Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1506
    Üye: 0
    Toplam: 1506

FrpWorld.Com :: View topic - Hijyen
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Hijyen View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    ThePatryn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 04, 2004 9:39 pm Reply with quoteBack to top

Karakterler için hijyen önemli mi arkadaşlar ben bunu çok merak ettim çünkü ben bir DM ve oynadığım arkadaşlar bunu pek önemsemiyorlar.Sizce onlara hijyeni benimsetmek için ne gibi cezalar verebilirm.

The_KiRaTh
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 7:16 am Reply with quoteBack to top

En basit cezalar genelde en etkili olanlardir... Bir karakterin hastalanmasi, zirhinin bakimsizliktan kullanilamaz hale gelmesi, kilicinin bakimsizliktan eksi almasi ve durum devam ederse kirilmasi... Bunlar yeter de artar bile...

Ozellikle hastalik bir macera sirasinda cok tehlikeli olabilir...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 12:52 am Reply with quoteBack to top

oynattın çağı ve standartlarını da unutma ama yinede..
    her ne kadar tanınmış frp karakterleri eli-yüzü düzgün, bakımlı, metro seksüel ablalar/abiler olsalar da elinde sonunda oynattığın zamanlar orta çağ (vari).
    Duş diye bir şey zaten yok. Sabun? O da ne? Yerli halk bu tür lükslerden uzak. Dereye girdin, oldu sana duş. Ama gayet tabi bu nedenlerden hastalıklar çıkacaktır ve çok basit hastalıkların dahi ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin edebilirsin. -Uyuz gibi Smile -

Çoğu dm'in oynattığının aksine, şehirler, diyarlar arası yollar -atsız olarak- aylar sürer. Hiç kimse, gidip diğer şehrin dibine şehir kuramaz -Starcraft diil bu Smile -
    E adam dağda bayırda aylarca gezerken de oturup sakalımı nasıl kessem, nerde duş yapabilirim gibi sorunlarla pek uğraşmaz..

Ama şunu unutma: "Eğer bir adam kombattan sonra kılıcını silmezse, o kılıç -üzerindeki kan yüzünden- kınına yapışacak ve savaşçıya yusuf dolu anlar yaşatacaktır."
    Yinede bazen zevk için böyle şeylere önem veren karakterler oynatabilirsin. Benim karakterlerimden biri, her gün traş olmayı takıntı haline getirmişti, kaç kere kuşatma altında ya da savaş alanında bin bir zorlukla traş olduğunu gördü bir sürü şaşkın bakış..
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    EnialiS
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 7:01 am Reply with quoteBack to top

mesela paladinsen yandr gun tıras olcan temiz olcan fln yoksamahfoldun tek kelimeyle diger karakterlerdede kokudan kimse yaklasmaz yanına sınekler gitmez pn yaratıkları kendine cekersin :lol: gibi

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 8:11 am Reply with quoteBack to top

Eşyaların değil de adamın hijyeni konusunda:

Eğer elemanın karizma 6 gibi bir şeyse elemanın leş gibi ter kokması, karma karışık, keçeli saçları ve sakalı olması doğaldır. Ama karizması 18 yapan elemanın böyle bir tipe sahip olması.. (bkz. öeaaah)
    Back to top View user's profileSend private message
    Eldarin_

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 9:27 am Reply with quoteBack to top

gerçi karizma demek sadec dış görünüşten ibaret değildir.yani 18 chr li bir kişilikte leş gibi ter kokabilir.ama chr demek konuşmalarındaki etkileyicilik,karşıdakini ikna edebilme ,beli bir saygınlığa sahip olma vs gibi özellikler kazandırır kişiye.ama hijyen konusunda maceracılar biraz zor durumdalar tabi Smile .

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Sanistapp
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 10:19 am Reply with quoteBack to top

Bu yorumlar aklıma şunu getirdi :
    Ekmek teknesinde bi adam vardı, çöpçü.

Adam tam dediğiniz tip, sakallı, pis , kötü kokuyor. Ama mahalledeki herkes saygı duyuyo adama, ağzından çıkan her laf dikkatle dinleniyo vs..
    LourdesTr
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 4:22 pm Reply with quoteBack to top

O ancak dizide olur zaten Smile Yani 18 karizması olan, güya süper ikna edici adamdır, da siz 1 metre öteden istanbul lağımlarıyla yarışan bir koku salabilen bir adamın yanında durur musunuz? Ben durmam. Smile
    Eldarin_

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 5:33 pm Reply with quoteBack to top

ama zaten adventurer dediğinde lağımlarda rutubetli mağaralarda yani binbir türlü pisliğin içinde dolaşmaz mı?o zaman demek oluyor ki adventurer larda chr sınırlaması var!
    yoksa başka bir şey mi ima etmeye çalışmıştın LoudesTr?

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 5:55 pm Reply with quoteBack to top

Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy abi konu çok iyi bencede karakterine bağlı olarak gerenken yerlerde hijyen olmalı dm buna takmakta haklı abicim...

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    LourdesTr
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 6:31 pm Reply with quoteBack to top

Tamam haklısın da, Adventurer dediğin günün 24 saatini lağımlarda, çöplüklerde, pis kokan mağaralarda, ork kalelerinde vs. geçirmez ki Smile

Ben cha indirmesi yaparım oyumlarımda bazı durumlarda. Eleman lağımda giderken yüz üstü suya düşerse, karizması aynı kalabilir mi? Bu yüzden bende 2-5 puan arası indiriyorum böyle durumlarda.
    Shadowmaster
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2004 7:34 pm Reply with quoteBack to top

Kirlenen kıyafet ve zırhlar konusunda -bir oyuncu olarak tabii ki keh keh keh- her zaman problemlerim olmuştu.

Bunları bir de genellikle ben gider dere kenarında, çayır kenarında yıkardım, sonra kadınlar ellerinde taslarla gelir beni döverlerdi suyu kana buluyorsun diye.

Bu tür geyikler olmuyor değildi. İşi ciddiyete ve bilen kişi moduna bağlamak gerekirse, oyunda bu tür hijyen işleriyle DMden ziyade oyuncular ilgilenmelidirler. DMinizin üstüne fazla yük bindirmeyin arkadaşlar, bütün dünyanın yükünü üstünde taşımak zorunda bırakmayın onu.

For you are my blade and my rope
    You are my
    Lethe
    Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
    Cryptwind
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 04, 2004 3:23 pm Reply with quoteBack to top

ben şahsen detayı seven bir (yeni) dm im ancak bazen oyuncular okadar ayrıntıya giriyorlarki (yavaşça bardağı masaya koyuyorum cüppemi düzeltip kalkıyorum sonra bla bla bla) açıkcası bazen canımı sıkıyor bu tür eylemler normal hareketlerdir (yani ortam içerisinde dikkat çekicek türden hareketler değildir[özel yerler hariç tabi]) eh bir player bu kadar detaya girdimi ister istemez bayılıyorum ama hijyen önemlidir evet çoğu kez bende düşündüm ama burda bahsetmekten çekindiğim bir nokta var...
    ya bu karakterler tuvalete gitmezmi dm olarak utanırım valla fighter senin çok feci tuvaletin geldi demeye :oops:
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Daeya
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 04, 2004 3:30 pm Reply with quoteBack to top

Kesinlikle Kirath'a katılıyorum.Zaten karakterini kendin gibi görüyosan otomatik olarak temizliğe hijyene önem verilmeli.Burdan da o dm lerin kendini oyuna vermedikleri sonucu çıkar.Yani oynatılan oyun üstünkörü hazırlanılmış demektir.Tabi bu benim fikrim.Ceza olarakta kullanılmaz hale gelen kılıcı değiştirmek için mutlaka yeni bi tane almak isteyecektir.Altın bulmasını engelleyebilirsin ve elindeki altınları da alabilirsin...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 04, 2004 3:39 pm Reply with quoteBack to top

fazla kasmamak lazım. yani eğer oyun extra pis bir ortamda geçiyorsa dm temizlenmemiş yaranın mikrop kaptığını söyleyebilir, ancak "çok tuvaletin geldi, banyo yapman lazım" gibi uyarılarda bulunmak bence oyuncuyu ve karakterini salak yerine koymaktır, netekim bu adamlar bir "sim"mi? üstüne tıklayıp "tuvalete git" komutu vermeyince altına mı yapıyor? otomatik yapıldı sayılması gereken şeyler bunlar. ancak dediğim gibi ortamdan kaynaklanan extreme koşullarda dm bu faktörleri oyuna sokabilir, ona lafım yok.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum