Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1543
    Üye: 0
    Toplam: 1543

FrpWorld.Com :: View topic - Bu kılıçlardır merak ederim
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bu kılıçlardır merak ederim View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Par-Salian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 31, 2005 3:45 pm Reply with quoteBack to top

Kardeşlerim şu lotr ilk filminde ordular birbirlerine giriyor ork insan elf karışık o başta elf kullandıkları kılıcın isimi nedir acaba sorsam benim çok hoşuma gidiyor bu kılıç böyle tam orklar saldırırken altdan alıyorlarya çok karizma oluyor teker teker bide özelliklerini biliyormusunuz ayrıyetten şu Frodo elindeki Sting Frp Varmı bununda özellikleri söyleyebilirmisiniz şimdiden herkese sevgiler
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Blasted
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 12:52 am Reply with quoteBack to top

kardeş LOTR'nin siteye de baktım ama orada silahı göstermemiş ama silahin özellikleri çift el kullanım için çift ağızlı iki ucundada nasıl diyeyim hilal sekline benzio ucları iste oval'in yarısı gibi.. samuray kılıçlarının biraz daha eyiği. böyle ismine rastlamadım daha önce hiç haldberd tarzo bir silah... Sting ise işte normal bir kılıç elf yapımı.. gandalf'ın kılıçının (Glamdring) kardeşi gibi bi tabir kullanılmıştı. Orc.lar yaklaştıında parıldıyor bide başka bir özelliği yok FRP'de varmı bilmiorum Sad

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 6:20 am Reply with quoteBack to top

Bu arada sting bir kılıç değil hançer .hobbitler bir kılıcı taşıyacak ya da rakibine sallayacak güçte değil..
    Gandalf'ın kılıcı glamdring'de parlamıyordu düşman yaklaştıkça sanırım..
    O sting olmalıydı..
    Yoksa 2'side mi parlıyordu???? :? :?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 9:53 am Reply with quoteBack to top

Abi bide şu legolas elindekilerle ve Aragon elindeki Elendil Galiba tam hatırlamıyorum bunlarıda söylermisiniz ama şu Sting dediğim gibi Elflerin elindeki o manyak kılıcın biliyorsanız özelliklerini vede isimleri yazarsanız sevinirim herkesi buraya davet ediyorum site müdavimleri söyleyin birşeyler biliyorsanız bu silahlar Frp varmı bide şu frodo'nun bile kullanabildiği bir zırh vardı koskoca Troll spear sokmuştu banamısın bile dememişti buda Frp varsa Adı Ve İsmi bundada site Dwarflarından yardım istiyorum beyler hadi
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 11:14 am Reply with quoteBack to top

filmde legolas ve aragonun silahlarının isimleri hiçbiryede geçmiyor ama legolasın elindeki şu silahların ismi elendir değil.......o frodoya verilen şu parlayan iksir gibi şeyin ismi Wink hatta filmde şöyle geçiyor "sana biricik yıldızımızı elendiri veriyorum" frodoya bunu ormanın elf büyücü hanımı 1.filmde vermişti.......o filmi 10 defa izlemişimdir. Very Happy ayrıca frodonun üzerindeki şeyin ismi medrindi bu zırhın özellikleri ve sting hakkındaki herşey y.efendisinin kitabında ayrıntılı yer alıyor.......merak ediyorsan okumanı tavsiye ederim Cool

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 11:32 am Reply with quoteBack to top

Eh bir dwarf olarak hemen atliim bu işe Smile

1)Aragornu'un kılıcının adı:ANDURİL..
    2)Frodonun zırhı medrin değil mithril..
    3)legolasın elindeki kılıçın bir ismi yok..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 12:04 pm Reply with quoteBack to top

şimdi Wenomcum lütfen lafı başka yerdem anlamayalım yada iyi okuyup bakalım
    1.ben legolas kılıçlarının ismi ne vede Aragon elindeki kılıcın ismi Elendil mi? dedim dikkat ettiysen elendil mi?????? diye soruyorum budur demedim sen başka yerden anlamışsın.
    2. bu arada Aragon kılıcının ismi Anduril vede galiba tam bilmiyorum ama Legolas Kılıçlarının isimleride White Knife galiba yanılıyorsam düzeltin bunu öğrendim gene biri bana bunların özellikleri varmı anlatırsa sevinirim vede Frp bulunurmu bu arada sende öğren wenom sonra anlamadan mesaj atma canım benim.
    3.Bu arada ben özelliklerini anlatın derken silahın göz boyamak için anlatılan tarzda geçmişini istemiyorum yoksa öbür türlü bende biliyorum zırhla sting özellikleri derken long sword gibi özellikleri varmı kastetmiştim kaç vurur ne özellikleri var zırhın kaç ZS var bunu kastetmiştim lütfen başka yerden anlamayalım.
    4.Lotr serisini en az 3 kere okudum vede daha bu ülkede bilinmiyordu bile bu kitaplar filmden önce okumuştum seninde haberin olduğundan şüpeliyim?? : ??

Sevgilerle
    Par-Salian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 12:08 pm Reply with quoteBack to top

Sağol sylos zırhın ismini doğru söylediğin için bende arıyordum ismi ne diye bulamadım ama mesajları aynı anda atmışız herhalde kılıçların isimlerini arıyordum sen çoktan atmışsın Tekrardan sağol lütfen bilmeden söylemeyelim bazı şeyleri en azından biliyorum diye geçinmeyelim

herkese Sevgiler
    Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 12:33 pm Reply with quoteBack to top

Legolasın kılıcını adını bilmiyorum(aradan 4 yıl geçince Smile )

Stingin özelliklerini yazayım sana abicim;
    Sting:düşmanı gelirken mavi ışıklar çıkartır ve çok eski bir elf yapımı hançerdir..
    Anduril:bunun özelliği çok keskin bir kılıç olmasıdır.Aragornun baba yadigarı(elendilin eski kılıcı)nir longsword'dur..

Çyle senin dediğin gibi frp'deki özellikleri (d10 falan) yok sanırım..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 01, 2005 8:21 pm Reply with quoteBack to top

Kardeş Sylvos Sting bir kılıçtır hançer deil..

Aragorn'un kılıcı eski adı Elendil kırılan kılıç yani ama Tekrar dövüldükten sonra Elrond tarafından Batının alevi anlamına gelen ismiyle Anduril oldu.

Legolasda kılıç kullanmıyor kullandıkları white knife die geçiyor onlar bıçak ama büyüklüğü kamaya yakın.. onun gibi Aragorn'unda var bir tane.
    Ve Frodonun giydiği zırh evet Mithril ama o zırhın ismi deyil madenin ismi mithril madeninden yapılmıştır..

Frodo'ya verilen ışık Elendil'in ışığıdır.
    Glamdring yanına orclar geldiğinde parıldamıyor. Sting parıldıyor sadece.. ve Sting ilk yapıldığında hobbitler için yapılmamıştır sonradan Bilbo Baggins'e hediye edilmiştir..

Konu saptı biraz ama kusara bakmayın bunları açıklamak zorunluluğu hissettim kendimde doğruları öğrenindiye ve Par Salian önemli olan ne kadar önce okuduğun önemli değil...

ve silahların resimleri ve küçük bir açıklamalarıyla http://www.lordoftherings.net/legend/weapons/ sitesinde var.

Saygılar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 02, 2005 8:32 am Reply with quoteBack to top

Ne kadar önce okuduğun önemli değil tabi bunu bende biliyorum söylemene gerek yok ben sadece ondan kac sene once okudugum bir kitabı bilmeden tekrar bilmişlik taslıyarak bana söylemesine sinirlendim bu kadar bu arada mesajların hepsini okuyalımda ondan sonra cevap yazalım sevgiler
    fingolfin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 02, 2005 10:47 am Reply with quoteBack to top

Elendil; Aragorn'un kilicinin ismi degil kan bagiyla bagli oldugu Isildur'un babasinin adidir. Elendil'in Kilici olan 'Narsil' tekrar yüzük yolculugu öncesi tekrar dövülmüs ve Aragorn tarafindan 'Anduril' 'Bati'nin Alevi' olarak isimlendirilmistir.

Glamdring, Orcist ve Sting Gondolin'li elfler tarafindan yapilmis silahlardir. Glamdring ve Orcist birbirinin esi kiliçlarken, Sting bir hançerdir. Yalniz Dag'a yapilan yolculuk sirasinda Gandalf, Bilbo ve Tharin'in Kafilesi bu silahlari bir troll magarasinda bulur. Bilbo hançeri, Gandalf Glamdring'i, Tharin Orcist'i alir. Her üç silah da çevrede orklar varken mavi bir isik saçar.

Legolas aslinda iki degil tek bir uzun biçak kullanir...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 02, 2005 10:56 am Reply with quoteBack to top

Abicim zaten sting bir kılıç olsa frodo ve bilbo onu nasıl kullanabilirdi ki??
    Biraz mantıklı düşünelim..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 02, 2005 11:06 am Reply with quoteBack to top

Evet doğru abicim sting bir kılıç değil bunu zaten biliyoruz ama benim kafam şuna takıldı legolas aslında iki değil tek ve uzun bir kılıç kullanır abi filmde şakur şukur sallayıp sallaıp duruyordu ellerinde yoksa benmi yanlış gördüm ??? :? ???
    Blasted
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 02, 2005 12:27 pm Reply with quoteBack to top

Her kılıç Aragorn'un ki kadar uzun olmalımı yani Longsword'la mı kıyaslanıyor. Gördüğüm bütün hançerlerden uzun kalıyor Sting. ve Kitaplarda da hançer olarak geçtiğini hatırlamıyorum.. ama fingolfin'e güveniorum Middle-Earth bilgini olarak Wink bide Film'i izleyip oradakilerden yola çıkarak birseyler yazmayın yönetmenin amacı ne bilmiyorum ama bazı yerlerde deişiklik yapmışlar örn. Frodo Fırtına başında Angmar'ın Büyücü kralı ( Dokuzların Başı ) tarafından yaralandığında Arwen ile karşılaşıyorlardı yolda ve Arwen Frodoyu alıp nehir olayı falan oraya kadar taşıyordu olay aslında. Glorfindel geliyor ve frodo ata tek başına biniyor.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum