Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 28
    Dün: 23
    Toplam: 90357

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1302
    Üye: 1
    Toplam: 1303

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - Times of Troubles ve kara elfler
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Times of Troubles ve kara elfler View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jul 22, 2003 8:48 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar kitabın sadece başlarını okuyabildim ama yanılmıyorsam.. times of trobbles denen sürede tüm rahipler (tanrılarının çok yakınında olanlar (aynı kasabada) hariç güçlerini kaybediyorlar.. Buna lloth rahibeleri de dahil olmalı gibi gelşiyor Peki tüm lloth rahibeleri güçlerini kaybedince ne oluyor büyü ve dövüş yetenekleri sayesinde onlardan çok daha güçlü erkekler bir yolunu bulup düzeni ataerkilleştir miyorlar mı? (garip cümle oldu... Eğer yapıyorsa bir erkek neden bir saygıdeğer ananın emirlerine itaat ediyor ve aşağılamalarına katlanıyor.. Ya da lloth tüm drow kadınlarını bir kasabaya falan mı topluyor???? vALLAHİ TİMES OF TROBBLES DA DROW TOPLUMUNDA OLANLARDAN BİR KİTAP ÇIKAR GİBİ GELDİ.. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz.. Olanlar hakkında bilgisi olan varsa beni bilgilendirsin.. Ya da ne olmuş olaabilecek onu da tartışabiliriz.. Bana şahsen erkekler kadın drow bırakmaz gibi geliyor.... Ya da bırakıp işkence de edebilirler tabii o zaman lloth tekrar tanrılığı kazanınca kızlar da iyi bir intikam alırlar (elf yaşamında on yıl ne ki sonuçta???)
    Back to top View user's profileSend private message
    Wuroldar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 23, 2003 10:10 am Reply with quoteBack to top

Ya aslında haklısın ama sonuçta çoğalmak için kadınlara ihtiyaç duyacaklar ve şunuda unutmaki bir dişi drow her zaman erkek bir drowdan güçlüdür. Lloth olsun veya olmasın (Drizzt'i hiç sayma o bir ayrıcalıktı Confused ). Ama tabiki artık daha rahat ve özgür bir drow erkeği olur karşımızda diye düşünüyorum. Karşık işler bunlar biraz yaa :? Kafa yormak lazım...
    Estebin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 23, 2003 10:21 am Reply with quoteBack to top

Lloth olmadan bir dişi erkeğine karşı nasıl bir üstünlük sahibi olabilir ki? Bence taşfırın erkeği drowların sayısı artar Very Happy Tüm drow kadınlar ölmez ama saygıdeğer analar sık sık değişir olmaya başlarlar. Soylu kızlar üstlerini erkeklere öldürtüp öldürtüp tepeye geçerler. Altta kalanlar da aynı işi yeniden yaparlar. Epey bir drow kadını katliamı olur Razz
    Tüm drow dişiler soylu değil, değil mi? Çremek için soylu olmayanları (ve rahip olmayanları) bıraksalar işlerini görür sanırsam. Sonra da akşam eve dönünce yemek niye hazır değil diye karılarını dövebilirler 8O

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 23, 2003 4:08 pm Reply with quoteBack to top

Ben de bir saygı değer ananın llothun verdiği yılanlı kırbaçları bırakıp dövüştüğünü görmedim sanırım büyüyü de bilmiyorlar... Ellerinde sadece llothun verdiği güçler var... O güçler yok olduğunda onların üstünlüğünü sürdürecek başka bir yetenekleri yok diye biliyorum (hatta saygıdeğer ana denen şey bile yok olabilir (neden drow erkeği kadınların aşağılamalarına katlansın ki... Eğer dişilerin llothun verdikleri dışında bildiğiniz güç ve yetenekleri varsa bilmiyorum bunları öğrenmek isterim ben... (tabii drittzin başarısı llothun saygınlığına ve dolayısı ile verdiği güçlere sahip iki rahibiden birini öldürüyor birini de yakın bir duruma getiriyor...
    Wuroldar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 25, 2003 11:00 am Reply with quoteBack to top

Büyü bilmez olurlar mı? Hatta büyüleri gerçekten bayağa tehlikeli. Ama büyüler üzerinde Lloth'un bir etkisi var mı yok mu onu tam olarak bilemeyeceğim. :!:

Fakat bildiğim bir gerçek var o da Lloth'suz veya Lloth'lu olsun olmasın başta Forgotten Realms olmak üzere diğer dünyalardada bir dişi drowun erkekten güçlü olduğudur. Çünkü yapıları böyle. Tamam Lloth'un onlara kazandırdığı ekstra güç gözardı edilemez ama şuda bir gerçekki dişi bir drowla erkek bir drow'un güçleri birbirlerine eşit değildir. Dişi drowlar daha kaslı yapılıdırlar. Büyü güçlerine karşı daha yetenekli ve öğrenmeye yatkındırlar. Yakın savaşta erkeklerle eşit güçte sayılırlar. Ama okçuluk ve byü becerilerinde dişi bir drow erkek bir drowu alt edebilir. Tek kötü tarafı erkek bir drow karanlıkta dişi drowdan daha net ve daha uzağı görür. Walla ben tüm bilgilerimi size saydım. Ben bunu bilirim ama sonuçları kitaba ve yazara bırakmak lazım ki zaten işler nasıl yürürse yürüsün sonuçta herşey yazarın istediği şekilde biter Cool
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 28, 2003 3:05 pm Reply with quoteBack to top

Vallahi bilmiyorum belki de ben hiç onları llothun verdiği güçler olmadan savaştıklarını görmediğim öyle zannediyorumdur... Drow kadınları dövüş eğitimi alıyorlar mı?? Gerçi viernanın o eğitimi aldığına dair bir ifade vardı.. Ama bu ne kadar ciddi... Melee margeret taki kadar ciddi mi??? Bir de yanlış bilmiyorsam normal rahipler.. Tanrılarının gözünden düşünce (veya tanrıları gözden düşünce) hiçbir sihir yapamıyorlar... Bunun için hatta oyunda multiclass olmak lazım.. Drowlar da bu farklı mı onu da bilmiyorum.. Aslında kafamızda bir seneryo da oluşturabiliriz... Yine de bana dövüşen drow kadını biraz ters geliyor... (yaa niye bunlar bir kere yılan başlı kırbaçları bırakıp erkeklere zevkine çıplak elle saldırmıyorlar di mi ama???...)))
    Wuroldar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 31, 2003 10:52 am Reply with quoteBack to top

Bak şimdi onalr Lloth'un (yada tanrıçası kimse) gözünden düşünce bazı çok özel büyülerini yapamıyorlar. Ayrıca zatenDrow kadınından pek büyücü çıkmaz. Nedense daha çok dövüş için eğitilirler. Dişi drowların dövüş eğitimi aldıkalrı doğru. Çıplak el olayını bilemicem walla. Onu gidip kara elfleri ciddi olarak ilk ortaya çıkaran R.A.Salvatore'a sormak lazım. Ya aslına bakarsan drowlar dehşet karmaşık bi ırk. Ama kısaca söylemek gerekirse dişi drowların çoğundan savaşçı, azından büyücü; erkek drowların çoğundan savaşçı azından rogue (düzenbaz yada hırsız artık ne diyorsan) çıkar. olay budur yane... Ama sen yazdığın şey göre bunalrı değiştiremez misin? Değiştirirsin tabi. Olaylar sen nasıl istersen öyle olur. Zaten FRP'de kimi zaman tabuları yıkacaksınki FRP olsun Very Happy
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 03, 2003 8:46 am Reply with quoteBack to top

dediğim gibi kara elfler hakkında çoğu bilgiyi r a salvadordan öğrendim... Ama bir erkek kara elf grubu bile bayağı korkulacak bir grup.. Dişi dövüşçülerin nasıl dövüştüklerini hayal bile edemiyorum onlara üstün gelecek kadar iyi dövüşüyorlarsa... Sanırım böyle bir öykü yine de ilginç olurdu.. Evler arasındaki savaşlarda en azından llothn taktiri ikinci planda kalırdı.. O zaman acaba dişiler de savaşa aktif olarak katılır mıydı... Katılmazlarsa senin dediğine göre bir eve saldıran erkeklerin pk de şansı olmazdı.. Gibi sanki... (bir de dinin mirasta viernayı sorun çıkartığı için öldürmekten bahsederken (o sırada llothun taktirinikazanmış olduğunu bilmiyordu..) yapamayacağı bir şeyden mi bahsediyordu.. (düşüncesi doğru olsaydı bile)
    Baron_Sengir
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 13, 2003 10:55 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar drowlar özel ilgi alanıma girdiğinden baştan başlayarak soruları yanıtlamaya çalışıyım.Time of troubles zamanın tüm tanrılar gibi Lloth'da güçlerini kaybetti ve inananlarına güç vermeyi kesti.Haliyle dişi drowlar da çıplak gibi hissetmişlerdir kendilerini ancak böyle bir durumda bile erkek drowlardan herhangi bir ayaklanma bekleyemezsiniz.(Bi ihtimal Bregan Daerthe ama Jarlaxle kesinlikle böyle birşey yapmaz.Çünkü onun tek derdi rahat bir yaşam sürmektir.Eh,şu anda da hali vakti yerinde sayılır.Yani Menzoberranzan'ı dişilerden ayıklamak pek akıl karı diil)Bunun tek nedeni var:KORKU.küçüklüklerinden beri dişi drowların üstünlüğü beyinlerine kazınmış olan drow erkekleri ne buna cesaret bulabilir,ne de böyle bir örgütlenmeye dişiler izin verir.Ayrıca drow erkeklerinin böyle bir zamanın varlığından haberdar olmaları bile çok zor.Çünkü onlar çok nadir olarak özgür iradeleriyle hareket ederler.Genelde noble lar matronlarının sözünden çıkmazlar.Avam sınıfının da yeteneklileri zaten Bregan Daerthe nin içindedir.Bu troubles zamanında en büyük problemi yaratan House Oldobra(ya da öyle bişey)olmuştur.3 ev olan bu evin dişileri sanılanın aksine rahibe değil,psionicdi.(yani büyüyü kendi iç ve beyin enerjilerinin kullanarak yapıyolardı)Haliyle menzoberranzan da sadece bu evde büyü vardı.Zaten Lloth avatarını yollamasa(ki son anda yollamıştır)Matron Oldobra Baenre'nin kellesini Nardonbel de sallandırıyo olacaktı.Ancak son anda Time of Troubles'ın sona ermesiyle Lloth Baernre'nin ve Mez'Barris(2. evin matronu)'in hayatını kurtardı...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 13, 2003 11:02 am Reply with quoteBack to top

Bi de sanırım drowlar hakkında bir iki yanlış anlama var onlardan bahsediyim.Drow dişilerinin erkeklerinden daha iri olmalarının nedeni, örümceklerin kutsal olmasıdır.Bu nedenle aynı örümcek toplumunda olduğu gibi drowlarda da toplum anaerkildir ve dişiler erkeklerden iri ve kuvvetlidir.
    Drow dişileri melee-magthere de eğitim görmez.Noble drow dişiler evlerinin weapon-master ından silah kullanmayı öğrenirler.
    Classlara gelince drow dişiler sadece rahibe iken,erkekler büyücü ya da fighter olurlar.Zaten topu topu 3 class vardır drow toplumunda.Ancak normal fighter dan farklı olarak melee-magthere de stealth eğitimi falan da alıyolar.Yani mantalitesini saymazsak ranger eğitimi alıyolar.Umarım soruları cevaplayabilmişimdir...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 13, 2003 12:36 pm Reply with quoteBack to top

Vay be o kadar etkili bir eğitim verebiliyorlarsa doğrusu dişi drowları taktir ettim.. Bu olayı ilk olarak düşününce aklıma şöyle bir sahne gelmişti.. Dinin briza tarafından dövülürken bir anda yılan dişli kırbaçlar gücünü yitiriyor.. Dinin acaba ne yapardı (gerçi o sağ kalmamıştı o zamana kadar... Bi de acaba dişiler erkekleri nasıl dövecekler iyi alışmışlardı kırbaçlara..... Değil mi ama ??? şu evin hikayesini de bi yerden duymak isterdim ilginç olmalı.... Menzoberanzan gal,ba en çok olayın olduğu drow şehri (ya da belki örnek bir şehir gibi oradaki olayları görüyoruz sadece...
    Baron_Sengir
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 15, 2003 8:40 am Reply with quoteBack to top

Biryerden şey duymuştum ben diğer drow şehirlerinde başka drow tanrılarına inananlar da varken MEnzo da sadece Lloth'un takipçileri var.Böyle olunca da Lloth en çok Menzo üzerinde duruyo.
    Yaa o ev de piskopat harbiden.şöyle ki evin matronu psionist/high priestess of Lloth.Onun için görünürde rahibe de aynı zamanda psionist büyülerini de priest büyülerine benzeterek falan yapıyo millet bişey çakmıyo.Ama tam time of troublesın olduğu zaman çok komik.Biliyosunuz bütün aydınlatmalar büyüyle yapıllıyo Menzoberranzanda.ToT gelince bütün büyüler gidiyo,heryer karanlık.Hangi evin ışıkları açık kalıyo bilin bakalım? Smile (tabii tüm diğer evler bunu şu şekilde yorumluyo:"3. ev hariç bütün evler Lloth'un gözünden düştü.NAAPcaz la şinci?")

Gölge Ustası

PostPosted: Mon Aug 18, 2003 1:53 pm Reply with quoteBack to top

herkes bi an durup örümcekleri düşünsün hangi örümceğin erkeği dişiden daha iri ve güçlü öyleki eğitimlerindede rahibeler80 büyücüler 40 yıl eğitim alır rahibeler 80 yıllık eğitimlerinde lothr un bütün bahşettiği şeyleri öğrenir ve kutsal ana olmaya hak kazanır ama arch thrinit doğru yazmışım dır umarım de rahibelik okuluna gitmeden önce ilk olarak evin mesela zaknafain den ders alırlar ki erkeklerden daha yetenekli oldukları için olsa gerek çok daha salam dövüşçüler olurlar yani bir kutsal rahibe en az 14. level cleric of lothr 6. level fihgterdır ki mezun oldukların da toplam 20. level oluyolar mesela drizzt melee magret a gitmeden önce 7. yada 8. level fighter dı melee magret a gidince önce fighter da ilerledi ama kolculuğu yani ranger lığı kendine daha yakın buldu ve en ön safa yerleşip kolculuk yaptı tabi bunda ortamı sevmemesi en iyi öğrenci olması ve en önemlisi guen faktörleri vardır yer yüzüne çıkınca moshee zaten onu tam bir rager yaptı hayat görüşüyle her şeyiyle
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 27, 2003 8:58 am Reply with quoteBack to top

İyi de anayurtta mayanın ve mirasta viernanın drittze karşı başarısız dövüşleri bir yana drow dişilerinin hiç klasik metodlarla dövüştüklerini görmedim.. Ve büyü yeteneklerini (kutsal olanları ) eğitileri ne kadar gelişmiş olsa da kaybettiler (sonuçta o dönemde yirminci level rahipler bile dövüş yetenekleri ve hp leri ile kaldılar ortada) ama rahiplik dışında yeteneklerini bilmem... Doğrusu tot başında menzoberanzanı anlatan bir şeyler okumayı isterdim... İlginç olsa gerek... Bu drittzin öncesi mi sonrası mı??? Bilen var mı???
    Baron_Sengir
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 31, 2003 10:45 am Reply with quoteBack to top

Sonrası...Sİege of Darkness da kitabın adı ki mükemmel kitaptır ama okuycam diosan sırası galiba şöyle: Legacy-Starless Night-Siege of Darkness.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum