Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 0
    Dün: 7
    Toplam: 33775

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 460
    Üye: 0
    Toplam: 460

FrpWorld.Com :: View topic - BILGELIK YOLU (TANRI:YEMİNER) (BİLGİ,KARANLIK,ÇLÇM)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

BILGELIK YOLU (TANRI:YEMİNER) (BİLGİ,KARANLIK,ÇLÇM) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 22, 2004 2:14 pm Reply with quoteBack to top

Yeminer... Binlerce yıllık kadim lich... Diyarlarda varlığını sürdürdüğü binlerce yıl boyunca kendisini çok az tehlikeye atmıştı. Fakat gerektiği zaman risk alamsını da bilirdi... Yetimhaneye olan saldırısı da binlerce yıldır aldığı en büyük riskti... Diyarın tanrılarının buna çok sinirleneceğini biliyordu fakat amacına ulaşmak için çok büyük bir güce ihtiyaç duyuyordu.

Yeminer Starfall'la savaştı ve tam onun yok edecekken tanrıların laneti onu buldu... Belki erken belki geç ama Yeminer'in beklemediği bir zamandı ve Yeminer yok oluşu hissetti... Tüm varlığının diyarlardan çekildiğini hissetti.. Son bir çaba varlığının özünü sakladığı taş parçasına yöneldi... fakat o da mühürlenmişti... Yeminer kendisine lanet ederek karanlığa doğru yola çıktı fakat hala birşeyler yapabileceğini biliyordu... Çst düzlemlerde hala gücü olacaktı ama bir şartla.. Diyarlardan yardım görmesi gerekiyordu... Birilerinin varlığını hapsettiği taşa diyarların gördüğü en dehşet verici ve en habi ayin olan kan ayinini yapması gerekiyordu.. Yeminer bunun için geride birçok şey bırakmıştı.. birçok kehanet ve birçok büyü fakat yine de gerekli şartların oluşması şansa bağlıydı... Yeminer düzlemler arasında son zamanlarını geçiriyodu.. Bu kadar kalabilmesi bile güce duyduğu inanılmaz hırs sayesindeydi.. Cehennem onu kendisine çekiyordu hem de inanılmaz bir güçle ama o bu gücü tersine çevirmeyi düşünüyordu Yeminer..

Ve zaman bitiyordu... yeminer cehennemin inanılmaz gücüne karşılık vermekte zorlanmaya başlamıştıki ilk işareti fark etti.. Evet birisi.. birisi kan ayinini yapıyordu... Yeminer o anın zevkini çıkardı... Cehennem her an baskısını arttırıyordu ancak Yeminer de aynı zamanda güçlenmeye başlamıştı... Tüm vücudu kudretle sarsılıyordu... Varlığını yok eden tanrısal güç artık onun benliğine geçiyordu... Yeminer varlığının değişmeye başladığını hissetti... İçinde şimdiye kadar hiç hissetmediği kadar kötülük vardı ve aynı zamanda diyarlardaki ve cehennemdeki kötülüğü hissediyordu... Ve bunu kullanabildiğini fark etti... Kötülük isteğini kontrol edebiliyordu.. oan yön verebiliyor, artık korkun seviyelere ulaşmış büyü gücünün sınırlarını keşfetmeye başlamıştı.. Yeminer boyutlar arasının her köşesini hissediyordu ama hala onu kontrol edecek gücü yoktu.. bir kez daha diyarlara döndü... Kan ayini son aşaamya gelmişti.. İki kişi son ritüelleri yapıyorlardı.. Ve Yeminer ilk kez gücü hissetti.. Bir tanrının sahip olduğu gücü.. Son damlalar taşın üzerine damlarken sanki milyarlarca kat büyüyüp Yeminer'in varlığına güç katıyorlardı..

Son aşamada tamamdı ve Yeminer boşluğu şekillendirebildiğini fark etti... Boşluğa ol dedi ve kendisine göre bir yer düşündü.. Karanlık.. habis.. ve karanlıkta Yeminer'in düzlemi şekillendi...

şimdi diyarlara hiç görmediği kötülüğü gösterme vaktiydi... Ve Yeminer diyarlara döndü... Secde edeni gördü.. Kan ayinini yapanı... Evet bir vamirdi.. Birzamanlar kendisinin olduğu gibi bir ölemeyen... Yeminer düzleminden secdede konuşan adamı izliyordu..

Sensei bir anda karanlığın inanılmaz boyutlar aldığını fark etti... Etrafta kaçan kimse kalmamıştı.. Herkes secde ediyordu..

"Bu dağ "dedi Yeminer duyanlar korkudan ve saygıdan donakalmışlardı.. "benim tapınağımdır..."

Ve koca dağ bir anda şekild değiştirmeye.. kararmaya başladı.. Yeminer'in karanlığı dağı iğrenç bi hale sokmuştu.. Yaşayan her hayvan ölmüş sadece çürümüş leşleri taşlaşıp klamıştı... Dağın içinde dev holler oluştu ve artık karanlık yoluntapınağı denilecek yer oluştu...

"Hizmetini kabul ediyorum Sensei " dedi dehşet veren ses... Herkes tarif edilemez bir kötülük yapma ve güç kazanma isteği ile dolmuştu... Sensei ise inanılmaz bir iç huzurla... o artık saf kötülüktü.. ve en büyük kötüye hizmet edecekti...

hocam_salya
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 5:25 pm Reply with quoteBack to top

SOLGRAD artık efendisinin tapınağına gitmeliydi ve geldiğinda gözlerini kamaştıran bir dağ gördü.Karargaha gölgeler içinden fırlayı verdi."Sizin hizmetinizde dehşet saçmak istiyorum ,ben Sensei'nin adamıyım ve sizin yanınızda karanlığı,acıyı ve dehşeti saçmak istiyorum"diye bağırdı yere çömelerek.

Sensei
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 10:47 am Reply with quoteBack to top

Sensei dışarıdan gelen seslenişi duydu, bu sesi tanıyordu, en iyi adamlarından biri olan solgrad efendisinin gücünü hissetmişti , ona bağlılığını sunmaya gelmişti. Sensei dışarıya Solgrad'ı içeriye almak için çıktı. Solgrad sanki kendinden geçmiş deliye dönmüştü, bu güç karşısında şaşırmıştı, ağzından çıkan tek söz" Efendimiz, Efendimiz, efendimizdi". Sensei bu durum karşısında şeytani bir sırıtış attı.
    --Vampir Solgrad efendine bağlılığını sunmaya geldin demek. İçeiye gel , kabindeki kötülük ayakta durmanı sağlayacak. Çnce vermen gereken bir ruhun var efendimize...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 1:15 pm Reply with quoteBack to top

Findor yıllardır koruduğu mağarada artık işini bitirmişti kızıl gözlerini bir an bile üsünden ayırmadığı kutsal emanetleri gelen lere emanet etti...
    diyarlarda findor diye gezen ve hatta büyücülük kulesinde bile var olan findor mağaradaki sadece bir yansıması idi...
    artık zamanı gelmişti mağaranın kapılarını büyülü sözler ve binlerce yıllık rünlerle kilitledi kapıya sın bir kez baktıktan sonra artık tapınağa gitmenin zamanı gelmişti konseydeki yansıması bunun üzerine yok oldu..
    Findor burada yıllarca maneviyatını geliştirmişti artık kendini hazır hissediyordu....
    Ve tapınağa doğru yolculuk başladı geçtiği yerler e karanlık ve korku saçıyordu kısa bir süre yol aldıktan sonra tapınağın kapısına ulaştı...
    "İşte yıllardır beklediğim şey oldu saf kötülük burada biliyorum bekle beni geliyorum " dedi ve kahkaha attı...
    kapı birden açıldı ve tapınağın içine uzanan yol gözüktü içinde gerçek gücü hissetti vetapınağa girdi ve haykırdı..
    "Yıllardır bu günü bekliyorum artık gücümüz toplandı ve hazırız Efendimiz yıllardır mağarada yürüttüğüm görevi bitirip buraya gerçek gücün tapınağına geldim sizinleyim artık " dedi ve içinden geçirmeye devam etti.
    "yıllardır sized hizmetisundum ve artık gerçek görevimi almaya hazırım efendimiz " dedi ve beklemeye başladı...

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 5:19 pm Reply with quoteBack to top

Gorath etrafındaki karanlığa baktı ve kendi ruhundaki karanlıkla bu karanlığın bütünleştiğini hissetti. Dağın içinde ilerliyor ve kendini huzurlu hissediyordu. Burada ki boğucu hava bile ona huzur veriyordu. Ama o bir cüceydi. Mağaraları bilirdi. Tünellr onun hayatının büyük kısmını oluşturuyordu. O cehennemden gelendi. Ayrıca başka diyarlarda cehennemin düşmanı olarakta bilinirdi. Cehennemi bile peşine katacak kadar hain bir cüce...

"Yeminer!" dedi kürkreyen sesi mağaralarda yanklanarak ve daha bariton bir düzeye ulaşarak. "Varlığını hissediyorum. O yüce kudretin sana ait olduğunu da hissediyorum. Demek en sonunda en büyük güce eriştin." Bunları hiç bir cevap geleyeceğini bile bile konuştu ve hiç bir cevap gelmeyince de devam etti. "Satmadığım bir tek ruhum kaldı Yeminer!" dedi. "Ben ruhumu hiç bir şeye adamadım. Asla tam olarak bir şeye bağlanmadım." Elindeki baltasını yere koyarak yaslandı. "Ruhumu sana adamam için bana bir neden ver Yeminer... Bana bir neden verebilir misin? Bana güç verebilir misin? Senin yanında her zamankinden güçlü olabilir miyim?"

Gülümsedi ve bir cevap beklentisi ile koridorara baktı. Dağın altındaki koridorlara. "Merak ediyorum!" dedi sonra kendi kendisine düşünceler içerisinde. "Bu bir yanardağ mı?"

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    calis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 8:18 pm Reply with quoteBack to top

Calis dağdan gelen gücü hissedebiliyordu.Bunu diyardaki bütün herkes hissediyordu ve bu güç hissedilmeyecek bir güç değildi.Calis dağa doğru yola koyulmaya başladı

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 8:24 pm Reply with quoteBack to top

Calis dağa vardığında gücü n git gide daha çok arttığını farketmişti.En sonunda dağda ki bir mağranın eşiğine geldi ve bi takım ses ler duydu.Calis ses lerin olduğu yere doğru gitmeye başladı.Calis mağranın için de yürüdükçe sesler artıyodu en sonunda seslerin merkezine geldi.Bir tane cüce bi şeye sesleniyordu.Calis bunları dinlemeye koyuldu.Cücenin ağzın çıkan 1 söz onun şaşırmasına yetmişti "yeminer".Acaba dedi Calis acaba yeminer bi r tanrı mı olmuştu .Bunu merak etmektense öğrenmesi gerektiğini düşünen Calis cücenin yanına geldi.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 10:56 am Reply with quoteBack to top

Sensei , yukarıda mağaranın en üst katında bulunan tahtından aşağıda olanları izliyordu. Gorath cüceye benziyor ama bir cüceden daha zeki , kıvrak ve acımasız. Kader yoldaşı , Efendisine bağlılığını sunmaya gelmişti. Çok zeki olduğu konuşmasından belliydi. Boş vaatlerle işi olmayan birisiyid. Onun isteği senseiyle aynında öldürmek, hemde kana kana, katliam vahşet ve kaosu yaymak. Cücenin çıkardığı seslerden irkilmemek imkansızdı. O konuşurken gelen yankılanmalar çığlıkları andırıyor , sağır bile edebeilecel güçte bir ses çıkyordu. İleride sensei Gorath'ın arkasına beliren gölgeye oladklandı. Yeni biri dedi içinden. Efendisinin gücü her yerden hissediliyordu. Diyardaki herkes bu gücü iliklerine kadar hissedene kadar bu güç büyüyecekti. Sensei yeni gelenin yapacaklarını dikkatlice izlemeye koyuldu.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 2:06 pm Reply with quoteBack to top

Yeminer ara düzlemdeki bölgesiden diyarlara bir göz attı. kendisine bağlılığını sunun ilk kişilere baktı... "Duyun sesimi siz ölümlüler.. ya da ölmeyenler " dedi Yeminer..

"Benden boş vaatler beklemeyin... benim size vereceğim sadece sizin bana ne verdiğinizi beğlıdır... Bana boş inançlarınız değil yaptıklarıız gerekir. Bana gece gündüz dua edecek acizler sürüsü değil karanlığı ruhunda hisseden.. Güç için herşeyi verebilecek kudretli kişiler gerekiyor.. Benimle birlikte olduğunuzda kazanacağınız şey, neyi hak ediyorsanız o dur.. ne azı.. ne de fazlası.. Ben bu diyara karanlığımı yaymaya ve ona hükmetmeye geldim... Banimle birlikte olanlar işe yaradıkları kadar bu hükmü paylaşırlar.. Bu diyara hükedeceğim... Bu diyarı karanlığa boğacak ve tek hükümran olacağım... O gün yanımda bulunmak, karşı taraftaki acı çeken zavallılardan olmak istemiyorsanız... Kudretli ordularım bu diyarı karanlığa boğarken onlatın topuklarının altında ezilmek yerine onlarla olmak istiyorsanız bana katılın."

Bu sözler Yeminer in istediklerinin özüydü.. Bu sözü o mağradakilerle birlikte diyarlarda kalbinde karanlığa yönelim olan her canlı bu yönelimlerine uygun seviyede duymuştu.. Bağzıarı daha o gün mağrada olanlar gibi sağır olacak seviye de bazılarıysa sadece fısıltı.. ama Yeminer hepsinin bir gün geleceklerini biliyordu... Yeminer artık varlığının tüm diyarı kapladığını biliyordu.. Bir anda miyonlarca şey biliyor ve hissediyordu... ve gelece.. onu bekliyordu...

Last edited by yeminer on Sat Sep 25, 2004 2:11 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 2:07 pm Reply with quoteBack to top

Gorath sesi duyunca arkasına döndü ve karanlıkta görmemesi gereken büyücüye bakarak "Calis!" dedi tıslarcasına. Bu büyücüyü yıllar önce hanından hatırlamıştı. Ona Lord Orenin, sattığı tanrının tarafına geçmesi için yardım eden kendisiydi.

"Burada ne işin var!" dedi homurdanarak. "Kendine adaletten başka bir yol bulmak için mi burdasın?" Adalet kelimesi ile bir tiksinti hissetti yeniden ve aklına Lord Oren gelince bedenini düşündü. Oğlunun onun bedeni içinde ölümünü düşündü. Buraya bedenini geriye almak için gelmişti ama zamanını beklemeliydi...

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 4:06 pm Reply with quoteBack to top

yeminer in yaptığı konuşmayı duydu artık amacına ulaşmıştı...
    seslendi "efendi yeminer aptal dua cılardan değilim ki sizde bunu biliyorsunuz baş rahipliği karanlığın baş rahipliğini korku dehşet saçmayı istiyorum sizden " dedi ve diğerlerine dönerek sizinlede çok çalışıcaz merhabalar dedi...

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    calis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 8:33 pm Reply with quoteBack to top

Calis cüce nin yanına geldiğinde boş seslerine kulak verdi ve bir anda büyücünün gözleri alev alev parlamaya başladı ve cevabı şu oldu
    -Senin le vaktimi kaybedemem cüce.Bu sözlerin le git ve başka ları oyala dedi.
    Daha sonra Calis cücenin yanında uzaklaştı ve yere eğildi
    -Efendi yeminer sizin hizmetinizdeyim dedi ve
    -Eğer izniniz olursa bu diyara karanlığa boğmak için sizin başrahibiniz olmayı diliyorum
    -Büyüm ve herşeyimle emrinizdeyim.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 9:10 pm Reply with quoteBack to top

yeminer in yaptığı konuşmayı duydu artık amacına ulaşmıştı...
    seslendi "efendi yeminer aptal dua cılardan değilim ki sizde bunu biliyorsunuz baş rahipliği karanlığın baş rahipliğini korku dehşet saçmayı istiyorum sizden " dedi ve diğerlerine dönerek sizinlede çok çalışıcaz merhabalar dedi...

Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 4:07 am Reply with quoteBack to top

Cüce yanında yerlere kadar eğilen büyücüye baktı ve "çok cürretkar konuşuyorun büyücü!" dedi. Baltasını yeniden yere saplayarak Lordun söylediklerini dinledi ve gülümsedi. "Bana nasıl güveneceksin Lord Yeminer?" diye sordu. "Ben senin yanındayken bana tam destek verebilecek misin?"

scythe
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 7:53 am Reply with quoteBack to top

scythe koca dağın büyüleyici dönüşümünü izledi... saf karanlıklığı ve kötülüğü kemiklerinde hissetmişti adeta... yorulmayan adımlarıyla dağın içine girecek bir yol aradı... ve kocaman kapı belirdi o anda önünde... yavaşça kapıdan içeri süzüldü ve sunağın üstünde yükselmiş kadim dostu yemineri gördü... ancak çok farklı bir şekilde... eskisi gibi sadece konuşarak selam vermek isted ama duyuları başını eğmesini emretti... yavaşça başını eğdi ve kadim dostuna selam verdi.. artık eskisinden çok daha güçlü olduğunu bildiği kadim dostuna... ve orada toplanmış olan kişilere kaydı gözü.. sensei.. o da eskisinden çok daha güçlü görünüyordu artık... halbuki kendi ellerinde tekrar yaşam bulurken ne kadar da tehlikesiz görünüyordu.. diğerlerini tanımıyordu.. uzun zamandır diyarlarda dolaşmamıştı... kızıl gözlerini yeminerin gözlerine odaklayarak kadim ortağının bir söz söylemesini bekledi...

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum