Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 7
    Dün: 35
    Toplam: 90371

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1987
    Üye: 0
    Toplam: 1987

FrpWorld.Com :: View topic - paladin nedir?caylak bi frp ci ye yardımınızı esırgemey
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

paladin nedir?caylak bi frp ci ye yardımınızı esırgemey View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 12, 2005 2:39 am Reply with quoteBack to top

ayrıca (busözüm genele) kimse paladinle göreve çıkmak zorunda değildir. ama paladin grup için tehlikelidir diye düşünürseniz ve bu fikri oyun içinde bi paladinin yanında söylerseniz bunu hakaret sayar (en azından ben hakaret sayarım) ben derim ki kendi yaptıklarınızdan şüphe edin ama bi paladinden asla

o zaten her akşam o gün yaptıklarının sonuçlarını düşünüp uykusuz kalıyodur. sırf bu nedenle benim oynadığım oyunlarda gece ilk nöbet sırası herzaman benimdir.

tabii grup evil yönelimli ise zaten ya kaçın yada gücünüz yetiyosa paladini öldürmek en iyi çözüm ama kitapta da yazdığı gibi hiç bi paladin evil yönelimli karakterle göreve çıkmaz(bilerek)
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 12, 2005 2:52 am Reply with quoteBack to top

yaa kusura bakmayın ben önceki yazılara sonradan baktımönem li bir ayrıntı daha var paldinler genelliklebi paladin grubuyla göreve çıkar bi gruptabi paladinin olması genelde paladinin istemiyle değil locanın istemiyle olabilir .yani paladinlerde grubun içindekilerin hepsinin paladin olmasını diler

bide binek konusu önemli paladinin atı en az paladin kadar lawfull good tur şöyleki paladin atıylaeş duyum içindedir . örneğin şavaşta dizginleri tutmak zorunda değildir bunun için deneme yapmasına gerek yoktur.o atının sağa yada sola gitmesini söylemeye bile gerek duymaz ama ona bu kadar bağlı olan at paladin düşerse onu bırakır gider, sırf artık aynı yolda olmadıkları için söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama paladinin atı büyülüdür...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    sonique
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 12, 2005 1:44 pm Reply with quoteBack to top

Paladinler tanrılar tarafından kutsanmış ve kendilerini iyiliğe adamıs,İYİLİK SAVAşÇISI karakterlerdir.Sadece insanlar ve elfler paladin olabilir ama elf paladinler paladinliğe daha yatkındır.Paladinler hiçbir zaman yalan söylemezler.Yalan söyleyen paladin yargılanır ve genelde paladinlikten atılırlar.Paladinlikten atılan paladinin önünde iki yol vardır,ya hayatına şövalye olarak devam eder ya da anti-paladin olarak devam ederler.Paladinler atsız da olabilirler.Atsız paladin olmaz diye bişey yoktur(Birkaç arkadaşın açıklamasına karşılık söylüyorum) ya da paladin sadece kılıç kullanır diye de bişey yoktur ama paladinlerin ana silahı kılıçtır.Çrneğin at kullanma yeteneği yerine başka bir yeteneğinizin puanını attırabilirsiniz.Paladinler duygularına hakim karakterlerdir.Yani aşkları ömürlerinin sonuna kadardır.Asla paladin olmayan biri ile evlenmezler.Eğer evlenirlerse paladinlikten atılırlar.Paladinlerin kendilerine ait auraları vardır.Bu auralar sayesinde birçok şey yapabilirler.Çrneğin kimse paladine yalan söyleyemez.Çünkü auraları sayesinde hemen anlarlar.Aura bir çeşit büyü olmasına karşın hiçbir şekilde mana(Büyü Gücü) gerektirmez.

Daha fazla yazmak isterdim ama biraz sorularınızı bekleyim dedim.Eğer bana ulaşmak isterseniz msn= [email protected] kullanabilirsiniz.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 11:29 am Reply with quoteBack to top

eyvah eyvah yinemi en başa döndük tam bazı şeyler değişmişti derken bu da nedir ya Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 11:32 am Reply with quoteBack to top

sonique wrote:
    Paladinler tanrılar tarafından kutsanmış ve kendilerini iyiliğe adamıs,İYİLİK SAVAşÇISI karakterlerdir.Sadece insanlar ve elfler paladin olabilir ama elf paladinler paladinliğe daha yatkındır.Paladinler hiçbir zaman yalan söylemezler.Yalan söyleyen paladin yargılanır ve genelde paladinlikten atılırlar.Paladinlikten atılan paladinin önünde iki yol vardır,ya hayatına şövalye olarak devam eder ya da anti-paladin olarak devam ederler.Paladinler atsız da olabilirler.Atsız paladin olmaz diye bişey yoktur(Birkaç arkadaşın açıklamasına karşılık söylüyorum) ya da paladin sadece kılıç kullanır diye de bişey yoktur ama paladinlerin ana silahı kılıçtır.Çrneğin at kullanma yeteneği yerine başka bir yeteneğinizin puanını attırabilirsiniz.Paladinler duygularına hakim karakterlerdir.Yani aşkları ömürlerinin sonuna kadardır.Asla paladin olmayan biri ile evlenmezler.Eğer evlenirlerse paladinlikten atılırlar.Paladinlerin kendilerine ait auraları vardır.Bu auralar sayesinde birçok şey yapabilirler.Çrneğin kimse paladine yalan söyleyemez.Çünkü auraları sayesinde hemen anlarlar.Aura bir çeşit büyü olmasına karşın hiçbir şekilde mana(Büyü Gücü) gerektirmez.

Daha fazla yazmak isterdim ama biraz sorularınızı bekleyim dedim.Eğer bana ulaşmak isterseniz msn= [email protected] kullanabilirsiniz.

Zuahahha uzun zamandır forumda bu kadar süper sallayan birine rastlamamıştım, baya eğlendim okurken... Helal olsun, tepeleme sallayıp hem millete "öyle demiş arkadaşlar ama bilmiyolar" diyen, hem de bu kadar kesin konuşan sayılı elemanlardansın... SmileSmile

Bütün mesajındaki her yanlışı tek tek kırmızıya boyayarak cevaplayacaktım ama üç beş kelime orjinal kalır, uğraşmadım... Yine de maddeler halinde düzelteyim seni:
    1-) Sadece insanlar ve elfler paladin olabilir demişsin, külliyen sallama... Good olabilme özelliğine sahip her canlı paladin olabilir. Drow, duergar, cüce, gnoll, goblin bile... Aslına bakarsan elfler kaotik yapıda bir sosyeteye sahiptirler ve paladinleri barındıracak bir yapıda değildirler... Bir cüce paladinliğe, bir elften daha yatkındır...
    2-) Paladinler yalan söylemez ama yalan söylediğinde kim yargılıyo onu? "hahaha ben seni kristal küremden bütün hayatın boyunca izleyen sapık bir rahibim, yalan söylediğini tespit ettim, yaktım çıranı hahahaha!!" gibi tipler mi? Paladinin paladinliği kendi içindedir ve onu yargılayabilecek tek güç tanrısıdır...
    3-) Paladinlikten atılan bir adam "başlarım lan macerasına da işine de gücüne de" deyip çiftçiliğe de atılabilir. Çnünde o kadar kısıtlı seçenekler yoktur. Hele anti-paladin tarzı dediğimiz tipleri hepsi olmaz. Zira genelde paladinler affedilmeye çalışırlar... Genelde diyorum çünkü vazgeçip gidenleri de olur...
    4-) Paladinler atsız olabilir. O konuda haklısın. Fakat kılıç konusunda sana katılmıyorum. Gürz kullanan, topuz ya da balta kullanan paladinler de olur. Ana silahı kılıç olacak diye bişi yok... Hatta hep paladinleri mızraklı hayal etmişimdir, başkaları kılıçlı hayal eder, bir başkası gürzlü hayal eder, tercih meselesi...
    5-) Bence paladinlerin aşkı sonuna kadar sürmeyebilir. Charm yemiş bir paladin aşık olduğu kişiden sonra vaz geçebilir (Night hag denen teyze filan? Very HappyVery Happy) ve aslında paladinin olayı duygularına hakim olmak değil, iyi duyguları ön plana çıkarmaktır... Çzellikle koruma duygusu, intikam duygusu gibi hatta heyecan ve ihtişam... SmileSmile
    6-) Paladin olmayan biriyle evlenme yasağı gibi bir düşünceye kapılmanı ise şiddetle kınıyorum... Paladinler iyi insanlardır, ayrım yapmamalıdırlar iyi insanlar arasında... Çok ayıp... Senin gibi paladinlerin mantığını çözmüş birisi için çok utanç verici bir düşünce bu bence... Hele paladinlikten atılma muhabbeti var ki of yarabbim... Sen benim canıma kastediyorsun herhalde sonique... Gülmekten çatlayıp ölecem :lol:
    7-) Paladinin cesaret aurası vardır. Onun haricini büyüleri sayesinde yaparlar. Aura ile alakası yoktur. Hele ki mana gibi bir olay zaten DnD'de yok... Manaya en çok benzeyen olay psioniclerin power point sistemi ama onun da paladinlikle ve ilahi güçlerle uzaktan yakından alakası yok... Süper sallamışsın... Mana'nın açıklaması da süper Wink
    Cool Msn adresini vermişsin, kesin ekleyecem ve bir iki görüşecem senle... Engin bilgilerinden faydalanasım geldi hahaha Very Happy görüşelim biz senle az Wink

Çok bilgilendirici bir tartışmaydı sonique arkadaşım, sağolasın...

Saygılarımla...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 11:36 am Reply with quoteBack to top

Allahtan Türklider yazmışta olası şimşekleri kendi üzerine çekmiş lakin sonuna kadar tüm cümlelerine katıldığımı söylememe gerek yok sanırım...
    sonique
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 11:44 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşım ben de sallıyorsam bişey demiyorum artık...Saygı kurallarını aşmayalım lütfen.Herkesin dünyası farklı olabilir.Bizim dünya Orta Dünya'nın içindedir ve çoğu Orta Dünya'da bu böyledir.Kimsenin kimseyi aşağılamasına hakkı olmadığını sanıyorum.Yine de yazını okuyup saygı duyuyorum.Teşekkürler.
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 11:58 am Reply with quoteBack to top

Bana dememişsiniz ama cevap vereyim : Sallıyorsun, hemde desteksiz sallıyorsun, ayrıca bizim dünya- orta dünya muhabbeti de anlamsız kusura bakmayın, şahsi görüşüm bilmemek değil öğrenmemek ayıptır... biraz neti araştırsanız bile yeterdi bildiğini sanmak en büyük cahilliktir.
    sonique
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 12:11 pm Reply with quoteBack to top

Siz forumun amacını kavrayamamışsınız.Forum bilgi paylaşımı içindir.Çeşitli fikirler de insanları geliştirir.Basit bir nuke kurmuşsunuz.Sadece bu.
    DarkNevromancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 12:11 pm Reply with quoteBack to top

sevgili turklider drowlar ve duergerlar... hakkındaki goruslerine katılmıyorum cunku onlar kaotik yapıdaki karakterlerdir ve kotudur.ben mesela hiç goblin bir paladin hayal edemiyorum.ask konusundaki olaya gelince sonucta askı hiç kaybolmuyor seninde dedgin gibi buyuyle unutturuluyor.ama unutma ask hala o buyunun ulasamadıgı yerde vardır.msla buyuyu etkisiz hale cevirirsen tekrar askı hatırlarsın.ama oteki yazdıklarına katılıyorum
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 12:19 pm Reply with quoteBack to top

ortada bilgi varsa bilgi paylaşımı olur, yanlış bilgi verilirse bu paylaşım olmaz. yıllardır uğraşarak bir yere getirmeye çalıştıgımız frp camiasındaki yanlış bilenlerin sayısını arttırır sadece...
    sonique
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 12:26 pm Reply with quoteBack to top

hee.Tamam ben sallıyorum.Konudan da ayrılıyorum.Bizim dünyayı merak eden varsa msn adresimi verdim.Daha saçmaladığım şeyleri de duyabilir.Siz babasınız en büyüksünüz.Ben en büyüğüm demiyorum ama siz en büyükmüşsünüz.MSN'de arkadaşınız böyle diyor.
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 12:37 pm Reply with quoteBack to top

herkes belli konulara hakim olabilir anlamadığım şey şu : bir konuyu bilmiyorsam öğrenmeye çalışırım (ilgi duyuyorsam tabii) Ancak bu konuda tabiri caizse eziklik yapmaya gerek olmadıgını düşünüyorum. Olay sadece belirli konu üzerinde çok vakit harcama, doğru kaynaklara sahip olma ve bunlar üzerinde çalışmadır. Birisi gelip bana şiir konusuna iyi bir biçimde hakim oldugunu söylerse onu dinlerim çünkü iyi bilmiyorumdur, ancak fantastik edebiyat konusunu ondan daha iyi biliyorumdur. Bu ondan daha aptal yada daha akıllı oldugumu da göstermez. Sakin olup okursan ve ilgin varsa doğru kaynaklara yoğunlaşırsan sende bahsettiğin kişi kadar bilgiye sahip olabilirsin bundan daha doğal birşeyde yoktur.
    Umarım anlaşılmıştır..
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 12:40 pm Reply with quoteBack to top

şimdi, bir dahaki sefere tek yapman gereken ilk başta konuya başlarken "benim dünyamda böyle yapıyorum" demen olacak. O zaman böyle cevaplar almazsın. Burada belirtilmediği sürece D&D 3.5E konuşulduğu varsayılıyor. Bu kurallar dışında soran oyuncular da sistemlerini belirtiyorlar.

Bu sitede başka sistem yoktur D&D tektir ve birdir gibi bir yaklaşım yok. RP sayfamızda alternatif sistemlerle oyunlar da yapılmaktadır. Ayrıca ben de bazen 2Eye göre kurallara girmeden açıklamalar ama yazımın başına

"2E de şöyle yapılırdı..."

şeklinde başlarım. Yada diyelimki kişi kurallar çerçeves,inde bir soru sormadı yada muallakta kalan bir soru sordu o zaman

"Ben olsam böyle yaparım" yada "Bence böyledir" gibi cümlelerle kendi fikrim olduğunu belirtirim.

Arkadaşların demek istediği senin kuralların saçmalık demek değil. Ancak kurallarını D&D kuralları gibi anlaşılacak biçimde yazma demek istiyorlar.

sonique
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 13, 2005 12:52 pm Reply with quoteBack to top

Bak o zaman ben de şunu söyliyeyim.

Sizin forum kurallarınızda sadece DnD ile ilgili yardım yapılabilinir diye bir bölüm göremedim ve konuyu açan arkadaşımızın da seçtiği başlık sadece sizin kulandığınız dünya değil bütün dünyaları kapsar çünkü FRP ci yazıyor.FRP nin açılımını düşünürseniz eğer farklı dünyaların da olabileceğini görebilirsiniz.Ben burada farklı bir bakış açısı kattıysam siz de buna saygılı olarak bu bizim kullandığımız dünya için değildir diye söyleyim kendi oyuncularınızı uyarabilirdiniz.Umarım anlatabilmişimdir.

Ben en iyiyim demiyorum zaten ve hiçbir zaman da demem ama siz de en iyi değilsiniz.Bunu sizi aşağılamak için demiyorum,kimse en iyi değildir.Bilgiler ve fikirler paylaşıldıkça gelişir.Biz şu an dünyalarımızı birleştirme aşamasındayız ve birleştirmek için masaya oturduğumuzda neredeyse kafa kafaya gelmemize ragmen bizbirimize olan saygımız hiçbir zaman yok olmuyor.Kafa kafaya derken kızıyoruz yani.Yanlış anlamayın ama sonra doğru olan fikri alıp dünyaya koyuyoruz.Demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir.

Ben sizin bilgilerinize yanlış demiyorum çünkü FRP'de birçok dünya olabilir.Siz de benimkine yanlış dememelisiniz.FRP nin açılımı eğer Fantasy Role Playing ise birçok dünya olabilir.
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum