Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 19
    Dün: 35
    Toplam: 90383

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1730
    Üye: 1
    Toplam: 1731

Şu An Bağlı:
    01 : ixowukuta

FrpWorld.Com :: View topic - Işığın ulu koruyucuları!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Işığın ulu koruyucuları! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Hükümlü
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 10, 2003 9:05 pm Reply with quoteBack to top

Kötülerle bir çarpışmaya girmek üzereyiz. Masum halkı katletmekten bahsediyorlar! Bu iğrençliğe karşı el ele vermemiz ve güçlerimiz birleştirmemizi öneriyorum! Bunu bizim için değil, dul kalacak olan kadınlar, yetim kalacak çocuklar için yapın!
    Sizlere kucak açıyoruz ve saflarımızdaki yerlerinizi almanızı istiyoruz tüm içtenliğimizle! Her zaman hoş karşılanacaksınız!

Karathas 'KnightFlame' Bardaaner.

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Sep 10, 2003 9:50 pm Reply with quoteBack to top

Tanrıların ulu ermişleri... Hükmetmek ve düzeni getirmek için 10 towns'a geliyoruz. Büyük necromancer Baron Sengir, Yüce komutan Corax Tigerheart ve Yetenekli assasin ve elçi Wuroldar, insanlığın topraklarında artık barış ve doğru düzenin hüküm sürmesi için bir orduyla geliyor. Ordumuzda karanlığın nice canavarları, buzlu kuzey dağlarının korkunç kudretli barbar savaşçıları, Karanlığın çocukları olan kara elfler ve bir çok "düzen koruyucusu" olacak. İnsanlarınız için endişlenmeyin çünkü karşımıza savaşmak için çıkmayan ve adil hükmümüzü kabul eden herkese merhamet gösterilecek ve kadın çocuk yaşlı karşımızda savaşmayan erkekler sivil hiç kimseye zarar gelmeyecektir...

Yeni bir imparatorluğun temelleri atılıyor ve önümüzde diz çöküp gerçek adalete boyun eğip günahlarını itiraf eden her vatantaş affedilecek ve merhamet gösterilip tövbeleri kabul görecektir.
    İnsanlık yaptığı hataların cezasını bizle savaşmasa da çekecektir fakat karşımızda duracak davamıza itibar ve saygı göstermeyen herkes öldürülecek ve ordumuzun saflarına günahlarını ödemek için ölü olarak katılacaktır...

Siz kutsanmış olanlar... Tanrıların hiddetine kulak verin ve yeni düzenin insanları nasıl doğru yola getirdiğine sahit olun. Çünkü bu savaş basit bir saldırı ya da yağma değil, herşeyi kökünden değiştirecek bir yeni başlangıç olacaktır...

Karanlık güçlerle kazanılan zaferleri horgörmeyin çünkü onlar da tanrıların dünyasında varolan birer gerçeklikten ibarettirler... Onların varlığını uğursuz ya da yok saymak ancak bilgeliğini yitirmiş insanlara yaraşır. Yeni düzenin dünyaya Tanrıların kutsamasını ve adil düzenini getirmesi umuduyla... Tanrı karşımızda durmaya çalışacaklara acısın...

Hükümlü
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 10, 2003 10:03 pm Reply with quoteBack to top

Bu saçmalıklara kulak asmayın ışığın ulu temsilcileri...kötülükle yönetilen bir imparatorluk, cehennemde yanmaktan daha kötüdür!
    Asla boyun eğmeyin ve bu iğrençliğin sesini dinlemeyin! Benim hiçbir zaman hiçbir düşmanıma bu şekilde hitap ettiğim görülmemiştir! her zaman saygı ile yaklaşmışımdır; fakat bunlar çocuk katili! Bu hayvanlar hiçbir şekilde saygıyı hak etmiyorlar!
    Dinlemeyin ulu koruyucular ve gelin kanlarımız birlikte aksın! Bunu karılarınız, kocalarnız ve çocuklarınız için yapın!

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Sep 10, 2003 11:47 pm Reply with quoteBack to top

Ben onurlu ve şerefli bir şaman olan babam tarafından aynı zamanda İmparatorluğa hizmet eden şerefli sözüne sağdık bir şovalye olan (diğerleri gibi onurunu ayaklar altına almamış bir şovalye) Count Vendenril Von Corin tarafından eğitildim. Hayatım boyunca verdiğim hiç bir söze hıyanet etmedim ve bu zavallı ikiyüzlü "düşmüş" şovalye gibi şovalyelikte korumaya yemin ettiğim onurdan vazgeçmedim.
    şİmdiye kadar hiçbir çocuğun kadının ya da yaşlının canına kıymadım ama çok savaşçının kanını döktüm. Çok can aldım ama çok fazla da can kurtardım. Bu zavallı savaşçı ordumuzun görkemi ve gücü karşısında korkuya kapılmış delirmiş bana "çocuk katili" diyor. Hayatında beni hiç karşısında bile görmemiş bu adama nasıl inanırsınız? şovalyeliğe ihanet edip kendini düzenden ve adaletten koparmış bu adama nasıl güvenirsiniz...
    Ben suçlarımı tanrılara affettirmek için onlara sadakat gösteren ve onların adil düzenine ihanet etmeyen bir imparatorluk kurmak için geliyorum...

Sevdikleriniz asla zarar görmeyecek çünkü doğru düzene giren her insanın günahları affedilecek. Karşısında duranlar ise ne yazıkki acımasızca ezilecek. Devrim hızlı ve kesin olacak... Ayak uydurup Tanrılarına yalvaran ve af dileyip tövbe den herkes kutsanacak... ayak uyduramayanlar ise günahlarıyla yanıp ordumuzca yutulacak...

Bu iyi görünümlü kara şovalyeye kanmayın... Çıkaracağı isyanlar ancak daha fazla ölümle sonuçlanır... Oysa bizim adil düzenimizi denemeden karar vermeniz sizin bilgeliğinize ters düşer. Sizlerden Tanrılarınıza danışmanızı ve gerçekleri öğrenmesini rica ediyorum. Savaş kaçınılmaz ve zaferimiz kesinken gereksiz yere kan dökülmesi yalnızca üzüntü ve acı getirir. Asıl karılarınız kocalarınız ve çocuklarınız için adil düzenimize karşı bir saldırıya geçmeyin. Yanlış yönlendirilmiş beyinler gereksiz yere öldürülüp ordumuzun ölülerine katılmasın.

"Eninde sonunda her ruh bizim adil düzenimiz için savaşacak... Çlü ya da diri..."

Bu gerçeği unutmayın ve kararınızı vermeden önce bu yeni imparatorluğun size her türlü özgürlüğü tanıdığını, adaletinin hızlı ve adil olduğunu belirtmeliyim. Bizim tek istediğimiz Tanrıların emirlerine daha fazla karşı gelinmesin ve insanlar günahları için tövbe edip, af dilemeyenler cezalandırılsın...

Aydınlanmış Yüce Komutan Din Savaşçısı Barbar Corax Tigerheart

Hükümlü
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 8:29 am Reply with quoteBack to top

Sözlerinin çarpıklığı karşısında gülmekten kendimi alamıyorum!
    Çnce beni düşümüş, aşağlık, korkak bir şövalye olarak değerlendiriyorsun ve benim seni görmediğimi söylüyorsun! Bu nasıl bir saçmalıktır böyle! Seni tanımak için şu ana kadar söylediklerin ve yaptıkların yeterli! Çok basit bir yaratıksın sen!
    Ardından düzen getireceğim diyorsun. Karanlığın orduları ile. Sen öncelikle onurlu babana ihanet etmişsin! Işığın yolundan sapıp sapkınların yoluna gitmişsin sen! Aydınlanmış savaşçı diyorsun kendine. Ne ile aydınlanmış? Karanlığın gölgesi ile mi!
    Düşüncelerin ve sözlerin çakışıyor!

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 11:57 am Reply with quoteBack to top

Evet sen düşmüş onursuz yaşamaya mahkum edilmiş bir şovalyesin ve bunu inkar edemezsin... Kalbinind erinliklerinde sen de bunun farkındasın.
    Düşüncelerin o kadar sapmışki benim çocuk katili olduğumu savunuyorsun. Sanki çocuk öldürdüğümü görmüş gibi ahkam kesiyorsun yalanlarınla buradaki insanları zehirliyorsun. Sen şovalyeliğin en büyük hatası ve aralarındaki en aşağılık yılansın...

Bir savaşçının yalnızca aydınlık ile değil "TANRILAR TARAFINDAN AYDINLATILABILECEğİNİ" bile göremeyecek kadar aciz ve zavallısın. Tek yaptığın demagoji ve insanları asla mutlu etmeyecek bir savaşa sürüklemek. Kendi onursuzluğunu gizlemek için onları ölüme gönderirken hiç vicdan azabı çekmeyecek misin? Daha başından beri böyle bir düzene daha ne olduğunu bile sormadan karşı çıkacak kadar bilgelikten uzaksın!
    Kafan ayrıntılarla değil yüzeyselliklerle dolmuş bir ahmaksın.

Aydınlığın, karanlığın ve bilgeliğin savunucuları sizlere tekrar soruyorum. Bu düşmüş savaşçının yalan yanlış sözlerine güvenmeden önce iyi düşünün. Gözünüzde onu hala bir şovaye olarak düşünmeniz bile çok büyük bir hata olur. Gurur ve kibirle ruhu zehirlenmiş bu adamın sözleri insanlığın umudunu çürütmekten başka bir şeye yaramaz.
    Sizler ondan çok daha fazla ilerisini görebilen, bir amacın kalbini ve özünü görebilen buna saygı gösteren insanlarsınız. Yalan yanlış sözlere kanmayacak kadar aydınlanmış olduğunuzu biliyorum...

Bu savaş sizlere ölüm ve acı getirmesin... Tanrıların kutsamasını ve gerçek düzeni getirsin...

firanaire
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 12:43 pm Reply with quoteBack to top

Savaş, kan, dehşet... Fikirlerinizi yaymak, şan ve şöhret kazanmak, başkalarına hükmetmek uğruna dünyayı ateşe boğacaksınız.Bir taraftan onur nutukları diğer taraftan zaferiniz uğruna masumları katledeceksiniz. Ve siz zafer türküleri söylerken doğa ananın evlatları kayıpları için ağıtlar yakacak. Adaleti ve düzeni sağlamayı amaçladığınızı iddia edebilirsiniz. Amacınız ne olursa olsun doğaya zarar vereceksiniz. Bu yüzden düşmanımsınız. Ardınızı kollaamaya başlayın çünkü doğanın bütün unsurları karşınızda olacak. En karanlık fırtınalar, en soğuk sabahlar karşılayacak sisi fetih yolunuzda. Sadece düşmanınızla değil bütün doğayla savaşmanız gerekecek bu kez. Doğa Ananın evlatları ilk kez kendi varlığını korumak için bir savaşta taraf olacak!
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 12:54 pm Reply with quoteBack to top

Doğayı yoketmeye değil, insanlığın günahlarını yoketmeye geliyoruz... Karşınızdaki soğuk dağlarda fırtınalarda yüzyıllarca yaşamış ve hayatta kalmış nice doğa hayvanı ile karşılaşmış dayanıklı ve kudretli barbar savaşçılar, güneşin nefesini bile hissedemediğiniz sonsuz soğuğa gömülmüş yer altındaki evlerinden gerçek düzeni korumaya gelmiş korkulacak yetenekteki kara elf savaşçıları ve soğuk sıcak yorgunluk acı korku duymadan ilerleyen ve savaşan ölü yaratıklardır. Doğa bu ordunun karşısına çıkarsa tek duyacağı şey acıdır. Oysa önümüze çıkmayan hiç bir varlığa zarar ziyan verilmeyeceğini ben şerefim adına söz veriyorum doğanın koruyucusu...

firanaire
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 1:07 pm Reply with quoteBack to top

Ordun beslenmek için avlanmayacak mı? Isınmak için kadim ağaçları kesmeyecek mi? Ya silah yapmak için. Sakın bana doğanın zarar görmeyeceğini söyleme savaşçı. Ve ordunun gücüyle kibirlenme. En cesur drow savaşçısı bile parlak ışığa dayanamaz. En güçlü savaşçı bile uzun süren açlıkla mücadele edemez. Yiyecek yemek, içecek su, yakacak odun olmadan ne kadar dayanabilirsiniz acaba "kudretli" savaşçı? bekleyip göreceğiz.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 1:25 pm Reply with quoteBack to top

Ordum çoktan hazırlandı ve savaş için yürümeye başladı bile... Bize yardım eden fakat kimlikleri gizli daha birçok güç var. Savaşmak için silahlarımız ve ekipmanlarımız çoktan hazırlandı. Doğaya verdiğimiz zararı çok görüyorsun ama her gün cinayet işleyen Tanrıların emirlerine karşı gelen onursuzca yaşayıp birbirine ihanet eden güvenilmez insanların günahlarına getireceğim sonu düşünmüyorsun bile. Nasıl senin gibi erdemli bir rahip doğrunun yolunda bazı fedakarlıklara goz yummaz... Ben bu is icin hayatimi ve benligimi tehlikeye atip feda ediyorum oysa sen her insanin hakkı olan avlanmamıza bile izin vermeyecegini soyluyorsun. Nasıl bir kibire ve vurdumduymaz bencillige dusmussun firanaire. Sana zarar vermeyecegini savunan bir orduya bile saldirmayi ve kostek olmayi dusunecek kadar gozlerin kararmis. Tanrilarinla konus ve onlarin bilgeligini gor. Onlar bile bizim tarafimizdayken sen ölümlü hayatini diger olumluleri feda ederek mi ziyan edeceksin. Ordular senin ormanları yakmak hayvanların yuvalarını katlederek mi ilerlemek zorunda? Neden amacımıza saygı göstermiyorsun? Neden beni daha fazla yıkıma sürüklüyorsun?
    Lütfen yanımızda yer al ve ordumuzun doğaya zarar vermediğini kendi gözlerinle gör. Savaş yakın ve ben doğanın bir oğlu olarak onu her geçtiğim yerde yoketmek istemiyorum. Yardım et bana ki doğa anaya zarar gelmesin... Verdiğim söz için şerefimi ortaya koyuyorum...

Wuroldar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 2:25 pm Reply with quoteBack to top

Doğru olana sırtınızı dönmeyin bence. Doğanın kanunu bu. Kazananın yanında bulunmak varken kaybedenlerin arasında dolaşmak niye. Karaları verirken aceleye düşmeyin. Doğru olanı seçeceğinize birgün inanıyorum. Ve inşallah o gün öleceğiniz gün olmaz...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 4:55 pm Reply with quoteBack to top

Hiç kimse burdaki saçmalıklara kulak asmasın! Gerçekten ışığın ne olduğunu bilenler, ona inananlar ve beni tanıyanlar ne demek istediğim anlar! (Bkz:Işığı kalbinde taşıyıp ona hizmet edenlere)

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 5:11 pm Reply with quoteBack to top

O halde senin kararın nedir Endrin?
    Ordumuz karanlık güçlerce kutsanmış olabilir ama önemli olan araç değil "amaç"tır. Ben şerefim üzerine amacımı size söyledim ve Tanrılar'ın kutsamasını insanlığın topraklarına getireceğime yemin ettim.
    Benimle olup insanların gereksiz yere ölmelerine engel mi olacaksın yoksa bana karşı çıkıp ordumun insanları boş yere katletmesine mi yol açacaksın...
    Bizler masumları öldürmek için gelmiyoruz, suçluları ve suçlarını kabul etmeyip Tanrıların emirlerine karşı çıkan yılanların kafasını ezmek için geliyoruz. Düzen adalet ve günahsız bir imparatorluk yeni bir düzen vaad ediyoruz. Karşı çıkmayanlara sonsuz özgürlük ve af dileme imkanı veriyoruz. Suçuluların Tanrılardan af dilemeleri ve kötülüğe tövbe etmeleri için geliyoruz...
    Bizimle misin yoksa bize karşı mısın? Kararını sözlerimi iyice düşünerek yargıla ve Tanrıların yanımda olduğuna şahit ol. Onlardan bilgeliklerini rica et ve onlar da sana gerçekleri, toplumun çürümüş haline duydukları hiddeti ve yeni dzen için duydukları umut ve bana verdikleri desteği sana göstersinler...

Karanlık çağları adaletin ve doğruluğun yıkması dileğiyle...

Hükümlü
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 9:43 pm Reply with quoteBack to top

Raistlin senden tek bir şey belirtmeni istiyorum. Benim sana göre düşmüş olma sebebim ne? Hayatım boyunca beni mi takip ettin de benim hakkımda bu tür şeyler atıp tutuyorsun....

Ayrıca haksız işgal etme ve huzur bozma planlarız maalesef pek bir takdire layık görülmedi, böyle birşey beklenemezdi zaten. Aklı başında olan herkes neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayacaktır.

Bizi bu haklı savunmamızda yalnız bırakmadığınız için siz kudretli rahip ve rahibelere teşekkürlerimi sunmama izin verin. Her zaman yanımızda yerleriniz hazırdır. Kendinizi evinizde gibi hissedin lütfen.

Burda oluşunuz bizleri onurlandırıyor.

Karathas 'KnightFlame' Bardaaner.

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Sep 11, 2003 11:34 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle ismimi defalarca kez belirttim Corax Tigerheart... İkincisi seni izlemedim ama zeki olan herkes şovalyelikten ayrılan bir savaşçının motivasyonlarını anlayabilir. Onur şeref ve kod'a hizmet etmeye yemine tmiş hayatı pahasına korumayı dilemiş bir adam şovalyelikten ayrılamaz. Ben bile bu yemini etmemiş olmama rağmen bunları korumak için gerekirse canımı dahi veririm! Oysa sen bunların hepsine hıyanet ettin çünkü önce bu yemini ettin ve şovalyeliğe bağlılığını belirttin. Sonradan nedense... pek işine gelmedi bu yaşam şekli anladığım kadarıyla ve "benim gözümde" düşmüş aşağılık bir şovalye oldun. Eski arkadaşlarının ya da üst rütbeli şovalyelerin karşısına çıksan utançlarından yüz karalarından nasıl bahsederler bunu bile düşünemiyorsun değil mi? Hayır sen yalnızca benim gözümde değil... şovalyeliği kalpten anlayan ehrkesin gözünde "düştün".

Benim işgalime "haksız" diyorsun öyle mi? Sana göre "haklı" olan hangisi peki? Kime göre "haklı" olabilir. Tapınağa geldiğimden beri Tanrılardan bahsediyorum ama sen onların adını bir kez bile ağzına almadın! Benim getireceğim düzen "haklı" çünkü ben Tanrıların düzenini getiriyorum... Tanrıları da haksız bir düzene destek vermekle suçluyorsan zaten defol git bu kutsanmış yerden! Varlığınla daha fazla kirletme bu doğruluk ve iman mekanını...

Bizim planlarımızı senin gibilerin zaten takdir etmeyeceğini biliyorduk... Sen yalnızca işine gelen yönetimlere ve günahlarını ört bas eden düzenleri takdir edersin... Biz biliyoruzki buradaki bütün gerçekten kutsanmış ve aydınlanmış rahipler Tanrıları'ndan da bu garip görünen fakat doğru amaçlı devrimin haklı olduğunu göreceklerdir...

"Aklı başında olan herkes doğru yolu görecektir"

Hak ve Tanrı yolunda savaşan bir komutanı reddedecek rahipler olmayacağına eminim. Onurum şerefim adına ben Icewind Dale'li Ghuntar oğlu Corax Tigerheart kutsanmış ve af dileyen kimseye zarar verilmeyeceğine söz veriyorum...

Hala kararını vermemiş rahip ve rahibeleri kendi yoluna çekmek için kullandığın ifadeler boşuna. Hiç biri senin "haklı" dediğin o savunmada yer alacağını söylemedi. O kadar kifayetsiz ve onursuzsunki onlara bir seçme şansı bile tanımayacak kadar kör ve bencilsin... Burası "zaten" onların evi, asıl "sen" onları rahat bırakmalısınki doğru kararı verebilsinler...

Tanrılar doğruların yolunu sizin için aydınlatsın ve adaleti dünyaya getirmeme yardımcı olsunlar...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum