Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 36
    Dün: 35
    Toplam: 90400

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2089
    Üye: 0
    Toplam: 2089

FrpWorld.Com :: View topic - Yer altında bir mabede doğru!!!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Yer altında bir mabede doğru!!! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Sensei
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 08, 2005 9:35 am Reply with quoteBack to top

Sensei tapınaktan çıktıktan sonra, atını karanlıklar içinde hızla sürmeye devam etti.Yeşil gölzeri karanlığı süzerken, havaya bakarak haykırmaya başladı.
    -- EY kaosun lordu, sesimi duy, Efendi Yeminer'in emriyle huzuruna geliyorum, bana yolu göster!!!
    Yeşil gözleri karalığı adeta aydınlatır bir şekilde parlamaya başladı, haykırırken tüm kasları kasılmış, ellerini yumruk yapmıştı.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 11, 2005 2:19 pm Reply with quoteBack to top

Kaos'u, nefreti, öfkeyi, kini, intikamı ve yaşayanlara karşı sınırtanımaz katletme arzusunu hisseden herkes Kaos'un tapınağının yerini bulabilirdi. Hatta bazen... tapınak onları bulurdu...

Sensei hiç bir iz ya da işaret alamadan atını sürmeye devam ederken böyle bir Tanrı'nın varlığından bile şüphe ediyordu. Sonra bir anda atı vahşice inledi ve Sensei'yi üstünden atmak için depelenmeye başladı. Sensei atı kontrol etmeye çalışırken bir anda dengesini kaybeden yaratık karanlık bir çukura doğru yuvarlandı ve acı ve korku içinde inlemeye devam etti. Sensei atın ayağının kırıldığını fark etti. Bu muhteşem yaratık iyileşmenin mucizesi olmadan bir daha asla koşamayacaktı... Sensei dev çift kanatlı kapıların önünde duruyordu.

Image

Kapılar hafif aralık gibiydi ve dışarı ışık sızdırıyordu. Kapının üstündeki rünlerden buranın aradığı yer olabileceğini düşündü:

Kaos, Katliam ve Savaşın Tapınağı

CHANGES
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Jan 18, 2005 6:19 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    Kaosun peygamberi örgütlenen topluluğu görünce gülümsedi.Rahibe doğru baktı ve gözgöze geldikleri bir anda yavaşça eğilerek kafa selamı verdi.Gözlerini kalabalık üzerinde gezdirirken birkaç çapulcuyu hemen ayırtedebilmişti.Bunların bazı amaçlar güttüğü belliydi.Ama yanında kaosun kabi vardı ve yolda bu adamlara bazı önlemler almayı planlamıştı.Hayır hayır onlar için başka planları vardı.Gülümsedi. Topluluğun örgütlenmesini izledi.Onlara gidecekleri yönü gösterdikten sonra geride kalanlara seslendi.
    -Aileleriniz ve dostlarınızın güvenliği sağlandıktan sonra buraya geri döneceğim,yanımda size oranın ne kadar güvenli olduğunu anlatacak bir dostunuzla.İşte o zaman içinizdeki kuşkularda giderilmiş olacak.Dönene kadar hepinize elveda!
    Kaosun peygamberi,kaosun kalbi ve topluluk yavaş adımlarla yola çıktı.Güneş henüz tepedeydi.Kaosun peygamberi kafilenin içinde dolaşıyor orasının ne kadar güzel bir yer olduğu hakkında yalanlar anlatıyordu.Kafile kasabanın olduğu yerden uzaklaştığında Kaosun Peygamberi arkasına döndü ve geride kalan küçük noktacıklara bir bakış attı.Sarı saçları rüzgarda savruldu ve Kaosun Peygamberi yüzünde bir gülümsemeyle kafileye katıldı.

BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed Jan 19, 2005 7:11 am Reply with quoteBack to top

Kaosun Peygamberi,ölümlü adıyla Dharmon Brenne,yıllar önce intikam yemini ile ayrıldığı bu insanlar arasında dolaşıyor tapınak odalarında onlara neler yapacağını düşündükçe yüzüne yayılan gülümsemesine engel olamıyordu.Kafile eskiden on kasabanın olduğu yerden ayrılmıştı,insanlar büyük umutla kaosun bu iki seçilmişini izliyordu.
    Kaosun peygamberi gözüne çarpan üç beş çapulcuya doğru ilerledi.Kendi aralarında sinsice konuşan bu tipler Kaosun Peygamberi yaklaşırken toparlandılar.Kaosun peygamberi yaklaştı ve baş selamı verdi.

-Merhaba dostlarım,umarım sizinle küçük bir sohbet yapmamın pek bir sakıncası yoktur?

Adamlardan bir tanesi öne atıldı.

-Bizlere bu denli yardım eden birisi ile konuşabilmek bizim için bir onurdur.

Kaosun peygamberi bu adamın yalan söyleme konusundaki becerisi karşısında şaşırdı,gerçekten iyi rol yapıyordu.

-Dostlarım,sizlere gideceğimiz yeri anlatmak için buradayım.Gideceğimiz yer bir tapınaktır.Zenginlikler ile süslenmiş,tanrısı tarafından korunan bir tapınak.Hemen hemen her şey altın ve gümüşten yapılmıştır.Yatakların pirinçten yapılma somyaları,altın sürahiler,gümüş çatallar ve daha bir çok zenginlik size tanrısının büyüklüğü hakkında bir fikir verir umarım. Tanrımızın tek istediği bu zenginlikleri halk ile paylaşmaktır,ta ki halk da zenginleşene kadar.Bu nedenle yaptığım benim yardımım değil tanrımızın emridir.

Kaosun peygamberi sadece bu adamların zenginliğe ve yağmaya karşı olan iştahlarını kabartmaya çalışıyordu.Eğer tapınağa gelirlerse bulabilecekleri zenginlikler olduğunu sanmalarını sağlamaya çalışıyordu.

-Eğer tanrımızın öğretileri hakkında soracağınız sorular olursa istediğiniz zaman beni bulabilirsiniz dostlarım.

Küçük bir reverans yapan Kaosun peygamberi adamların arasından ayrılırken bu çapulcular aralarında konuşmaya başlamışlardı bile.Kaosun peygamberi halk arasında yürüyor doğruca Kaosun kalbine doğru ilerliyordu.Kaosun kalbinin yanına geldi.

-Merhaba şövalye kişi.

Daha sonra sesini diğerlerinin duyamayacağı düzeyde azaltır kaosun peygamberi.

-şu ilerideki 4-5 kişi.Onların planımızı baltalamaya çalışacağını düşünüyorum.Sezgilerim bana bunu söylüyor ve yanılmadığımı sanıyorum.
    Sadece sizinle paylaşmak istedim tapınak kişisi.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 21, 2005 6:13 pm Reply with quoteBack to top

Sanada selam Peygamber. bu tipleri tanırım .. çok bildiklerini ve çok uyanık olduklarını zannederler..

onların diyerlerinden farklı olduğunu ve önemli işler başarabileceklerini söyleyip bir bahane ile gözden uzak bir yere gönder..ben de orada işlerini bitiririm...böylece endişelenmene gerek kalmaz

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Jan 23, 2005 4:27 pm Reply with quoteBack to top

Beyaz cübbeli bir suret karşıdan görünmeye başlamıştı. Gitgide yaklaştı ve yaklaştıkça daha net görünüyordu. Beyaz cübbesinde altın sarısı işlemeler vardı, altın sarısı saçları gibi... Gayet uyumluydu gayet iyi görünüyordu hatta ortalamanın çok üstünde. Mavi gözleri de gözüktü en sonunda. Sıcak bir gülümsemeyle yaklaşıyordu.Brenne ve yanındaki asil şovalye onu tanımıştı. Onlara doğru ilerledi. Daha kelimeler devreye girmeden iletişim kuruldu. Selam verildi ve alındı. Kısa sürede durumun ne olduğunu bilebilecek kadar bilgisi olmuştu. Mesafe azaldıkça yapması gerektiği gibi yaptı. "Selam olsun dostlarım." Breene'ye iyice yaklaşarak kucakladı. "Başarmışsın kardeşim. Bunca insanı kurtarman ne yüce bir davranış. Mutluluk ve hüzün karışımı duyguları yüzünden okunuyordu. "Tapınak bütün bu insanları *ağırlamaya* hazır." Diye bildirdi. "Ben ise ne yapabileceğimi görmek için gidiyordum." Bakışlarını şovalyeye çevirdi ve halkın duyabileceği sesle. "Kabalığımı ve heyecanımı bağışlayın. Size de selam olsun. Yapmam gereken işler var. Ayrılmadan sizler için yapabileceğim bir şey var mıydı acaba?"

Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 24, 2005 1:17 am Reply with quoteBack to top

şovalye gülümseyerek yeni gelene baktı;

"Hayır sayın rahip, teşekkür ederim izniniz olursa bu gün tapınakta konaklamak istiyorum, sonra tekrar kasabaya dönücem geride kalanlar buradakiler kadar güvende olmayacaklar"

BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Jan 25, 2005 6:14 am Reply with quoteBack to top

Kaosun Peygamberi,karanlığın şövalyesine endişesini bildirmişti.Kaosun kalbinin önerisi onun kan akıtmayı ne kadar özlediğini gösteriyor gibiydi.
    Kaosun Peygamberi için ise öldürmek son derece özel bir ritüeldi ve tapınaktaki sunak odalarında gerçekleştirilmeliydi.Her kurbanına en azından bunu verecek kadar saygı duyuyordu.Onları türlü işkencelerden geçireceği,gözlerindeki korkunun en üst düzeyini göreceği anı özlemle çekiyordu.Bunları düşününce içinden ani bir ürperti geçti.Ama bu ürperti zamanla zihnindeki dalgalanmalara dönüştü.Her bir dalga zihninde sözlere dönüştü ve anlam buldu.Bu bir selam idi,kaosun gözlerinin verdiği bir selam.Sonrasında Kaosun Peygamberine düşen sadece düşünmek oldu,gerisini kaosun gözleri hallediyordu.İşte geliyordu,ama o beyaz cüppede neyin nesiydi.Brenne gülmemek için kendini zor tutuyordu.
    Kaosun gözlerinin sözleri ise giydiği bu cüppeden çok daha eğlenceliydi. Bu adam gerçekten çok iyi rol yapıyordu.İletişim için sözlere ihtiyaç olmadığını bilen kaosun peygamberi beyaz cüppeliye baktı.

"Ne o eski zamanlarını mı özledin Kaosun gözleri?Beyaz cüppeler ve sen?Ahahahah.İtiraf etmeliyim ki ÇOK GÇZEL olmuşsun."

Bu düşüncelerin Kaosun gözlerine ulaştığını biliyordu.Artık diğerlerinin duyması için sözleri kullanmaya başladı Kaosun Peygamberi.

-Evet kardeşim bunca insanı o rezaletin içinden kurtardık.Onlara kalacak yer vereceğiz ve umut ve yiyecek.Tabii ki tapınağımızın tüm zenginliklerini de.

Gülümsedi Kaosun Peygamberi.

-Senden isteğimiz olacaktır elbet!Oradaki insanlara ailelerinin ne kadar güvende olduğunu anlat!

Bu kısımda yüzünde oluşan bir anlık çarpık gülümseme Kaosun seçilmişlerinin gözlerinden kaçmamıştı.

-Yolun açık olsun kardeşim!

Artık tapınak bir saatten az bir mesafedeydi.Kaosun gözlerinin ayrılmasından sonra Kaosun Peygamberi tekrar çapulculara yöneldi.

-Tekrar merhaba dostlarım!

Çapulcular bu ikinci ziyaret karşısında tedirgin olmuşlardı.İçlerinden birisi yine de bu selama yanıt verdi ve diğerleri de kafa salladılar.

-Sizlerle konuşmak istediğim önemli bir konu var,lütfen benimle yürüyün.

Çapulcular bir anda Kaosun Peygamberinin etrafını sardılar ve dinlemeye başladılar.

-Dostlarım sizler bu zavallı insanlardan çok daha güçlüsünüz.Onların korumaya ihtiyaçları olduğunu görüyorsunuz ve tabii ki bizim tapınağımız içindeki zenginliklerle bir çok haydutun ilgisini çekmiş olabilir.Eminim ki sizin gibi güçlü kişiler iyi de silah kullanıyordur.şövalye ile konuştum, sizlere zırh ve silah temin edebileceğini söyledi.Bunun için sizinle ilerideki korulukta bulunan silah depomuza gelecek.Umarım bize yardımcı olur ve şövalye ile o koruluğa kadar gidersiniz.İnanın şu an her türlü yardıma ihtiyacımız var dostlarım.

Adamların yüzlerinde kararsızlık ifadesi oluşmuştu.Asıl amaçlarının yağma olduğu belli olan bu adamlar şimdi zengin bir tapınak ve türlü türlü silah ve zırh ile karşı karşıyaydılar.Kaosun peygamberi bu zihin karmaşasından faydalanmalıydı.

-Elbetteki dostlarım bu işin karşılığında size ödenecek olan keselerce altından bahsetmedim bunun sizin için bir önemi olmadığını bildiğim için!

Bu son sözler adamların karar vermesini hızlandırmıştı.

-Ben varım!

İlk konuşan Kaosun Peygamberinin solundaki zayıf kısa boylu adam olmuştu.Gözler ona doğru döndü ve sonra sesler birer birer yükseldi.

-Ben de varım!

-Ben de!

-Ben de!

Beş kişinin tümü bu yemi yutmuştu.

-Çyleyse dostlarım şimdi kervandan ayrılıp koruluğa doğru ayrılın.Ben de şövalyeye müjdeyi verip hemen yanınıza yolluyorum.

Küçük bir baş selamı ile yanlarından ayrılan Kaosun Peygamberi, şövalyeye yaklaştı.

-Evet şövalye.Dediklerini hallettim.Seninle ilerideki korulukta buluşacaklar ve senin onlara kılıç ve zırh sağlayacağını düşünüyorlar.Gerisi sana kalmış dostum.Artık tapınağa geldik sayılır.

Adamlar yavaş yavaş arkalarına baka baka koruluğa doğru seyirtiyorlardı.
    Kafile son tepeyi de aştı.Artık küçük bir iniş kalmıştı ve tapınağa gelmiş olacaklardı.Tapınağın büyük kapıları buradan bile küçük birer kibrit kutusu büyüklüğünde görünür olmuştu.

BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed Jan 26, 2005 7:07 am Reply with quoteBack to top

Topluluk birer ikişer yamaçta aşağıya düzlüğe indi.Yaklaşık iki yüz ok atımlık mesafeyi yürüdüler düzlük boyunca.Küçük bir patika onları doğruca tapınağa doğru götürüyordu.Patikanın etrafındaki ağaçlar bir süre sonra sıklaştı ve tapınağın kapısına kadar kişilerin etrafını görmesini engelliyordu.Sonra bir anda önlerinde dikilen devasa kapı,kaosun seçilmişini selamlarcasına açıktı.Halk yorgunluğunu bir an için olsun unutmuş gibiydi.Kaosun peygamberi halk arasında yavaş yavaş yükselen uğultuların karmaşaya dönüşmesini önlemek amacıyla bir kayanın üzerine çıktı.
    -Dostlarım!...
    Uğultu bir anda yerini sessizliğe bırakmıştı.
    -Gördüğünüz gibi pek de zor olmayan bir yürüyüş sonunda tapınağımıza gelmiş bulunmaktayız.Hepimize geçmiş olsun!şu anda tapınağın cümle kapısının önünde bulunmaktayız.Ne kadar sağlam ve büyük olduğunu görüyorsunuz.Burada hepimiz güvendeyiz.
    Kalabalık sözleri dikkatlice dinledi.
    -şimdi içeriye gireceğiz,sırayla.Korkmayın herkese yetecek kadar yerimiz mevcut durumda.Ben içeridekileri size yol göstermeleri için çağırayım.şimdi dinlenin dostlarım,evinize hoş geldiniz!
    Kalabalıktan sevinç nidaları yükseldi ve bir alkış koptu.Kaosun peygamberi hafifçe eğilip bir reverans yaptı ve katliamın tapınağına girdi.

BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed Jan 26, 2005 7:23 am Reply with quoteBack to top

rp ye bu kısımda devam edebiliriz.
    yeraltında bir mabed

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 26, 2005 7:30 pm Reply with quoteBack to top

"Güzell... BU yemi yutacaklarını biliyordum, şimdi izninle onlara Kılıç vereceğim...hevesli insanları bekletmeyi hiç sevmem..."

Kalabalıktan ayrılan 5 çapulcuyu gördükten sonra sovalyede onrı takip etti , kervan ise yolunam devam ediyordu... bir sürelik yürüyüşten sonra koruluğa varan şovalye 5 çapulcuya döndü ve..

"evet arkadaşlar , rahip sizlere silah ayarlamamı söyledi, ve bende cephaneliğin büyük imkanlarını sunmayı düşündüm.... "

hafifce kılıcını kınından çekti ve çapulculardan birine uzattı..

"Kılıcı bir tut da kılıç ttuşunu görelim..."

çapulcu kılıcı eline aldıktan sonra yüzünde bir gülümseme belirdi...hevesli bir şekilde kılıcı salladı, ama bunu tutmayı bilmediği açıkca ortadaydı..
    sırayla hepsi kılıcı ellerine aldılar, sonlarını belirleyecek kılıcı ve hevesle 2 yana salladılar...
    sonra şovalye araya girdi;
    kılıcı geri aldı ve

"Hepinizin yaptığı ortak bir yanlış var, o da buraya gelmek."

Çapulcular daha sözlerin anlamını kavrayamadan kılıç kalktı ve indi, çapulculardan biri çığlık attı ve yere doğru düşerken kılıç ikinci ve ardından üçüncü hamleleri yaptı. geriye 2 çapulcu kalmıştı ve onlar da var güçleriyle kaçıyorlardı. uzun bir hamleyle arkada kalaın yakaladı ve onu da bir hamleyle yere serdi .
    o sırada beşinci çapulcu koşmaya devam ediyordu...

sovalye sakince döndü

"Sana emrediyorum, Dur... zayıf iraden bana karşı koyamaz zavallı ölümlü..."
    köylü durdu ve döndü aklı boşlukta süzülüyodu ve gözleri boş bakıyordu.

Kaosun kalbi normal şekline büründü ve basarak çapulcunun sağ dizini kırdı...acıyla kendine gelen çapulcu çığlık atarak yere düştü... karşısında bir vampirgördüğünde acı cığlıkları korku ve yalvarız zırıltılarına dönüştü.....

"Bana kaosun kalbi derler, kalbim kaos için attığından bu adı aldım... bakalım senin kalbinde ne kadar kaos var"

Vampir pençesini zorlayarak adamın güğsüne soktu ve kalbini söküp çıkardı...adamın çırpınışları ve yumrukları onu durdurmaya yaklaşmadı bile.. ve sora adam yere yığıldı...

uzun zamandır aç olan yaratık elindeki parçanın tadını çıkararak yoluna devam etti ve köylülere doğru ilerlemeye devam etti.. kervanla olan işi bitmişti .

elindeki parçayı bitirdikten sonra ağzını sildi ve tekrar soylu şovalye görünümüne büründü...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 08, 2005 3:11 pm Reply with quoteBack to top

hava zifiri karanlıktı. bulutlar ayı kapamıştı. hırsızlık için muhteşem bir geceydi. Lyrad soyacağı evi iyice inceledi. onun için pek de zor bir ev değildi ama o hala bir profesyonel değildi ama acemide sayılmazdı. evin kapısına doğru yürüdü. kapıyı açmak için cebinden küçük bir tel çıkarttı. kapının deliğine soktu ve küçük bir "klik" sesiyle kapı açıldı. Lyrad içeriye sessizce girdi. etrafına bakındı. ev fakir bir kasabada olduğu için kayda değer pek birşey yoktu. sonra gözüne birşey takıldı. bir yüzük! Lyrad yüzüğü daha yakından inceledi. üstündeki taş belli ki çok değerliydi. bir an için bu yüzüğü bu ailenin nasıl bulduğunu merak etti. ama sonra bu düşünceyi aklından uzaklaştırdı. bu onu ilgilendirmiyordu. evde çalacağı başka birşey bulamadı ve dışarı çıktı. kapıyı yavaşça çekti. bu sırada bir köylü gördü, köylüde onu görmüştü ve diğer köy sakinlerine haber vermek için koşmaya başlamıştı bile. Ama Lyrad daha hızlıydı. arkadan köylüye yetişti ve hançerini onun omzuna sapladı. Köylü acıyla yere yığıldı ve öldü. Lyrad ceseti ortadan kaldırdı ve yola koyuldu.Ama bir süre sonra takip başlamıştı.Hızla koştu izini kaybettirene kadar durmadı.Küçük iki tepeyi aştı ve bir koruluğun içerisinden geçti.Köpek havlamaları eşliğinde takip devam ediyordu.Hala arkasına bakıyordu.Aniden karşısına dikilen mağaranın girişini kaplayan kapıyı farketti.

Loncadayken kulağına bir hırsız arandığı haberi gelmişti,yer altında bir mabed den bahsediliyordu.Burası tam tanıma uygun bir yerdi.İçeriye doğru yavaşça süzüldü hırsız,hem saklanmak hem de bahsedilen yerin burası olup olmadığını öğrenmek için.

hırsızlık bir sanattır. hırsız is sanatçı. nasıl ki bir ressam her resmini güzel yapınca baÅ?arılı oluyorsa, hırsız da her iÅ?ini iyi yaparsa baÅ?arılı olur... tek fark ise hırsızın yaptıklarını kimse göremez sadece kendisi baÅ?arÄ
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Lyrad
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 09, 2005 2:05 pm Reply with quoteBack to top

Lyrad dışarıyı dinledi... onu kovalayanları atlatmıştı. soluklandıktan sonra etrafına baktı. yeraltında bu kadar büyük mabedin olduğunu hayal edemezdi. etrafta hiç ışık yoktu. kimse onu içeriye girerken görmemişti. yada o öyle düşünüyordu... bir ses duymak için bekledi. burası içini ürpertiyordu ama eğer bu tapınakta birisi hırsız arıyorduysa bu işi seve seve kabul edecekti. hırsızlık onun hayatıydı. içindeki korkuyu yendi ve bekledi...

hırsızlık bir sanattır. hırsız is sanatçı. nasıl ki bir ressam her resmini güzel yapınca baÅ?arılı oluyorsa, hırsız da her iÅ?ini iyi yaparsa baÅ?arılı olur... tek fark ise hırsızın yaptıklarını kimse göremez sadece kendisi baÅ?arÄ
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum