Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 35
    Toplam: 90372

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1450
    Üye: 1
    Toplam: 1451

Şu An Bağlı:
    01 : expensiveartist

FrpWorld.Com :: View topic - BILGELIK YOLU (TANRI:YEMİNER) (BİLGİ,KARANLIK,ÇLÇM)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

BILGELIK YOLU (TANRI:YEMİNER) (BİLGİ,KARANLIK,ÇLÇM) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    dekotta
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Sun Apr 10, 2005 5:08 pm Reply with quoteBack to top

Dekotta bomboş bulduğu tapınağa göz gezdirdi, sessizlik insanı korkutabilecek seviyedeydi ve daha önce böyle bir tapınakla karşılaşmamış olan Dakotta yı şaşırtıyor aynı zamanda meraklandırıyordu.

Dekotta bu tapınağı araştırması gerektiğini hissediyordu. Yavaş ve sessiz adımlarla salonu araştırdı ve ilgisini çekecek birşeyler araştırdı. Dekotta burda bieşeyler olması gerektiğini biliyordu...

Bu bir sınav mı acaba diye düşündü rahip ve ağır cüssesinin izin verdiği ölçüde sessiz bir şekilde önündeeki kapıya yöneldi. Salonda birşey bulamadıysa odaların birisinde bulabileceği kesin gibi görünüyordu. Ayrıca insanların buradan bir kütüphane diye bahsettiklerini de işitmişti. Hiçbirşey bulamazsa kendisi için hayati değerde olan şeyi, bilgiyi bulabileceğini umuyordu.
    Back to top View user's profileSend private message
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 02, 2005 7:33 am Reply with quoteBack to top

Necros Spellweaver Yeminer'in kütüphanesinin önüne kadar yürüdü. Uzun bir yolculuk olmuştu Necros Spellweaver için ama sonunda o kadar yürüdüğüne değimişti. İlk başta sadece dağı mabet sanmıştı fakat tapınağın önüne geldiğinde bunun bir yanlış anlama olduğunu anladı. Büyük kütüphanenin kale gibi yüksek duvarları ve kranlık goblenlerle süslenmiş kulelerini gördüğünde ister istemez içinde bir huşu hissi uyandı. Etraf hafif karanlık ve gökgüültüleri ile dolu olduğu halde bir ayak sesi işitti Necros Spellweaver. Birşey yaklaşıyordu ve bu kütüphanenin içinden geliyordu.

Uzun süre beklemesi gerekmedi Necros Spellweaver'ın çünkü birkaç saniye sonra kütüphanenin ardına kadar açık kapılarından koca cüsseli bir Kar Bekçi çıktı. İnsan sınırlarının oldukça üzerindee görünen vücut yapısı ve etkileyici bir yürüyüsü vardı. Bas sesi kulağı dolduracak kadar dolgundu.

"Tapınğımıza, büyük kütüphaneye hoş geldin büyü kullanıcısı. Gelişinden haberdardık. Kütüphanemizi kullanmak için izinlisin, efendimiz ona olan saygını takdirle karşılayacaktır eğer onun yolunda ilerler ve ismini yüceltirsen. " dedi savaşçı ve beni takip et anlamında ona yolu gösterdi.

"Efendimizin takdiri çok değerlidir büyü kullanıcısı " diye ekeldi savaşçı büyücüye bakarken.

Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Mon May 02, 2005 2:51 pm Reply with quoteBack to top

"Göreceğiz" dedi Necros ve bir kaşını kaldırarak içeriye bir adım attı. Kütüphane ha? Evet, böyle engin bir bilgi ona buraya geliş amacında son derece yardımcı olabilirdi. O buraya Takhisis'i bulmaya yetecek bilgi ve gücü bulmaya gelmişti. Ama bu süre zarfında Yeminer isimli bu tanrıya hizmet etmesi gerekecekti. Necros hiçbir tanrıyı gücendirmek istemiyordu.

"Aslında ben ne bu dünya ne de efendinin öğretileri hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Eğer bana bunu aktarabilecek birisi varsa ve beni onunla tanıştırırsan sevinirim. Ama eğer yoksa..." Necros acı acı ona devasa gelen kütüphaneye baktı. "Beni bunlarla ilgili kitapların bulunduğu bölüme yönlendirirsen sevinirim."

Tam bu sırada Necros'un sırtına bağlamaya çalıştığı quarterstaff yeniden düştü. Lanet ederek eline aldı. Yeter artık bir ömür boyu bu asayı sırtına bağlayamamıştı! Bir daha da bağlamayacaktı.

Saygınlığının kalan zerrelerini toparlayan Necros, cevap bekleyen bir edayla bekçiye baktı.
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 03, 2005 6:13 pm Reply with quoteBack to top

Zaly kütüphaneden çıkıp biraz bu mabedi gezme ihityacı duydu.
    Bir kaç kapıdan sonra bir odaya girdi bir sunak gibiydi burası. bu kadar bilgiyi toplayana inancını sunacaktı Zaly.. sunağın önüne geldii...
    ''Lord Yeminer Sana bağlılımı sunuyorum ne istersen yapacağım... bana bilgi ve sıgınma verdiğin sürece... ben senin en sadık inanın olcağım... geçmişte yaptğım bazı hataları telafi etmem için bana güç ve bilgi ver''
    Zaly gözlerini kapattığında sınırsız bilginin onun içine aktığını aynı andada kötülüğün içine aktını gördü... Zaly gözlerini açtığında büyük mutluluk vardı O tatlı Zaly gitmiş adeta kötülüğün dişi versiyonu vardı suratındaki gülmede... kafasını kaldırdı.
    Ve artık tapınak içinde bir şeyler yapması gerektiğini biliyordu ve girişe doğru ilerledi Zaly ilerlerken bir kapının arkasınsa konuşma sesleri işitti kapıyı açtı
    biraz kafasını yere eğerek
    ''Selam arkaşlarım tapınakta benim gibi yenisiniz galiba tam tanışma faslının üstüne gelmişim sanırım... iyi de oldu böylelikle kimlerle arkaşlık edeceğimi bilmem iyi olcaktır... Ben Zaly kendinizi tanıtırsanız sevinirim... ''

///////Yazdıklarınızı göndermeden önce bir kez daha okuyun.Bozuk türkçe yazım hataları ve noktalamaya dikkat edin.İyi eğlenceler----Moderatör////////////////

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Xanaphia
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 03, 2005 8:08 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    ''Selam arkadaşlarım tapınakta benim gibi yenisiniz galiba tam tanışma faslının üstüne gelmişim sanırım... iyi de oldu bölelikler kimlerle arkaşlık edceğimi bilmeme iyi olcaktır... Ben Zaly kendiziniz tanıtırsanız sevinirim... ''

Tinuviel, bir çift zümrütü andıran yeşil gözleriyle karşısındaki kadını tepeden tırnağa süzmeye başladı,görüşünü bozan siyah saçlarını zarif bir hareketle geriye atarak bir süre sessizliğini muhafaza etti...

Â?Oldukca güzel olmasına rağmen soğuk ve karanlık bir tarafı varÂ? diye düşündü Tinuviel. Az önceki Hitap tarzı rahatlığının ifadesimiydi, yoksa önemsemeyişinin belirtisimi anlamaya çalıştı kısa bir an için ...

Derin bir nefes aldı ve yüzünde bir gülümseme yerleştirdi Â?Evet hanımefendi, tapınakta yeniyim... İsmim Tinuviel Â? dedi özenle. Â?Siz isminizi Lütfedermisiniz acaba?Â?
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteICQ Number
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 04, 2005 11:37 am Reply with quoteBack to top

Kara Bekçi büyücüye baktı.

"Efendim ile ilgili istediğin soruları bana sorabilirsin, fakat efendim çalışarak kazanmayı daha çok sever. Efendim diyarlara bilgeliği yaymak için çalışır, inananlarından bilgiyi arzulamalrını ister. Ona inananlar bilgiyi istemeli ve kalplerinde güç arzusu bulunmalıdır. O ölüme saygıyı ister ve her tür ölüm büyücüsünü destekler. İnananlarına bilgelik ve zek verir ki onun öğretilerini anlayabilsinler, onlara bilgi verir ki daha güçlü olabilsinler. "

Eğer daha başka soruların varsa bana sorabilirsin büyücü, ben burayı korumakla görevliyim. şimdi içeri girelim ve sen de büyük kütüphaneden istediğin gibi faydalan.

İki kişi birlikte içeri girdiler, her zamanki dağınık girişi geçtiler. Büyücü ilk önce şaşırmıştı pejmürde haldeeki girişi görünce fakat daha sonra mabedin içini görüncec bir kez daha burası ile ilgili yanıldığını anladı.

Yeminer adeta hiçbirşey görüldüğü gibi değildir sözünü teyit ediyordu.

Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 04, 2005 3:24 pm Reply with quoteBack to top

Galadriel_Phoenix wrote:
    Quote:
    ''Selam arkadaşlarım tapınakta benim gibi yenisiniz galiba tam tanışma faslının üstüne gelmişim sanırım... iyi de oldu bölelikler kimlerle arkaşlık edceğimi bilmeme iyi olcaktır... Ben Zaly kendiziniz tanıtırsanız sevinirim... ''

Tinuviel, bir çift zümrütü andıran yeşil gözleriyle karşısındaki kadını tepeden tırnağa süzmeye başladı,görüşünü bozan siyah saçlarını zarif bir hareketle geriye atarak bir süre sessizliğini muhafaza etti...

Â?Oldukca güzel olmasına rağmen soğuk ve karanlık bir tarafı varÂ? diye düşündü Tinuviel. Az önceki Hitap tarzı rahatlığının ifadesimiydi, yoksa önemsemeyişinin belirtisimi anlamaya çalıştı kısa bir an için ...

Derin bir nefes aldı ve yüzünde bir gülümseme yerleştirdi Â?Evet hanımefendi, tapınakta yeniyim... İsmim Tinuviel Â? dedi özenle. Â?Siz isminizi Lütfedermisiniz acaba?Â?

Zaly kadına baktı bir gülücük atı suratına,''Tinuviel Ben Zaly daha deminde sölemiştim her halde uyku sersemi oldunuz için anlayamadınız... her neyse... bende buralarda geziniyordum, Lord Yeminere bende şimdi bağlılımı sundum... her halde bizim burda oturmamız için bize bu değerli kütüphaneyi sunmadı,hadi gidip biraz... bir şeyler yapalım...''dedi Zaly küstahca konuşmuştu ama bunlar onun savaşta arkaşları olcaktı biraz iiyi geçinse hiçte fena olmıyacaktı...
    Zaly elerini yukar doğru açtı bir sunak vardı sonra oraya döndürdü elerini
    ''Lord Yeminer Bize ne yapcamızı söle , söle ki sana hizmet edelim''
    Küçük cadı kimi nasıl etkiliceni biliyordu

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed May 04, 2005 8:22 pm Reply with quoteBack to top

"Pekala, itiraf ediyorum ki gerçekten etkilendim."

Necros huşuyla çevresinde bakınıyordu. Bu kütüphanede kimbilir ne kadar çok bilgi vardı. Daha güçlü büyülerin bilgisi, başka dünyaların bilgisi, Takhisis'i bulmasını sağlayacak bilgiler ve belki de...ölümsüzlüğün bilgileri...

Necros memnun bir şekilde sırıtarak Bekçi'ye baktı.

"Efendinin bilgisini paylaşmasını gerçekten takdir ettim Bekçi. Aşağı Alem'de, Outlands'de ve Limbo'da dolandım. Büyük dünyalarda da gezdim. Ama inan bana, bilgiyi müritleriyle böylesine paylaşan ve bilgiyi müritlerine vermek isteyen çok az sayıda tanrı gördüm. Görünüşe göre efendine hizmet etmek bir kölelik değil, bir zevk olacak."

Necros çevresindeki kitaplara baktı. Çok kitap vardı. Bunlardan önce birkaç soruyu Bekçi'ye sorsa iyi olacaktı.

"Oturabileceğimiz bir yer var mı Bekçi? Sana birkaç sorum olacak. Ardından kitaplarla çalışmak istiyorum biraz."
    Sturm_Ardeth
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 11, 2005 4:43 pm Reply with quoteBack to top

Sturm elf hanımını odasına kadar çıkarıp görevini tamamladığında, Bekçi den gelebilcek herhangi bir istek ( emir ) olup olmadığını öğrenmek, ona görevini bitirdiğini söylemek için hızlı adımlarla ayrıldıkları son yere doğru yürümeye başladı.

Yürürken eskiden öğrendiği bazı bilgiler aklına geldi ve kafasını karıştırdı Sturm' ün; " elfler genelde bu yönde eğilim göstermezlerdi, gösterenlerinde görünüş olarak bunlardan çok farkları olduklarını biliyordu. peki öyleyse bu nasıl bir elfti ve buraya geliş sebebi gerçekten Efendi Yeminer' e saygısı gösterip, onun engin bilgilerinden yararlanmakmıydı? " daha sonra kendi kendine " bekçi tapınağa girmesine izin verdiğine göre demek ki elfin sözlerinde doğruluk olduğunu anlamıştır. " diyerek koridorlardan aşağıya doğru yürümeye devam etti.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 15, 2005 6:54 pm Reply with quoteBack to top

Alcarine,bir anda bu kadar çok şey olmasına azıcık şaşırmış bir halde tepkisiz oturuyordu.İnsanlar ve kısa ömürleri akla gelince sabırsızlıkları son derece normal olmasına rağmen elf rahibe buna bir türlü alışamıyordu.Her zamanki elf mantığı olaya sakince ve düşünerek yaklaşıyordu.

"Tanrının sesini duymuş olabilirim Sturm;ama bu onunla doğrudan bir iletişimim olduğu anlamına gelmiyor.Onun arzusu dışında onunla konuşacak kadar yakın değilim ona henüz."diye cevapladı bekçi adayını normal bir tonla.

Kibar bir jestle aralarından ayrılan büyücxüye de başıyla hafifçe selam vererek veda etti.

"Başarılar."diye mırıldandı Necros giderken.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 15, 2005 7:29 pm Reply with quoteBack to top

rahibenin verdiği yanıtı gayet ferahlatıcı bulan savaşçı bir sandalye çekerek oturdu. daha sonra tekrar ayağa kalkarak " leydim sizce necros bu sınavlardan başarı ile ayrılabilcek mi? tanıştığımızdan beri onun için iyi izlenimler görüyorum. hiç boş durmuyor ve durmadan okuyor. duyduğum kadarı ile sınavlarda kapanmayacak yaralar alınabiliyor ve hatta bazen sınavlardan canlı çıkılamıyormuş bile. bu konuda bilginiz varsa ve benimle paylaşırsanız çok minnettar olurum! "
    Sturm rahibenin yüzüne bakarak öğrenmek isteğini ona göstermek istiyordu..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 15, 2005 7:42 pm Reply with quoteBack to top

"Diyarın büyücüleri hakkında hatrı sayılacak bir bilgim yok;fakat senin bildiğin kadarını ben de biliyorum.Sadece çok çalışmak değil;Sturm,fakat keskin bir zekaya ve soğukkanlı br yapıya ihtiyaç var.Necros'u sınavı alacak kadar başarılı görebiliriz;yine de taktir edersin ki buna karar vermek bizim işimiz değil."Hafifçe bir tebessümle sözlerini noktaladı.

Sonra Sturm'un bahsettiği intikam arzusu aklına geldi.İnsanların gurur kavramına bakış biçimleri onun için hep ilginç sonuçlar doğurduğuna inandığı bir yönelimdi.En büyük haz aldığı şeylerden biri de insanların neyi,neden ve hangi duyguyla yaptıklarını araştırmaktı.Bunu gözlerinde bir parıltıyla ortaya dökerek bekçi adayına döndü.

"Neden şimdi yalnız olduğumuza göre bana intikam planını daha içerikli anlatmıyorsun?Paladinlikten düşüşündeki neden neydi?Ve intikamını körükleyen duygularını anlat,lütfen."

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 16, 2005 8:15 am Reply with quoteBack to top

"Alcarine ve Dekotta, benimle gelin ama öncelikle Sturm ile konuşmalıyım." dedi bekçi ve Sturm'un yanına yaklaştı. Bir elini Sturm'un omzuna koydu ve konuşmaya başladı. Sturm her zamanki gibi bekçiye yakın olunca hissettiği korkuyla karışık heyecanı hissediyordu. Bekçi gerçekten güçlü bir savaşçıydı ve aynı zamanda kutsal güçleri de vardı tahmin ettiği kadarı ile Sturm'ün.

"Bu gece dışarı çıkacaksın Sturm ve tüm mabedin çevresini didik didik arayacaksın, herhangibirşey, bir yabancı, goblin ya da ona benzer bir varlık görürsen onları yok et." dedi bekçi ve biriki saniye bekledikten sonra elini Sturm'ün omzundan çekti ve ekledi "Sormak istediğin birşey var mı ?"

Arién
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 16, 2005 10:29 am Reply with quoteBack to top

Yarımelf sanki korkunç çığlıklar ve bağrışlar yüzünden aniden uyandı... Sesler sanki tapınağın kendsinden geliyor gibiydi. Arién seslerin duvarlardan yayıldığını, etrafını sarmalayıp kalbine süzülmeye çalıştığını hissedebiliyordu. Sesler kesilinceye dek yatağın üzerinde dizlerini kendisine çekip kollarıyla sarmış bir şekilde hafifçe sallanarak oturdu. Nihayet ilahi sona erdiğinde yarımelf tapınağın yenilenmiş olduğunu hissediyordu... Artık ne yapması gerektiğini biliyordu. Platin madalyonu yastığının üzerinden alarak olası gereken yere, canını yakmasına rağmen boynuna yeniden taktı. Zırhını giymeye gerek görmedi, eğer bu tapınakta ölmesine karar verilirse bunu engelleyebilecek herhangi bir güç olmadığını biliyordu. Kılıcını taşıyan yıpranmış kemeri elbisesinin üzerine taktıktan sonra sakin adımlarla koridora çıktı. Yolu bilmemesine rağmen içindeki his tapınağın onu gitmesi gereken yere yönlendireceğini biliyordu. Hatta yarımelf bu düşüncesini sezen tapınağın kendisine kahkahalarla güldüğünü kalbinde hissetti...
    Koridorlar boyunca ilerledi... Nihayet Kütüphanenin geniş kapılarına geldiğinde tapınağın kalbine gelmiş olduğunu anladı... Duvarlar boyunda raflara dizilmiş binlerce kitap vardı. elf kanının verdiği uzun yaşam süresince bile okuyamayacağı kadar çok...
    İçeri doğru ilerlediğinde yabancıları gördü, galiba birisi Elfti. Başıyla uzaktan hafif bir selam verdi ancak onlarla fazla ilgilenmeyerek dikkatini Sturm'le konuşmakta olan bekçiye çevirdi. Saygılı bir sesizlikle diğerlerinden uzakta sırasının gelmesi için beklemeye başladı...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 16, 2005 2:01 pm Reply with quoteBack to top

Sturm bekçi yi pür dikkat dinledi ve içindeki heyecan artmıştı bu sefer gerçek bir görev veriliyordu. bekçi ye " herhangi bir sorum yok. bana olan güveninizi ve beklentilerinizi boşa çıkarmıycam. emin olun! "

savaşçı daha sonra bekçinin diğerleriyle olan konuşmasını dinlemek veya onların çıkmasını beklemek için bir iki adım geri attı. ve bekçi yi selamladı.

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum