24, 2005 1:56 pm Reply with quoteBack to top

Sonuçta filmin konusunu herkes biliyor. Onun dışında, filmin içeriğiyle ilgili hiçbir açıklama yapmadım. Spoiler kullanmaya da gerek duymadım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailAIM AddressYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
    Elegost_Strider
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 16, 2006 6:37 am Reply with quoteBack to top

Film güzeldi ama Peter Jackson yüzüklerin efendisinin etkisinde kalmış galiba filmdeki elemanlar lotrdeki cengaverler gibi dinozorlardan kaçma sahnesinde adamlar kayaların üstünden raptorlar kadar zıplıyo Very Happy bi tane elemanda zıplarken raptorın kafasına tekme atıyo Very Happy

SINIFI: Korucu
    SİLAHI: Yolgezer Kolcu Kılıcı
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 01, 2006 5:33 am Reply with quoteBack to top

Evet eleştiriler güzel, ama ben biraz acımasız eleştiriler yapıldığını düşünyorum..Evet tamamen bir efekt ve bilgisayar filmi diyebiliriz.. Ancak görsel öğler doyurucu ve filmi izlettiriyor..
    Anafikir olarak ben daha çok ''venture'' a taktım..Risksiz olmaz.
    Türkler ile Amerikalılar arasında bir kıyas yapılmış..
    Türkler sağlamcı, ABD'liler ise riskçi çıkmış..Her iş için risk almaya değer mi?
    Onun yanında evet, ''Canavarı güzellik öldürdü'' fikri de çok hoş..
    Bir de esir King Kong mu yoksa hür King Kong mu? bu ayrımı düşünmek, ve her çiçek dalında güzeldir demek de geliyor içimden..
    Hürriyet.. Gerçek olan budur diyorum..

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum