Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1711
    Üye: 0
    Toplam: 1711

FrpWorld.Com :: View topic - drizzt mi raistlin mi?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

drizzt mi raistlin mi? View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    quake
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 07, 2004 12:34 am Reply with quoteBack to top

su drizztin 1000 kadar ork oldurme olayini baya merak ettim. hangi kitabta oldugunu soylersen sevinirim.
    yanilmiyosam raistlinin sniper shot gibi bi buyusu yok. cunku boyle bi buyusu olmadikca 2 tane doga ustu cevik yaratigi patlatmasi zor.
    drizztin 20 ayak mesafeyi 2 saniyede aldigini , guenhwyvari , delikanliligini ve XL berserker durumunu hesaba katarsak TABIKI DRIZZT.
    ayrica bi barbar olarak raistline saygi duyar ama sevmem Wink
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Thu Oct 07, 2004 11:58 am Reply with quoteBack to top

Ben bu tür karşılaştırmalara karşıyım. Bunun yanında karakterler aynı diyarda değiller.
    Karakterlere abartı demek de yanlış bana göre yazarın hayal gücünde olup bitiyor bütün olay. Olayları bir bantığa otturttuğunda abartı falan olmaz. Hele hele raistlin lvl bilmemkaç lord soth bilmemkaç, o leveliyle onalrı nasıl yapıyor,.... gibi repliklerle abartı kanısının koyulmasına hepten karşıyım. Bir roman bunlar. Eğlenmeye bakın. Wink

Hangi karakterin daha çok hoşuma gittiğini de söyleyemem çünkü özellikle Drizzt hakkında yeterli bilgim yok. Ama mesela Raistlini kişilik olarak sevmem şerefsizin tekidir. Bana uygun değil yani. Smile ama raistlin karakterini severim.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    scrotestical
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 17, 2004 9:26 am Reply with quoteBack to top

acıkca sooliim bn raistlini bilimiorm yani okumadm unutulmus diyarlarda ise dirzzt in olduu hemen hemen tüm kitapları okudum baya da begendim drizzti sanırım raistlin drizztle boy olcusemez
    Back to top View user's profileSend private message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Oct 18, 2004 1:00 pm Reply with quoteBack to top

Raislin büyücü abi ve tanrılığa kadar yükselme aşamasına geliyor. Yani güç denirse Raistlin sanırım biraz daha (aslında bayağı.. Drizztin bizzat Lloth la savaştığını düşünün) önde.. Ama Drizzt bana daha sempatik geliyor. Yani hangisi ile tanışmak istersin deseniz Drizzt derim her halde.

Norticus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 23, 2004 9:11 pm Reply with quoteBack to top

ya anlamadığım nokta bahsettiğiniz dünyalarda büyü büyücü gibi kavramlar varken bir savaşçının yaptığı herhengi bir şey nasıl abartı diye nitelendiriebilir ki?

bir büyücü söz gelimi bir ateş topuyla 10-15 dandik yaratık kesebilir ve bu normal karşılanır
    ama aynısını -ki büyücü bu işi on saniyede yapıyorsa savaşçı birkaç dakikada yapıyordur- bir savaşçı yaptığı zaman "aaa çok abarttı.. uu suyunu çıkardı" deniyor

ya sen büyü yapıyorsun daha ötesi var mı?
    büyü mantıklı ama hızlı ve çevik dövüşmek pata küte ork kesmek goblin kesmek mantıksız

asıl abartı sizsiniz gibi geliyor bana

In our bodies, there is die...
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Oct 23, 2004 9:27 pm Reply with quoteBack to top

şimdi şu şekilde açıklayayım Norcitus büyücüleri bir çeşit bilimadamı gibi düşünebiliriz. Bir bilim adamı ürettiği bir bomba ile binlerce insanı öldürebilir ve bu bir abartı olmaz. Ama eğer bir savaşçı binlerce insanı bunu sağlayan özel şeyin ne olduğu anlatılmadan kesiyorsa bu abartıdır.. (Çrnek olarak türk filmlerindeki kara murat verilebilir. Bu filmlerde dövüşen Bizans askerlerinin bir kılıç sallamaktan bile aciz oldukları dikkatinizi çekmiştir.

Tabii şu da var ki Drizz kitaplarının özellikle sonlarında açıklamalar biraz eksik gibi geliyor bana (Raistlini hiç okumadım belki de bu bir süper kahraman sendromudur) (**spoiler içerikli**) Çrneğin Beanrenin öldürülüşü ... Çldüren Drizzt değil Bruneor ama Beanrenin o kadar övülen sihirli korumaları Bruneora fiziksel bir zarar vermiyor. Açıkçası o sahneden sonra bu kadar basit miydi Beanreyi öldürmek demiştim. Yani yalnız o sahneyi okuyan öldürülenin o derece muhteşem bir kraliçe olduğunu sanırım anlayamaz.

Wessago
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 30, 2004 12:39 pm Reply with quoteBack to top

Bence önce bir abartı kavramında uzlaşın. Tanrıların yeryüzünü parçaladığı ejderhaların dehşet saçtığı bir yerde abartı olan nedir?
    Raistlin bana daha yakın geliyor, gücü ruh halleri beni enterese etmez ben karakteri seviyorum. Drizzt de aslında iyi bir karakter ama bence bir yerde bitmeliydi.
    necroyunus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 2:34 pm Reply with quoteBack to top

Raistlin daha güçlü gibi gözüksede bence Drizzt yener

yahu adam kuma rune çizdi Balor öldürdü resmen
    yani son anda bişiy olur falan Raistlinin ayağı kayar Dil Drizzt yener

Çok ballı bi adam Drizzt yahu herkesi yeniyo acımıyo.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    LourdesTr
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 10:32 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    şimdi şu şekilde açıklayayım Norcitus büyücüleri bir çeşit bilimadamı gibi düşünebiliriz. Bir bilim adamı ürettiği bir bomba ile binlerce insanı öldürebilir ve bu bir abartı olmaz. Ama eğer bir savaşçı binlerce insanı bunu sağlayan özel şeyin ne olduğu anlatılmadan kesiyorsa bu abartıdır.. (Çrnek olarak türk filmlerindeki kara murat verilebilir. Bu filmlerde dövüşen Bizans askerlerinin bir kılıç sallamaktan bile aciz oldukları dikkatinizi çekmiştir.

Tabii şu da var ki Drizz kitaplarının özellikle sonlarında açıklamalar biraz eksik gibi geliyor bana (Raistlini hiç okumadım belki de bu bir süper kahraman sendromudur) (**spoiler içerikli**) Çrneğin Beanrenin öldürülüşü ... Çldüren Drizzt değil Bruneor ama Beanrenin o kadar övülen sihirli korumaları Bruneora fiziksel bir zarar vermiyor. Açıkçası o sahneden sonra bu kadar basit miydi Beanreyi öldürmek demiştim. Yani yalnız o sahneyi okuyan öldürülenin o derece muhteşem bir kraliçe olduğunu sanırım anlayamaz.

Sevgili Firble, tamam, ölen muhteşem bir Kraliçe, ama öldüren de bir Ork Kralı falan değil herhalde Smile Ayrıca en kısa sürede de Drizzt ile Raistlin i alıp kapıştırcam masaüstünde, bakıcaz kim yenicek Dil
    Skylancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 30, 2004 10:32 am Reply with quoteBack to top

teknik olarak, yani character sheet bakımından, dragonlance düşük level bir dünya olduğu için drizzt raistlin'e karşı daha avantajlı..ancak raistlin'in bir büyü kullanıcı olmasından dolayı drizzt'ten altı yaşında bukleleri olan bir kız çocuğu yapması da olası...

abartı denilen şey, bireylerin mantık dışına çıkan hareketleridir. firble bence muhteşem açıklamış, bunun üzerine hala anlamayanlara extra açıklama yapmak gereksiz.

ha tabi olası bir combat'ın hangi yazar tarafından anlatılacağını da düşünmek lazım...örnek vermek gerekirse;
    salvatore: drizzt raisrtlin'den cep mendili yapar, ama son anda yardım eli uzatmayı unutmaz (BSG.!)
    weis: raistlin inanılmaz cool bir şekilde drizzt'i eritir yahut heykel filan yapar. (bir kez daha BSG.!)
    ed greenwood: ikiside son ana kadar başa baş çarpışır, muhtemelen raistlin kazanır, ama kötü yaralanmıştır. (mantıklııı..)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 30, 2004 7:00 pm Reply with quoteBack to top

Güzel de, Raistlin'e bakarız, curse of the magi, low cons, 18 level... Drizzt level 16 tamam, ama drow (magic res 60 civarı bir şeydi Drizzt'te) stats de daha iyi falan... Neyse kapıştıracağım dediğim gibi, göreceğiz kim büyükmüş Dil
    Faralkin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 6:09 pm Reply with quoteBack to top

Bende birçok yerden Drizzt in 1000 ork u kestiğini duydum. Çyle veya böyle herkes bundan bahsediyorsa böyle bir şey vardır...Drizzt abartı veya değil adam birşeyler yapmış ve tartışmasız büyük bir kahraman.
    Raist e gelince...Küçüklüğünden beri ezilen sıkıntılı bir gençlik geçiren ama yılmayan hayatını tek bir şeye adayan(Güce ve büyüye)birisinin ileride olacağı tek bir şey vardır oda Tanrılarla kapışacak kadar sağlam birisi olmak.Raistlin Kazandığı herşeyi haketmiştir! Drizzt bir yana yanında 1000 orkuda Yer yutar.
    Therond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 14, 2005 11:21 pm Reply with quoteBack to top

Drizzt ve Raistlin...hmm
    Sırf babası yüzünden Drizzt. Sırf Soulforged(Blind Guardian) şarkısı yüzünden Raistlin.
    Zaknafein basar ama hepsine, o tek başına bir efsane...
    Therond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 14, 2005 11:26 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:

(**spoiler**)Firble o bölümü bir daha okursan, glabrezunun taşı yüzünden baenrenin bazı korumalarının kalktığını, geri kalanların bruenor'a zarar verdiğini, ama kaşarlanmış öfkeli cücenin deliliği içinde bu acıları önemsemediği yazıyor. Sanırım birazcık açıklayıcı olur bu..
    FaRaSTu
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 7:13 pm Reply with quoteBack to top

Faralkin wrote:
    Bende birçok yerden Drizzt in 1000 ork u kestiğini duydum. Çyle veya böyle herkes bundan bahsediyorsa böyle bir şey vardır...Drizzt abartı veya değil adam birşeyler yapmış ve tartışmasız büyük bir kahraman.
    Raist e gelince...Küçüklüğünden beri ezilen sıkıntılı bir gençlik geçiren ama yılmayan hayatını tek bir şeye adayan(Güce ve büyüye)birisinin ileride olacağı tek bir şey vardır oda Tanrılarla kapışacak kadar sağlam birisi olmak.Raistlin Kazandığı herşeyi haketmiştir! Drizzt bir yana yanında 1000 orkuda Yer yutar.

bu olay adından da anlaşılacağı üzere "thousand orcs"(1000 ork) adlı kitapta oluyodur herhalde sanırım lone drow dan sonraki kitapta idi serisini hatırlayamıyorum
    Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum