Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1444
    Üye: 1
    Toplam: 1445

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - Kör eden salgın...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Kör eden salgın... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Sun Aug 01, 2004 7:21 am Reply with quoteBack to top

Raislin ....
    O zaman şu duruma müdahele edip RP yi başlatırmısın.
    Burda yaptığın mermiyi kovana sürmekti şimdi sıra tetiği çekmekte.

Bence küçük açıklamalar içeren bişr yazı daha yaz ve Tapınaklarını korumak isteyen rahiplerin savaşı olarak diyarın tarihine geçsin bu yazı.

Bence bu hikayenin burda olması geyet iyi.Çrnek Ufak bir çadır mademki tapınakta böyle bir başlık var bununda olması sakıncalı değil...

Rp yapılan yer bence çok iyi buradan ayrılması hoş olmaz.
    Bakarsınız diyardaki tapınaklarda yaşananları anlatan belge niteliği kazanır bu başlık.

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    Back to top View user's profileSend private messageMSN MessengerICQ Number
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Aug 01, 2004 10:47 am Reply with quoteBack to top

1. Çncelikle burada yapılacak saldırı konusunda RP'den sorumlu devlet bakanımız Azalin'den izin aldım

2. Karakterimin sınırları içerisinde bir görev yaptım ve peşimde kullanıcılardan oluşmayan 30.000 kişilik bir NPC ordum yoktu

3. Gidip hiç bir insanı dövüşerek öldürmedim, sanırım hikaye daha dikkatle okunurse kan bile dökmediğim anlaşılacaktır. Dökülecek olsaydı da bu Azalin'le konuşulması gereken bir konu olurdu.

4. Başıma bela açmak için yaptım zaten bu görevi Smile

5. Başka köyleri tek başına yağmalamak isteyen kullanıcılar olursa Azalin'den önce izin almak zorunda. Azalin gerekirse başarısız olduklarını söyleyebilir haksız mıyım?

6. Necropolis yapma işine girişebilirsin tabii ama bunu bir gecede yapabileceğini sanmıyorum. Hatta bence bu projeyi denemelisin güzel bir fikir Smile. Ama süreç uzun olduğu için seni durdurmak için gelecek olanları da hesaba katmalısın.

7. Bir Tanrı dünyaya inip her kızdığını öldürecek olsaydı diğer Tanrılar onu engellemeye çalışırdı ve bu hiç birinin işine de gelmezdi. Bu yüzden biraz daha gerçekçi davranalım... Eğer Lord Oren'in avatarı bile öldürülmüş olsa bence bir Tanrı bunun için bile diyara inip intikam alma gereği duymaz. Kendi rahiplerini ve inananlarını sınamayı tercih eder, aynı FR'daki Lloth gibi. Yoksa Lloth hop diye iner dünyaya Drizzt filan hikaye olur hatta inmişken bir kaç milyon can da alır rahatça geri dönerdi boyutuna... Ama işler böyle yürümüyor Sensei...

8. Azalin'in Oren'den intikam almak istediği zaten biliniyordu. Bilinen bir konuda Burock'tan izin alınması saçma kanımca. Ne gbi bir izin olmalı bu?
    "Burock başka bir kasabada başka bir Oren Tapınağına gizli bir saldırı düzenlenecek izin verir misin?"
    ??? :? Rolling Eyes 8O

9. Pekala ben biraz kullanıcıların gezerek araştırmasını istemiştim ama onlar eleştirmeyi seçmişler, hatam olduysa affola Smile

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Aug 01, 2004 10:52 am Reply with quoteBack to top

RP Dışı: Bekle Corax ben bir gelip bakacam kasabaya ama önce işlerim var...

Back to top View user's profileSend private message
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Aug 01, 2004 11:09 am Reply with quoteBack to top

Dragonfly ormandaki huzursuzluğu sezmişti. Çstünde oturduğu yüksek daldan ilerideki bir mağaradan gelen korkunç ulumaları ve acılı çığlıkları duydu. Daldan nazikçe kayarak çimenlerin üzerine hafifçe kondu. Kurt inine doğru ilerlerken ayakları onun varlığına dair hiç bir iz bırakmıyordu...

Kısa bir ıslık çalarak ilginç bir kuş sesi çıkardı. Ağaçların arasından çok uzaktan bir yanıt geldi. Dragonfly yürümeye devam ederken ıslık kadar hızlı bir şahin havayı yararak sertçe omzuna kondu. Dragonfly şahine garip seslerle kısaca bir şey fısıldadığında şahin yeniden havalandı.

Dragonfly şahinin dört kez çığlık attığını duydu. İne yaklaştığında çalıların arasından uzaktaki inde 4 tane kurdun birbiriyle kavga ettiğini farketti. Kurtların dişlerini geçirip kavga ettikleri şey paramparça bir insan vücuduydu. Dragonfly kurtlara yaklaşarak onları sakinleştirmek için doğanın gücünü kullandı. Kurtlar kavgayı bırakıp acılı sesler çıkararak Dragonfly'a doğru yaklaştılar.

O anda Dragonfly kurtların kör olduğunu farketti. Çfkelenen adam kendine hakim olmaya çalışarak kurtlara yatıştırıcı şözler fısıldadığında hayvanlar kürklü boyunlarını sevgiyle ona sürttüler. Dragonfly, bu körlüğün nedenini araştırmak için kurtların ayak izlerini takip ederek son avlanma bölgelerini saptamaya karar verdi. 15-20 dakikalık hızlı tempolu bir iz sürmeden sonra uzaktaki kasabadan gelen hüzünlü haykırışları duyduğunda, sorunun kaynağını bulmuş olabileceğini düşündü.

Kasabanın girşindeki nöbetçiler görmeyen gözleriyle yere çökmüş onlardan yardım dilenen insanlar tarafından bulunmamayı umuyor gibidiler. Dragonfly çalıların arasından korkunç hastalıkla boğuşan köyün insanlarının acılı hallerini rahatça seçebiliyordu...

RP DIşI: Arkadaşlar bunu da örnek olarak yazdım mesela Dragonfly için... Çnemli olan eğlenmek ve Roleplay'in tadını çıkarmak değil mi? Kimin avantajlı ya da dezavantajlı olduğu değil problem, sadece eğlence Wink

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 7:36 am Reply with quoteBack to top

Gnom yaklaşık üç saattir ilerlemektedri o kasabayı gördüğünde. İçeri girdiğinde şok yaşar herkes ama herkes kördür. Aman tanrım der kendi kendine... Buna ne neden olmuş olabilir.. Biraz incelediğinde o tapınağı görür. Lord Orenin tapınağı. Çlüm der kendii kendine. Buna o yol açmışi olmalı Sonra gitmeliyim der ve ilerler.

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 11:34 am Reply with quoteBack to top

Firble ilerlerken beklemediği anda bir adam paçasına yapıştı:
    "Lütfen yardım edin... Lürtfen yardım edin..."

Adam yardım alamayacağını zaten biliyordu fakat korkuyla ağlamaktan kızarmış kör gözleriyle firblea daha sıkı tutunarak bağırmaya başladı:

"Lanet olsun Oren'e neden bunu yaptı bize neden???"

Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 7:30 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    RP DIÞI: Arkadaþlar bunu da örnek olarak yazdým mesela Dragonfly için... Çnemli olan eðlenmek ve Roleplay'in tadýný çýkarmak deðil mi? Kimin avantajlý ya da dezavantajlý olduðu deðil problem, sadece eðlence

Raistlin teşekkür ederim karşılık için bu kaşam yazacağım.Okuma saatim epey geç olduğu için yazamadm.Buda Rp dş son mesajım zaten.
    Rp yapalım rp kazansın

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Aug 03, 2004 3:08 pm Reply with quoteBack to top

RP Dışı: Abi ben belki biraz fazla hızlı oynadım ama şu anda çatlak kazandayım. Ama eğer çok istiyorsan kör etmeyi beni edebilirsin. Naapalım biz de Aşık Veysel gibi kör ozan oluruz.

Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Tue Aug 03, 2004 5:12 pm Reply with quoteBack to top

Arasına girdiği çalılıklardan dışarı sıyrılarak çıktı.Yürüdüğü toprak onu huzursuz ediyordu,her adımında daha da kötü oluyordu.Nöbetçilere doğru baktı ve onlara doğru ilerledi, yerde ne olduğunu anlamadan içindeki ışığı sönmüş gözleri ile onlara yaklaşan birinin varlığını hissettiler.

Durdu etrafta onca insanın yardım çığlıkları ,inlemeleri ,buradaki sorunun boyutunun azımsanmayacak kadar büyük olduğunun kanıtıydı. Düşünceleri kontrolsüzce dışarı vurdu sözleri, sinirden kasılan dudakları burada neler oldu derken nöbetçilerden birisi onu duymuş olmalıki ayağının önüne kadar sürünerek halsiz bir şekilde n olur bize yardım edin her yer karanlık demişti.

Koyu siyah gözleri ile yerdeki nöbetçiye baktı. Bir adım geri çekildi ne olduğunu bilmediği bir olay ile karşılaşmıştı ,olduğu yerde hiç ses çıkartmadan eğildi bana burda neler olduğunu anlat dedi.

Sözlerinde hayvanlarına bulaşan bu salgının siniri ve hırsı vardı. Nöbetçinin yanlış bir sözü O nu daha sinirlendirebilirdi. Derin bir nefes aldı ve dinledi.

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Aug 04, 2004 6:10 pm Reply with quoteBack to top

Sert görünümlü kuvvetli bir adama benziyordu nöbetçi. Fakat simdi yorgunluktan ya da umutsuzluktan omuzlari çömüstü. Duygularina hakim olmaya çalisarak titreyen sesiyle konustu:

"Ismim Kalum yabanci... Su anda hissettigim aci umurunda mi bilemiyorum ama sana bildigim kadarini anlatmaya çalisacagim. Bugün sabah gücümün azalmaya basladigini hissettim.". Adam zorlukla yutkundu.

"Gözlerim hafifçe bugulanmaya basladiginda ve atesim çiktiginda hasta oldugumu düsünerek ordugaha gittim. Ayni sorunu paylasan bir çoka sker daha vardi... Çgle arasindan sonra yorgunlugum çok daha artti ve kafamda korkunç bir agzi hissetmeye basladim. Kilicimi ile kaldiracak halim kalmadigi için yere çötüm ve kendimden geçmisim."

Adam huzursuzca sakalini karistirdi ve dudaklarini isirdi, sanki anlatacaklarini yeniden yasiyor gibiydi:

"Sertçe sarsildigimda kulagimi çigliklar doldurdu... Aci ve korku dolu bagirislar... Gözlerimi açtigimda havanin kararmis oldugunu zannettim, fakat batan günesin isiklarinin hala beni isittigina yemin edebilirim. O anda hiç bir sey göremedigimi farkettim... Lütfen yabanci bana yardim et ne olur?"

Adam hizla ileri atildi fakat Dragonfly bir adim daha geri çekilerek rahatça adamın kavrayışından kaçındı:
    "Bu bize Lord Oren'in cezası! Müreitleri kendilerini tapınağa kilitlediler ve bizimle konuşmuyorlar, lütfen bize yardım edecek başka şifacılar bulun ne olur!"

Adam umutsuzca yattığı yerde yüzüstü kaldı...

Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Sat Aug 07, 2004 6:07 pm Reply with quoteBack to top

Dragonfly içindeki öfkeyi dinlendirdi. Kendimi tanıtayım ben Lord Orenin Kaos Rahibi Druid Maximilian Dragonfly sesi rüzgar gibi yerdeki adamın kulağında ıslık çalmaya başladı.
    Yerde haline üzülen nöbetçiye bakarak
    Sen bu şehri son kanına kadar korumak için kendi yolunu seçmişsin.Ve bunuda yaptığına eminim Kalum.
    İçinde bulunduğun hali umursamadan şehrini hala koruyabilirsin,Lord Orenin kutsallığı üzerinde olsun.(*Bless)

şifacı istiyorsan çağıracağım.
    Gökyüzüne bakar uzun ve nameli bir ıslık çalar.Islığına gökyüzündeki karanlık bir gölgeden karşılık gelir (*Control Wild Animal-On kasabadaki Calisi bul)
    Daha sonra aklına içerdeki müritler gelir.Neden saklandıkları Tapınağı kilitlemişlerdir sorusu canlanır.
    Bana şimdi tapınağa nasıl giderim tarif edermisin. Derken özleri etrafı taramaktadır.

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Aug 10, 2004 4:43 pm Reply with quoteBack to top

Nöbetçi büyü sözlerinden sonra gelen garip hisle biraz daha rahatlamış görünüyordu:
    "Tapınağı kasabanın meydanına gidince görebilirsin Maximilian... En büyük bina o... Kaçırman imkansız... Kim Lord Oren'in körlükle lanetlediği gözlere şifa dağıtabilir ki?"
    Kalum sessizliğin içinde adeta boğuldu...

Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Tue Aug 10, 2004 6:27 pm Reply with quoteBack to top

Maximilian yolunu kasabanın merkezine doğru çevirir.
    Kasabanın duvarlarına bakar ve kapıya doğru ilerler.

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Kasaba tahtadan fakat dayanıklı gözüken bir duvarla çevriliydi. Hiç bir gözcü kulesinde nöbetçi gözükmüyordu. Çift kanatlı büyük tahta kapı açıktı.
    Maximillian arada bir kaç acı çığlığın duyulduğu sessiz kasabaya girip meydana doğru ilerledi. Büyük tapınak kara ve siyah taşlardan yapılmış kasvetli ve huzursuz edici bir yapıydı. Tam tapınağa doğru ilerlerken bir gnome ve onun paçasına tutunmuş bağırıp çağırmakta olan bir adamı farketti. Gnome'un gözlerinin gördüğü apaçık ortadaydı...

Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 9:39 pm Reply with quoteBack to top

Her çığlığı duyduğunda içinde bir şeyler acıyordu.Tabiatın varlığı lan insan bile bu kadar acı çekmemeliydi.

İlerledi
    Quote:
    Tam tapýnaða doðru ilerlerken bir gnome ve onun paçasýna tutunmuþ baðýrýp çaðýrmakta olan bir adamý farketti. Gnome'un gözlerinin gördüðü apaçýk ortadaydý...

olanlar karşısında şaşırdı. Daha fazla kendini tutamadı ve hiddetle o adama ne yapıyorsun diye karşısındaki Gnoma bağırarak üzerine doğru yürüdü.

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum