Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 28
    Dün: 23
    Toplam: 90357

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1335
    Üye: 1
    Toplam: 1336

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - Bag of Holding
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bag of Holding View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    soulforged
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 07, 2004 8:52 pm Reply with quoteBack to top

Dilbao wrote:
    Bag of Holding içindeki her materyal bir diğeri ile iletişimde değildir. Yani içine bi adamı atıp, arkasından da yemek atarsak adam yemeklere asla erişemez.

Bunu tam olarak anlamadım; içerisi çok büyük o açıdan desem belirli bir sınırı var sonuçta boh' in, yoksa içeri koydukların bir çeşit "suspended animation" olarak mı kalıyor, yani zaman falan durma noktasına mı geliyo o kişi için?

Wizard ın familiar ını niye koymak istediğini tam hatırlamıyorum ama kurtulmak değil saklamak içindi sanırım; ama dediğim gibi nedenini tam hatırlayamıyorum.

the one we have in common with the Gods,
    the other with the brutes.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    ulmara
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 2:07 pm Reply with quoteBack to top

Biz oyunlarda bag of holding e living creaturelar giremez diye kullanıyoruz kuralı.O yüzden itemleri,ellerimizi falan steril ediyoruz bakterilerin de living olduğundan yola çıkarak:D
    Back to top View user's profileSend private message
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 2:30 pm Reply with quoteBack to top

Bu çantaya yaşıyan canlılar giremz diye biliyordum ben

Yani bir ardamı bırakı nbir hayvan bile koyamasınız diye hatırlıyorum..

koysanızada ölü bir şekilde cıkar... yani şunu düşünsenize..
    Ele geçirilemeyen bir kralık..

içine ordu koyup kalenin ortasında dökersini baş aşa çeviripp çantayı... Wink

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu May 21, 2009 7:18 pm Reply with quoteBack to top

Kural olarak 10 dakika süresince normal yaşayabiliyorlar, sonrasında işkence başlıyor, ne kadar dayanırsa...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 11:10 pm Reply with quoteBack to top

Peki diyelim birini bag of holding'in içine attık ve 9 dakika sonra çıkarttık. Ardından başka birini dha attık. İkinci atılan kişi kaç dakika dayanabilir?

Çstüne bag of holding içine ne zaman elimizi atsak hep istediğimiz şey çıkar. Bunun olması sanırım extra dimension olayını kuvvetlendiriyor.

Benim bir başka merak ettiğim olayda, Bag of holding uzun bir süre el değiştirir ise içinde olduğu bilinmeyen şeylerin yok olması ve bag of holding'in eski tam kapasitesine dönmesi. Aksi taktirde içine bir şey alamayan bag of holding'ler etrafta dolaşırdı. Ama bunu mantıklı açıklaması nedir?

Neyse...

Bag of holding için gerekenler,
    CL 9th: Craft Wondrous Item, secret chest. (Tanım dışı eşya yapımı (Marifeti), gizli sandık (büyüsü))

Secret chest: ...You hide a chest on the Ethereal Plane ... after sixty days, there is a cumulative chance of 5% per day that the chest is irretrievably lost... an extraplanar expedition might be mounted to find it. Living things in the chest eat, sleep, and age normally, and they die if they run out of food, air, water, or whatever they need to survive.

Türkçe meali...

Gizli sandık: ...Sandığı ruhani dünyaya saklarsınız... 60 gün sonunda her gün için sandığın %5 kaybolma riski vardır... Ruhani dünyada bir macera ile tekrar bulunabilir. Sandığın içindekiler yemek, içecek ve havaya sahip oldukları sürece yaşayabilirler.

Ethereal plane: ...coexistent with the Material Plane...The Material Plane itself is visible from the Ethereal Plane... the Ethereal Plane is usually invisible to those on the Material Plane...
    No gravity.
    Alterable morphic. The plane contains little to alter, however.
    Mildly neutral-aligned.
    Normal magic. Spells function normally on the Ethereal Plane, though they do not cross into the Material Plane.

Türkçe meali: ... Maddesel düzlemin karşıt oluşumudur... Ruhsal dünya maddesel düzlemden görülemez ama maddesel dünya ruhsal dünyadan görülebilir.
    ... Yer çekimsiz
    Değişken şekilli. Düzlemde değişecek çok az şey vardır
    Orta derecede nötr yönelimli
    Normal büyü. Büyüler tam normal şekilde çalışırlar ancak yapılan büyüler maddesel düzleme geçemezler. (Force ve ruhsal düzelmi etkileyen büyüler dışında.)

Avatar of Bhaal: TSR tarafından 1989 yılında çıkatılan hali.

HD 12; THAC0 as body ( + 5 to hit due to Strength); Sp[ell]A[ability] W[izard]12, P[riest]14; MV 12; AC 0; hp 84; #AT 1; Dmg 1d6 or by weapon type (+11 due to Strength); MR 45%; SZ as body (usually M); Str 23, Int 17, Wis 19, Dex as body (no AC change), Con 25, Cha as body; regenerates 2 hp/round.

THACO: To hit armor class 0 (Advanced dungeons and dragons zamanından kalma bir ibaredir. 3E ile başlayanlar tarafından bilinmeme imkanı vardır.)

D&D dünyalarının kuralı olarak tanrılar her yeni gelen addition ile güçlenir. İlk mesajın atılma tarihine bakacak olursak yazan kişiler de AD&D zamanında oynuyorlarmış. Ancak yine de... AD&D zamanında dahi 12. seviye wizard ve 14. seviye clerik olan biri 3E de daha da güşlüdür herhalde. etherial hiç bir boyutunda bu seviye büyüleri yapan bir karakteri tutabileceğini sanmıyorum.

Yani...

BoH'in aslında anti madde tarzı bir ruhani boyuta açıldığını ve bu boyutta seyahat etmenin büyücüler ve rahipler için hiçte garip olmadığını düşünecek olursak bence 10 dakika içinde ölmemesi için bazı büyüsellleri kullanması ya da büyüleri ile hayatta kalması normal olacaktır. Ancak bunları yapamayan biri demekki orada bir süre sonra ölecektir ve hatta değişime uğrayabilecektir.

Bhall'ın avatarı konusuna gelecek olursak. Evet kendisi gayet rahatlıkla bag of holding içine koyulabilir. Ancak orada tutulabileceğini hiç sanmıyorum. Artık nereden çıkar, size neler yapar... DM bilir.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Dilbao
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Sat Jun 06, 2009 8:35 pm Reply with quoteBack to top

Az önce başımdan geçen olay:
    "Dur şu başlığa cevap yazayım, okuyalım ne demişler...O da ne benim avatarı çalmış biri...kim lan bu densiz!!...Aaa benim la bu...yuh 2004! Hiç de hatırlamıyorum..."

Neyse...
    Bag of Holding her açılıp kapatılışından sonra içerisinde 10dk yaşanacak kadar hava barındırır. Yani 9dk sonra açıp çıkarmasak da içindene hava verebiliriz. 9dk sonra başka birini koymak ikinci kişiyi de ilk kişi durumuna sokar, yani kapandıktan sonra 10dk dayanacak havası olur. Ha eğer mucizevi bir şekilde 9dkda açmadan içine ikinci birini koyarsan mantıken 1dk havası kalmış olabilir. Yani sonuçta burada yazılanlar da mantık temel yürütme sonucu varılmış sonuçlar.

Bag of Holding içindekiler kaybolmaz, el değiştirse de içine elini bildiği şeyleri çıkarabilir, bilmediği şeyleri çıkarmak için de çok güzel bir resetleme yönemimiz var: Eğer ki bag of holding ters yüz edilirse içindeki herşey dışarı çıkar, yani bilsen de bilmesen de içindekileri bir şekilde çıkarabilirsin.

Bag of Holding kapasitesi dışında doldurulursa çantanın bağlı olduğu extradimensional space yok olur, yani patlar da diyebiliriz. Ve içindekiler ethereal boyuta savrulur. Elimizdeki çanta da kullanılamaz hale gelir, magical özellikleri yok olur, dikişleri fazla kullanılmuş gibi gevşek, patlak hale gelir.

Extradimensional space, yani türkçe boyutdışı boşluk, adı üstünde hiçbir boyuta bağlı değildir, ama çıkılması imkansız da değildir. Canlı bir kişi rahat bir şekilde planeshift yada gate gibi çok temel büyüleri kullanarak çıkabilir içinden. Yani birini hapsetmek için güzel bir yöntem değildir. Ama dışardan erişilmesi neredeyse imkansız olduğundan mesela Lichlerin phylactery saklamak isteyeceği bir yer olabilir. Bu sayede istemediği kişilerin patküt diye mekana girip çok değerli phylacterysini çalmasını yada yok etmesini engelleyebilir.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Jun 06, 2009 9:34 pm Reply with quoteBack to top

Bana göre her içine konulan kişi için açılan space'de 10 dklık hava var.
    yani ikinci biri girse onun da 10 dklık havası olacak

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 2:49 pm Reply with quoteBack to top

İçine her el attığında istediğinin eline gelmesi demek, her bir koyuulan için başka bir extra dimension olayının açılması anlamına gelmeyecek midir? O zaman ikinci kişinin de 10 dakika hayatta kalması normal olur bence.

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 2:53 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    İçine her el attığında istediğinin eline gelmesi demek, her bir koyuulan için başka bir extra dimension olayının açılması anlamına gelmeyecek midir? O zaman ikinci kişinin de 10 dakika hayatta kalması normal olur bence.

katılıyorum, sanırım ben de öyle yazmıştım

BaÅ?büyücü

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 2:55 pm Reply with quoteBack to top

Hepsi için farklı bir boyut olduğunu düşünmüyorum. Çyle olsa bir limiti olmazdı hacim cinsinden, adet cinsinden bir limit olurdu mantıken.

Çantanın ağzı açıldığında bu boyuta giriş çıkış imkanlı oluyor, yani bence içerideki canlı ve çıkmak isteyen birisi kendi isteği ile çıkabilmeli mesela. Tabiki canlı olmayanları dışarıdaki kişi çıkarabiliyor dolaysıyla.

Hava konusunu da kapı açılınca hava girer, açmazsan girmez mantığı ile düşünün işte.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 3:48 pm Reply with quoteBack to top

Belki de hacmini küçülttüğü gibi ağırlığınıda küçültmek için çanta içindeki negatif ağırlıklar kullanılıyordur. Gerekli olan boyut'un genişliği bu negatif ağırlıkların toplamı ile belli oluyordur. Bu durumda ....

Off neyse işte. Fazla fantazik bilimsel düşünmemek gerek. Bag of holding D&D'nin en baba büyülülerinden biridir. Tam anlamıyla açıklanamaması ve işte yaraması muhteşemdir. Bir yerden sonra DM kendisi karar verir. Ancak illaki kurallar genelinde deniyorsa Dilbao ne dediyse onun etrafında dönecektir olay. Gerisi sadece fantazik bilimkurgumsudur, beyin cimlastiğidir. Very Happy

Yalnız ben hala bu her elini attığında eline istediğinin gelmesi olayına pek anlam veremiyorum. Acaba, BoH'un yapılış büyülerine bir de "Unseen Servant" büyüsü eklense daha mı iyi olacak? Very Happy

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 5:33 pm Reply with quoteBack to top

.
    Çantanın içine nasıl adam sokuyorsunuz ki, ufak bir şey değil mi o? Büyük olmasının bir anlamı yok zaten, kapasitesi genişliğinden bağımsız. Razz Çantanın ağzı da ufaktır bence.

.
    Back to top View user's profileSend private message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 6:07 pm Reply with quoteBack to top

ne çantaymış yahu? Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Dilbao
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Jun 09, 2009 12:47 pm Reply with quoteBack to top

Çantanın ağzı esneyebiliyor, boyuna göre bir limiti var fakat büyük şeyleri içine koymanda bir engel yok.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum