Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 876
    Üye: 1
    Toplam: 877

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - Forgotten Realms&Dragonlance
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Forgotten Realms&Dragonlance View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    gregorian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 14, 2004 1:35 pm Reply with quoteBack to top

Black Isle&Atari gibi firmalar sürekli olarak Forgetton Realms de gecen oyun piyasaya sürüyorlar -İcewinddale,BaldursGate,Neverwinter Nights vs- ancak Dragonlance de gecen tek bir oyun bile piyasada yok??Bir nedeni var mı acaba yoksa denk mi gelmedi yapımcılara??
    Back to top View user's profileSend private messageYahoo MessengerICQ Number
    Sensei
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 14, 2004 2:16 pm Reply with quoteBack to top

Bu konu gerçekten de çok önemli acaba ndene dragonlance'de geçen oyun yapmıyorlar acayip belki yapmışlardır da biz bilmiyoruz , ama forgotten realms baya iyi gidiyor bence tamamen forgotten realmsi tanımladıktan sonra diğerlerine geçecekler.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 14, 2004 2:30 pm Reply with quoteBack to top

eski amiga ve dos zamanlarında dragonlance oyunnarı vardı. dark queen of krynn, champions of kynnn falan.. ondan sonra menzoberranzan oyunuyla başlayan FR dünyasında geçen oyunnar çıktı hep... Eye of beholderden günümüze de hep FR oyunnarı geldi. bi tek arada EOP motoruyla yapılan ravenloft oyunu olduğunu biliyorum, gerisi hep FR... ben de bu başlıı görene kadar hiç düşünmemiştim aslında bu konuyu; ama sanırım FRın okuyucu kitlesi DLden daha büyük...? :? bilmem

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 14, 2004 4:06 pm Reply with quoteBack to top

Valla FR yada DL farketmez güzel bir FRP oyunu yapsınlar muhakkak yaa...

Azalin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 14, 2004 5:33 pm Reply with quoteBack to top

şimsi siteye bile baktığımızda fr ın en çok bilinen setting olduğu aşikar. ayrıca wizards tarafından üstüne en çok eğilinen setting de fr.

ayrıva 3e dl setting i de margeret eise ın wizards üstüne kuduğu inanılmaz baskı sonucu çıkmıştı. yani adamlar nerdeyse dl alemini kapatıyorlardı ki dl fr a her konuda bilmem kaç bin basar.

yeni demek istediğim sadece bu popülerlik ile ilgili bir olay. ve bir pazarlama taktiği. fr en çoK bilinen d&d alemi buna göre en çok da bunun pc oyunları tutar gibi bir mantıktan ibaret.

Tanrıların getirdiÄ?i çaresizliÄ?e tanık olun...

Last edited by Azalin on Tue Jun 15, 2004 6:53 am; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private message
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 15, 2004 6:31 am Reply with quoteBack to top

3rd edition piyasaya çıkmadan evvel wizards, birçok dünyaya dair official kaynak çıkarmayacağını açıklamıştı. DL gibi arkası (fan kitlesi, yazarları) sağlam olan dünyalar kendilerini kurtarmayı başardılar ama birthright gibi nispeten az oyuncusu olan dünyalar kaderlerinden kaçamadı. aslında wizards bu hamlesiyle gelecekteki planlarını ortaya koymuştu gibi geliyo bana. ben, wizards'ın bir DL oyunu yaptıracağını sanmıyorum artık; ama bi firma böyle bi oyun yapmak için wizards'tan izin almak isterse verirler, o ayrı...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 16, 2004 11:59 am Reply with quoteBack to top

yıllar once nette sadece bir yaöa paketi gormustum..Baldur's Gate DL "kurallarına göre değiştiriyordu" -aynen böle yazıyordu--..Ancak paketi indirdim çalışmadı??

Wizards'ın FR ye yuklenmesi Fan acisindan mantıklı olsada DL'nin fan bakımından FRden asagi kalacagini zannetmiyorum..Ancak Son Yuva hanında baslayıp, Neraka da biten bir DL oyunu oynamayı cok isterdim..Hatta kenderlerin bana yapacagi her turlu eylemi hosnutlukla karsilardim..AH AHH..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 16, 2004 5:24 pm Reply with quoteBack to top

yok be abi direk kitabı oynadığın oyunlar o kadar iyi olmuo
    ben lotr u pek beğenmemiştim, aksiyon olayından bakarsan güsel ama kitabı oynama açısından kötüydü

nasıl drizzt oyunu yerine fr da geçen oyun yapıolarsa dl de geçen böle tanınmayan kahramanların oyunu yapılabilir
    he arada belki tanıdıklara rastlarız güsel olur da ben oyunda tanisi raisti oynamak istemem
    karakterlerin güselliği kalmaz bence öyle

In our bodies, there is die...
    gregorian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 17, 2004 11:50 am Reply with quoteBack to top

kitabın oyunu mutlaka kitabın tadını vermez..aynı sekilde karakterleri yonetmekte oyle olur ancak Son Yuva hanında şöminen yanındaki masaya oturdugumuzda burada daha onceden kimlerin oturdugunu anımsamak bence hos olacaktır..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 18, 2004 9:27 am Reply with quoteBack to top

burda hem nortiye hemde gregorian a katılıyorum.

son yuvada mesela tanis kaoıyı açsa içeri girse, yada dev gibi cüssesiyle caramon... raist i istemem çünkü o zaman handan kaçmak gerekir. Very Happy

mesel b.gate 2 de oyunda drizzt ve arkadaşları çıkıodu. bir questde sana yardım ediyorlardı. kopmuştum valla.

hatta işin tadını kaçırıp drizzt e dalmıştım sonrada doğramıştı benim partiyi.

zuhahahahahaahahh

Tanrıların getirdiÄ?i çaresizliÄ?e tanık olun...
    Norticus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jun 19, 2004 4:36 pm Reply with quoteBack to top

bak dediğin güsel olur
    ben kahramanlar olmasın demiyorum, kahramanları oynatmayalım ya da yeni kahramanları oynatalım diorm

In our bodies, there is die...
    Helm
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 07, 2004 7:28 pm Reply with quoteBack to top

gregorian wrote:
    yıllar once nette sadece bir yaöa paketi gormustum..Baldur's Gate DL "kurallarına göre değiştiriyordu" -aynen böle yazıyordu--..Ancak paketi indirdim çalışmadı??

Wizards'ın FR ye yuklenmesi Fan acisindan mantıklı olsada DL'nin fan bakımından FRden asagi kalacagini zannetmiyorum..Ancak Son Yuva hanında baslayıp, Neraka da biten bir DL oyunu oynamayı cok isterdim..Hatta kenderlerin bana yapacagi her turlu eylemi hosnutlukla karsilardim..AH AHH..

Evet bir ara arkadaşımda vardı ondan.Harbiden çok güzeldi .Hele o zaman yeni başlamıştık dl okumaya nasıl güzel geliyordu.Ama sonra format atılınca gittiii kalmadıııı bi daha da bulamadık Crying or Very sad .

''Mm. Cool bastard sword, oh yes. Why bastard, you think? No parent?''

-Veldrin
    tifileray
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 12, 2004 3:00 pm Reply with quoteBack to top

aslında bence imkansız ama dl ya da frnin online oyununu yapsalar ne güzel olurdu.Fr'de menzoberanzan da drow ol.İstersen tehlikelere göğüs gerip ordan kaç.Kolcu ol ne biliim.Wulfgar gibi ol.Barbar kabilelerini yönetmek için meydan okumalar olsun.
    dl'de de kender ol bişeyler "ödünç al".İstersen tanrı olmaya çalış :lol: .İstersen son yuva hanında dinlen.Ahh nerde o günleeer! Crying or Very sad :oops:

Ona sarılıyım mı?
    Thibbledorf Pwent
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    EnialiS
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 16, 2004 11:49 am Reply with quoteBack to top

yaa harbi super olurdu yaa hem bu zamanda grafik acısından da manyak olabilir bu oyun

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 24, 2004 1:17 pm Reply with quoteBack to top

arkadaşlar tsr'ın neden forgotten realms üstüne düştüğünü anlamak, neden oyunların ağırlıklı fr tabanlı olduğunu kavramak için "dragonlance'e aşığım" duygularımızı bir kenara koyup mantıklı düşünmemiz gerekir. öncelikle forgotten realms settingi ve faerun yüzölçümü dünyadan daha büyük olan bir kıtadır ve bu genişlik beraberinde dünyanın yaratım aşamasındaki level sınırlaması olmaksızın çeşitlilikle birleştiği vakit size üzerinde onyıllarca çalışabileceğiniz bir dünya sunar. forgotten realms'in hiçbir kısıtlaması ve sınırlaması yoktur.
    peki ya dragonlance? dragonlance düşük level bir dünyadır, ansalon'un yüzölçümü çok düşüktür ve bugüne kadar çıkarılan kitaplar ile bilirkte dragonlance'deki neredeyse her taşın altında ne bulunduğu yazılıp çizilmiştir (bkz: atlas of dragonlance). yani dragonlance "bitmiş", "tükenmiş" bir dünyadır.

yanlış anlamayın, biri iyi öbürü kötü demiyorum, hatta fanatik bir dragonlance okuyucusuyumdur ama dediğim gibi dragonlance "okunur", "oynanmaz"...ve sunduğu sınırsız olanaklar ile forgotten realms kesinlikle ticari ve duygusal açıdan çok daha karlı bir yatırımdır. kimse çıkıp "ama frp, ticaret olmaz, duygu sevgi bağlılık" demesin. kapitalist bir dünyada yaşıyoruz, kar herşeydir bu dünyada Wink

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum