Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 35
    Toplam: 90372

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1378
    Üye: 1
    Toplam: 1379

Şu An Bağlı:
    01 : expensiveartist

FrpWorld.Com :: View topic - HIRSIZLARIN ZAAFLARI! :)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

HIRSIZLARIN ZAAFLARI! :) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Ghost_OF_A_Rose
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue May 04, 2004 6:54 am Reply with quoteBack to top

Tamam herkes dürüst olcak ama.. karışmam yoksa... ben bayan bir hırsız olarak oyunlarda çok kullanırım bu gücümü de.

tatlı hırsızlarım kadınların sizin üzerinizdeki etkisi nedir ki acep? ne biliyim ben mesela sizi ne kadar kontrol altına alırlar? Müthiş bir kadın sizin loncayı satmanızı bile sağlayabilir mi? herkes dürüst olsun...dedirtmeyin bidaaa.... Dil

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 04, 2004 7:02 am Reply with quoteBack to top

anaa bilmiyom vallah ama benim bilfdiğim hırsızlar duygularından arındıı ölçüde iyi hırsız oluyorlar. Ama onlrın eğitimini sınamak mümkün tabee ama bence siz şansınızı ozanlardan yana deneyin. Vallahi ben iyi bi kıza flüdümü hediye olarak veririm o kadar.. Ama sonna o beni terketmeyecek ama o şartla.. ahh ah

Back to top View user's profileSend private message
    Palisdan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 04, 2004 7:15 am Reply with quoteBack to top

Leydiler ve aşkın bir hırsız üzerinde etkisi. Cidden bu karşılıklı bir denge meselesi. Loncaya ve ordaki dostlarına büyük sözler verirsin ve oranın da anlamı senin için büyüktür ama aşkın kim olursa olsun herkes üzerinde doğaüstü bir yeteneği var. Gerçekten bir denge meselesi; kime olan sevgin ve bağın daha büyük.
    Ancak bir nokta daha var, karşımdaki bir hırsızsa ve kalbimi kendi hırslarına bir basamak olarak çalıyorsa ve ben bunu bir şekilde farkedebiliyorsam (ki hırsızlığın bir kısmı da karşındakinin düşüncelerini anlayabilmektir) durum değişir. Aşk karşılıksız olarak karşındakinin mutluluğunu istemektir ancak karşımdakinin bu şekilde kazanacağı bir mutluluğu uygun görmeyebilirim (hayatımı rahatlıkla feda ederim ancak gördüğünüz gibi durum farklı) yani öyle kendimden geçmiş şekilde onun istediği herşeyi o noktada yapmam.
    Ancak romantizm ve aşk konusunda bir zaafım var sayabilirim kabul ederim. Belki de bu bir güçlülüktür bu da tartışılır. Hırsız olmak tamamen ruhsuz ve duygusuz olmak demek değildir. Hırsızlık mantığınla uyuşturamadığın duygular konusunda bazı önerilerde bulunur.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue May 04, 2004 7:57 am Reply with quoteBack to top

helal be! en kibar hırsızım benim...Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 04, 2004 11:14 am Reply with quoteBack to top

Eee sonuçta bu sadece centilmenlikten de gelmez. Aşk dediğin karşılıklı alınan bir zevk değil midir? İki taraf da kazanır ve hoş anılar sahibi olunur. Yalnız saf aşka diğer kötü duyguları (çıkar gibi) karıştırılırsa bence karıştıran kişi için ne kadar şey feda edilebilir tartışılabilir. Sonuçta aşk sade cinsel bir çekimden ibaret değildir ve duygusal eşleşim olmazsa asıl anlamı yiter. Duygusal eşleşimde de karşı taraf aldatıyorsa seni (çıkarlarına alet ederek) bir zahmet onun için bir şey feda etmeyelim derim.

şimdi bir de sana soralım Ghost_of_a_Rose, erkeklerin hırsızlar üzerinde etkisi ne? Very Happy

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue May 04, 2004 2:03 pm Reply with quoteBack to top

Hırsızları bilmem... Ama barbar adam sevdiğinde gider ve onu alır...
    Centilmenlik filan aşkın ana öğesi olan tutkuyla bağdaşmaz.
    Barbar adam sevdiği için gerekirse gözünü bile kırpmadan ölür. Çlümü bile o tutkunun aleviyle sonsuza dek yanar, destan olur!
    Çlse de aşk için, sevdiği için onuruyla ölür.

Palisdan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 04, 2004 2:25 pm Reply with quoteBack to top

Barbarların onur kavramını önemsediklerini bilmiyordum. Gurur tamam da onur?
    Yalnız barbarlar sevdiklerini nasıl alıyormuş merak ettim bak. Gidiyorsun kız cıyak cıyak bağırırken sıcak sıcak çuvala koyuyorsun sonra da kızı kapıp götürüyorsun herhalde. (Paket olsun usta! Dil ) İyiymiş walla sonra kızın kabilesi seni öldürüverince aşkın için gerçekten de ölmüş olursun hani. Dil
    Değişikmiş, ben ozan olarak sözlerime güvenmeyi tercih ediyorum doğrusu kızı çağırmak istediğimde.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed May 05, 2004 8:12 pm Reply with quoteBack to top

Çle ilginç tabii ama bir hırsız aşkı uğruna loncadaki arkadaşlarını da satar mı merak ediyorum. Çzellikle bu tercih etme değil satma ise. Sanırım barbar bunu yapmıyo. Çünkü yanlış bilmiyosam eğer barbarlar için kadınlar savaşma tutkularından sonra geliyodu.

Back to top View user's profileSend private message
    Palisdan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 06, 2004 6:11 am Reply with quoteBack to top

Aslında şöyle olay üzerinden gitmek lazım bu durumda bence. Bir marangozun sevdiği kadın için marangozlar loncasını satması gerekmiyorsa niye hırsızın gereksin? Aklıma bir kaç olasılık geliyor.
    1)Kız hırsızlıktan hoşlanmamaktadır, sevgilisinin hırsız olmasını istememektedir.
    2)Kız loncada sevgilisinin konumunu kullanarak yükselmek istemektedir.
    3)Kız loncayı çökertmek için içerden adam olarak hırsız sevgilisini kullanmayı düşünmektedir.
    Daha da vardır olasılıklar kesin, aklıma ilk gelenler bunlar. Bu durumları tek tek değerlendireyim:
    1)Hırsız sevgilisine işinin kendisi için önemini anlatır, ayrılırsa neler kaybedeceğini. Kız illa ki ayrıl diyorsa biraz bencillik yapmaktadır çünkü kendi istekleri için sevgilisinin düşüncelerini ve konumunu ikinci plana atmaktadır. Neler olacağını bildiği halde ayrılma kararında ısrarcıysa tam denge söz konusu olur. Loncayı mı kızı mı daha çok seviyorsun? Kararı belirleyecek benim durumumda budur.
    2)Kızı seviyorsam ve kaybedilecek tek şey 'benim' mevkim ise buna göz yumabilirim, çünkü mevkimi hediye etmeye benzer bir durum bu. Nasıl olsa yetenek sahibiyim ve gerekirse başka bir mevkiyi de kazanabilirim hem, direk kayıp bile sayılmaz, sayılsa da o kadar önemli mi aşkın yanında?
    3)Kızı ne kadar seversem seveyim kız resmen sevgilisine ihanet ettirme düşüncesini dillendirebiliyorsa o kız benim sevdiğim kız değildir, bana gösterdiği sevimli, güzel kız görüntüsünün yalan olduğunu düşünürüm ve bana bir sevgi duymadığında asıl istediğinin hırslarını tatmin olduğuna inanırım. Böyle bir durumda benim için denge söz konusu değildir, kesinlikle ihanet etmem.

Daha da olasılık söylerseniz onları da tartışabiliriz. Veya siz bu olasılıklarda ne yapardınız?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu May 06, 2004 9:46 am Reply with quoteBack to top

bi dakika centilmenlik aşkla nasıl uyuşmaz ya....olur mu öle...bir kere karşıdakini uçöurmaksa amaç centilmenlik şart!

neyse konuya dönelim....ben derim ki erkeklerin zaafları var (istisnalar kaydeyi bozmaz) kadınların hareketleri doğrultusunda loncayı satabilecek kadar hemde. ne bilerim yırtmnacı kalçasına kadar, korseyle göğüsleri dekolte bir hatunun gelip, belişne kadar saçlarını arkaya atıp, size şevhetle "merhaba!" dediğini düşünsenize...bence uçtunuz ve loncada burada biter:)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 06, 2004 10:56 am Reply with quoteBack to top

Centilmen olmamak derken karşıdaki kıza kötü davranmayı kastetmiyordur sanıyorum. Kastettiği biraz maceracı ruha sahip olup kızı da maceralara sürüklemek olsa gerek bence.
    Çyle seksapeli yüksek bir kadını içeri soktun iyi güzel de o kız karşı cinsle ilişkileri kısıtlı olanlar dışındakileri çok da etkilemez. Yani karşı cinse aç diye tabir edilen kişiler dışındakileri. Sonuçta bu bahsettiğin kızda vücut dışında öne çıkan bir yan yoktu, bence bir ilişkide (benim için kısa süreliler de dahil aslında) öne çıkan faktör platonik kısmıdır. Bu kısım sağlanmıyorsa çok boş bir şey, ya kısa süreli bir etkisi olur beni bir süre için oyalamayı becerir ya da onu da beceremez bence.

De sen hiç kendinden bir şey demiyorsun Ghost? şöyle yakışıklı, sohbeti hoş, akıllı bir hırsızın senin üzerinde hiç mi etkisi olmaz mesela?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu May 06, 2004 11:04 am Reply with quoteBack to top

kadın romantik ozanlar için geçerli bi hatun değil PalisdancımSmile onun ki farklı kategori....

benimkine gelince aslında işi karıştırma diyeceğim ama sonrasında şöle diyebilirm. aynı anlattığın gibi bi hırsız beni tek kelimeyle uçurur!Smile ama loncamı satmam:)

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu May 06, 2004 11:08 am Reply with quoteBack to top

Ben şahsen iğrendim. Çyle kadınlara biz kabilede iyi gözle bakmayız hatta beş para etmez hayatını akşam yemeği yaparak alırız.

Dönelim barbar kadını çuvala koyma meselesine. Ulen ikisi de birbirine aşıksa (yani kadının da kaçası varsa) tabiiki kaçırır hem de gerekirse bir köyü biçer. Ama lütfen onurla sapıklığı birbirine karıştırmayalım derim.

Aşkla centilmenlik birbirine uyuşur mu? şimdi centilmen kavramından ne anladığına bağlı. Nezaketle aşk uyuşur, ve en çok tutku aşkla uyuşur.

Ama centilmenlik biraz garip bişi... Yapmacık yani... Göz boyama, kendini farklı şekilde gösterme ve ifade edememe hatta karşındakini kandırma bile diyebilirim çoğu durumda... Bu nedenle tutku ile centilmenlik uyuşmaz. Ama tabii centilmenliğin başka br tanımını yaparsanız ve bana mantıklı gelirse fikrimi belirtirim Mr.Green

Palisdan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 06, 2004 11:24 am Reply with quoteBack to top

Güzel Quel-Shin'in yöntemini izleyenlerin loncayı satmayacağını garantiye aldık. Ghost_of_a_Rose da erkeklerin de hırsızlar üzerinde etkisi olabileceğini söyledi ama niye aşk loncayı satmayı gerektirsin di mi?

Çyle kadınları yemek yapmanızı tavsiye etmem Raistlin, fazla et çıkmaz. Siz o kadınla daha fazla et sahibi erkekleri toplayıp onları yiyin iyisimi. Very Happy

Kadının gönlü varsa beraber kaçın da biz çuvala koyma derken kız istemediği halde kaçırılıyor gibi anladık. İsteyen kızı yanında da koşturursun ne de olsa. Very Happy

Evet centilmenlik tanımlarımız uyuşmuyor. Ben erkeğin kadına duyduğu saygıyı dışarda da göstermesi olarak algılarım centilmenliği. Yani içinden gelen iyi davranma hissine ket vurmama gibi. Bazıları bunu yapar çünkü.
    Yoksa olduğundan farklı görünmek bence ikiyüzlülük ve aldatmaya giriyor. Yani burda da sanırım gene bir terim uyuşmazlığı olmuş çuval olayında olduğu gibi.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu May 06, 2004 1:31 pm Reply with quoteBack to top

Yahu çuvalı nerden çıkardın anlamadım ben kaçırmaktan ilk bahsettiğimde çuval kelimesini hiç kullanmadımki Mr.Green

Ben o dediğine centilmenlik demiyorum. Karşılıklı saygı daha çok uyuyor sanırım senin dediğine...

Benim bahsettiğim "centilmenlik" denilen hareketler göz boyayıp bayanları etkilemek için yapılanlardır.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum