Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 29
    Dün: 35
    Toplam: 90393

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1933
    Üye: 0
    Toplam: 1933

FrpWorld.Com :: View topic - Cengaver
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Cengaver View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 20, 2005 9:46 pm Reply with quoteBack to top

şimdi bakıyorumda avrupanın paladinleri, japonların samurayları FRP için kurallara dökülmüş. Sizce padişahın yada hakanın en güçlü olan bizim cengaverimiz kural sistemine dökülse nasıl olur? 20 seviye boyunca nasıl özellikler alır?

Bence ata binme özelliğini geliştiren, ak atmasını geliştiren, zırhsız savaşmasını geliştiren özellikler iyi olur.

Çrneğin;
    Medium armor,
    2 Skill/level

1. seviye: Bonus weapon focus(Short bow), riding +1
    2. seviye: Horse archery
    3. seviye: Dodge
    4. seviye: Riding shot. (sürüp sürüp sonra atmak. Daha uzağı vurabiliyorsun.)
    5. seviye: riding +2
    gibi.

Battal gazinin özelliklerini sormuyorum. Yada Tarkanın özelliklerini. Ben burada gerçekten merakımdan soruyorum. Acab siz nasıl yapardınız diye.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 20, 2005 10:08 pm Reply with quoteBack to top

Nasıl samuraylar fighterın bi değişiği, bu da o tarz olur, bazı seviyelerde feat yerine özellik alırlar. Fighter variantı olur ama bi campaign setting kuruyorum şu sıralar iyi akıl ettin akıncı, cengaver, carttirik koyayım Türklerden...

Misal:

*Fighter: Bonus Featlar. Class skiller intimidate, handle animal, craft.
    *Cengaver: Ride +4 (+6,+8 diye gider. Arada verilir.), weapon prof ve focus (yatağan) filan verilir, intimidate yerine speak language, handle animal kalsın yazarken vazgeçtim, craft yerine de Spot, Listen ve Sense motive verilir (Zira craft çok seçenekli bir skill, onun 7-8 seçeneği yerine 3 skill veriyorum.)

Yatağan: Masterwork Two handed sword gibi düşünebilirsiniz. Masterwork yatağan atacklara +2 alır filan... (Nasıl masterwork katana +2 alıyorsa) exotic weapondur kendisi...

Bu tarz basit ve düşük levelda yapılan değişikliklerle çeşit sağlanabilir...

Rangerı değiştirip atlı ranger tarzı bişi yapıp akıncı haline getirebiliriz... Onu da ayrıca yazarım... Eğer Wizards'a girebilirsem bunları da kullanmaya çalışırım... Türk kültürünü empoze etmeye çalışırım elemanlara hahaha!

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 20, 2005 10:23 pm Reply with quoteBack to top

bence fighterlar belli bi seviyeden sonra cengaver olurlar;
    yani adam herkonuda yeteneklerini okadar geliştirmiştir kii, kralın yada lordun bir numaralı adamı olacaktır . ( sen istemiyosun ama ben söylüyeceğim al sana karamurat adam yeniçeriydi ama yeteneklerini o kadar kanıtladıki adam gitti tek başına bizans kalelerini zapt etti.komik oldu dimi?? ) bu adamlara farklı bi sınıf gibi görmemek gerekir diye düşünüyorum

haa ama ilginç bi şey anlatayım; atila biyere saldırmadan önce bi elçi gönderirmiş , göndericeği kişiyi de uzun bi süre karanlıkta bekletir ve çiğ etle beslenmesini sağlarmış sırf daha vahşi görünsün diye; bunu neden anlattım cengaver tanımı değişken olabilir. bu kralın o kişiyi nasıl kullanacağına bağlı biraz bence

evet topu biraz taça attım gibi ama konuya biraz daha genel bakmanın daha doğru olacağını düşünüyorum....
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 20, 2005 10:39 pm Reply with quoteBack to top

Ya şimdi cengaver ve akıncı gibi adamlar çocukluktan devşirme yöntemi ile yetiştiriliyor ya, o yüzden core class yapmak istemiştim...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 20, 2005 10:42 pm Reply with quoteBack to top

cengaverlere special attack verilebilir mesela."osmanlı tokatı" vereceği hasar,kritik çarpanını falan düşünün artık Dil
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 21, 2005 6:25 am Reply with quoteBack to top

Yatağan, esasen falchion ile daha iyi karşılanıyor. Birde bir çok yeniçerinin 2 tane yatagan taşıdıgını duymuştum, o halde 2 büyük silahla şovmen bir adam olabilir Wink
    Back to top View user's profileSend private message
    irikedi
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 21, 2005 9:09 am Reply with quoteBack to top

yatağan two handed mı? ben bi tane görmüştüm.kabzası kısaydı,yani iki elle kullanılmaya müsait değildi.farklı modelleri olabilir mi (two handed gibi) bilmiyorum ama at üstünde kılıç sallamak içinde tek elle kullanılabilen silahlar daha etkili olabilir.cengavere böylesi yakışır.

at üzerinde kullanılan kılıçların ince,hafif kılıçlar olduğunu duymuştum.adamlar strg. in yanısıra dext. lerinide kullanarak savaşıyorlarmış.hız önemliymiş.
    Arwyl
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 21, 2005 10:59 am Reply with quoteBack to top

Savaş sırasında at üzerinde ellerini kullanmadan bacak kaslarını ullanarak baldırlarıyla atlara yön verebilmeliler.Bunun için özel yetiştirilmiş at olması ve yıllar süren çalışmalar sonucu yapılabilmeli bakınız savaşlarda at üzerinde ok yay kullanımı.
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 21, 2005 11:05 am Reply with quoteBack to top

benim aklıma direkt zülfikar geliyor. hmm falcion a benzesede dmg olarak biraz fazladır. e haliyle holy sword.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 21, 2005 12:22 pm Reply with quoteBack to top

Dragonfire wrote:
    benim aklıma direkt zülfikar geliyor. hmm falcion a benzesede dmg olarak biraz fazladır. e haliyle holy sword.

2 nd edition alıntısı:

Zülfikar
    (The Kafir Killer)

Damage: 2d6 +5 +20 to Kafir +10 to Münafık

Thaco: -20 to Kafir, -10 to Münafık.

Speed Factor: 5

Type: Great Scimitar
      Special Abilities

Holy Sword user blessed with power word (Bismillahirrahmanirrahim)
    Dancing Weapon, Oriantal Dancing 5 Attack per round

Cast Haste on User
    Only usable by: Priest of allah (Halife)
    %20 chance to kill kafir with one hit.
    %50 chance to sevap drain.

If the Kafir' s are near the sword shined.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 21, 2005 3:28 pm Reply with quoteBack to top

sylvos wrote:
    Dragonfire wrote:

2 nd edition alıntısı:

Zülfikar
    (The Kafir Killer)

Damage: 2d6 +5 +20 to Kafir +10 to Münafık

Thaco: -20 to Kafir, -10 to Münafık.

Speed Factor: 5

Type: Great Scimitar
      Special Abilities

Holy Sword user blessed with power word (Bismillahirrahmanirrahim)
    Dancing Weapon, Oriantal Dancing 5 Attack per round

Cast Haste on User
    Only usable by: Priest of allah (Halife)
    %20 chance to kill kafir with one hit.
    %50 chance to sevap drain.

If the Kafir' s are near the sword shined.

Tarzanca dedikleri bu olsa gerek Very HappyVery Happy Nasıl hatalar var olamaz böyle bişi... Maviler, ciciler biciler saklayamamış yani o derece...

Saygılarımla...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 21, 2005 3:44 pm Reply with quoteBack to top

Türklider wrote:
    Tarzanca dedikleri bu olsa gerek Very HappyVery Happy Nasıl hatalar var olamaz böyle bişi... Maviler, ciciler biciler saklayamamış yani o derece...

Saygılarımla...

Holy sword işte Very Happy Dünyada eşi benzeri yok.

Bu arada barabus neden diğer account ile mesaj yazma gereği duydun ki? İrikedi' nin sen olduğunu biliyıruz. en azından ben Wink

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 22, 2005 9:14 pm Reply with quoteBack to top

Akıncı gerçektende çok güzel yapılabilir. Büyülerinden feragat ederek daha savaşçı ve hırsıza yakın bir ranger. Benim aklıma gelen yine sürmeye dayalı özellikler ama bazı farklı featleri bonus olarak alalbilir. Çift kılıç tekniği yerine sadece ok üstüne ve daha farklı çzellikler güzelleştirir.

Türklerin ata binme özellikleri kullanılmalı bence. Mesela evasion alındığında cengaver herhangi bir at üstündeyken atta evasion kazanıyor. Hatta cengaverin bütün özelliklerini kazanıyor. Bunu aslında bütün hayvanlarada uygulayabiliriz.

Endurance bence kalsa daha mantıklı olur ve onun üstüne zırh kullanımına karşı özelliler verilebilir. Mesela called shot gibi bir özellik olabilir. Günde bir defa 1 round boyunca karşısındakine saldırırken sanki üstünde zırhı yokmuş gibi saldırma özelliği.

Bunun yanında küçük kalkanlar ile kullanılan özellkler olabilir. Mesela dodge özelliğini ilk başında alır. Ardından bucler kullanırken ACsine monk'un aldığına benzer bir ek alır.

MOunted eatlerin hepside bence çok uygun oluyor cengavere.

Plunging shot diye bir özellik var. BU özellik ile biri sizden 30' daha aşağıdayken 1d6 fazladan hasar verebiliyorsunuz. Ama mesela cengaver bu özelliği atının östündeykende kullanabilir.

Sonra mesela ranged charge diye bir olayı olur. Uzaktan atı ile charge kalkıp yine uzaktan atış yapar ve fazladan hasar verebilir. Karşılığında da charge da alınan dez avantajları alır.

Hep at üstünde dedim ama işte "At, avrat, silah!" sözü sanırım kanıma işlemiş.

barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 22, 2005 9:35 pm Reply with quoteBack to top

DOSTUM İRİ KEDİ BENİM EV ARKADAşIM

BİZ SAMSUNDANIZ , ÇğRENCİ DURUMU yani bi yanlış anlama var sanırım
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 23, 2005 1:40 am Reply with quoteBack to top

Babarus...
    Demek istediğini anlıyamadık...??

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum