Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 29
    Dün: 23
    Toplam: 90358

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1468
    Üye: 1
    Toplam: 1469

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - DİYAR DENGEDE OLMALI MI?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

DİYAR DENGEDE OLMALI MI? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 10:45 am Reply with quoteBack to top

Herkesin bildiği gibi diyar tanrıları Oren, Yeminer, Raistlin ve Df Very Happy

Pekiyi arkadaşlar bu tanrıların her birisinin yönelimlerini biliyor musunuz? Yada az çok tahmin ediyor musunuz? Oren nötr bir tanrı, Yeminer chaotic evil sanırsam raistlinde evil ama içlerinde birtek Df miz good onunda inananı sadece bir tane. Namı değer Squan...

Ya her şey bir yana sizcede bu yönelimlerde bir dengesizlik yok mu? Çrneğin daha çok inananı olan goog bir tanrıya ihtiyaç yok mu? Yada ne biliyim bence Df nin eskiden beridir dilime doladığım gibi bir tanrıçaya ihtiyacı yok mu?

Oren göründüğü gibi tek başına nötr tanrıların hepsine bedel bir nitelikte. İşini iyi yapıyor. Yeminer ve Raistlinin rpleride harika ve Df her ne kadar inananları ile konuşmasada bir ara rpler müthiş iyi gidiyordu. Tabiiki inananları onu aldatana kadar Very Happy

şimdi arkadaşlar size soruyorum sitede denge olmalı mı? Yoksa bu şekilde kötülerin üstün nötrlerin belirli olduğu bir rp ortamı sizlere yeterli mi?

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    CHANGES
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 11:21 am Reply with quoteBack to top

Açıkçası sitede rpye katılımın azlığı nedeniyle bu tür bir şeyin olduğuna inanıyorum.eğer yeterince katılım olsaydı good karakterler çoğalacak ve belki de yeni bir tanrı daha olacaktı.Ama bir de şu durum var ki sitede tanrı olmak için yönetici olmak şart bu durumda da yapacak çok fazla şey kalmıyor.Denge konusuna gelince illa ki bir denge olması şart değildir.Mutlaka iyilerle kötüler eşit olacak diye bir şey yoktur.Ben kaosun hizmetkarı olarak kaotik yönetilen bir toplum içinde yeralmayı tercih ederim.Ama good bir karakter oynatsaydım da ışığın şövalyeleri ya da benzer bir oluşum kurup yoluma devam edebilirdim.Zaten raistlinin hizmetine girmeden önce kendi cult umu kurma yolunda ilerliyordum.
    Neyse sonuç şu ki dengeye gerek yok tabi rp yapmak amaçsa.Yaşayan bir diyar olarak görün ve dengeyi kurabiliyorsanız kendiniz kurun.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 11:42 am Reply with quoteBack to top

Bence de düzen gerekli ama chaotic evil bir karakter canlandırdığım için bana şimdiki durum gerçekten zarardan çok yarar sağlıyor. Ama gerçekten bizim kadar aktif olan bir iyi grubunun olması hem bize caydırıcı bir güç yansıtması bakımından hemde sitedeki rp lerin daha da kaliteleşmesi bakımından çok güzel olur. Ama her halükarda iyi rp yapan ve iyi düşünen kazanacak... :twisted:

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 12:01 pm Reply with quoteBack to top

Bana kalırsa denge sağlamak amacıyla iyi kötü sayısının eşitlenmesi değil, tam ortada olup da kimden olduğu belli olmayan karakterlere önem verilmesi daha avantajlı olacak ileride...

Saygılarımla...

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 1:15 pm Reply with quoteBack to top

İlla denge olacak diye birşey yok. Eğer denge sağlanacaksa zaten karanlık çok güçlendiğinde karşısına geçmek isteyecektir. Bu da bir dengedir. Ama olması gerektiği gibi, iyi oynayan kazanmalıdır. Diyara denge hüküm sürmek zorunda değil.

Gorath wrote:
    Df her ne kadar inananları ile konuşmasada bir ara rpler müthiş iyi gidiyordu. Tabiiki inananları onu aldatana kadar Very Happy

Bu konuda da yorum yapmayacağım ama gülümsememe neden oldu Smile

Squan
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 1:40 pm Reply with quoteBack to top

Herşeyi bence zaman belirler.İlle de herşey dengede olmak zorunda değil.
    Denge zamanla kendi kendini tamamlar.şu an kötüler ağırlıkta.ama gelecekte kimse neyin ne olacağını bilmiyor.Evet rp lere katılım biraz daha fazla olsaydı daha iyi olurdu.

Turkleader wrote:
    Bana kalırsa denge sağlamak amacıyla iyi kötü sayısının eşitlenmesi değil, tam ortada olup da kimden olduğu belli olmayan karakterlere önem verilmesi daha avantajlı olacak ileride...

O avantaj doğururmu bilmiyorum ama dengede bunlarda büyük pay sahibi bence...

Gorath wrote:
    birtek Df miz good onunda inananı sadece bir tane. Namı değer Squan...

Abi Df nin en aktif elemanı benim.Benim dışımda rp lere yoğunluk veremeyen arkadaşlarda var Smile Ama işallah en kısa sürede değişecek...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 1:55 pm Reply with quoteBack to top

Turkleader wrote:

Saygılarımla...

şu aralar site içi RP de canlandırdığım bir karakterim yok ama, Turkleader'ın dediğine katılıyorum. Sonuçta eğer bir eşitlik olacaksa, bu eşitliği sağlamak için tanrıların (veya tanrıların inananlarının) kendi yanlarına kişileri çekmeye çalışması lassım. Onun dışında "Auto-Balance Team" şeklinde olursa pek anlamı olmaz Very HappyVery HappyVery Happy.

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 2:12 pm Reply with quoteBack to top

Güçlü olan Dengesini koyar

Güçlü olan kazans1n...

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    galadlirim
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 2:23 pm Reply with quoteBack to top

şöyleki Güç ve Denge kavramları birbirine çok uzaktır.Çünkü güçlü olan,ağır basan taraf 'adı üzerinde'herşeyi bir yana, bir tarafa yıkar.Denge demek herşeyin ortada buluşmasıdır,güçlü olan tek birisi değil;güçlerin birbirini tamamlaması demektir Denge.

Å?arkılara konu olmuÅ? zaferlerim,hatıralarım
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 2:29 pm Reply with quoteBack to top

Evet işte benim demek istediğimde bu. Kimsenin kimseye güç göstermesi değil. Bizim tanrılarımızın bir denge ile rplere aynı şekilde devam etmeleri. Her şeyin dengede olması...

Fikirleriniz?

Andero
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 3:24 pm Reply with quoteBack to top

Denge olması gerektiğine katılmıyorum. Zira her zaman her şey karşılıklı olacak diye bir şey söz konusu değil bence. Bir diyarda iyiler ezici güç olacağı gibi kötülerde ezici güç olabilir ama her zaman iyiler ve zira her zaman kötüler vardır. Aslında iyi ve kötü ne ki? Bunlar birbirlerini dengelemek zorıunda değil bence. Sitede kötülerin ezici üstünlüğü olması diyarın kötü kaynadığı demektir ki bu da olası bir olay yani bence son derece normal. Aynı şey iyiler yönünde de olabilirdi.

Sadness is my reward because I hate, because I am alone, because I exist. It is the thing which reveals my rage, my envy. I neither live nor die. I will always pursue her. I am sad, I am angry and, I am waiting my time, because I am it, revenge itself.
    Back to top View user's profileSend private message
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 3:34 pm Reply with quoteBack to top

Andero wrote:
    Denge olması gerektiğine katılmıyorum. Zira her zaman her şey karşılıklı olacak diye bir şey söz konusu değil bence. Bir diyarda iyiler ezici güç olacağı gibi kötülerde ezici güç olabilir ama her zaman iyiler ve zira her zaman kötüler vardır. Aslında iyi ve kötü ne ki? Bunlar birbirlerini dengelemek zorıunda değil bence. Sitede kötülerin ezici üstünlüğü olması diyarın kötü kaynadığı demektir ki bu da olası bir olay yani bence son derece normal. Aynı şey iyiler yönünde de olabilirdi.

Yani Menzoberranzan gibi demek istiyorsun. Gerçi her zaman için o tarz yerlerde bile tüm kötülüğü yok edecek birisi çıkacaktır. Koskoca Menzoberranzanı dengeleyen sadece bir kişi var bence oda drizzt. Bu sadece bir benzetmeydi. Orada bile bir denge var görüldüğü gibi.

Ayrıca eskidende Df'nin inananının çok olduğu zamanlarda iyilik daha fazlaydı. şimdi tüm o inananlar diğer taraflara kaydı. Bunun nedeni nedir sizce?

Andero
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 3:48 pm Reply with quoteBack to top

Gorath wrote:
    Ayrıca eskidende Df'nin inananının çok olduğu zamanlarda iyilik daha fazlaydı. şimdi tüm o inananlar diğer taraflara kaydı. Bunun nedeni nedir sizce?

Hmmmm. Sanırım neden Dragonfire'dan döndüğümü soruyorsun. Açıkcası orada bir paladin oynadığımı hissedemiyordum diyebilirim. Sonuçta hepimiz bu siteye eğlenmek için geliyoruz. Bende ayrılarak ve fallen paladinliği seçerek yaptığım role playe farklı bir yol kazandırdım o kadar. Ama zaten bunlar buranın konusu değil. Açıkcası rp nin gerçeğin düşle birlikte oyuna uyarlanması olduğunu düşündüğümden gerçek hayatta olabilecek herhangi bir şeyin rp ortamında da olabileceğine inanıyorum. Bu yüzden eğilimli olarak bir tarafın güçlü olması, yani ortada dengesizlik bulunması bence denge olması kadar olabilir bir şey.

Sadness is my reward because I hate, because I am alone, because I exist. It is the thing which reveals my rage, my envy. I neither live nor die. I will always pursue her. I am sad, I am angry and, I am waiting my time, because I am it, revenge itself.
    Back to top View user's profileSend private message
    Squan
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 4:01 pm Reply with quoteBack to top

Her zaman herşeyin dengede olması diye bir şey söz konusu olamaz. Elbetteki belli bir süre iyilik ağır basabilir.Aynı şekilde belli bir dönemde kötülük ağır basar.Ama belli bir sire sonra elbetteki bir şekilde denge sağlanır.
    Bu ara tanrıma lütfen laf söylemeyin.İnsanlar bazı şeyleri iyi görüp değerlendirirler.Bazılarıda göremez ve değerlendiremez.Herkse suçu Df nin üzerine yıkarak kurtulmaya çalışıyor.Andero iyiliğin azalmasında eskiden iyi olan kişilerin(bende dahil) herkesin suçu var bunda.Bu yüzden bunu tamamen Df ye yıkmak olamaz...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 21, 2004 4:02 pm Reply with quoteBack to top

Andero wrote:
    Gorath wrote:

Hmmmm. Sanırım neden Dragonfire'dan döndüğümü soruyorsun. Açıkcası orada bir paladin oynadığımı hissedemiyordum diyebilirim. Sonuçta hepimiz bu siteye eğlenmek için geliyoruz. Bende ayrılarak ve fallen paladinliği seçerek yaptığım role playe farklı bir yol kazandırdım o kadar. Ama zaten bunlar buranın konusu değil. Açıkcası rp nin gerçeğin düşle birlikte oyuna uyarlanması olduğunu düşündüğümden gerçek hayatta olabilecek herhangi bir şeyin rp ortamında da olabileceğine inanıyorum. Bu yüzden eğilimli olarak bir tarafın güçlü olması, yani ortada dengesizlik bulunması bence denge olması kadar olabilir bir şey.

Aslında soru sana değildi ama cevapladığın iyi olmuş. Ben tüm site sakinlerine soruyordum...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum