Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: KristaCast
    Bugün: 32
    Dün: 35
    Toplam: 90396

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 951
    Ãœye: 1
    Toplam: 952

Şu An Bağlı:
    01 : egevix

FrpWorld.Com :: View topic - Forumda -RP-
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Forumda -RP- View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 16, 2006 12:27 pm Reply with quoteBack to top

abi ben kesinlikle Shevarash dediklerine katılıyorum ayrıca bu oyun masa başı oyunu ben birinin gözünün içine bakıp konuştum mu karşımdakinin 18 car ya sahip bi paladinle konuştuğunu fark etmesini isterim bazen iki kişiyle konuşurken hiç dedeck evil yapmadan karşımdakinin gözlerinden evil mı good mu anlarım bunları forumda yapmak mümkün değil bu yüzden istanbulda olan arkadaşlarla uygun zamanlarda keyifle oturur oyunumuzu oynarız ama forumda bu iş i yalan oluyo bence
    tabii ki oynayanlara saygılıyım ama bence frp sadece diyalog yazma oyunu değil bazen iki cümleyi iki farklı diplomasiyle söyleyen iki kişi olayların gidişatını tamamen değiştirebilir...

yani kısaca forumda rp olmaz diyalog olur buda beni kesmez :lol: :lol: :lol:
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 5:56 pm Reply with quoteBack to top

Bence forumda RP'nin ayrı bir yeri var. şöyle açıklayayım:

Masaüstü RP'de jest ve mimikler de kullanıldığı için avantajlıdır. Anlatmak istediğiniz şeyi daha iyi anlatabilirsiniz ve DM de tasvirleri daha iyi yapabilir. Müzik de devreye girerse DM oyuncuları kolayca moda sokabilir.

Forumda RP'de RP bambaşka bir boyut kazanır. Yazacağınız RP'yi uzun uzadıya düşünebilir ve daha mantıklı şeyler yazabilirsiniz. Bu belki anlık tepkilerin de düşünülerek verilmesine sebep olabilir ama masaüstü RP'de de uzun zamanda alınacak kararlar 5 dakikada alınabilmektedir.

Forumda RP'nin bir diğer farkı da yazıyla olmasıdır. Bu yüzden edebi yöne de vardır. Oyuncu bir kitap yazarmış gibi tasvirler yapabilir ve zaman kısıtlaması daha az olduğundan istediği gibi ayrıntıya da girebilir.

Bence forumda iyi RP yapanlar kitap yazma konusunda da başarılı olacaklardır.

Saygılar..

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 6:10 pm Reply with quoteBack to top

Aslında diyalog değil Rpde oluyor bence. Sadece rol yapmıyorsun rol yazıyorsun. Sankim bütün terim gitti ama olsun işte. Very Happy

Forumlarda RPler elbetteki asla gerçek bir RP kadar zevkli olamaz ama yinede eğlencelidir. Sadece çok yavaladığında artık sıkmaya başlar. BUnda daen büyük etken hi tanımadığınız kişilerin mesaj atmamaları olunca insan daha bir çileden çıkar. Bir diğer sorunda internete girme gerekliliğidir.

Herkes kahraman yazılmış ve ben burada cevap yazmıştım ama 6 aylık silinme olayından sonra benim mesajda gitmiş. Benim diyardaki karakterim kahraman değildir ve hatta oldukça da eziktir. 10 kasaba adındaki bir kasabanın çocukalrı tarafından meydan dayağı atılmıştır ve ağzı burnu kanamıştır. Bu olayıda ben kendim yazmışımdır, DM onaylamıştır ve okuyanlarda beğeniyle karşılamıştır.

Zaman konusund da gerçekten bir sorun var bence. İlk olarak 10 kasabaya geldiğimde zamanın ne olduğunu bilmediğimden sokaktaki çocuklar bana dayak atmıştı. Oysaki zaman sabah 3 imiş. Küçücük çocukları ykularından etmişim haberim yok. Bu konuda bence en iyisi başkalarınında daha sonra girebileceği RPlerde Dmnin her RPsinden sonra en alta zamanı yazması olabilir. Bu sayede kimin daha önce hareketini yaptığı da anlaşılır.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 6:57 pm Reply with quoteBack to top

sevgili arkadaşlarım ben tereyağlı iskender yemek varken haşlanmış yumurtaya yemek demem ama diyene de saygım sonsuz :lol: :lol: :lol:

yaw ben bu ara ne mesajlar veriyorum yahu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 7:16 pm Reply with quoteBack to top

Peki ya tereyağlı iskender bulamadığımız için aç mı kalalım.? Ya da yarım porsiyon iskenderle doymuyorsak? Bünye istiyor kardeşim doğal ihtiyaç Very Happy

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 9:53 pm Reply with quoteBack to top

eywallah dostum biz her hafta oynuyoruz sizde toplanın oynayın yoksa fazla yumurta karaciğere dokunur :lol: :lol:
    irikedi
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 11:22 am Reply with quoteBack to top

Forumda rp'nin avantajları yok değil. Masa başında en fazla kaç playerla oynayabilirsiniz? Forumda ise istemediğiniz kadar. Fazla playerla oynamak keyifli olacaktır.

Masa başında haftada bir oyun oynadığınızı kabul edelim, forumda her akşam oynayabilirsiniz Very Happy

Bazı durumlarda beş kişi iskender yemektense kalabalık bir haşlanmış yumurta partisini tercih ederim.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Zoka
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 15, 2006 12:50 am Reply with quoteBack to top

Ya her canım sıkıldıındada ekibi toplayamamki milletin işi gücü var Very Happy Ama istediim zaman foruma girip oynayabilirim. irikediye katılıyorum bu konuda. Ama ben beş kişi iskender yemesini tercih ederm Very Happy

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jun 15, 2006 8:25 am Reply with quoteBack to top

Sanırım herkes hemen hemen aynı fikirde.... Ben ek olarak forum RP lerinde daha fazla zevk aldığımı söyleyeyim. Evet masa üstü rpler daha hızlı ilerliyor. Ama forumdakiler kadar geniş bir senaryo ve yaratıcılık olmuyor.

Ayrıca oyuncular yeterince istekli olmadığında masaüstü rpleri de tıkanıyor. Forumda daha fazla oyuncu olduğu için bu ihtimalin arttığı söylenebilir. Ama ilgili Dmler birkaç önlemle bu sorunları aşabilirler bence..

Back to top View user's profileSend private message
    elessar666
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 15, 2006 11:10 pm Reply with quoteBack to top

rol yapmak kendini o role kaptırıpta işini ehli bir şekilde yaptıktan sonra bence herşey yolunda ve iyi bir şekilde ilerliyor bu masalda...daha henüz oyuna giremedim bir replik yaratamadım ancak bunun gerçekleşmesi iiçin uğraşıyorum.. bakın bu yaptığım bile daha katılamasamda keyif aldığımı gösterir...tamda finallerimin olduğu zamana denk geldi site, o yüzden tüm forumlara bakamıyorum ancak rp nin yapıldığı her yer bence mükemmeldir.sonuç olarak asla gerçek olamayacak bir şeyi gerçeğe bir anlık da olsa çevirebiliyorsunuz...reelden fazlasıyla uzak kaldım okulumdan dolayı umarım en kısa zamanda benimde rp lerimle aranızda olurum... iyi eğlenceler ve görüşmek üzere, merhaba...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 30, 2006 2:40 pm Reply with quoteBack to top

Ya peki etrafınızda frp yapıcak birileri yoksa o zaman ne yapcaksınız hala masaüstü oynamak konusunda ısrar mı ediceksiniz? Ayrıca forumda oynamak bana daha zevkli geliyor.Belki de çoğunlukla forumlarda oynadığım için veya forumlardaki oyunlar daha ciddi olduğu için. Çünkü etrafımda öle ciddi bir oyun yapabilceğimiz birileri yok benim.O yüzden forumlardan rp yapmak benim için büyük bir avantaj...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 01, 2006 11:42 am Reply with quoteBack to top

Shevarash wrote:
    forum rpsinin muhteşem yavaşlığı

Doğru söze ne denir? Very Happy Açıkçası masaüstü rpsini daha çok seviyorum çünkü Dm'in yanlış anladığını düzeltme imkanı var, daha fazla vücut dili kullanılıyor(ses tonu,mimikler,ufak el kasılmaları falan), karakterlerin oyunda bir saniyede karar vermesi gerektiği noktada gerçekten de bir saniyesi oluyor bir plan yapmak için(forum rpsinde bu süre bir buçuk haftaya doğru uzuyor ne yazık ki..) ve en sevdiğim nokta: DM'e dalabilme özgürlüğü Very Happy
    Arkadaşlarınla beraber, gerçekten iyi bir DM bulunduğunda ve karakteri tam anlamıyla yaşamaya başladığında(ki forum rpsinde olmuyor bu) oyun dadından yinmez..

Gelelim masaüstü rpye; eğer oyuncuların birinin hızlı düşünme yetisi karakterle uyum sağlayamıyorsa(mesela 17 intli bir büyücü) forum rpsi çok avantajlı çünkü düşünmesi için bir buçuk haftası falan oluyor ve gerçekten 17 inte yakışır bir plan yapabilir bu sürede.. Ve en önemli sorun; player eksiği..(genelde DM buluyoruz Very Happy) Masaüstü rpsinin en önemli düşmanı, bir numaralı sorunu vs vs budur.

Konuyu biraz karşılaştırmaya çevirdim ama umarım çok da esas konudan sapmamışımdır. Bu ara abi 1.5 iskender göndersene.. Açım.. Hatta haşlanmış yumurta da olur Very Happy

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Jul 01, 2006 12:41 pm Reply with quoteBack to top

şöyle Demarch masaüstü RP si yapıldığında tamam bir oyun gayet güzel oynuyorsun. Ama sonra nooluyor? Gelecek hafta buluşma ayarlayamıyorsun.. Birilerinin işi çıkıyor oyun eksik oynanmaya başlıyor... Ve sonunda tamamen çöküyor...

Bunun yanında nasıl forum RPsi tıkanıyorsa masaüstü de buluşma azlığı ve buluşunca oynama süresinin azlığı nedeni ile tıkanıyor.. İki ayda iki günün oynanamadığını oldukça az olan masaüstü RP deneyimlerimde de yaşadım...

Burada önemli olan katılanların niyeti bence... Çünkü eğlenmek için yapılan bir etkinlikte insanları zorlamak zor...

Back to top View user's profileSend private message
    demarch
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 02, 2006 3:51 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    şöyle Demarch masaüstü RP si yapıldığında tamam bir oyun gayet güzel oynuyorsun. Ama sonra nooluyor? Gelecek hafta buluşma ayarlayamıyorsun.. Birilerinin işi çıkıyor oyun eksik oynanmaya başlıyor... Ve sonunda tamamen çöküyor...

Bunun yanında nasıl forum RPsi tıkanıyorsa masaüstü de buluşma azlığı ve buluşunca oynama süresinin azlığı nedeni ile tıkanıyor.. İki ayda iki günün oynanamadığını oldukça az olan masaüstü RP deneyimlerimde de yaşadım...

Burada önemli olan katılanların niyeti bence... Çünkü eğlenmek için yapılan bir etkinlikte insanları zorlamak zor...

Kişisel olarak bizim Dm'i ve playerları oldukça zorluyorum ben "hadi frp" diye Very Happy

Masaüstü rpsinin de tıkandığı konusunda hemfikirim. 4 ay aralıklarla oyun oynanıca oldukça tıkanıyor hem de.. Ancak şöyle bir fark sözkonusu; forum rpsindeki gibi arkası yarın olmuyor . "Başladım koşmaya artık ne olur bi hafta sonra görelim" değil koşmaya başladığında hemen cevabı geliyor yakalandın, tökezledin düştün vs vs.. Yani olayın heyecanı kaçmıyor. Oyun sakin bir noktada beklemeye alındığı için de 4 ay beklemek o kadar zor olmuyor. Tabii o kadar süre sonra playerları toplayıp oyun oynamak çok zor ama en azından içinde ne olacak acaba diye bir soru olmuyor.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum