Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 35
    Toplam: 90380

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 918
    Üye: 1
    Toplam: 919

Şu An Bağlı:
    01 : equza

FrpWorld.Com :: View topic - 10 Kasabanın Olduğu Yer Hakkında
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

10 Kasabanın Olduğu Yer Hakkında View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:15 pm Reply with quoteBack to top

Abi iyi hoşta bi saniye.. Aha benim düşündügüm doğrular ve yanlışlar..

1)_ Paladin inşaat işçisi değildir demiş Logan..Doğru değildir..Ancak yardıma ihtiyacı olan herkeze de yardım eder..şovalyeler asilim ayağına bu tür olayları reddedebilir ancak..Biz şovalye değiliz..Paladiniz..Bİr paladin işine geldigi gibi yok ben bunda yardım ederim..Bu işte elimi kirletemem höh.. felan demez..Yani bildigim kadarı ile..
    Yanlışsam söyleyin..

2)_Logan kasabayı korumak için doğru bildigi şeyi yapmış..Bizi nöbet tutturmuş..Hadi tamamen iyi niyetli..Ancak bu olay dolaylı bi şekilde rpyi tıkadı..Bu doğru..Ancak adamın dedigi de doğru..Biz kasaba kusatma altında diye geldik..Savaşmaya...Eğer denseydiki Onkasaba açlık tehtidi altında..Erzaklarımızı toplar bu şekilde yardım ederdik..Logan kasabaya girecek kötü kişileri denetlememiz için nöbet tutturdu sadece..Bakış açısı farklıydı..

3)_Ha..Sitenin her bi tarafından tonlarca eleştiri geliyor şovalyeler hakkında..Ve şahsen rahatsız oluyorum..Elimizden geleni yapıyoruz..Doğru olanı..Yada bilmiyorum benim sözlerim insanların yorumlarına bir etkide bulunmayacak..

Bilmiyorum arkadaşlar..Ben bir paladinim..Sorumluluklarım var..İnsanlara ve çağresizlere yardım etmek..Ne pahasına olursa olsun..Ve bu sorumluluklarımı elimden geldigince yerine getirmeye çalısıyorum..''Zorunda''oldugum için değil..Pekala normal bir warrior yada bir barbar karakter de açabilirdim..Paladin oynuyorum çünkü..Yardım etmek içimden geldigi için..

İyi akşamlar..Kalbinizdeki ışık herzaman etrafınızdaki karanlıktan kurtulmanız için rehberiniz olacaktır..

Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:19 pm Reply with quoteBack to top

Bu arada Gorath çevremdekilere yardım etmek için herzaman elimden geleni yaptıgımı bilirsin..(Tapınak ve kek olayı..)..Asaletim gidicek diye yardım etmekten çekinmem..

Tekrar iyi günler..

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:23 pm Reply with quoteBack to top

Tabii ki zorunlu deildin abi... Pek çok şeyin zorunda değiliz ama seçtiğimiz karakteri doğru oynamak daha zevkli oluyor değil mi .. O karakter gerektiğinde ölecek olsa bile... En baştan Loganın kararlarına uymanı eleştirmediğimi söylemiştim. Hatta daha ayrıntılı konuşmak gerekire.. Benim her zaman her koşulda inandığım tanrımın tapınağı da bu eleştiri kapsamına giriyor. Açıkça konuşmak gerekirse kasabadaki tek tehtidin güvenlik tehtidi olmadığının yetkili kişilerce tahmin edilmesini beklerdim. Edilmedi ise neyse madem bu durum karşısında hazırlıksızsınız ve elinizden yeteri kadarı gelmiyor (yanlış anladıysam özür dilerim) o zaman olası kurumlardan yardım istemeyi deneyin bence. Benim ilk olarak aklıma büyücü konseyi geliyor. Belki RP ile içiçe olanlar başka yrler de bulabilirler.

Back to top View user's profileSend private message
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:29 pm Reply with quoteBack to top

Sanırım ortada bir yanlış anlama var
    Horcoel'in demek istediği yetkili kişinin emirlerine öncelik vermiş olduğu, bu yüzden insiyatifi eline almadığıdır. Bence doğru olanı yapmıştır.

Bana sorarsanız Horcoel'in RP'si iyi gidiyor, şu en baştaki "KARANLIğI SAVACAğIZ KİM TUTTAR BİZİ AKALIM BAYIRLARA" tarzındaki gaz replik dışında Very Happy

şaka yapıyorum Horcoel umarım ciddiye almazsın bu ciddiyetsiz adamı Mr.Green

Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:40 pm Reply with quoteBack to top

Raistlin wrote:
    KARANLIğI SAVACAğIZ KİM TUTTAR BİZİ AKALIM BAYIRLARA

Puha bence ciddiye al. Bende aynı kanıdayım çünkü. Dil

Horco wrote:
    Bu arada Gorath çevremdekilere yardım etmek için herzaman elimden geleni yaptıgımı bilirsin..(Tapınak ve kek olayı..)..Asaletim gidicek diye yardım etmekten çekinmem..

Tekrar iyi günler..

Biliyorum Horco. Ben genelleme yapıyorum. Paladin olmak sana yakışıyor be abi... Very Happy

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:40 pm Reply with quoteBack to top

Raistlin wrote:
    Sanırım ortada bir yanlış anlama var
    Horcoel'in demek istediği yetkili kişinin emirlerine öncelik vermiş olduğu, bu yüzden insiyatifi eline almadığıdır. Bence doğru olanı yapmıştır.

Bana sorarsanız Horcoel'in RP'si iyi gidiyor, şu en baştaki "KARANLIğI SAVACAğIZ KİM TUTTAR BİZİ AKALIM BAYIRLARA" tarzındaki gaz replik dışında Very Happy

Smile Evet abi tam olarak özeti yazmışsın vallaha..Repliğe gelince..Çle deme abi bi paladin repliksiz ne yapar.. dimi yani ehuehe Smile

Yok abi alınmadım..Yani çok alıngan biriyimdir aslında :reyes ama haklısın çok deli gaza geliyorum..Pozitif enerji ellerimde birikip klavyeye boşaltıyorum oradan da siteye..

Allah Allah Allah..Dalıııııın Very Happy

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:45 pm Reply with quoteBack to top

SAnırım ben de yazmalıyım bir ara bu rpye.
    Horcoel iyi gidiyorsun bence yapman gerekeni yaptın. o süpürge müpürge olayıyla dalga geçildiğine bakma ben takdir ediyorum seni Wink

Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 7:58 pm Reply with quoteBack to top

Saolun abi..
    Very Happy

Hem o kadarda kötü değildi..Sonuçta centilmen bir paladin olarak güzel bir bayana yardım ettigim içinde utanmıyorum..İnsanlara yardım edeceksem inşaat işçisi olarak da ederim..Savaşarak da ederim..Ancak savaşmak en son çözüm olmalı bence..

Bağışlayıcı ve merhametli olmak gerekiyor..Birini sırf kötü diye asıp kesmemeliyiz..Kötülügünü görmek gerekiyor..Ve en azından uyarmak..Son yardım seçeneğini sunmak..Ve bağışlanmayı kabul ettiginde Lord umuzun merhametini sunarak doğru yola getirmeye çalışmak..Can almak yapılacak en son şey olmalıdır bence..Merhameti reddedip zorbalığı savunan ve insanları ezen..Onlara acı çektiren..Israrla devam eden kişilere karşı adil bir şekilde saldırılmalıdır..

Neyse abi çok konuştum ben..Rp devam etmiyor sıkıntıdan nereye yazacagımı şaşırdım..Sabırsızlıkla son durumu bekliyorum Smile

Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 7:08 am Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    şimdi ilk olarak bi şey ekleyeyim. Adamlar evlerinden çıktığınd sıcaklık yükselmişti. Çşütmeyecek kadar yükselmişti belki bu RP yi etkiler.

Ayrıca bilmiyorum paladin öyle birinden dayak yiyen adama yardım eder ama evsiz ya da aç adama yardım etmez onun uzmanlık alanı değildir bu gibi bir durum varsa bilmiyorum. Ben paladinlerin her tür muhtaç durumdaki insanlara yardım ettiğini sanıyordum. O zaman paladinler düşündüğüm kadar yardımsever değillermiş.

offf kardeşim ya tabiki yardım edecez gidip su getirecez yemek bulacaz....
    ama dediğim gibi bunları birinin yaprını var saydım ben....
    ama asla bir inşaata çalışlımıyacak , temizlik yapılmıyacak Wink ,ne biliym öle şeyler yapılmıyaak bazı planlar var raistinin yaptığı onlar uygulancak...

organize olmalarına yardım ederiz ama onlar iş yaparken koruruz...
    bunlar yapılır...
    ya tamam mesala bir aile olur sağdece anne ve kızdan oluşna bir aile kırın ortasında ev yapmaya çalışırlar... o zaman eyvalah o zzaman yapılır
    ama bu 10 kasaba diyarın en büyük kasabası...
    yaniii bunu içinde oduncu,marongoz ,silahcı , her türlü şey var....
    ben size bunu kabul etiremedimmmm...
    hem bazı şeyler yanlış yapılırda oren buna kızarsa ,yıldırımabenim tepeme inecek...
    şovalyeler beni sorumluluğumda onlara bir şey olursa bende hesap sorulacak...
    .......
    saygılarımla....
    .....................

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA

Last edited by Logan on Tue Jan 04, 2005 8:39 am; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 8:36 am Reply with quoteBack to top

findor wrote:
    o birileri ben oluyorum logan msn konuşmamızda geçen..
    amacım gerginlik yaratık kimsey işini öğretmek değil gördüğüm yanlışları sölemektir bende onları yanlış gördüm sana msn d söledim buraya yazmama gerek yok

saygılarımla

o birileri sen olmuyorsun canımmm..

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Squan
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 4:16 pm Reply with quoteBack to top

İlk başta rp nin yavaşlamasında benimde büyük bir payım var.Finaller başladığı için siteye pek uğrayamıyorum.Bu yüzden herkesten özür dilerim...

Siteye az girdiğimden dolayı insanlara yardım işini gerçekleştiremedim. Ama şunu belirteyim.Kasabaya ilk ben geldim ve bir gece kaldım kasabada .Kasabayı kontrol için gelmiştim ve yanımda hiç alet,edevat, çadır, yiyecek vb. şeyler e ihtiyaç duyacaklarını var saymamıştım.Ve geldikten sonra da kasabayı yanlız bırakamayacağımdan dolayı yardımda getirtemedim.Hoş bunların dışında yapabileceğim birkaç şey vardı ama onlarıda yapamadım.Ama siteye daha sık girdiğimde bu sorunu aşacağımızı düşünüyorum...

Saygılarımla

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 6:57 pm Reply with quoteBack to top

Abi her şeyden önce hiç ailesi olmayan bir kasaba dolusu çocuk olduğunu .. Bu çocukların hepsinin 12 yaşının altında olduğunu.. (alt limit koymadım bu nedenle 1 aylık bebek de olabilir aralarında ) unutmamanı rica edeceğim. Bunlar ev yapamaz.. Büyük bölümü yemek pişiremez. Hatta bir bölümü yemeği kendileri yiyemez. (bebekler ) Kısaca bu çocukların yaşayabilmesi için onların ailelerinden olmayan birilerinin onlar için inşaat işçiliği aşçılık ve hatta bebek bakıcılığı yapması gerekiyor. (yani altını falan da değiştirmesi bebeklerin ) Tabii kasabalılara da bunu emredebilirsiniz ama.....

Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 6:59 pm Reply with quoteBack to top

Squan abi sen moralini bozma senle alakası felan yok..Aslında rp tam ortalama bir hızla gidiyor..

Abi bide izninizle bişi sormak istiyorum..Arada bi uzun rpler patlatabiliyorum beni tanıyanlar bilir..Ancak içimden geldigi için yazıyorum..Yani uzun gereksiz yada kötü yazdıgımı düşünüyorsanız kısa rpler yazmaya çalısıırm..(yazmaya çalısırım diyorum çünkü bende bi tuaflık var millet uzun yazmak için çalısırken ben kısa yazmak için çalısıyorum)..
    Zaten uzun yazıları kimse okumuyor..

Yorumlarınız nelerdir??

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 7:05 pm Reply with quoteBack to top

Vallahi ben senin Rp ni sonuna kadar okuyorum. Doğrusunu söyleyeyim tarzın güzel. Ama belki ekleyebileceğin tek şey liderinin sana tanıdığı sınırların dışına çıkmayarak da olsa gerektiğinde insiyatif almak. Ama dediğim gibi uzun yazman sorun değil. Tabii zamanını çok fazla almıyorsa.

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 7:59 pm Reply with quoteBack to top

RP dediğin uzun yapılır...

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum