Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 36
    Dün: 35
    Toplam: 90400

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2070
    Üye: 0
    Toplam: 2070

FrpWorld.Com :: View topic - Hikayelerim, Lourdes.
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Hikayelerim, Lourdes. View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    LourdesTr
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 09, 2004 7:09 pm Reply with quoteBack to top

( Çncelikle Selamlar. Her hikayem için yeni bir başlık açmayacağım, diğer türlü biraz forum karışıyor diye düşünüyorum, buradan takip edebilirsiniz, yorumlarınızı da bekliyorum. )

HİKAYE 1 - Bir yazı

" Bu yazı için bana bir çok şey teklif ettiler. Para, mülk, ün ve daha bir çok şey. Ama ben bunu onun için yazmıyorum. Birilerinin yazması gerekli.

Kabul ettiğimde tüm gözler benim üzerimdeydi. Ne bekliyorlar çok merak ediyorum. İnanmak istedikleri siyah beyaz çizgileri mi, yoksa gerçeği mi?

Yazmamı istedikleri şey bir çok kişiye basit gelebilir. Nitekim bir çok kişiye basit geldi de. Bunu kendilerinin de yazabileceğini söylediler.

Yazmamı istedikleri şey şuydu: İyi nedir? Kötü nedir? Basit geliyor değil mi? Ama düşündüğünüzden çok daha karmaşık.

Basit insanlar böyle düşünür. Siyah ve karanlık kötünündür. Gece kötüyü, güneş ve şafak daima iyiyi temsil eder. Beyaz iyinin, saflığın sembolüdür.

İyilik ve kötülük çok karmaşık bir şeydir. İyilik adına "kötü" bir yaratığın kellesini vurana iyi denilebilir mi? "İyi" olması mı ona bu hakkı vermiştir? Onun kötüden ne farkı kalmıştır? Tek bildiği bu olduğu için, bunu "iyi" olarak öğrendiği için "kötülük" yapan kişiye kötü denebilir mi?

Bu yazı için bana bir çok şey teklif ettiler. Para, mülk, ün ve daha bir çok şey. Hiç birini kabul etmedim. Zaten yazım da, o sorunun cevabını vermiyor. O sorunun mantıksızlığını anlatıyor.

Biliyorum, soyluluk ve iyilik adına "kötüleri" öldürenler de, gerçekte sadece zevk aldıkları için öldürdüğü kişileri " hayatta kalmam için gerekeni yapmamın sonucu " olarak adlandıranlar da yüzüme tükürecekler.

Ama bunu umursamıyorum. Çünkü ben, yarı iblis olarak doğduğum için, "kötüler" tarafından "potansiyel müttefik" olarak işaretlenirken, "iyiler" tarafından yargısız infazla "kötülüğün dölü" ilan edilmiş biriyim.

İyi nedir? Kötü nedir? En ufak fikrim yok. Kimsenin yok. İnanmak istediğinize inanmaya devam edin.
    "

Zer'hal, Büyücü ve Bilgin.
    Bir çokları tarafından dışlanmış olan.
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum