Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 38
    Dün: 35
    Toplam: 90402

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2063
    Üye: 0
    Toplam: 2063

FrpWorld.Com :: View topic - Ay Kasabası....(Frp)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Ay Kasabası....(Frp) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 7:45 am Reply with quoteBack to top

Yılların eskittiği kerpiç evinin tahta kapısını
    inleyerek son bir kez açtı ağzını
    Genç adam mırıldanarak koyulmuştu bile yola...
    arkasına son bir baktı ve içinden elveda dedi son kez hüzünle
    ıslık çalan rüzgar bile onu fazla etkilemiyordu
    sabit bakışlar dik omuzlar
    onun bıyun eğmeyeceğini gösterir gibiydi
    rüzgarla dans eden ağaçlar ona
    diyarlara kendi özlemini kurup yapmak istediği
    diyara nekadar hasret kaldığını anımsattı
    Başladı ay ışığındaki türküsüne umutsuzlukla
    nağmeler gökyüzünde çınlayıp ararken eşlerini
    oda karanlıkta arıyordu hasretini
    istemeye istemeye
    belki diyordu belkide başaracaktı......

Yıllar sonra isteğine doğru harekete geçti ilk önce arkadaşlarını bulması gerekiyordu çünkü onlarda bunu kendi kasabalarını kurmak istiyordu ve bunu başaracaklarına inanıyordu yola çoktan çıkmış ağzında türküsüyle ilerliyordu ilk önce nereye gideceğine ve kimi alacağına karar vermesi gerekli idi uzun zamandır buralarda gezer ve çevresi bu konuda desteği çoktu onları aramaya düştü bu yollara hayellerle kendi kasabalarını kurup aileler edinmekti amacı yanında ona her zaman her yerde eşlik eden kartalı vardı onu çok sever di oda onu severdi ....
    üstüne attığı pelerini onun eşyalarını gizliyordu böylesi daha iyiydi....

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 8:10 am Reply with quoteBack to top

Ormanın içinde sessizce ilerliyordu buraları iyi bilkiyordu ama bildiği yerler sınırlı idi bi yerden sonra bu sınırı geçip kendini uzak diyarlara vurucaktı bu ona korkutucu gelmedi çünkü bu hayatta korktuğu çok az şeyy var idi bunlardan biride yolculullardı özellikler gece yolculuklarını çok severdi...

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    winterwolf
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 8:52 am Reply with quoteBack to top

Ormanda henüz fazla ilerlememişti ki findor'un hemen önüne bir rok saplandı. Adam önce hafif bir tereddüt yaşamıştı ancak bu terddit çok kısa sürdü. Zira bu oku tanımıştı. Tahta kısmına elfçe "dost" kelimesi kazınmış bu ok, yıllar önce findor'a aitti.

"Findor."diye arkasından melodik bir ses duyuldu "Bir dostu bu ormana getiren ne oldu?"

Konuşan bir elfti. Hemen findor'un arkasındaki bir ağaca tünemiş, yayı sol elinde rahça sallanır vaziyette bekleyen bir elf...

Elfin yeşil gözleri mutlulukla parlıyordu. Zira Saorilbor ne zaman bir dostunu görese o gözler zevkle parlardı.

Korucu pek aldırmaksızın dostunun yanına atladı. Daha ayakları yere değer değmez eğilip, az önce findor'un önüne attığı oku söktü yerinden. Yıllar önce beraber katıldıkları bir savaşta (ki o zaman bu ikili bir birini tanımıyordu), findor yayından saldığı bu okla Saorilbor'un hayatını kurtarmışdı. İşte o zaman, elf kurbanın kalbinden bu oku çıkarıp, üzerine dost kelimesini kazımış ve findor ile dostluklarının anısı olarak yıllarca yanında taşımıtı...

"Uzun süredir konuşamıyoruz dostum. Biraz oturmaya ne dersin, seninle yaptığımız lakırdıları özledim."

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 9:02 am Reply with quoteBack to top

findor bir anda ok la irkildi ama bozuntuya vermedi çünkü yazıyı hatırlamıştı
    Saorilbor dedi findor kendi kendine çok şaşırmıştı onu görünce hemen yanına ilerledi ve oka baktı "dostum "dedi ve aklına o yüzyılın savaşı geldi orda kendine bir çok dost kazanmıştı...
    ve onlardan en çok sevdiği hiç beklemediği bir yerde karşısına çıkmıştı ve hemen "tabi dostum oturalım konuşalım "dedi " ee anlat neler yapıyorsun ne zamandır ordudan ayrıldıktan sonra görüşemedik hiç hanidir ormanları gezersin "dedi ve onun yeşil gözlerinin içine baktı...

winterwolf
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 9:18 am Reply with quoteBack to top

Elfin sırtını bir ağaca dayadı ve gözlerini karşısında uzanan ormana dikti...

"Doğru dedin dostum. O zamandır gezerim ormanları. Hâlâ dönmedim esas yurduma. Henüz değil. İçimden bir ses henüz vakit değil diyor. Bir şeylerin yapılması lazım ve yapılmadan evime dönmeyeceğim, dönemeyeceğim."hasret dolu bir gülümseme belirdi yüzünde "Çzledim dostum. Çzledim. Ama kaderimde yuvamdan biraz daha uzak durmak var..."yeşil gözlerini Findor'a çevirdi.

"Peki ya sen vakha..."dedi Saorilbor, hayatını kurtardığından beri, korucu ona bu sıfatı takmışdı; vakha, yani gardiyan...

"Seninle yolumuz kesiştiren ne?"

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 9:28 am Reply with quoteBack to top

"anlıyorum seni eski dostum anlıyorum biliyorsun benim yerim yurdum yok işte bundan yola çıkarak senin gibi eski dostlarımı bulup bir kasaba kurmayı düşünüyorum ve bunda kararlıyım işte budur yollarımızı bir araya katan seninde benimle gelmeni çok arzularım bu yolculuğum yeni bir başlangıç olucak bir çoğumuzun kaderi için çokta güzel ve zevkli olucak diyarda kendimize yer edinicez amacım budur bana bu yolda ve amacımda yoldaşlık edicekmisin " dedi ve gülümsedi vakha gardiyan ona çok şey hatırlatmıştı orduda ona öle derdi bi çok kişi...

winterwolf
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 9:42 am Reply with quoteBack to top

"Kasabalar benim için uzak Findor. Benim yerim ormanlar."yeşil gözlerini bir an kapadı esmeye başlayan hafif rüzgarın keyfini çıkardı. rüzgar dinince de yeniden findor'a döndü

"Ama bir dosta yoldaşlık etmek, her zaman bir keyiftir benim için."elf, elindeki okun üstünde yazan yazıyı gösterdi, findor da kendisi için bir dosttu...

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 9:57 am Reply with quoteBack to top

findor bu cevaba pek sevinmemişti açıkçası "seninde kasabada ikamet etmeni isterim ama içindeki rüzgar seni söküp götürecek biliyorum ama yardımcı olmana çok sevinirim bana bu yolda...
    haydi kalkalım o zaman yolumuz uzun daha çok insan gerkli "dedi ve ayağa kalktı "hadi eski dostum hadi" dedi...

winterwolf
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 10:04 am Reply with quoteBack to top

"Haklısın."dedi elf hemen ayaklanarak "Yol varsa gitmek lazım..."

Çok tan harekete geçmiş olan findor2un arkasında seyirtmeden önce durdu ve ormana son bir bakış attı.

nice yıldır taşıdığı kılıcı yolcu'yu kınandan çıkardı ve elfçe mırıldandı "Amin estela ta nauva anlema."

Umarım, uzun bir yolculuk olacak...

wicked_one
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 10:06 am Reply with quoteBack to top

'Yollar'diye düşündü ozan...Gerçekten de çok uzun zamandır yoldaydı...Hatırlamıyordu bile...'Neyse'dedi kendi kendine...Bu konuşmaları da çok uzun zamanda yapıyordu...Çevresine bakındı...Bir orman gördü...Gerçekten de büyük bir ormandı...Bir korucunun yaşayacağı türde bir ormandı...Yemek stoğu bitmek üzereydi...'Belki yardımcı olur'diye düşündü tekrar...Sanki ağzından çıkan kelimeler yabancı gibi geliyordu ona...Sanki bütün sözleri artık bir notaydı...Eline flütünü aldı...Çalmaya başladı...Bu müziğin duyulmaması için korucunun tek şansı sağır olmasıydı...Oraya doğru yürümeye başladı...Bir yandan da dua ediyordu...Korucunun içinde kötülük olmaması için.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 10:21 am Reply with quoteBack to top

Saorilbor findor'a kolayca yetişdi. Elfin uzun adımları aradaki mesafeyi hemen kapatmıştı.

Korucu tam bir muhabbet başlatmak için ağzını açmıştı ki, kulağına oldukça güzel bir flüt melodisi çalındı. Saorilbor güzel müziği her zaman sevmişti. Ve yıllardır olan yolculklarında, bu gibi durumlarla daha önceden de karşılaşmıştı. Bu tip büyülü notalar sadece tek bir çeşit kişi tarafından çalınabilirdi...

"Bir ozan."dedi yanında yürüyen findor'a keyifle korucu "Beni biraz bekle dostum. Ozanlar sanatlarını bedavaya ifşa etmezler."

Elf ağaçların arasında kayboldu. Geri dödüğünde elinde, findor'la karşılaşmadan önce yemekde olduğu yemekden ayırdıklarını koyduğu bir çanta vardı. Eğer eski dostuyla karşılaşmamış olsa bile bu aralar yeni bir koru aramak için bu ormanı terk etmeye hazırlanıştı elf. Ve bunun için iki gündür tuzlanmış et stoklamıştı. Dostuyla karşılaşmanın verdiği heyecenla stoğunu yanına almayı unutmuştu ama ozanın melodileri onun aklını başına getirmişti.

Daha önce karşılaştığı ozanlar, iyi bir yemek karşlığında ona küçük bir yemek sunmayı kabul etmişlerdi hep. şimdi de aynı olacağını umuyordu.

wicked_one
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 10:31 am Reply with quoteBack to top

Rp dışı-yukardaki yazıda iyi bir yemek karşılığı küçük bir resital vermeyi....şeklinde olacaktı...yanlış için kusura bakmayın...

Ozan biri tarafından duyulduğuna sevindi...Ama gerçekten çok yorgundu...Tek şansının bu korucuya güvenmek olduğunu biliyordu...Yere yığıldı...Vücüdündaki onlarca yarayla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 10:36 am Reply with quoteBack to top

Orman civarından uçan Elis müzik sesini duyunca duraksadı ve yere indi... Orman içinde uçamazdı...

kanatlarını sırtında topladıktan sonra müziğe doğru yöneldi...
    Back to top View user's profileSend private message
    winterwolf
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 10:44 am Reply with quoteBack to top

Müzik aniden kesildi.

Saorilbor'un yüzüne meraklı bir ifade yerleşti. Acaba ozan birilerini bulamıyınca çalmakdan vaz mı geçmişti. 'Hayır.'diye karara vardı elf, ozanlar acil bir şeyler olmadıkça şarkılarını yarıda kesmezlerdi. Eğer ozan birilerini görmekden umudunu kesmiş olsaydı, en azından şarkının sonun geleceğinden emindi Saorilbor.

Findor'la göz göze geldiler "Sen yemeği koru dostum."dedi korucu çantasını uzatarak, Findor'un ormandaki aç hayvanları uzak tutacağından emindi "Benim gidip bir bakmam lazım."ve bu sözlerle yeniden hızla gözden kayboldu.

Flüt seslerinin geldiği yöne doğru yönelmişti, korucu. Adımları başka hiç kimsenin ormanın engebeli yüzeyinde atamayağı kadar seriydi.

Ormanın dışına yeni çıkmıştı ki yerde yatan ozanı gördü. Adam yaralıydı. Hem de görünüşe göre ağır yaralı...

Korucu tereddüt etmeksizin adama kendi büyülerinden birini yaptı. Bu ona kısa da olsa zaman kazadırmıştı. Ozanı sırtlayıp ormana geri daldı. Onun iyileştirme yeteneklerini bu adam için yeterli olamayacağını anlamıştı çoktan. Dostu findor bu işi başarabilirdi.

Druid şifa verme konusunda ondan çok daha yetenekliydi...

Starfall
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 27, 2004 10:49 am Reply with quoteBack to top

müzik aniden bir çığlıkla kesildi..

bir an duraklayan Elis kılıcını çekti ve bütün hızıyla anlık çığlığın geldiği yöne fırladı..

oraya vardığında yerde sadece biraz kan birikintisi vardı..

sağa sola bakınan yarımelek uzaklaşan kan damlalarını gördü ve onları hızla takip etti...

ileride iki adam bir adamın tepesindeydiler..bu ozan olmalıydı...

elis koşarak saldırabileceği bir mesafede durdu

"Bırakın onu....."
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum