Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 38
    Dün: 35
    Toplam: 90402

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2100
    Üye: 0
    Toplam: 2100

FrpWorld.Com :: View topic - Drizzt gıcıklığı??
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Drizzt gıcıklığı?? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Drizzt diyince aklına ne geliyo?

kudretli bir kahraman
    41%
     41%  [ 26 ]
    GereÄ?inden fazla yetenekli bir savaÅ?çı
    30%
     30%  [ 19 ]
    NEFRET!
    16%
     16%  [ 10 ]
    O ne be?!
    11%
     11%  [ 7 ]
    Total Votes : 62

Author Message
    necroyunus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 2:44 pm Reply with quoteBack to top

Yahu ben bu drizzt gıcıklığını anlayamıyorum?
    Okuması zevkli bir karakter...o kadar gerisi nedir yani??
    Raistlin tanrıları öldürüyor yakında alıp dünyayla basketbol oynıycak gezegeni eline alıp
    Drizzt ise "aman efenim yahu 1000 ork ne dion naslolabilir"

Ya bu saçmasapan tartışmalar heryerde var?Niye Gıcık oluyosunuz drizzte?İçinizi dökün buraya.

Salvatore beyzbolcuykn geldi şap die yazar olduğu için mi?
    Drizzt drow olduğu için mi?
    Sizden yakışıklı olduğu için mi?(Bu şık ciddiye alınmasa da olur Dil )
    Yoksa Drizzt çok ama çok popüler olduğu için mi?(ki büyük ihtimalle bu)

Ben Drizzt gıcıklığının gerçektende rasitlinden daha meşhur olmasından olduğunu zannediyorum.Drizzt çok okunup popüler olunca herkeste popüler nesne düşmanı ya hemen Drizzte gıcık oluyoruz.Ama bence çok saçma.Popüler olunca kötü olcak die bi kaide yokki.

Neyse fikirlerinizi almak istiyorum.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 5:19 pm Reply with quoteBack to top

Kahramanlık konusunda standartlarım biraz yüksek. Drizzt dostlarını koruma güdüsü dışında çok da iyilik için çalışıyor sayılmz bence... Kara elf standartlarında bile... Çrneğin şu esir drow çocuklarını kurtaran insanlar vardı. Tamam yetenekli bir savaşçı hatta belki Fearundaki en iyi savaşçı ama bence bir kahraman değil.

Back to top View user's profileSend private message
    Skylancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 9:27 pm Reply with quoteBack to top

aslında forumlara bi göz gezdirerek neden drizzt'ten nefret ettiğimi anlayabilirsiniz. ancak yine yeni yeniden anlatmak gerekirse;
    drizzt herşeyi yapabilen bir süper kahraman. drizzt aslında muhteşem bir büyücü olabilirdi ama o savaş yolunu seçti, drizzt harika bir savaşçı, zaknafein'e bile kafa tutuyodu(ki drizzt'e bakınca anlıyoruzki kılıç kullanma becerileri ile ünlü drowlar siz kılıçlarınızı çapraz yapınca apışıp kalıyor, hadi ordan salvatore, hepimiz din kardeşiyiz)..sonra drizzt yüzeye çıktı, ama sadece onda olan eflatun gözleri ile zorluk yaşamadı. drizzt doğa börtü böcük dostuydu, çiçek koparan adamları tokatladı, drizzt durup dururken animal empathy yapıyordu, sırf rage'e girebilmek için 1 level barbarian aldı, drizzt öylesine şefkat ve aşk dolu idiki underdark'ta bile bir hook horror'a yardım eli uzattı, drizzt mind-flayer tokatladı(oha ki ne oha), drizzt canı sıkıldığı bir gün saz arkadaşlarını da yanına alıp 1000 tane orc kesti...teknik olarak drizzt'ten el çantası yapabilecek olan artemis bile ondan dayak yedi...hadddi leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen.....işin traji-komik tarafı drizzt tüm bunları yaparken başına gelen en kötü şey kanayan bir burun yahut çatlak bir kaburga....raistlin'den meşur olduğu için değil raistlin'e benzediği için nefret ediyorum drizzt'ten..çünkü her iki karakterde kendini bilmez yazarların egolarını tatmin ettikleri power-play karakterler. arkadaşlar gerçek bir kahramanı merak ediyorsanız elminster'in hayatını okuyun, yahut dalamar'ın, magius'un, huma'nın...elminster cehennemde tutsak alındığında simbul, azuth ve seven sisters ucu ucuna onu kurtadı...halbuki işi drizzt'e versek nine hells'den lunapark yapardı değil mi? şimdi söyleyin bana karakter gelişimi var olmayan, gerçekçiliğin yanına bile yaklaşmayan bir adam(yahut kadın)ın egosuyla pompaladığı bu karakterleri kim sevsin? yahut niye sevelim?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 10:24 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    drizzt yüzeye çıktı, ama sadece onda olan eflatun gözleri ile zorluk yaşamadı.

Zorluk yaşamadı? Eflatun göz derken kastın ne anlayamadım ama drow olduğu yüzünden zorluk yaşamadı falan gibi bir düşünce olduğunu sanmıyorum, o kadar da olacağını sanmam artık...

Quote:
    sırf rage'e girebilmek için 1 level barbarian aldı,

Ya güzel de, aslında her insan "rage" olarak tabir edilen şeye girebilir. Kavga ettiğinizde hiç mi kan beyninize sıçrayıp gözlerinizi körleştirmez? Sırf adam barbar değil diye soğukkanlı bir savaşçı olması gibi bir olay var mıdır? Aha abi bu adam chain mail den daha yükesk seviye zırh giyiyo, bu soğukkanlı adamdır, kan beynine sıçramaz. Mantıklı mı bu? Oraya da konulmuş o seviye " Abi hadi barbar seviyesi koyalım da hea höo kurallara uymuyor bu demesinler " diye...

Quote:
    drizzt öylesine şefkat ve aşk dolu idiki underdark'ta bile bir hook horror'a yardım eli uzattı

Hook Horror'un aslında bir Hook Horror olmamasından dolayı kaynaklanabilir mi bu?

Quote:
    drizzt mind-flayer tokatladı(oha ki ne oha)

İkinci kitaba dikkatle bakarsanız, ilk karşılaşmalarında Drizzt'i anında maymun ettiklerini, ana beyinin Chamber'ında da şans eseri (gnoll'un koşuştururken ona gelmesi lazım olan bir darbeyi alması) kurtulduğunun, hatta Clacker olmasa ya Zaknafein ya da Illithid tarafından öldürüleceğini (ki o halde bile zor kaçtıklarını hatırlatmak isterim) görebilirsiniz.

Quote:
    drizzt canı sıkıldığı bir gün saz arkadaşlarını da yanına alıp 1000 tane orc kesti...

1000 ork? 1000 ork nedir ya? Bir tane Adult Young ejderha koyun, o bin ork maymun olur? Veya tek bir Wail of the Banshee ile gider onların %90'ı? Bu orktur sonuçta ya....

Quote:
    teknik olarak drizzt'ten el çantası yapabilecek olan artemis bile ondan dayak yedi...hadddi leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen.....

Buraya ben de "hadddi leeeeen" diyorum açıkçası, Entreri'nin Drizzt'ten " Dagger şiş Drizzt " yapması gerekirdi.

Quote:
    işin traji-komik tarafı drizzt tüm bunları yaparken başına gelen en kötü şey kanayan bir burun yahut çatlak bir kaburga....

Eheh... İlk kitapta neredeyse Drider'lar tarafından öldürülmesi mi, yoksa Miras'da neredeyse ayağının parçalanması mı? Yoksa Sessiz Kılıç'ta kaburgalarındaki kocaman yarıktan şelale gibi kan fışkırması mı? Veya Tarterus'dan çıktığında ki hali?

Quote:
    arkadaşlar gerçek bir kahramanı merak ediyorsanız elminster'in hayatını okuyun, yahut dalamar'ın, magius'un, huma'nın...elminster cehennemde tutsak alındığında simbul, azuth ve seven sisters ucu ucuna onu kurtadı...

Elminster? Kahraman? Elminster Cehennem'de tutsak düştüğünde diğerleri ucu ucuna kurtardı onu, güzel, peki Clacker onu Illithid'lerden ucu ucuna kurtardığında niye abartı oluyor? Veya Wulfgar'ın onu Icing Death'den ucu ucuna kurtarması? Elminster kahraman denebilecek en son kişi bana kalırsa... Çldürülmesi imkansız gibi bir şey bir kere, Ed abimiz de düşünmüş "hmm bunu ancak cehennem keser, aşağısı kesmez " diye göndermiş cehenneme, al sana Elminster in Hell... Sonra Çkkeş Lunaparkta, Çkkeş İşportacı... Cehennem'e gönderilmesinin sebebi, dediğim gibi, Faerun'da falan artık onu zorlayacak bir şeyin kalmamasıdır bence... (Belki Szass Tam, bir tek.)

Quote:
    halbuki işi drizzt'e versek nine hells'den lunapark yapardı değil mi? şimdi söyleyin bana karakter gelişimi var olmayan, gerçekçiliğin yanına bile yaklaşmayan bir adam(yahut kadın)ın egosuyla pompaladığı bu karakterleri kim sevsin? yahut niye sevelim?

Nine Hells'den luna park yapmak? Smile

Karakter gelişimi varolmayan... Bir Anayurt'taki Drizzt Do'Urden denen kara Elf'i karşılaştırın, bir Göç'teki, bir de Miras'dakini karşılaştırın bakalım.
    Zaten gerçeklikle alakası olmayan bir dünya da neyin gerçekliği sorgulanıyor ki ayrıca?
    Skylancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 30, 2004 10:25 am Reply with quoteBack to top

allah aşkına bir düşün, underdark'ta dolaşıyorsun, bir hook horor var, "allah rızası için bir yardım eli uzatım, yemin billah ben hook horror değilim" filan diyor..ne yaparsın? hiçbir barışçıl canlının olmadığı underdark'tan bahsediyoruz unutma...drizzt'te true seeing özelliği varda bizim mi haberimiz yok acaba?

1000 orc konusuna gelicek olursak, güzel kardeşim, eğerki sen konsepte 200hp'm var, orc dediğin CR3 şeklinde yaklaşırsan bende 1000 orcu keserim, ama adı var be 1000. 1000 tane goblin olsa bile oha derim ben, ki orc hafife alınmaması gereken bir canlıdır. bırak 1000 tanesini 100 tanesi aynı anda saldırsa drizzt şimdi hafızalarımızda "geronimo bi droq vardı, ben herşeyi yaparım diye gitti kendini maymun etti" şeklinde hatırlardık. Smile

ve evet, drizzt ne kadar yaralansa ne kadar kötü duruma düşse bile asla ve kat'a "acaba ölücek mi?" korkusu yaşatmıyor okuyucuya çünkü o öylesine süper yahut öylesine şanslı ki mutlaka bir şekilde kendini kurtarıyo olaylardan..ve daha ilk kitaptan itibaren bu durum böyle, aksini söylemeyin inanmam.

elminster konusuna gelicek olursak, uzun süre boyunca elminster'e de drizzt'e benzer bir yaklaşımım vardı, ta ki elminster'in kitaplarını okuyana kadar...arkadaşlar inanın bana elminster tüm bu gücünü ve kudretini son zerresine kadar haketmiş bir karakterdir. elminster'dan çok alışık olduğum ama drizzt'te hiç rastlamadığım bir nokta, el çok güçlü olmasına rağmen bir savaş anında yahut başka bir durumda hata yapabilen, işleri b.ka sardırabilen bir karakter iken drizzt nedense kusursuza yakın bir profil çiziyor...

işte gerçekçilik derken bunlardan kastediyorum. büyü'nün gerçekçiliği yahut drowların dancing lights yapabilmesindeki gerçekçilikten değil. karakter gelişiminin temelleri, birey olarak hata yapma, yanılgılara düşme oranından bahsediyorum. evet belki salvatore çok zengin olabilecek bir altyapı hazırlamıştır drizzt için ancak kötü bir yazar olduğu için(dünyadaki neredeyse tüm ciddi kriterler salvatore'u below avarage bir yazar kabul eder) bunu kullanamamış, harcamıştır.

ha tabi bir nokta daha var burada, fantastik edebiyatla dragonlance yahut drizzt romanları ile tanışmış, lord of the rings'in en çok combat kısımlarını seven, ilk kitaptan sıkılan...combat'ın olmadığı, büyülerin patlamadığı dünyaları sıkıcı ve anlaşılmaz olarak gören pek çok kişinin drizzt'te tapmasını ve bana karşı çıkmasını da normal karşılıyorum.
    (lourdes tr, burda sana bi kastım yok, yanlış anlaşılma olmasın)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 30, 2004 7:18 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    allah aşkına bir düşün, underdark'ta dolaşıyorsun, bir hook horor var, "allah rızası için bir yardım eli uzatım, yemin billah ben hook horror değilim" filan diyor..ne yaparsın? hiçbir barışçıl canlının olmadığı underdark'tan bahsediyoruz unutma...drizzt'te true seeing özelliği varda bizim mi haberimiz yok acaba?

Zaten Kancalı Dehşet'lerin hiç birinde konuşma yeteneği olmadığını bildiğinden dolayı Drizzt tam öldürmeden önce anlamıştır durumu... Yoksa onu görür görmez " Aha bu hook horror değil, bende true seeing var, bu aslında peech, hemen yardım edeyim " diye atlamamıştır, kitabı tekrar açıp bakarsanız Clacker'ın tam Drizzt onu öldürecekken " abi gözünü seveyim " tipi bir laf ("lütfen...bbbeni...öldürrrme...") dediğini görürsünüz.

Quote:
    1000 orc konusuna gelicek olursak, güzel kardeşim, eğerki sen konsepte 200hp'm var, orc dediğin CR3 şeklinde yaklaşırsan bende 1000 orcu keserim, ama adı var be 1000. 1000 tane goblin olsa bile oha derim ben, ki orc hafife alınmaması gereken bir canlıdır. bırak 1000 tanesini 100 tanesi aynı anda saldırsa drizzt şimdi hafızalarımızda "geronimo bi droq vardı, ben herşeyi yaparım diye gitti kendini maymun etti" şeklinde hatırlardık. Smile

Anlamıyorum ben bu olayı. 20 tane tanrıyı öldürünce abartı olmuyor, lakin 1000 tane ork oluyor. Smile Ayrıca daha da komik tarafı, sanki bu 1000 ork ile Drizzt aynı anda kapışıyor, bu 1000 ork Drizzt'i " Çıkışta Tek Göz'e emanet ol " diyerek karambole alıyor topluca, Drizzt'de 1000 orku birden kesiyor orada... (Umarım "Hea kapakta öyle bi sürü ork var ama? " demeyin lütfen, kapaktaki orkları saymanız gibi daha yaratıcı bir fikir üretirim Dil )

Quote:
    elminster konusuna gelicek olursak, uzun süre boyunca elminster'e de drizzt'e benzer bir yaklaşımım vardı, ta ki elminster'in kitaplarını okuyana kadar...arkadaşlar inanın bana elminster tüm bu gücünü ve kudretini son zerresine kadar haketmiş bir karakterdir. elminster'dan çok alışık olduğum ama drizzt'te hiç rastlamadığım bir nokta, el çok güçlü olmasına rağmen bir savaş anında yahut başka bir durumda hata yapabilen, işleri b.ka sardırabilen bir karakter iken drizzt nedense kusursuza yakın bir profil çiziyor...

Drizzt nerede kusursuz bir profil çiziyor merak ediyorum? Zaknafein ile yaptığı dövüşlerin çoğunda ayarı yiyen, ikinci kitapta hem Zak'a hem Mind Flayer'lara hakkıyla maymun olan, Göç'de Ejderha'dan şans ve zekanın yardımıyla sıyrılan ki buna ben kılpayı diyebilirim, Wulfgar olmasa Buz Çlüm'ün mağarasında ölüp gidecek olan, vesaire vesaire olan karakter Drizzt değil midir? E kusursuzluk profili nerede? Lakin ben zibilyon tane magical artifact ile etrafta şurada burada dolaşan, ölmeye yaklaştımı anında kulesine ışınlanıp 1971412 tane greater restoration yiyip " Mystra adınaaa!!! " nidalarıyla geri dönen bir karakter? Açıkçası Ed abi "ya bu karakteri de zoryalım biraz, hep eziyoruz, anca cehennem zorlar zaten bizi, oraya gönderelim, kıl payı kurtaralım, ppci demesinler " demiş de yazmış diyorum Elminster in Hell içinse... Ha tek bir kitap veya seri olarak bakıldığında Elminster'a yüksek not verilebilr, lakin genel profile bakarsak...

Quote:
    işte gerçekçilik derken bunlardan kastediyorum. büyü'nün gerçekçiliği yahut drowların dancing lights yapabilmesindeki gerçekçilikten değil. karakter gelişiminin temelleri, birey olarak hata yapma, yanılgılara düşme oranından bahsediyorum. evet belki salvatore çok zengin olabilecek bir altyapı hazırlamıştır drizzt için ancak kötü bir yazar olduğu için(dünyadaki neredeyse tüm ciddi kriterler salvatore'u below avarage bir yazar kabul eder) bunu kullanamamış, harcamıştır.

Bu kriterler?

Quote:
    ha tabi bir nokta daha var burada, fantastik edebiyatla dragonlance yahut drizzt romanları ile tanışmış, lord of the rings'in en çok combat kısımlarını seven, ilk kitaptan sıkılan...combat'ın olmadığı, büyülerin patlamadığı dünyaları sıkıcı ve anlaşılmaz olarak gören pek çok kişinin drizzt'te tapmasını ve bana karşı çıkmasını da normal karşılıyorum.
    (lourdes tr, burda sana bi kastım yok, yanlış anlaşılma olmasın)

Fantastik Edebiyat'a Yüzük Kardeşliği adlı kitapla başladım, başlarında sıkıldığımı itiraf ederim lakin Fantastik Kurgu dünyasına ilk adımını bu kitapla başlayıp başlarda sıkılmayan kaç kişi vardır, merak ederim. Power Player Fan'lar Drizzt'te de vardır, Raistlin'de de, Elminster'da da, şunda da, bunda da sonuçta... Smile
    Skylancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 01, 2004 8:22 pm Reply with quoteBack to top

SmileSmile
    uzatmanın alemi yok...gözüken o ki ikimizde bu tartışmadan "hmm evet drizzt süpermiş/b.ktanmış" diye ayrılmıycaz, netekim bana yazdıkların ne kadar "hadi leeeyn" geliyorsa eminim sende aynı görüştesindir...ama drizzt konusunda iki arada bi derede olanlar iki farklı görüşüde baya iyi bir şekilde anlayacaktır...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Dec 01, 2004 8:41 pm Reply with quoteBack to top

Ben ejderhadan kurtulma sahnesini çözemedim. Galiba varyemez amca gibi altınların arasına balıklama dalış yapıyordu...

Ya bırakın altını, kumun arasına öyle balıklama dalış yapamazsınız, burada bir metal yığınından bahsediyoruz... Çsttekilerin ağırlığı yüzünden alttakilerin bir yaratığın içinden yüzer gibi geçmesi mümkün olmayacaktır...

Benim gözümde drizzt orada ölmüştü Smile

Ayrıca Dilbao'nun (doğru mu hatırlıyorum bunu anlatanı?) bana açıkladığı bir şeyi ben de size anlatayım anladığım kadarıyla:

Mind Flayerlar 9.Seviye psionic büyüsü olan THRALL çakıyorlar Drizzt'e. Bu büyüden wish ya da onun gibi bir şeyle ancak kurtulunabiliyor. Save atsan dahi adamların dediklerini yapıyorsun ve BELKİ bir kurtulma şansın oluyormuş... Yani arkadaşının gelip "drizzt abi, kendine gel abi" diye iki tokat çakmasıyla kurtulma şansı yokmuş...

Bunu öğrendiğimde dedim ki; drizzt daha önce ölmüş demek ki SmileSmile

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 01, 2004 9:11 pm Reply with quoteBack to top

Epic level bir mage büyüsü vardı, eleman save tutturamazsa sonsuza dek istediğini yapıyordu senin (kurtulma şansı yoktu hiç bir şekilde) onun da adı Thrall dı yanılmıyorsam, ama karıştırıyor olabilirim. Aslında altın yığınlarında ve mind flayer'ın o kısmında saçmalık olduğunu kabul ediyorum, bir ara kafa yormuştum " belki şu mf'lerin dire charm tasmalarındandır falan? " diye ama yok öyle de değil, ilgili bir şeyde yok orda. Yine de aynı işlevin daha güçsüzü olan bir büyü olabilir? Yani save olayı daha yüksek olan, kurtulma şansı olan, veya kontrol eden öldüğünde serbest bırakan falan gibi... " GF'ye sormak lazım. " diyorum, arkadaşın numarayı çeviriyorum Smile

Yalnız bir noktaya değinmeden edemeyeceğim, bence kitaplar her şekilde kurallardan (gerek büyü kuralı, gerek şu olsun) ayrı düşünülmeli. Ha kurallara uymalı, orası ayrı. Ejderha Mızrağında "Power word kill" geyiği varken kural kitabında o büyünün olduğunu sanmıyorum, kural kitabı varmıydı hatta o zamanlar? Neyse, Lord Soth abimiz (ki tanisten usta bir savaşçı olduğuna göre kafadan 5-6 fighter koy, tanis'in seviyeyi tam bilmiyorum ama 4 diyelim. O kadar düşük olmaz gibi geliyor, ayrı. Lakin powerwordkill kullanabiliyor? 18 büyücü, 5 fighter, 18 seviye bir büyücüden tırsmaması gerek bu elemanın?) Neyse, evet bu abimiz, power word kill ile dragon alıyor. ki 1st ve 2nd de 60 mıydı neydi onun sınırı, 60hpden düşük ejderha mı olur, dl dünyasında bile? Smile Ama burada sorun kitapta değil, kurallarda dır. Yine Artemis entreri'nin karakter kağıdına bakarsak Drizzt'i şamar oğlanı yapması gerekir, ama tam tersi olur çoğunlukla. O karakter kitaptan sonra yaratıldığına göre (ha biz ileride bir kitap yazarız belki, onda bu elemanı kullanibiliriz, yaratalım şimdiden, diyerek bir karakter yaratmayacaklarını demek istiyorum) sorun yine kitapta değil kurallarda.

Neyse fazla uzun oldu, bir daha okudum da ben bile pek bir şey anlamadım, konuyu da bağlayamayacağım, saygılar, iyi geceler. Smile Lakin umarım kendim de anlamadığımı anlatabilmişimdir.
    fingolfin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Dec 01, 2004 10:39 pm Reply with quoteBack to top

Kitap karakterleriyle (özellikle Salvoter söz konusuykene), kural kitaplarını karıştırmamak lazım Wink
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Skylancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 02, 2004 9:11 pm Reply with quoteBack to top

dragonlance campaign setting'de death knights of krynn kısmında anlatıldığı üzere power word kill death knight'lara 15hd'dan sonra gelen bir özelliktir, mage level almaya gerek yok...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 02, 2004 9:35 pm Reply with quoteBack to top

bu tarz belli ve ünlü kahramanlarla eşleştirebileceğimiz özelliklerin doğrudan o kahramanlardan yola çıkrak konduğunu unutmayalım..

ranger nedir ki doğal özellik olarak çıft silah kullansın? ranger ların bu özelliği tamamen drizzt e uyum sağlaması için verilmiştir..

skylancer ın dediği olay da lord soth u kural dışı bırakmamak içindir..

bu arada hiçbir kahramanın karakter kağıdını o karakterin yaratıcısı hazırlamamıştır.. o drizzt entreri karakter kağıtlarını da yaratıcı Ras değil, wizards ın dnd bölümünün FR sorumluları sırf Camp Setting de drizzt de var.. alın bizi paraya boğun.. oğlanın ferrarisi eskidi modunda yapılmıştır..

yani orada burada bulunan karakter sheetlere bakıp karşılaştırma yapmak yanlıştır..

hatta direk olarak "karşılaştırma" yapmak yanlıştır..

In our bodies, there is die...
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Dec 05, 2004 9:43 am Reply with quoteBack to top

Abi öncelikle şunu söyleyeyim ..Karakter kağtlarını sevmem. Kuralları da onların hayal gücünü kısıtladığını düşünüyorum. Tabiii DM lerin bunu bilmesi gerekiyor. Ama oyuncuların bunları çok fazla bilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
    Drizzte gelince her ne kadar kitaplarda benim abartılı bulduğum yanlar olsa da eleştiri bence insafsız. Drizzt in ilk kitabında iki tundra yetisi tarafından öldürülmek üzere iken Bruneor un onu kurtardığını unutmayalım. Sonrasında da tekrar tekrar başı belaya giriyor. İki defa esir alınıyor. Ve bu esaretlerden öyle kendi kendine de kurtulmuyor.
    Ayrıca kitaplarda ondan bariz üstün bir karakter de var. Entreri değil. Entreri Drizzt e eşit bir karakter... Belki Drizzt dövüşte daha iyi ama Entrerinin dövüş dışı yetenekleri var. Onun aptallığı dürüst dövüş saplantısı.
    Jarlaxle ise bariz Drizztten üstün ki bunu Drizzt de ima ediyor.
    Drizzt in defalarca ölüme yaklaşmasını yazmayacağım. Ve defalarca epey hasarla dövüşten çıkışını .... Sonra mucizevi yollarla iyileşiyor o ayrı..
    Belki kitaplara getirilecek bir eleştiri şans faktörünü hep Drizzt in yanında olması. Çzellikle Matron Beanre bence daha iyisini yapardı kesin. Ama son bir iki kitaptaki abartıya karşı Drizzt e haksızlık etmemek lazım. Bu arada son kitaptaki Wulfgarın psikolojik sorunları bence güzel olmuş .. (hatta onu biraz örnek de aldım..)
    Son olarak belki şunu sölemek gerekir. Ben Drizzt i bir süper kahraman olarak görmüyorum. Batman gibi falan. Ne düzenin koruyucusu ne de daha iyi bir düzeni savunan bir peygamber..Sadece kendi halinde huzurlu bir yaşamı olmasını isteyen biri o kadar.

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Dec 05, 2004 9:43 am Reply with quoteBack to top

Belki de ondan zevk almamı da bu sağlıyor.

Eldarin_

PostPosted: Sun Dec 05, 2004 2:37 pm Reply with quoteBack to top

offfff bu kaçıncı tartışma ben ucunu kaçırdım.yaw inkar edilemez bir gerçek var drizzt kabullenemesekte bir kahraman.birçok kitabı çıktı çıkıyor ve çıkacak.ben bıraktım tartışmayı,sizde bıraksanız uğraşçak daha bissürü şey olduğunun farkına varırsınız...

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum