Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 23
    Toplam: 90349

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1718
    Üye: 1
    Toplam: 1719

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - Cüce Gorath'ın Dönüşü
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Cüce Gorath'ın Dönüşü View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 23, 2004 11:22 am Reply with quoteBack to top

Soğuk hava bir kez daha gelmiş, karlar heryeri kaplamıştı. Kış tüm şiddeti ile varlığını hissettiriyordu. Ama bir farkla! Kış bu sefer her zamankisinden daha şiddetliydi. Havada büyük bir titreşim oldu. Dalgalanma dünyanın duvarında başladı ve elektriksel titreşimler tüm çevreyi sardı. Kıvılcımlar uçuştu. Tütreşimin olduğu bölgede çok büyük bir sıcaklık yayıldı ve neredeyse tüm karlar eridi. Yerdeki beyazlık alev rengi ile noktalandı. Kırmızı tüm beyaz alana hakim oldu. Havada açılan boyutsal bir kapı, bir koridor alev rengini ile doldu ve başka bir boyutun görüntüleri kapının içinden gözüktü:

Heryer alev alevdi diğer boyutta. Çeşitli şeytanlar vardı çevrede. Heryerde acı çeken ve alevler içinde yanan ruhlar duruyordu. Cehennemin binlerce boyutundan birisiydi burası. Cehennem boyutlarından birisiydi. Kapının içinde küçük bir gölge belirdi. Kızıl gözler çıktı ortaya. Sonrada ufak beden kapıdan geçti. Cüce Gorath gözleri kızıl kızıl parlayarak kapıdan geçti ve kendi dünyasına girdi. Elinde alevler içinde parlamakta olan baltasını tutuyordu. Gözlerinden ise şeytanlık okunuyordu.

Dehşet ile bakan gözler kısıldı ve çevreyi koloçan etti. Bir kahkaha havada yankılandı. "Yıllar sonra yeniden buradayım! "dedi haykırarak.

Aradan geçen on yıl cüceden çok şey götürmüştü. Götürdüklerinin yerini yenileri almıştı. O kapkara sakallar şimdi kıpkızıl parlıyordu. O bilgiç bakan gözler şimdi kızıl bir şeytanlıkla bakıyordu. Elindeki balta bile ölüm istiyormuş gibi duruyordu. On yıl onu değiştirmişti. Aradan geçen yıllar onun ruhunu değiştirmişti.

Yıllarca savaşmış ve en sonunda pes etmişti. Kendisini düşmanlarının ellerine bırakmıştı. Düşman onun tarafsızlıkla dolu ruhunu yeniden işlemiş ve kötü yolun kudretli bir yolcusu haline getirmişti. Cehennem boyutlarından birisinde kötülük onu ele geçirmiş ve içine işlemişti.

Etrafına baktı ve "Lord Oren!" dedi. "Beni neden geriye getirdiniz?"

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 23, 2004 11:35 am Reply with quoteBack to top

Kimbilir Gorath belki sadece yanıldığını göstermek için... Ya da Zamanda çözüm arayanlara örnek olman içindir belki de...

şimdi en azından gerçek bi savaşcı olmuşsun..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 23, 2004 11:51 am Reply with quoteBack to top

Cüce Gorath şeytanca gözlerini kıstı ve lorduna baktı. Artık karanlıkta yürüdüğüne göre ondan kaosun tapınağına gelmesi bekleniyor olmalıydı. Yıllarca hiç elinden ayırmadığı baltasına baktı. Bu baltası ile onun birlikte yaşadığı bir hayat olmuştu. Balta kızıl bir renkte parlıyordu ve on yıldır bir kere bile cücenin sırtındaki yerine oturmamıştı balta. Her günü savaşarak geçmişti. Baltası bir kere bile elinden düşmemişti.

"Baltam ve ben emrindeyiz lordum!" dedi bakışlarını yeniden kaosun tanrısına kaldırarak. Sonra önünde beliren piramit şeklindeki tapınağa baktı. Yıllar önce buraya girmesini ve sınavını bulanık hatıralar şeklinde hatırladı. Gözlerinin önünden korkuları geçti. Bir kenderden korkmuştu. şimdi o kender önünde olsa ölümü baltasının ucunda tadardı. Baltasını daha sıkı kavrayarak artık davetli olduğu tapınağa girdi....

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon May 24, 2004 4:02 pm Reply with quoteBack to top

Eğer istediğin bu ise Gorath bunu elde edeceksin. Dragonfire tapınağına gelip bu isteğini ilet. Ve şovalyelik yükümlülüklerinin hepsi üzerinden atılacaktır. Nedenler eğer aradığın bunlarsa yine tapınağa gelmeni öneririm. Lord Dragofire ın neden sana yardım edemediği... Evet Gorath seçim senin. Kararını sabırla bekleyeceğim.

Back to top View user's profileSend private message
    Palisdan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 25, 2004 7:14 am Reply with quoteBack to top

Hmm cüce Gorath demek yeni bir yolu seçmeye karar verdi. İlginç bir bilgi, öğrendiğim iyi oldu. Geçişin nedenini bilmek de ayrıca ilginç olurdu, tabi söylemekle ilgilenirsen. Neden Dragonfire inancından vazgeçtin? Oren inancının üstünlüğü nedeniyle mi?

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 25, 2004 9:20 am Reply with quoteBack to top

Analdığım kadarı ile Oren onu cehennemden kurtarmış. Kendi müttefiklerinin yönettiği cehennemden.. En azından ben öyle duymuştum. Eğer gerçekten kalbinde Lord Orenin inancının olduğuna inanıyorsa o zaman onu döndürmeye çalışmam zaten ama kalbinde bir şüphe varsa onu tapınakta bekleyeceğim.

Palisdan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 25, 2004 11:57 am Reply with quoteBack to top

Bir saniye ben mi yanlış anladım? Lord Oren Gorath'ın bir şekilde cehenneme düşmesini sağlıyor, sonra ona müttefiklerini veya onların kölelerini saldırtıyor ve sonra da yeterli kıvama geldiğini düşündüğünde kendi yarattığı tehlikeden kurtararak (bu tehlikeyi sonlandırarak da denebiliyor bu durumda) onun inancına sahip olabiliyor.
    Yalnız Gorath bunun böyle olduğunu mantığıyla da düşünüp bulabilir gibime geliyor, sonuçta o da Lord Oren'in kim olduğunu, karşılaştığı tehlikeleri ve bunların zuhur etme biçimlerini biliyor. Zeki bir cüce Gorath ve bence kısa süreli bir eksik anlamaya bile maruz kalsa bunu sonradan çıkartacaktır.
    Tabi bunun böyle olduğunu biliyorken ona inanıyorsa inancına ayrıca bir saygı duyarım. Mümkün olmayan bir şekilde inanıyor derim hatta.
    Yalnız Gorath'ın inanmasında minnet dışında bir şey mi yok mu ki? Lord Oren'in prensiplerini benimsemiyorsa nasıl ona inanabilir? Minnet inanç dışında şekillerle de ödenebilir sonuçta. En azından benim pratik hırsız mantığım böyle söylüyor.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 25, 2004 1:42 pm Reply with quoteBack to top

On yılımı cehennemde geçirdim. İştiğim su alevden, yediğim yemek ise küldendi. Binlerce ölünün feryatları sürekli kulaklarımdaydı. Orada boğucu bir dumandan başka birşey yoktu. Hayır vardı! Her an arkanızda bekleyen ve sizi öldürmeye hazır bulunan düşmanlar vardı. Oranın geceleri daha kısadır. Aslında hiç yokta denilebilir. Kısa süreli uykular çekmeye çalıştım ve baltamı bir kez olsun elimden bırakmadım. Orada benim tek dostum ve güvencem baltam oldu. İfritler ve binlerce ölümcül varlıkla savaştım altı yıl boyunca. Sürekli cehennemin küllerle kaplı toprağını gezdim. Her karışını gezdim ama huzur bulabileceğim tek bir yer bile yoktu. Her gece Dragonfire'a dua ettim. Bana yardım etmesini istedim ve seslendim. Ama hiç bir cevap alamadım...

Bir gün karşıma çıkan bir venom beni ölüm adına kıstırdı ve baltamın ucunda ruhunu sonsuzluğa yolladım. Sonra dizlerimin üzerine çökerek Lord Dragonfire'a dua ettim. Duama en sonunda bir cevap geldi ama Dragonfiredan değil. Orada benim sesimi duyamazdı. Duama cevap veren lordum oren oldu. Baltam orada yeni güçler kazanmıştı. Cehennem kuyularından birinde bu güçleri ölmek üzere olan bir yaratıktan baltama aktarmayı başarmıştım. Onun hikayesi çok uzundur. Burada anlatmakla bitmez. Orada lord oren bana yardım önerdiğinde kucağıma koydum ve hiç olmadığı kadar kırmızı bir ışık ile parladığını gördüm. Lord orene bakışlarımı kaldırdım ve bağlılığımı sunmamakta direttim. İçimde hâla lord Dragonfire inancı vardı.

Çç yılım daha diretmekle geçti ve her defasında lord oren tekrar tekrar geldi. Bana yardım etmek istiyordu. Oraya ait olmadığımı biliyordu. Orada bedenim ölse bile ruhumun hiçliğe karışacağını belirtiyordu.

Oradaki dokuzuncu yılımda ruhumda zamanın tanrısına karşı hiç inanç kalmadığını fark ettim. Orene bağlılığımı sundum ve beni cehennemden çıkartmayı önerdiğinde memnuniyetle kabul ettim. İçimden bir kısmımda cehennemin savaş dolu topraklarından çıkmaya korkuyordu hani. Yeniden evimi görmek bana korku veriyordu. Ama orada yaşadıklarım burada anlatmakla bitmez. Bu anlatılanlar sadece bir parçası...

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 25, 2004 3:51 pm Reply with quoteBack to top

Gorath tüm bu olayları senin değerlendirmen gerekiyor üzgünüm ancak sana talep etmedikçe yardım edemem. Sadece ve sadece sen bunu istersen. Tapınağa uğra... Seçtiğin inanç ne olursa olsun huzuru bulmanı dilerim. Bu arada ... Neyse onu sonra konuşuruz. Dediğim gibi seçeceğin yol umarım sana huzuru sağlayacak yol olur. Ne olursa olsun lordum için yaptıkların unutulmayacak.
    Gnom o ortamdan ayrılarak tapınağa doğru yola çıkar.

Palisdan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 27, 2004 12:28 pm Reply with quoteBack to top

Hmm, görünüşe göre Lord Oren seni Lord Dragonfire'in göremeyeceği duyamayacağı müttefiklerinin elinde yönetilen bir yere sokmuş, aslında ne biliyor musun? Senin girdiğini bile şahsen görmedim, sadece ordan çıktığını gördüm. Acaba kaç kişi senin girdiğini görebilmiştir? Bu sayının biri geçeceğini sanmıyorum, ve o bir kişinin de seni oraya sokan Lord Oren'den bir başkası olduğunu da sanmıyorum. Neyse demek devamlı izlendin ve Lord Dragonfire'a da ettiğin dualar da aynı şekilde Lord Oren tarafından engellendi, e gayet de makul bir mantık. Eğer ben bir kişiyi işkenceyle kendi dinime çekmeye çalışacak olsam o kişinin eski tanrısının bundan haberdar olup tüm dış düzlemleri kafama yıkmasını önlemeye çalışırım, yani onun farkında olmamasına. İşin ironik yanı ne biliyor musun, duaların sırasında dalga geçer gibi karşına çıkıp dualarına ben karşılık verebilirim diyerek karşına çıkması.

Neyse tabi bunlar geçmiş olaylar. Demek sonradan sana saldıran yaratıkları düşündün. Sen orda berbat rezil bir durumdaydın ama onlar orda zor durumdaki cücelere saldırarak ne kadar da keyif alıyor olmalıydı! Ah keşke onlardan biri olabilseydim! O zaman ne güzel eskiden benim olduğum durumdaki zavallı cücelerin çaresiz çığlıklarını ve çektikleri acıları görüp ne kadar da keyif alınırdı ahhh! Bu durumda da önündeki seçenekler kısıtlı doğal olarak ve sanırsam o iblislerden birisi olman için önündeki en kısa ve kolay yol da Lord Oren'in saflarına katılmaktı. Sen de bunu seçtin. Bence de çok mantıklı, gerçekten çok mantıklı. Daha şimdiden lanetli arkadaşlarınla tanışmaya başladığından eminim. Umarım onları sevmişsindir, senin de lanetini bulman uzun sürmez. Kimbilir belki Lord Oren senin zevkine uygun bir cehennem çukurunda cücelere işkence etmene bile izin verebilir. O gün Lord Oren'e şükürlerini duyup gülümseyebileceğimi sanıyorum. Değilse bile bu aklına verecek daha "güzel" bir görev geldiği için olacaktır sanıyorum.

Neyse ben sadece seni bu mantığın konusunda tebrik etmek istiyorum, bence de sana işkence edenlerin safına geçmek bu acıları sonlandırıp "keyfe" dönüştürmek için muhteşem bir yol! Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 27, 2004 6:03 pm Reply with quoteBack to top

Onu Cehennem Boyutuna yollayan Lord Oren değildi. Ne yazık ki onun cehennem boyutunda olmaması gerekti. Ben Cehennem boyutunda kendi testime giderken, diyarlardan giderken, peşimden geldi. Bu ne Lord Oren'e mal edilebilir ne de bana bu Cüce Gorath'ın kendi tercihiydi. Benim ardımdan geçite girmek.
    Bu yüzden benim Onur dostum olacaktır. Bu böyle kalacak daima...

Saygılarımla...

Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 27, 2004 6:34 pm Reply with quoteBack to top

Rp dışı: Cehennem boyutuna gidişim uzun yol adlı başlık altındadır. Unholy'ninde bahsetmiş olduğu gibi onun peşinden boyuta istemeyerek girdim.

Rp'ye devam: Yıllarca orada çekilen azaplara güzel bir kılıf uydurmuşsun. Ama dorp olmadığını bilmelisin. Orası ölümcüldü ama lordum daha en başından acı çekmemem için bana yardım etmak istemişti. Ne yazıkki benim cücelere özgü inatçılığım tuttu ve onu dinlemedim. şimdi olsaydı dinlerdim ve o kadar acıyı çekmezdim.

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu May 27, 2004 8:51 pm Reply with quoteBack to top

Sanırım Gorath için yapılaak bir şey yok Palisdan.. Evet Gorath keşke en baştan Lord Oreni dinleseydin ve acı çekmeseydin... Ancak neyse... Umarım kaçınılmaz olana yakalanmazsın.. Lord Orenin izleyeceğin yolun Çlüm tanrısının yolu olması senin o yaratıklardan birine dönüşeceğini söyletiyor bana ama... Umarım yanılıyorumdur Gorath ölümün ve kaosun savaşçısı... Tüm bunların bir sınav olduğunu ve o cehennemde ölseydin ruhunun ebedi huzura kavuşacağı gerçeğini bir yana bırakıyorum. Neyse bir yola girdin artık. Eğer bir gün ihtiyacın olursa nerde olduğumu biliyorsun Gorath... Senin cehennemde geçirdiğin on dakikada bunu bir şekilde örenseydim sana yardım etmek için elimden geleni yapacağımı da ve eğer bir daha öle bir şey olursa yine bana haber vermeyi deneyebilirsin Gorath Lorduma bağlılık duymasan da sana yardıma geleceğim. Umarım ruhunu cehennemde çektiğin acılardan zevk alacak kadar yitirmemişsindir.

Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 28, 2004 6:03 am Reply with quoteBack to top

Sanırım cehennemde yaşadıklarımı özet halinde anlattığımda sen yoktun. Yada can kulağı ile dinlemedin. Ben oraya ait değildim ve bu yüzden cehennemde ölseydim ruhum ebedihuzura kavuşmayacak tam aksine bir hiçliğe karışacaktı. Ayrıca cehennemde on dakika geçirmedim rahip. Cehennemde koskoca on yıl geçirdim. Biliyorum size on dakika gibi geldi ama ben orada on yıl geçirdim ve ondan sonra geriye döndüm. Bunu yaşamadan bilemezsin ve kimseninde yaşamasını istemem. Can düşmanımın bile cehenneme gitmesini istemem. Ayrıca orada-daha öncede dediğim gibi-tanrımdan yardım almaya çalıştım ama sesimi duymadı. Sesimi sadece lordum, tek ve gerçek tanrım olan Oren duydu.

Ruhumu yitirmedim rahip. Tam tersine yeni bir ruh kazandım. şimdi kendimi huzurlu hissediyorum. Hiç olmadığı kadar huzurlu.

Sadece... sadece geçmişimden kurtulmaya çabalıyorum...

Palisdan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 28, 2004 7:55 am Reply with quoteBack to top

rp dışı: Hoca kusura bakma da Bal Likörü Salonundaki Uzun Yol başlığında gittiğiniz yerin cehennem olduğu veya orda işkence çektiğine, Lord Oren'in seni kurtarıp Lord Dragonfire'ın sessiz kaldığına dair bir şey göremedim. En son ortadan kaybolduğun gözüküyor ama nereye neye? Neyse olmuştur herhalde.

rp içi: Çncelikle Çstat Firble'a söylemek istediğim bir şey var, Gorath'ın hangi yolu seçtiği önemli değil ve onu yolundan saptırmaya uğraşmıyorum ki bundan herhangi bir yarar sağlamayacağım da düşünülürse ne kadar mantıksız olduğu anlaşılır. Sadece ona entrikanın dolaylı yolları konusunda biraz bilgi veriyordum, biliyorsun ilgi alanım.

Lord Oren de ilgi alanım konusunda oldukça güzel örnekler sergiliyor ve takdir ediyorum onu bu konuda. Her şey göründüğü gibi değildir Gorath, aslında pek az şey göründüğü gibidir ve onların da hangileri olduğunu bilmemize olanak yoktur. Unholy'nin peşinden 'yanlışlıkla' girmen çok önceden planlanmış bir tuzak olabilir, hatta olayı uç noktaya vardırırsak senin de hazırlanmasına yardım ettiğin bir tuzak -tabi bunun bir uç nokta ve fazlaca farazi bir yaklaşım olduğunu belirtmeye gerek bile duymuyorum, herhalde anlaşılıyordur.

Neyse sen de bil ki seni yolundan çevirmeye uğraşmıyorum, bunun böyle anlaşılmasını istemem. Yalnızca hoşuma giden bir konu ve bu hoşsohbeti benden esirgemeyeceğini umuyorum. Lord Oren'in inananlarını cehennemde sınavlara gönderdiğini bilmiyordum. Acaba sen sınavı geçmiş mi sayılacaksın yoksa yeniden cehenneme gönderilecek misin merak ettim? şimdiden sınavında başarılar diyebilirim sanıyorum.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum