Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 11
    Dün: 23
    Toplam: 90340

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1582
    Üye: 0
    Toplam: 1582

FrpWorld.Com :: View topic - Bir insan animeleri neden sevmez?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bir insan animeleri neden sevmez? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Animeleri severmisiniz

Ã?ok severim, hangi anime olsa izlerim
    32%
     32%  [ 8 ]
    Bazı animleri çok severim ama bazılarını hiç sevmem
    32%
     32%  [ 8 ]
    GördüÄ?ümde izlerim ama animler için özel bir çaba harcamam
    28%
     28%  [ 7 ]
    Hiç sevmem!
    8%
     8%  [ 2 ]
    Total Votes : 25

Author Message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 02, 2006 2:01 pm Reply with quoteBack to top

Mesela ben Pokemon, Beyblade ve digimon gibi animeleri tek düze ve derinliği olmayan konusu ve çok basit gelen esprileri nedeniyle sevmiyorum. Ayrıca ben, çizimlerde daha fazla özen ararım. Ama bazı insanlar vardır ki, animelerin hiç birini sevmez.

Siz bunlardan biriyseniz neden sevmiyorsunuz animleri, aradığınız neyi bulamıyorsunuz?

Sizde animlerde seçim yapıyorsanız benim gibi, bazı animleri sevmem diyorsanız, sebebiniz nedir?

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Beckett
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 02, 2006 2:31 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Gördüğümde izlerim ama animler için özel bir çaba harcamam

İşte benim şıkkım budur.Yani ne bileyim belki animeyi çok seven ve fanı olan arkadaşlar vardır ama bana biraz bayık geliyor.Yani çok sevmiyorum.Ama oluncada,yapacak da başka birşey yoksa izlerim.Çokta nefret etmem Wink [/quote]

Bu da olumun
    ..... Bilmen gereken bunlar.....
    Geliyor zamanı Tanrıların;
    Hayatın ve Olumun...
    Back to top View user's profileSend private message
    FalcoN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 02, 2006 11:28 pm Reply with quoteBack to top

Ben "hiç sevmem" dedim. Animeyi seven arkadaşlar tepki göstermesin ama bu tip yok animeydi yok çizgi filmdi bana çok çocukça geliyor.. Tabiki yine de zevk meselesi.. ben almayayım alana da mani olmayayım Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 9:27 am Reply with quoteBack to top

Aslında animeler çok çeşitli ve konuludur. Dediğim gibi bende çocukça olanlarını sevmiyorum ama bazıları varki filmlerden daha güzel oluyor.

Pekçok duygusal filmden (belkide hepsinden) daha çok hüzünlendiren, Air teatrical feature isimli bir anime dahi izlemiştim. Ondan sonra birde baktımki hiç patlamalrın olmadığı konusu gerçek hayat olan çok fazla anime var.

Çrneğin bir hiçken gerçektende çok güzel ayarlanmış olaylar dizisi sonucunda bir gitaristle çalışan bir orta okul çocuğunun gitar çalmaya başlaması, daha sonrada o gitaristin kurduğu gruba dahil olmasını anlatan bir anime var. Anime 24 bölüm ama 3 sneyi kapsıyor ve çocuk abartı bir çalma düzeyine abartı bir zamanda ulaşmak yerine ortalama bir çalma düzeyine 3 senede ulaşıyor. Bu animenin konusu sadece gitar çalmak değil elbette. Daha içinde o yaştaki bir çocuğun normalde karşılacaşacağı pek çok başka zorlukta verilmiş. Benim oldukça hoşuma gitmişti.

Sen animeleri neden sevmediğini daha iyi anlatırsan, mesela hangi sebeple animeleri çocukça buluyorsun, belki sana seni senin hoşuna gidebilecek bir animeye yönlendirebilirim. Sadece gerçek insanlar değil çizimler olduğundan çocukça demiyeceğine eminim.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 10:24 am Reply with quoteBack to top

şimdi Animenin tam olaarak ne olduğunu bilmediklerinden animeyi çizgi filmlerle karıştırdıkları için sevmediklerini düşünüp çocukça bulurlar. Aslında anime dünyası çok geniş ve her konuyu kaplayan bir yapıya sahiptir. Eğlence , fantastik, bilimkurgu, korku, adult Wink, v.s...
    Ama kendinize yakın iyi bir türe başladığınızda otomatikman işin içine çekliyor keşke daha fazla bölüm olsada izlesem diyorsunuz.
    İşte bu sözleri ben Cowboy Bebop tan sonra bu sözleri sarf etmiştim.
    Yani işin özü bilmemek-tanımamak yada uygun türü bulamamak.
    Yoksa herkese hitap eden bir anime mutlaka vardır.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 2:24 pm Reply with quoteBack to top

Mesela Korn'un bir klibi var Dead bodies everywere diye(sanırım buydu yaw hatırlayamadım)bu da anladığım kadarıyla bir anime hemde adult bir anime.Bu gayet güzeldi mesela ben çok beğenmiştim.Ama bi kaç tane daha izlemiştim -kızkardeşim de sizin gibi anime hastası Dil o oturtup izletmişti zorla- pek beğenmemiştim.

Bu da olumun
    ..... Bilmen gereken bunlar.....
    Geliyor zamanı Tanrıların;
    Hayatın ve Olumun...
    Back to top View user's profileSend private message
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 2:36 pm Reply with quoteBack to top

Dragonfire'a katılıyorum mutlaka herkese hitab eden bir anime vardır.Çünkü bazılarına gerçektende çocuk çizgi filmi demek imkansız.Bende sanırım elime geçtikçe izliyorum animeleri yani arayıp bulmak için ekstra bir çaba harcamıyorum (bu benim üşengeçliğimden kaynaklanıyor sanırım indirmeye üşeniyorum Smile ).Ama olursa hayır demem tabi hepsini beyenicem diye bir kuralda yok beyenmediklerimde çıkabilir arada.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 4:36 pm Reply with quoteBack to top

Her zaman için karşıma çıkan animeyi izlerim. Seçici davranırım bu doğru ama yine de en beyenmediğim animeyi bile izlerim ki o anime hakkında bir bilgim oluşsun. Animelerin çizimlerini incelemeyi de severim. Ne var ki çoğu kişi anime diyerek geçip gidiyor. Bence en azından bir kere oturup izlemeden, peşin fikirli olarak yargılamamak lazım. Animeleri izlerseniz anime diyerek geçilip gidilmeyeceğini animenin bir çok farklı türü olan bir sanat olduğunu göreceksiniz arkadaşlar...

Fikirlerim bu doğrultuda Smile
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    FalcoN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 6:33 pm Reply with quoteBack to top

Dragonfire wrote:
    şimdi Animenin tam olaarak ne olduğunu bilmediklerinden animeyi çizgi filmlerle karıştırdıkları için sevmediklerini düşünüp çocukça bulurlar. Aslında anime dünyası çok geniş ve her konuyu kaplayan bir yapıya sahiptir. Eğlence , fantastik, bilimkurgu, korku, adult Wink.

aydınlandım. tesekkurler Wink ama ben zaten animenin ne olduğunu biliyorum. benim çocukça bulmamın sebebi ne olduğunu bilmediğimden değil, aksine tam olarak ne olduğunu bildiğimden kaynaklanıyor. hitap meselesine gelince, herkese hitap eden bir anime falan olduğuna katılmıyorum. çünkü böyle bişi yok. filmler dışındaki çizimsel yapımları her zaman yapay bulmuşumdur ve benim gibi düşünen bi çok arkadaşım var. ama size katıldığım bi nokta var; duygular.. ewet animelerde duygular güzel biçimde anlatılabiliyor. ama bu animelerin herkese hitap etmesini gerektirecek bir etmen değil.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 9:18 am Reply with quoteBack to top

Gorath sen zaten anime izlemeyi meslek edinmişsin adeta Very Happy .FalcoN 'a da hak vermemek mümkün değil tabi hoşlanmıyor olabilir bu bir zevk meselesi zaten ama şimdi burda FalcoN senin anime için çocukça demen izleyenleri (bunların içinde bende varım Very Happy ) len biz şimdi çocukmuyuz paniğine düşürdü sanırım Very Happy Wink .Aslında çocukça derken neyi kastettiğini birazdaha açıklamalıydın bence Wink .şimdi animelerde bazen öle sahneler oluyorki bir çocuğu bunun karşısına koyup izletmen imkansız.

Sölemek istediğim buda göreceli bişey mesela dnd oyunlarını çocukça kabul edenlerde var.Bence neden çocukça dediğini az bişey daha açıkla kimse paniğe kapılmasın Very Happy.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 6:51 pm Reply with quoteBack to top

Yaw paniğe kapılacak bişi yok, sakin olun Very Happy
    Neden çocukça bulduğumu bilmiyorum ki size açıklayayım Very Happy Hem bana çocukça geliyor diye animeyi seven herkes çocuktur diye bir düşüncem yok. Olmazada.. bu saçmalık.. Bu konuda söyleyebileceğim tek şey animenin bana hitap etmediği Smile Seven arkadaşlara bol bol animeli günler diliyorum..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 7:47 pm Reply with quoteBack to top

Çocukça konusunda söyleyecek fazla bir şeyim yok. Tek söyleyebileceğim 16+ diyerek yayınlanan ve başka ülkelerde gece yarısı yayınlarında izleyiciye sunulan, etrafta kafaların, kolların uçuştuğu bir animeye çocukça denilemeyeceğidir.

Ayrıca birde konuşulması gereken peşin fikirlilik var. İzlemeden yorum yapmak... Ah izlemek deyince anime izlemek değil söz konusu olan... Söz konusu olan farklı türlerden animeler izlemek. Eminim senin bile beyenebileceğin bir şey vardır Çmer. Ama kimse kimseye zorla anime izletmez. Ama denemekten de zarar gelmez...

Animelerin türleri olmadığını söylemişsin yukarda sanırım. Daha önceden anime izlememiş olduğunu -o yayınlanan Shrektir, kayıp balık nemodur değil demek istdeiğim- farz ediyorum. O yüzden bu konuda daha öteye gitmiyorum. Tek bilmeni istediğim animenin sayılamayacak kadar çeşiti olduğudur...
    FalcoN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 9:43 pm Reply with quoteBack to top

animenin türleri olmadığını mı söylemişim? Rolling Eyes öyle bişi demedim..

Çok çeşitlidir...Zaten buna bi itirazım yok benim ercan. beni yanlış anlamışsın. benim itirazım herkese hitap eden bi anime olduğu söylentisine.. düz mantıkla "herkese hitap eden bi anime vardır." denmesine karşıyım ben. Nerden biliyorsunuz? 100 kişiye sordunuz mu? Dil şaka bi yana.. bunu bilemezsiniz sadece tahmin yürütürsünüz. ama bu tahminde varsayımdan öteye gidemez arkadaşlar.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 05, 2006 1:47 am Reply with quoteBack to top

Ama bir düşünürsek herkese hitap edebilecek bir anime vardır. Sadece kişinin bir kaç farklı türden bir animeyi izleyerek kendisine uygun olanı seçmesi gerekli bence de. Sadece peşin fikirliliği bir yana atarak bunu yapmak lazım. Smile
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 05, 2006 9:32 am Reply with quoteBack to top

1.Aşama : Çmer elleri ve ayakları bağlanarak bir tv nin karşısına oturtulur Very Happy .
    2.Aşama : DVD ye enkalitelisinden (+16 yaşa hitab eden Dil ) bir anime koyulur Very Happy .
    3.Aşama : Çmer bu animeyi hakkaten izler (yada izlemesi sağlanılır :lol: ) Very Happy .
    4.Aşama : Anime bittikten sonra Çmerin değerllendirmesi alınır (samimi cvplar vermeli tabi Very Happy ).

İşte bu aşamalardan sonra Çmer kalpten ben sevmedim bu anime işini derse (DVD ye farklı bir anime takılır Dil ) artık yapacak bişey kalmamıştır adam hakkaten sevemiyordur Very Happy .

Nasıl yöntem beyendinizmi??? Cool

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum