Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1728
    Üye: 0
    Toplam: 1728

FrpWorld.Com :: View topic - Büyü Konseyi
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Büyü Konseyi View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Black_Rider
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 16, 2005 4:03 pm Reply with quoteBack to top

Denikron Gilthalas odasina yuruyordu yavas yavas bir aradanda dusunuyordu.Kulenin basbuyuculerinden haber yok...Birseyler oluyor ama ne...Denikron Gilthalas Efendi Yeminerle konusurken birsey farketmezdi efendi Yeminerin kafasi hep baska bir yerlerdeydi...
    (bunun yuzde yuz basbuyuculerle bir ilgisi var)Denikron Gilthalas odasinin kapisini acti...
    Odaya bir adimini atti uzaktan bir odasini suzdu...Burda kalali uzun zaman oldu.Masasinin ustunde evocation ve necromancer kitaplari duruyordu...
    Denikron odadaki merdivene oturdu ve dusunmeye basladi...

Herkes aya benzer.Karanlık bir tarafı vardır ve bunu hiç kimseye göstermez... Enter the Ghost Lake The waters whisper of something brooding no way out of here) Son of Dark --------------- Isim:Denikron Githalas Irk:Human Sinif:Wizard Y
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Eldarin_

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 3:27 pm Reply with quoteBack to top

Black rider tekrar ana kütüphaneye yöneldi.En son eldarin burada linu La'neral ile konuşmuştu.şimdi ise yoktu ortalarda usta büyücü.Daha fazla çalışmalıydı bunu biliyordu evet.kitaplara yöneldi,Birçoğu okuyamayacağı kadar ağırdı ve pek azı onun güç tutkusuna karşı koyabilirdi.

O anda başka bir kitap gözlerine ilişti.

---ÇIğLIKLARIN KALESİ 'NDEN---yazıyordu büyük harflerle.2.cilt olduğu belirtilmişti.Kitabı eline aldı.Artık diyara açılmanın zamanı gelmiş olmalı diye düşündü.
    Çmrünün tamamını bu kulede geçirmeden nce ölümcül maceralara atılmak gerekliydi.Ortadan bir sayfa seçti ve okumaya başladı...

2. kitabe başlangıcı...

Ne yazıktır dostlarım,burada kudretli bir büyücünün doğuşunu yükselişini ve yokoluşunu anlatılacaktır.

burada hırsın ve intikam ateşinin büyük koruyucusu anlatılacaktır.Belki de tutsağını ama bunu biz bilemeyiz.

Burada yazılmış olanlar gördüklerimin yarısıdır siz_bilge olanlar,ve gördülerimde gerçekleşmiş ve gerçekleşecek olanların onda biridir ne yazıkki...

Lakin şüphe götürmez birşey var ,o da güçlü kalesiyle tüm diyara nefretini salan bu yarıtanrının önünde saygıyla eğilinmesi gerektiğidir.

Firan Zal'honan derdi ölümlü bedenler önceleri,sonra ise;
    Kendi ölümsüzlüğünü ve hükmünü ortaya koyduktan sonra başka bir isimle yüceltildi hafızalarda...

İntikamın ve Nefretin yarıtanrısı...

Acılı bedenleriyle kutsanmışların Babası...

AZALİN...
    ------------------------------Herhangi bir katip.
    Ve sayfa çevrilir..........

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Back to top View user's profileSend private message
    Black_Rider
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 11:55 pm Reply with quoteBack to top

Azalin Azalin hatırladım Kaosun tanrısı Burock tarafından oldurulmustu.Denıkron Gılthalas ıc gecırdı.Kulesınde acaba neler saklı?Kim bilebilirki.En bılge olanlar bıle bılemez.Kitap hala Denıkronun onunde acıktı.Denikron Çıglıkların kulesının harıtasını kutuphaneden buldu.Denıkronun beynınde fırtınılar donuyordu.Gıtmelımıdı yoksa gıtmemesı lazımdı.Denıkron 1 2 dakka dusundukten sonra harıtayı alıp odasına cıktı.Kutuphanedekı kıtap acık kaldı.Evet gıdecem gerı donemesem bıle hayatıma neden olsa bıle.Denikron odasına gırdı buyulu tozları ve 1 2 buyu kıtabı ve yatagının yanında olan asasını aldı.Asanın basında bır kurukafa vardı.Kuru kafanın rengı gumustu.Denıkron yanıına bırkac yıyecek aldıktan sonra.Buyuculuk kulesınden dısarı adımını attı.Atının yanına gıttı.Golge atının ısmı buydu.Denıkronun cuppesı kadar sıyahtı at.Basını oksadı eskı dostunun Denıkron.Eskı gunlerdekı gıbı maceralara atılacaz ama bu sefer dahha tehlıkelı Denıkron bır an duraksadı belkı olumcul.Denıkron atına bındı.Denıkron Gılthalas atına Hadı golge goster hızını Deh Deh
    Ve Denıkronun Cıglıkların kalesıne yolculugu baslamıstır

Herkes aya benzer.Karanlık bir tarafı vardır ve bunu hiç kimseye göstermez... Enter the Ghost Lake The waters whisper of something brooding no way out of here) Son of Dark --------------- Isim:Denikron Githalas Irk:Human Sinif:Wizard Y
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 3:47 pm Reply with quoteBack to top

Büyük Kulenin kapısına usul usul yaklaştı Marcus Sharpsabre...Çok merak ediyordu içeride neler olduğunu...Ormandaki Necromancer ona burayı anlatmıştı.Herşeyi buradan öğrenebilirdi.hem de herşeyi.Kapıya yaklaştı ve içeriyi dinlemeye başladı...

PostPosted: Sun Mar 20, 2005 1:54 pm Reply with quoteBack to top

sacokhan necromancer in ona tavsiyesi üzerine diyarın en kuzeyindeki kuzgunların bile gitmekte güçlük çektiği diyarın oldukça uzağındaki Büyü Konseyine gelmişti.

Uzun yolculuğu onu birçok tehlike ile karşılaştırsa da şimdi büyünün buram buram üzerinden aktığı topraklara varmıştı.

Ve gök koyu kara onu karşılaşmıştı.daha kuzeyde kapkara bulutlar şimşeklerini amansızca toprağa çalıyorlardı.belkide bir süre sonra bulutla burada olacaktı ve acımasızca toprağa çalacaklardı yağmurlarını...

Kapkara demirden kapılarıyla Büyü Konseyi bu boş toprakların ortasında sanki geniş meşeden yapılma bir masanın üzerine dikilmiş kaz tüyünden yapılma bir kalemi andırıyordu.
    Yer yer geniş çıkıntılar ve şuh pencereler konsey kulesinin görülesi zor yerlerine özenle eklenmiş gibiydi.

Ve içerden sanki, sacokhan ı izliyorlardı...

Ustası ona bu kuleye giderek oradaki kadim dostlarından yeminer i görmesini istemişti.şimdi bulması gereken ise yine yeminer di.halbuki ölümbüyücüsünün ne yeminer den ne de onun nasıl biri olduğundan haberi vardı...

Demirden kapının tepesindeki asmalar gerilerek açıldı ölümbüyücüsünün önünde.sertçe yere vurdular ve katıksız bir toz bulutu ortalığa yayıldı.
    Toz bulutu ortadan kalktığında ise sacokhan ın karşısında geniş bir salon vardı.içersi karanlık gözüküyordu...sanki ruhunu yansıtıyordu büyücünün...korkması için bir sebep yoktu...ne de olsa onun ruhu da içersi gibi kapkaraydı...

Hafif bir adımla içeri adım attı...bulması gereken kişiyi biliyordu.yapması gereken ise sadece aramaktı.bir büyücünün belkide ömrünün sonuna kadar yaptığı bir işti bu.

Aramak...

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 10:08 am Reply with quoteBack to top

İşte o uzun yolculuğun sonunda amacına ulaşmıştı...tüm ihtişamıyla büyücülük kulesi karşısında duruyordu.Artık bilmesi gereken herşeyi ustasının kadim dostu Yeminer'den öğrenecekti, tabi önce onu bulması gerekiyordu...
    Kesesine elini daldırıp babasının kafatasını çıkardı dikkatle:
    -Sence onu nasıl bulabilirim?
    -Merak etme o seni bulacak hem de göz açıp kapayıncaya kadar...
    Babası fazla konuşmazdı, sadece söylemesi gereken şeyleri söylerdi onun haricinde hiç konuşmazdı.Marcus adımlarını hızlandırmaya başladı, merak ediyordu artık içeride ne olduğunu...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 3:32 pm Reply with quoteBack to top

SacoKhan büyücülük kulesinin büyük demir kapısından içeriye girdiğinde her yeni büyücüyü karşılayan ve hepsini ihtişamı ve korkutuculuğu ile şoke eden görüntü ile karşı karşıyaydı. Kule dışarıdan büyük görünüyordu fakat içeriden görülenin yanında bu sadece bir yanılsama idi. Kocaman bir koridor uzanıyordu önünde, içeriye doğru giden ve neredeyse hiçbir ışığın aydınlatmadığı bu koridorun hayal meyal görülebilen süslemelerinin itişamı ve büyüklüğünün kişiler üzerinde bıraktığı korkutucu izlenimle karşı karşıyaydı. Buraya gelmesinde bir amaç vardı ve bunun gerçekleştirmekte kararlıydı...

SchoKhan bu düşüncelerle uzun koridorda yürümeye devam etti ve koridorun sonuna vardığında karşısında açık bir kapı vardı. Kalın ağaç kapı sonuna kadar açılmış ve zevkli bir şekilde dizayn edilmiş, parlak mücevherlerle süslü ve çoğu kralın bile hayalinde göremeyeceği kadar ihtişamlı bir salonu gözler önüne seriyordu. Büyücülerin hayatı buydu, hem parmak ısırtacak kadar büyük bir ihtişam hem de sonsuz bir sadelik.

SchoKhan eğer kendisini izleyen kişinin gördüklerini görseydi bu salonda, gerçekten de şaşırırdı. Bu salonun ilüzyonu ve bu kuledeki daha birçok şey bizzat kendisi tarafından yapılan kadim lich salonun uzak bir köşesinden şaşkınlıkla salona giren SchoKhan'ı izliyordu. Birkaç saniye bu iişi yaptıktan sonra yeni gelen büyücüyü bekletmemeye karar verdi ve yavaşça onun yanına doğru süzüldü. Yeminer'in bu hareketi her ne kadar sakince ve sessizce olsa da SchoKhan'ın tepkisi o kadar sakince olmayacaktı. Bir anda vücudunu saran soğukluk ve dayanılmaz korku neye uğradığını şaşırmasını sağlamıştı. "Neler oluyor burada" diye düşündü.. Burasının büyücüler için korunaklı bir yer olduğunu duymuştu fakat şimdi ise hiçte öyle düşünmüyordu. Sebebini anlayamadığı bu korku yüzündedn arkasını dönüp kaçacaktı ki bilincinin kenarına bir ses tutundu.

"Hoş geldin büyücü.." bu ses biraz da olsa sakinleşmesini sağlamıştı. Hala sesin kaynağını görememişti ve korkusu geçmemişti ama yine de düşmanca olmayan fakat yine de doğal gelmeyen bu ses onu sakinleştirmişti. SchoKhan hızla etrafına baktı ve tekrar dehşete kapıdı. Karşısındaki diyarlarda bulunan lanetli varlıkların en kötülerinden birisi idi. Bir Lich , ve aurasına bakılırsa kadim bir Lich..

"Ben Yeminer, konseyimize hoş geldin büyücü " diye geldi doğal olmayan ses SchoKhan'ın kulaklarına " burada tüm büyücüler güvendedirler ve istedikleri araştırmaları yapabilirler. Seni de aramızda görmek hepimizi sevindirdi büyücü... Buranın kuralları " dedi Yeminer ve birkaç söz söyledi. Bu sözlerin büyü dilinde olduğu kesindi ama bir büyü olamıyacak kadar kısaydılar.. Belki de bir tetikleyici

Ve Schokan kendisini bir salonu izlerken buldu. Bu salonda birçok büyücü toplanmışlar ve iki kişiye bakıyorlardı. Salonun ortasında duran Yeminer ve Erethan.. Birkaç saniye sonra Yeminer'in doğal olmayan o sesi tekrar kulaklarını doldurdu SchoKhan'ın... Büyücülük Konseyinin kurulduğunu açıklıyordu tüm büyücülere ve kuralları açıklıyordu.(Konuşmalar başlığın ilk sayfasında mevcuttur.)

Bu konuşmaların tamamını dinledikten sonra SchoKhan tekrar kendisini Yeminer'in önünde buldu. Binlerce yıldır çok az kez kapanan kızıl gözler merakla ona bakıyordu.

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 11:38 am Reply with quoteBack to top

Bütün bunlar Marcus'a şaşırtıcı geliyordu fakat içindeki merak her duygusundan baskındı...Tekrar karşısında dikilen Lich'e baktı ve:
    -Benim adım SacoKhan değil Marcus, ve sen de Yeminer olmalısın, senin hakkında çok az şey biliyorum ama öğreneceğimden eminim...
    Beni buraya ustam yolladı, kendisi fazlasıyla yaşlandığı için artık onu ben temsil edeceğim bu kulede...Artık ormanın kara büyüsünün temsilcisi benim. Senden büyü hakkında yardım da istiyorum fakat unutmaki bu senin emrindeyim demek değildir...Sana saygım var fakat asla korkum yoktur bunu bilesin...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 7:26 pm Reply with quoteBack to top

Yeminer yeni gelene baktı.. Seni burada görmek birçok kara cüppeliyi memnun edecektir. Burda kendin gibi birçok kara cüppenin temislcisini bulabilirsin. Onlarla bilgilerini paylaşabilirsin, işinde deneyim kazanabilirsin.

Yeminer'in etrafındaki korku aurası yeni gelenin sınırlarını zorlayacak derecede güçlüydü. Muhtemelen hayatında ilk kez bi lich ile karşılaşıyordu kara cüppeli. Normal şartlarda karşısında durabilmesinin bile mucize olduğu bu yaratık karşısında sadece bu binada bulunduğu için kalabildiğini öğrenmesi uzun süresini almayacaktı.

şimdi yukarıya çık, dinlen kara cüppeli. Ondan sonra bu kulenin her büyücüye verdiği kütüphane ve deneme alanını kullanabilirsin.

GENERAL
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 30, 2005 7:41 am Reply with quoteBack to top

Maltahen çok fazla aramadan kendi için hazırlanmış odayı buldu ve eşyalarını yerleştirdi.Ve masanın üzerinde kendi için hazırlanmış yemeği bulduğunda hizmet kalitesi gayet güzel diyerek yemeğine yumuldu.Dinlenmeye çekilmeden önce kuleyi gezmeyi ve öğrenmeyi arzuluyordu.Bir kişiyke karşılaştı ama yanından selam vermeden geçti.Ah evet kütüphane burası olmalıydı ve ne kadar çok kitap vardı. Raflara kısa bir süre gözgezdirdi ve kafasını raflardan kaldırdığında zamanın çok ilerlediğini akşam olduğunu ve acıktığını hissetti.Kendi kendine rafları şöyle bi gezmek bütün günümü alıcaksa çok zamana ihtiyacım olacak diye düşünerek yemek salonuna doğru yöneldi..

YaÅ? : 60

YaÅ?amak bir aÄ?aç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeÅ?cesine...
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 02, 2005 8:05 am Reply with quoteBack to top

Yeminer büyücünün söyledikleirni dinledi. Gerçekten ilginç fakat çok da olağan olmayan birşey değildi. Diyarlardan bu düzleme geçişi yapanlarda sık sık karşılşılan bir zihin kaybıydı büyücünün karşılaştığı.

"Sorunun büyüle ilgili değil büyücü. Bu kulede kalabilirsin, büyü ile iligli yardım alabilirsin fakat senin sorunun büyücüleri ilgilendiren bir konu değil. Bunun için tanrılardan yardım istemelisin. Diyarda lanet olası birçok tanrı var, ve onların birçok tapınağı. " dedi Yeminer The Lich sinirle. Tanrılardan bahsedildiğinde genelde her zaman bu kadar sinirli olurdu Yeminer ve bir büyücünü aciz kalıp bir tanrıya başvurması gerektiğinikendi ağzıyla kabul etmekse onun sinirini iki kat daha arttırıyordu.

"Bir ölünün asla bir tanrıya ihtiyacı olmaz ve ne mutluki bir ölüyüm " diye geçirdi içerisinden Yeminer The Lich ve büyücü ile konuşmaya devam etti.

"Seni istediğin yere götürebilececk bir at, ve belli bir yeer kadar idare edebileceek yiyececk verebiliriz, eğer cüppeni almış olsaydın seni oraya büyüyle de gönderebilirdik fakat şimdilik bu mümkün değil. Ama bu yolculuk belki sana diyarı tanıma ve zihnini geri getirme konusunda yardımcı olur. " dedi Yeminer The Lich ve ekledi. "Belki o lanet tanrılardan birinin yardımına hiç ihtiyacın bile kalmaz. ! "

Yılmax
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Mon May 02, 2005 9:26 am Reply with quoteBack to top

Efendim dedi yilmax üzüntüyle ben buradan ayrılmak istemiyorum ta ki sınavı verip cüppe alana kadar bu sorunumla başedebilirim sanırım ama siz git diye ısrar ederseniz ve az önceki kızda olduğu gibi beni atarsanız bilemem ben bu yola başkoydum ve büyüye hükmedene kadar buradan ayrılmayacağım siz sadece bana bu konuda yardım edin yeter...

ben tanrıları çoktan reddettim... buraya da kendi yolumu çizmeye geldim eğer beni bu halimle kabul ederseniz büyü ordusuna bir nefer daha katmış olursunuz...

şimdi kararınızı bekliyorum diyerek gözlerini minnet ve merakla (tabii ki biraz da korku) kadim lich'e dikti...

-------------------------------------------------------------------------------------
    Dünyada mutlak iyilik veya mutlak kötülük yoktur
    Yalnızca güç vardır
    Güce sahip olan herşeye sahip olur
    Ta ki karşısına daha güçlü biri dikilene dek.....
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 02, 2005 11:34 am Reply with quoteBack to top

Yeminer The Lich büyücüye baktı. Bu gerçekten hoşuna gitmişti, basit bir hastalık büyü çalışma azmini engellememişti.

Yeminer The Lich in biraz önceki sinirli ifadesi kayboldu ve yerini anlayışlı bi ifade aldı. Tabi bu sadece bunu anlayabilecek kadar uzun süre onunla birlikte yaşayanların fark edebileceği bir değişimdi.

"Buna sevindim büyücü, her zaaman burda çalışabilirsin ve bu bağlılığınla büyücülük sınavıı geçebileceeğini sanıyorum. Tanrıları reddetmense ayrıca dikkatimi çekti. Bu konuda daha sonra seninle görüşebilriz. Bu konuda sağduyulu büyücüler her zaman hoşuma gitmiştir. "

Yılmax
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Mon May 02, 2005 1:09 pm Reply with quoteBack to top

Saolun efendim hakkımda düşündüklerinizle gururlandım hayatımda hiç olmadığı kadar güçlü hissettim kendim ve sizin bu güveninize layık molmak için elimden gelen herşeyi yapacağım izninizle şu an çalışmalarıma geri dönmek istiyorum dedi ve referans yaparak odadan ayrıldı...
    Odasına döner dönmez verdiği söz üzerine özenle sakladığı büyü kitabına geri döndü ve daha büyük bir şevkle henüz anlamını tamamen çözemediği rünlere büyük bir iştahla çalışmaya başladı...

-------------------------------------------------------------------------------------
    Dünyada mutlak iyilik veya mutlak kötülük yoktur
    Yalnızca güç vardır
    Güce sahip olan herşeye sahip olur
    Ta ki karşısına daha güçlü biri dikilene dek.....
    GENERAL
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 02, 2005 5:43 pm Reply with quoteBack to top

Maltahen sonunda uyanmıştı. Zor bir sınav olmuş, bu kırmızı cübbe uğruna akıcı konuşma yeteneğini de kaybetmişti. Doğruldu ve masasının üzerinde güzel bir kahvaltı buldu. Hem de en sevdiği yiyeceklerden oluşmaktaydı bu menü. Güzelce karnını doyurup cübbesini özenle üzerine giyip bir an önce kulenin sakinlerini görmek ve cübbesini göstermek istedi. Bu bir kabuledilişti, Maltahen'in diğer büyücülerin arasına kabul edilişi ve kudretinin onanmasıydı ona göre. Ancak bu yalnız bir başlangıçtı ve her an kendisini geliştirmeliydi. Kulenin içersinde gezinmeye başladı tanıdık bir yüz arayarak...

YaÅ? : 60

YaÅ?amak bir aÄ?aç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeÅ?cesine...
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum