Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 35
    Toplam: 90372

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1339
    Üye: 1
    Toplam: 1340

Şu An Bağlı:
    01 : expensiveartist

FrpWorld.Com :: View topic - HAYAT SINAVI ( RP)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

HAYAT SINAVI ( RP) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Andero
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 5:29 pm Reply with quoteBack to top

Kırmızının sözleri içinde bir şeylerin alev almasına neden olmuştu. Korkunç bir sinirin içindeki bir yerlerden hızla kabarışı başını döndürdü bir an. Nefesi sıkışmıştı sanki. Babası ondan gerçekten utanır mıydı? Bu yaptığı atasını gerçekten utandırır mıydı? Yeminini yerine getirmek için söylediği bu sözler, babasının ona tepki duymasına mı yol açardı.

"Hayır." diye düşündü Lenen. Hayır, babası bu yaptığından çok akılsızlığa kızardı. Lenen, Pelor'a bir yemin etmişti. O ejderi öldürecekti. Babası, tanrısına ettiği bir yemini bu kadar kolay çarçur etmesine kızardı. Ama zekaya değil... Onursuzluk mu yapmıştı... Belki.... Korkmuş muydu... Kesinlikle.... Ama şu an hayattaydı ve başka türlü davransaydı asla elde edemeyeceği bir şans vardı elinde. Yeminini gerçekleştirme şansı....

Kırmızının geri dönüp mağaradan çıkmaya başlamasını izlediğinde bir mutluluk hissemedi, sadece... bir rahatlık hissi. Ama içindeki kızgınlık hala sürüyordu zira kırmızının sözlerine karşı düşündüklerinin doğru olduğunu bildiği halde kontrol altına aldığı siniri yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başlamıştı. Pençelerini yavaşça sıkıp açmaya başladı.

Ejderin kanat seslerinin başladığı andan, sesler artık duyulmayacak hale gelene kadar kımıldamadı. Yaptığı tek hareket pençelerini yavaşça açıp kapatmaktı.

Bir süre daha sadece öyle duydu. Yok edilmiş anılar..... Sönen umutlar ve silinen hayaller.... Gökleri kaplayan koca bir kırmızılık... Yıkılmış bir in... Babalarının ini.... Yıkılmış bir mağara..... Çocukluklarının geçtiği.... Babasının yaşadığı.....

Sarı gözleri birden kararlılıkla kısıldı. Kardeşine döndü.

-Kardeşim, az önce yaptığım lanet olasıca şeyi neden yaptığımı biliyorsun eminim. Lütfen bu konuyu açıp bana hatırlatma. şimdi krala gitmek istiyorum. Aklımda küçük bir şey var. dedi.

Sağ pençesini, kardeşinin levha zırhla kaplı sol omzuna koydu. Başını yukarı aşağı iki kere salladı. Sonra kardeşini bırakıp kapıya gitti.Bir an durakladı. Başını yere eğdi. Sadece durdu. Neler düşündüğünü kim bilebilirdi ki?

Ardından başını kaldırdı. Gözleri ileriye daha bir kararlılıkla bakıyordu.

-Gidelim artık buradan. dedi ve pelerinin başlığını kafasına çekerek babalarının yattığı odadan, saraya gitmek için çıktı.

Sadness is my reward because I hate, because I am alone, because I exist. It is the thing which reveals my rage, my envy. I neither live nor die. I will always pursue her. I am sad, I am angry and, I am waiting my time, because I am it, revenge itself.
    Back to top View user's profileSend private message
    Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 6:05 pm Reply with quoteBack to top

Lenen mağranın çıkışına yöneldiğinde mağranın önünde bir silüet belirdi...Xar.....

Xar ise kırmızının mağrası diye düşündüğü mağranın aslında Gralis in mağrası olduğıunu anlaması uzun sürmedi...

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 6:14 pm Reply with quoteBack to top

Olanlara inanamıyordu. Apaçıktı aslında ama inanmak istemiyordu. Ne birşey hissedebiliyor ne de bir yorum getirebiliyordu. şimdi aklında kırmızı ejder falan kalmamıştı. Mağradan çekip gittiği gibi aklından da çekip gitmişti. Kardeşinin sözleri yankılanıyordu aklında hala. Elinde sıktığı kılıcı sıkmaya devam ediyordu. Acı umrunda değildi. Gözleri ise açılmış boşlığa bakıyordu.

Sonra kırmızının söylediği sözler yankılandı. Onursuz demişlerdi. Babanızın kemikleri sızlar demişti. Bu doğru muydu. Onursuz!! Bu ona söylenebilecek en kötü sözlerden biriydi. En büyük hakaret. O ne yapmıştı ki. Doğru hiçbirşey yapmamıştı. Sorun da burdaydı zaten. Babasının katilinin gelişini ve gidişini öylece izlemişti. hiçbir şey yapamamıştı, yapmamıştı. Yapsaydı bu intikam için mi olacaktı. Yine aynı sorular bulandırıyordu beynini. Kısır bir döngü. Ama bir pişmanlık vardı. Elbet bu kırmızıya yaptığının hesabı sorulacaktı. İntikam için olmasa bile soracaktı.Babası bunu haketmemişti. Bir karar veremeyecek kadar karışıktı kafası.Kardeşi hayatlarını mı kurtarmıştı. Eğer onursuzluksa bu ölmeyi tercih ederdi. Yaşamın bir anlamı yoktu.

Derin bir nefes çekti. Ama işte herşey olmuştu. GEçmişi geri getiremezdi. Bir pişmanlık olacaktı belki de içinde hep. Belki sonsuza kadar taşıyacaktı içinde. Belki de tekrar yüzleşinceye dek. Tekrar yüzleşinceye dek... Evet, tekrar yüzeleşeceklerdi. Bu sefer kuvvetli olacaklardı. İşte o zaman güçlü olacaklardı. Güneş de şahit olacaktı. Hesap sorulacaktı. şimdi ise yapılması gereken yapılmalıydı. Hayat devam ediyordu. Pelo'un ışığına adanmış hayatları. Kardeşini suçlayabilir miydi peki. Onun öğretileri benzer olmasına rağmen bir bakıma da tamamen farklıydı. İşte görüldüğü gibi hiçbir sakınca görmemişti bunu yapmakta. Yapması gerektiğini düşünmüş ve yapmıştı. İntikam da isteyebilirdi o.Saf olmayabilirdi ruhu. Ama temizdi. Onun asla kötü birşey istemeyeceğini de bilirdi. Onurlu olduğunu da. Onurlu... Yine aynı sorular hücum edecekti beynine. Düşünceleri savuşturmayı yeğledi. Pelor istemişti belki de böyle olmasını. Belki böyle yol göstermişti. Belki de akıllıca olan...

Düşünmenin faydası yoktu. Her bir düşünce diğerini çağırıyordu ve her biri daha çok kafa karışıklığına süüklüyordu.Elinde olanlarla yoluna devam edecekti İnancıyla ve kardeşiyle. Onu suçlayamayacağını anladı. Kardeşiydi o. Ataları aynıydı. Ataları da istemezdi zaten bunu. Ah o şimdi o burda olsaydı. Ya da bir konuşup akıl verseydi. Onun bilgeliği tanıdığı bütün yaşayanların üstündeydi.. Ama yoktu işte. Ama o yoluna devam edebilirdi. Atası da bunu isterdi zaten. Güçlü bir evlat.

Elinde sıktığı kılıcı gevşetti. Derin bir nefes aldı. şoku yeni atlatmış sayılırdı.Kılıcı kınına geri soktu. Yapılması gereken şeyler vardı. Hala geride kalan şeyler. Korunması gerekenler... Gitmek zamanıydı yine. Kralla konuşmak gerekecekti. Tamamen dik duruyordu yine başı da dikti. Gözleri artık boşluğa bakmıyordu. Eski haline daha çok benziyordu.

HErşeye rağmen bazı şeyler akına gelebiliyordu. Uzun gri saçlı kişiye toparlanması için yardım etti. Kalkıp konuşmuştu. iyi görünüyordu yürüyebilecek gibi. "Yardım ister misiniz?" diye sordu.

Mağranın çıkışına ilerledi."Pelor bize yol göster" diye mırıldandı yine yola çıkmadan. Mağranın çıkışında kardeşinin yanında yerini aldı. Hayır o da istemiyordu olanlar hakkında konuşmayı. Kardeşinin yüzüne de pek bakmadı. Gözü yoldaydı. İleriye bakıyordu delici bakışlarla.

Güneş nasıl da yükseliyordu semada. He karanlığın ardından şafak gelirdi. Bu en karanlık günden sonra da bir şafak olacak mıydı. Kuşkusuz olacaktı. Hep olmuştu. Yapması gerekeni yaptığında bu kez. O zaman şafak yaşanacaktı belki de.

black272
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 8:10 pm Reply with quoteBack to top

Sabahın ilk ışıkları daha şehrin surlarına bile vurmadan Xar tarafından uykusundan uyandırılı Haplo.
    Yarım yamalak, aklında kalan sözler şöyleydi:
    logan wrote:

sabahın ilk ışıkları ile uyadı,robunu giydi,sürekli yanında çalıştırdığı örencisi olan ,Haplo ya gitti oda kalkmıştı,
    ''sen bu gün burdan fazla ayrılma,ben mağralara bileşen toplamaya gidiyorum, biri sorarsa söle ''
    dedi ve kuledn çıktı,

Çok sinirlenmişti,Xar'ın buhareketine .
    Derhal üstünü giyindi, kimse odasına dalıp özel yaşamını taciz edemez ve ona bir çırak muammelesi yapamazdı.Odasından çıkıp Ustasının laboratuvarına doğru yolaldı, bu iş burada ve hemen çözülmeliydi...
    Laboratuvarın önüne geldiğinde karşısına iki beyaz eldiven ve bem beyaz bir çiftgöz çıktı. Bu ustasının çalışmaları esnasında çırakların pervazsızca laboratuvarına girip dikkatini dağıtmasını engelliyen ve o yokken de burayı korumakla görevli hizmetkarıydı.. onu kimse geçemezdi, çünkü yemin etmiştiBirkeresinde o'nu geçmeye çalışan bir çırağın çığlıklarının kuleyi nasıl inlettiği ve etinin eriyip kemiklerinin patladığı tüm çıraklar arasında anlatılan, gerçek bir hikayeydi.
    Haplo bunu bir an aklına getirdi ve yutkundu, keza ustasına karşı korkuyla karışık bir saygısı vardı, bu Xar da olmayan şeydi.....
    Hizmetkara ustasıyla görüşmek istediğini bildirdi, bir çift göz ve eller bir an kapının içinde kayboldu ve bir kaç saniye sonra çelik çerçeveli ahşap kapı gıcırdıyarak ağır ağır açılmaya başladı.
    Usta içeride koltuğuna oturmuş, kafası önde yorgun bir görünüşe sahipti, beliki yine yorucu büyülerinden birisi üzerinde çalışıyordu.
    Haplo içeri girdi ve ustasına saygısını belirtip rahatsız ettiği için özür diledi:
    "Çzür dilerim ustam fakat bu sabah beni dehşete düşüren bir olayla odamda Xar tarafından uyandırıldım, kendisi aniden odama girip bana "
    logan wrote:

sabahın ilk ışıkları ile uyadı,robunu giydi,sürekli yanında çalıştırdığı örencisi olan ,Haplo ya gitti oda kalkmıştı,
    ''sen bu gün burdan fazla ayrılma,ben mağralara bileşen toplamaya gidiyorum, biri sorarsa söle ''
    " dedi. Ve ben o anda odamda yüksek konsantrasyon gerektiren yeni öğrettiğiniz büyüleri ezberliyordum büyümü ezberliyordum ve Xar'ın buhareketi az kaldı konsantrasyonumu yitirmeme ve benim için bir faciaya sebep oluyordu.
    Ayrıca kendisi deminde size söylediğim gibi, bana çırak muammelesi yapmaya kalkıştı.
    Olayı sizin taktirlerinize bırakıyorum efendim,
    Ayrıca mağralara gitmeside kafamda bir çok suro işareti oluşturdu, sanırım sizde aynı şeyleri düşünüyorsunuz!
    Bu arada efendim, bu son olay hakkında düşündüm uzun zamandır ve kafamda diğer metal ejderhalara ilişkin bir takım soru işaretleri oluştu. Sizin fikriniz nedir? Bu olaya sessizmi kalıcaklar? Böylesine genç bir kırmızıya boyunmu eğecekler???

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 8:21 pm Reply with quoteBack to top

Başbüyücü Haplo yu dinledikten sonra derin bir nefes aldı..

"şimdi de çocuklar gibi birbirinizi bana mı şikayet etmeye başladınız, büyücülüğün getirdiği olgunluğu bu kadar rahat bir kulede bulununca zamanla kaybebiyorsunuz herhalde.., belki de sizi bi süre kuleden uzaklaştırmam Loredon un dışındaki hayatla tanıştırmam gerekiyordur ne dersin Haplo??"

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 8:28 pm Reply with quoteBack to top

"Efendim"dedi ve eyildi Haplo,
    İzin verirseniz şunu söylemek istiyorum bu çocukça bir şikayet değil, sizde hak verirsinizki biz büyücülerin çalışmaları ciddiyet ve konsatrasyon gerektirir.Eğer bu bozulursa doğuracağı sonuçları siz benden daha iyi tasavvur edersiniz.Neyse sizi bu konuyla daha fazla meşgul etmek istemiyorum zaten.
    Peki efendim şu konu hakında ne düşünüyorsunuz??, yani metaller hakkında söylediklerim?

Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 8:35 pm Reply with quoteBack to top

Hmmm Metal ejderler..ya da Kromatik ejderler.. bunların ne yapacağını ne tür bir anlaşma içinde olduklarını hatta sayılarını bile bilmiyoruz...açıkcası Gralis den başka da ejder görmemiştim taa ki kırmızıya kadar.. Başka metaller bile olsa bu kırmızı Gralis i yendi ve pek de sarsılmadı..Bence durum kırmızı altın kavgasından daha öteydi.. yoksa buraya kadar gelmiş ve Gralis i alt etmişken Loredon u da bir ölçerdi en azından

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 9:26 pm Reply with quoteBack to top

rp dışı: ben hoployu bir npc olarak oynatmıştım ama ....
    gidişaat böyleyse... dewam edelim....
    kusura kalma....

xar mağranın altıan ait bir mağra oldunu anlayınca ,''kesin burda bir şey var...'' dedi ve mağrayı araştırmaya koyuldu
    acale bir şekilde...
    ''kırmızı gelecek hadii xar ,'' dedi ve bir şeyler bulmak için cabaladı ,küçük bir ip ucu
    ama sanki birileri vardı burda heycandan görememişti ama etrafına şölece bir bakındı ...

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    black272
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 9:54 pm Reply with quoteBack to top

Haklısınız Usta, ama bu saatten sonra herşeye inana biliriz sanırım.Altın ve kırmızının savaşı krallıkta hatta bu diyarlarda yeni bir çağın habercisi gibi bence!
    Ve eğer varlarsa o'nları bulmalıyız, kırmızıyla mücadele edilecekse tabii...Ben inanıyorum, bu diyarda bir yerlerde değişik formlarda bizi ve olayları gözlemliyen kromatikler muhakkak var, burada sanırım bize biraz görev düşüyor....

Bize yüz yıllardır hizmet eden Gralis'in ölümü hakkında kralımız ne düşünüyor acaba?Kendisiyle görüştünüzmü, bu konuda??
    Bir intikam kaçınılmaz olsa gerek, ama bir kromatiğin yardımı olmadanda bu çok zor hatta imkansız gibi görünüyor, değilmi ustam?

Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 10:11 pm Reply with quoteBack to top

Haplo.. Kulenin Gralis ile bir bağlantısı yoktu, krallıkla anlaşmamız ise karşılıklı faydalanmadan öte birşey değil...Krallığın durumu kule tehlikeye girmedikce bizi alakadar etmez..

Kromatik ejderlerin varlığı ilginç olabilir ama bununla ilgilenecek vaktim yok, ilgilenmem şart olmadığı sürece...

şimdi izin verirsen çalışmalarıma dönmem gerekiyor..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 10:34 pm Reply with quoteBack to top

Sıranın krallığa ve kuleye gelmiyeceğini kim söyliyebilir? Bu sadece bir süreç, eminim kırmızı bir altınla yetinmiyecek!
    şimdilik istediği kule veya şehir değil bu belli, ama o zaman altını niçin öldürdü?Ele geçirmek istediği başka birşeydi!Sanırım siz bunu biliyorsunuz veya enazından tahmin edebiliyorsunuz.
    Peki ya efsanelerde geçen EJDER VADİSİ, sizce orası bir şans olabilirmi??
    şehirde kardeşlerin döndüğüyle ilili haberler dolaşıyor, o'nların bir faydası olamazmı?
    Ustam Eminim sıra bizede gelicek, tek korkum bu, altını yenen bir kırmızıyı ne durdurabilir?Eğer şimdiden önlem almazsak...
    Dedi ve usulca eğilip yavaşça çıkmak için arkasını döndü, ama halen içinden Boccob'a dua ediyordu.Ustası son bir şey söylemesi, fikrini değiştirmesi için, biliyordu kaos kapılarındaydı.....

Andero
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 10:41 pm Reply with quoteBack to top

Lenen babasının ininin koridorları boyunca ilerleyip düşüncelerinin kalbine hücum etmesini mental olgunluğuyla elinden geldiğince engellemeye çalışırken pençesel ayaklarının zemindeki kuru toprak üzerinde sert bir şekilde akışının görüntüsünü seyrediyordu. Sadece belli bir şeye yoğunlaşarak aklını boşaltmaya çalıştı. Hiçbir şey düşünmek istemiyordu.

Pelerininin başlığı kafasına çekili, geniş koridorları geçti tek tek. İn, artık içinde yaşam barındırmıyordu. Duvarlar, sütunlar, simgeler, kimi yerlerdeki duvar halıları... Hepsi ama hepsi mahvolmuşluğun eşiğindeydi. Gözleri onlara kayıyordu arada sırada. İçini yokluğun acısıyla dolduruyordu. Gözü, yıkım görmüş neye takılsa tekrar ayaklarına çevirmeye çalışıyordu onları. İçsel acısını kontrol altına almayı başarırdı çoğu zaman. Ama bu... bu çok farklıydı....

Mağaranın girişine geldiğinde, gözüne çarpan siluet zaten gergin olan sinirlerini iyice kopma noktasına getirnişti. Ne kadar çok canlı geliyordu atalarının bu mekanına böyle? Bu civarda yaşayanların hepsi ya çok cesurdu, ya çok meraklı ya da çok aptal. Çlmüş de olsa, bir ejderhanın inine girmenin hayatları için olan tehlikesini bilmiyorlar mıydı? Buraya gelecek bir çok insan, Gralis'in hazinesini çalmak için uğraşacaktı ama nafile... Gralis'in hazinesinin Loredon olduğunu nerden bilebilirlerdi ki?

Lenen elini sırtına götürüp çift başlı kılıcını kınından çıkarttı. Kılıcı sağ eliyle tutarak sivri uçlarından birini adama doğru yönlendirdi ve adamın onu görebileceği bir yere çıktı. Pelerininin kafasına çekili başlığının kıvrımları arasından adamı izleyen gözlerinde saldırgandan çok, sorgulayan bir ifade vardı.

Sadness is my reward because I hate, because I am alone, because I exist. It is the thing which reveals my rage, my envy. I neither live nor die. I will always pursue her. I am sad, I am angry and, I am waiting my time, because I am it, revenge itself.
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 24, 2005 7:08 am Reply with quoteBack to top

xar yürümeye dewam eti, bir süre sonra kerşına bir adam cıkmış ona egzotik bir silah cıkarmıştı,ve sivir ucunu xar a doğrutmuştu,
    ''bu ardam buralarda yeni galiba,bir kişiye böle tehtitkarça hemde burlarda kendi şehrinde..'' mırıldanarak bir süre dewam eti,adam kafasını bir robe la örtmüştü, ''ha gizemli takılanlar '' bir süre sonra adamın biraz uzağında durdu
    ''söle yabancı,yolumu niye kesersin,yada ne istersin eyer para yada değerli eşya arıyorsan bende yok... ve bulaşmanı hiç tavsiye etmem''

xar sonra kendisine doğrululan kılıca baktı
    xar kısık bir sesle
    kir tazami tu mi ya kimtiriya

xar eleri ile bir daire oluşturdu
    büyü ===>Mage Armor

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Androner
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 24, 2005 2:28 pm Reply with quoteBack to top

Efla wrote:

HErşeye rağmen bazı şeyler akına gelebiliyordu. Uzun gri saçlı kişiye toparlanması için yardım etti. Kalkıp konuşmuştu. iyi görünüyordu yürüyebilecek gibi. "Yardım ister misiniz?" diye sordu.

-Hayır, Teşekkür ederim dedi Pyard. Kendim gidebilirim. Ayrıca sizi, babanızın evinde daha fazla rahatsız etmeye niyetim yok. Fakat görüyorum ki Hepimiz büyük bir tehlike altındayız, birbirimizi kollamamız gerekir. Mağaranın çıkışında bekleyeceğim sizi.
    Sonra mağaranın çıkışına doğru yöneldi. Lenen ve karşısındaki kişileri izlemeye başladı.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    Andero
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Feb 24, 2005 3:06 pm Reply with quoteBack to top

Lenen adamın bir büyücü olduğunu bu kadar kolay açığa vurmasına sevindi. Büyücü ona yolunu neden kestiğini mi sormuştu? Peh... Babasının evinde yaptığı şey yol kesmek miydi? Büyücü yanlış zamanda denk gelmişti yarı ejdere. Zira kırmızının sözlerinin yarı ejderin sinirleri üzerine yaptığı gerici etki hala sürmekteydi. O, yarı ejderin düşümek bile istemediği şeyleri sokmuştu kafasına. Lenen her ne kadar bunların doğru olmadığını bilse de bir kere girmişlerdi işte. Çıkmaları zaman alacaktı.

Lenen adamın etrafına büyüsel bir çember çekişini gördüğünde büyücünün sorgulamasına savaş isteğiyle karşılık vermesine şaşırdı. Bu ona garip gelmişti zira bunun bir sorgulama olduğunu daha önce bunu yaptığı herkes anlamıştı. Büyücüler zeki olurdu. Onun da bunun bir saldırı değil sorgulama olduğunu anladığını düşündü zira o bir büyücüydü.

Kılıcı tutan altın pullarla kaplı pençesi ve zırhının altından zemine sertçe basan pençesel ayaklarını görmemiş olmalıydı büyücü. Eğer gördüyse onun insanların iyiliği için savaşan biri olduğunu rahatça tahmine ederdi. Hayır, gördü de yine de böyle davrandıysa, kılıcı bu gezegende olmaması gereken birini daha silecekti yeryüzünden.

Yine de onun iyiliği yada kötülüğü konusunda kesin bir karara varamamıştı Lenen. Onun sinirli olduğu bir anda atasının mağarasına gelmek yanlış bir davranıştı elbette ama kalbinde karanlığı taşımayan birini sırf bunun için öldüremezdi.

Elini kaldırdı ve pelerinin başlığını geri açtı. Altın pullarla kaplı ejderha yüzü açığa çıktı iyice. Gözlerinde hala aynı sorgular bakış, kılıcının ona bakan sivri ucunu, kılıcı çevirip hafifçe yere vurdu ve tekrar büyücüye çevirdi.

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum