Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: riabovasb4t5
    Bugün: 26
    Dün: 23
    Toplam: 90355

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 946
    Ãœye: 1
    Toplam: 947

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - Nerden
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Nerden View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Beckett
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 11:15 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar,buraya isteyen arkadaşlarımız nerden olduklarını yazarsa benim gibi meraklı üyelerde öğrenmiş olur.Belki "lan yazıyor ya bilgilerimizde nerden olduğumuz saf!" diyebilirsiniz gayet normal,ama bunun yanında sizden yaşadığınız şehirle ilgili küçük yorumlar isteyeceğim.Bakalım o şehirle ilgili ne düşünüyorsunuz...

Not 1:Sadece şehrini yazanların mesajını sileceğim!

Not 2:Burada lütfen karşılıklı diyalog yapmayın.Yani biri sizin sevdiğiniz şehre laf söylediyse bırakın allahından bulsun,sizin laf sokmanız onun şehir hakkındaki düşüncelerini değiştirmeyecek!

Not 3:Bu sitemizde eski bir uygulama tekrar yaşayıp nostalji oluşsun dedim. Wink

Bu da olumun
    ..... Bilmen gereken bunlar.....
    Geliyor zamanı Tanrıların;
    Hayatın ve Olumun...

Last edited by Beckett on Fri Jan 20, 2006 11:36 am; edited 4 times in total
    Back to top View user's profileSend private message
    Beckett
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 11:20 am Reply with quoteBack to top

İlk ben yazayım ve size örnek olsun Dil

Ben Türkiye'de adı şehir diye geçen ama özünde bir beldeye rakip olamayan il Aydın/Merkez'de yaşıyorum.Ve yaşadığım yerden nefret ediyorum.Sadece tek bir *Bulvar* ı olan bir yerdir.Bazı dostlar "ne ki lan bu bulvar" diyebilir şöyle açıklıyayım;

Çnlü İstiklal Caddesinin 20 de 1 i bir yerdir. Dil

Bu da olumun
    ..... Bilmen gereken bunlar.....
    Geliyor zamanı Tanrıların;
    Hayatın ve Olumun...
    chosen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 12:15 pm Reply with quoteBack to top

benim sitede profilde yazan yere bakarsanız " yollar " yazar nerden olduğuma dair, doğrudur da...
    en güzel memlekettir yollar...
    neyse izmirliyim esasında , şuanda okul yüzünden buzyeli vadisindeyim, yani eskişehir Mad
    ilk önce izmiri anlatmam gerekirse şöyle ifade etsem yanlış olmaz sanırım : dalgalı saçlı masmavi gözlü güzel masum bir kız ...
    Onun aşkı düştüyse içine insanın, zor ondan kurtulması, hiç bir yer huzur vermez olur artık izmirde yaşayınca, hiç bir yere evim diyemezsin, kıskanır diye korkarsın izmir, nazlı izmir... ondan ayrılamayasın diye havası denizi ile büyülemeye çalışır seni, baktı tam anlamıyla cezbedemedi seni, güzel kızlarını gönderir hayatına, son darbedir bu yaptığı, vazgeçilmez olur artık izmir senin için.. (gölünü izmirli bir güzele veren, 1bucuk yıldır birlikte olan biri olarak bunları içten yazıyorum...)

ikinci memleketim sayılan eskişehire gelirsek.. madem izmire güzel bir kıza benzettim, eskişehire de şu yakıştırma hiç fena olmaz: şımarık çılgın daimi öğrenci hırçın bir kız... İki yüzü var eskişehirin gece ve gündüz diye.. biri öğrencilerin okullada yada evlerde olduğu, gece ise alem canlanır, türkiyenin en büyük kapalı eğlence merkezlerinden birine sahip olduğu için organizasyon hiç eksik olmaz... aah bi de buz gibi havası olmasaymış Rolling Eyes

böyle işte...

benzetmeler ve saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 2:09 pm Reply with quoteBack to top

Hani nasıl derler bilmem ama
    Heryere gidebilirsin..
    Bir çok kadını kollarında eritebilirsin..
    Aşık olabilirsin ..
    Sevebilirsin..
    Yalnız kalabilirsin..
    Kavga edebilirsin..
    Hayat üzerine ne varsa bilirsin ya işte o zaman izmirlisin.....
    Nasıl anlatmalı ki izmiri hani kendini bazen herkesten şanslı hissedersin ya, hani kadını ilk görünce aşık olduğun gibi aşık olursun denize...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 2:37 pm Reply with quoteBack to top

Nerden mi? Güzel soru. Sadece 1 yıldan fazla bulunduğum şehirler: Bursa, Ankara, şırnak, Sakarya, İstanbul, Van, Paris (başka şehir de olabilir Fransa'da, yanlış olmasın)

Sakarya. Çok sıkıcı. Zaten çocukluğum geçti orda. Pek tanımam.

Van güzel şehir ama çok sıkıcı. Yapacak hiçbir şey yok orda. Ortaokul bitince kendimi batıya attım.

Bursa iyi şehirdir. Pek sıkıcı değil. Benim için değeri liseyi orda okumam ve frp'ye orda başlamam. Yapacak şeyler var ama ben tadını çıkaramadım. Tatillerde ailemin yanında, buradayım.

İstanbul. İşte şehir dediğin budur. Eğlence, hayat burda. Çniversite yılarımın burada geçecek olması harika.

İzmir? Bilmiyorum, sömestrde oraya gidiyorum. Bakacağız artık söylendiği kadar var mı?

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 2:48 pm Reply with quoteBack to top

izmir - bornova

bende işim gereği Türkiye`nin bir çok yerini gezdim (uzun süreli kaldıklarım pek azdır) ama her gidişimin en çok dönüşünü sevdim. Bazen insanlar yerlerini sever aşık olurlar ya bende öyleyim sanırım, izmiri seviyorum hatta bornovayı da seviyorum. İzmirle ilgili hayallerimde denizin sevmek, güneşini sevmek, insanını sevmek diye ayıramam sanırım. Hiç birşeyini tek başına sevmem ama O``nu tek ve benim için eşsiz yapan şeylerin toplamını seviyorum. Aldığım kadar şehre fazlasıyla verdiklerim için de seviyorum...

Çok yaşa İzmir Smile
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 3:07 pm Reply with quoteBack to top

istanbul çatalca lıyım ama şu an samsun da üniversitede okuyorum bu yıl buradan kurtulmayı umuyorum..

çatalcaya gelince istanbulu bilip de çatalcayı bilmiyorsanız geçireceğiniz şokun büyüklüğünü tahmin etmek oldukça zor .. insanlrın hala %40-50 tarımla geçiniyo ki istanbulun başka ilçeleriyle kıyaslarsanız oldukça yüksek yinede gelip bi görün özellikle piknik yapıp doğa yürüyüşlerini sevenler için birebir isteyen varsa herkesi beklerim yalnız şu an istanbuldayım
    bizimde ufak bi çiftliğimiz var bi kaç tanede atımız var ilgilenenleri misafir edebilirim
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 3:15 pm Reply with quoteBack to top

İstanbul.....İstanbul.....istanbul(k.çekmece-halkalı).....

hayatımın geçtiğiyer istanbul dışına pek az çıkmışlığım var gittiğim yerlerdede hiç çok uzun kaldığım olmadı zaten.Zaten istanbulda, aradığın pek çok şeyi bulabiliyorken pekte gerek yok aslında bana göre ama yinede bi izmiri ankarayı fln görmek isterdim neyse.

İstanbulda hayatım genelde taksim,bakırköy,kadıköy,halkalı ve beykent(okulum orada mecbur gidiyoruz Sad ) beşlisinde geçiyor hafta sonları frp oynama fırsatım oluyor yabi pek şikayet edilebilecek gibi değil hayatım Smile

Yaşasın istanbul Rolling Eyes .

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 3:51 pm Reply with quoteBack to top

İstanbul'da yaşıyorum. Denizini severiz ama ayda bir kere anca görürüz. Barlarını, cafelerini severiz ama haftada 1 anca gideriz. İnsanlarını severiz ama ilk fırsatta küfür ederiz. İklimini severiz ama soğukken Rusya'dan ithaldir soğumuz, sıcakken pastırma kökenli... İstanbul'u çok sevmiyorum ancak ait olduğum yaşam burda.

Eskişehir'de 4 sene okudum ve imkan olsa bir 4 sene daha okurdum. Çünkü Eskişehir nezihtir, bakımlıdır, gelişme halindedir, yaşar, yaşatır, sıcaktır, tanıdıktır...

Herşeye rağmen, yaşadığımız şehir en güzel olanıdır. Çünkü şehiri şehir yapan içindeki insanlardır. En değerlisi, en güzeli de yine kendimiz olduğuna göre...

Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Daeya
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 4:03 pm Reply with quoteBack to top

Ben de doğma büyüme İzmir/Karşıyaka'lıyım. İzmir'i genel olarak alıyorum cennet cennet..Bence -her yönden- bozulmayan tek şehir. Bir ara Karşıyaka girişine kocaman tabelaya "kutsal topraklara hoşgeldiniz" yazmışlardı.

Ama ne yazık ki üniversite nedeniyle o güzel şehiri geçici de olsa bırakmak zorunda kalıp Aydın'a yerleştim. Her haftasonu İzmir'e dönüyorum ve İzmir il sınırına gelince derin bir nefes çekiyorum havası bile ayrı...Aydın tek bir caddeden ibaret o da Ali'nin de söylediği gibi "Bulvar". Bir de Aydın'ın en büyük caddesi genişlik olarak Alsancak Kıbrıs şehitleri ya da Ksk Çarşı kadar. Böyle bir memleket düşünün. Ha bir de diz altı etek giyince bile salyaları akan insanların sayısı nüfusun %98 ini oluşturuyor zaten geri kalan kısım da öğrenci..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 21, 2006 1:47 pm Reply with quoteBack to top

Ankara

Yoruma gelince; Neyini yorumlayayım Ankara'nın gri binaları, yere bakarak yürüyen lacivert yada gri takım elbiseli kambur insanları, monotonluğu ile sıkıcı ve boğucu bir başkent işte.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 21, 2006 1:54 pm Reply with quoteBack to top

istanbul-bahçelievler. semtle şuan hiç mi hiç alakam yoktur. Çocukluğum oturduğum yerden 1 km ötedeki Haznedar'da ve Bakırköyde geçti.

Madem izmir, 4-5 yıl boyunca sürekli gidip geldim 1999 yazindan beri. ne gunlerim gecti anlatamam. kordonunda bornovasinda konaginda karsiyakasinda guzelbahcesinde. cogu semtinde sevistim agladim.

Bir gece uzerimde olan tum yorgunluga, üzüntüye ragmen kordonboyunda o yerdeki ışıklar yanarken ve o ıssızlıkta kenardaki ince kaldırım taşlarında şarkı söyleyerek denge oyunu oynamıştım mükemmel bir geceydi.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 21, 2006 4:48 pm Reply with quoteBack to top

Doğma değil ama büyüme Ankara'lıyım. Bir ara söylenti çıktı en yeşil büyükşehir diye. Hakikattende bazen kafamı kaldırıp bakıyorum onca kirli havasına, betonarmesine ve insanına(!) rağmen Ankara'da ağaçlar yaşamaya devam ediyorlar. Ankara dedimde Ankara'ya ziyarete gelenler bile benden daha iyi biliyorlardır Ankara'yı. "Hani Ankaralı'ydın sen!" diyenlere cevabım "Ne Ankara'sı, ben ODTÇ'lüyüm!" oluyor.

Hayatı pek sevemedim Ankara'da ve hayatı sevmeye başladığım yer Eskişehir oldu. Merkezine bakacak olursanız herhalde Türkiyenin en büyük kampüsüdür. Oldukça düzenliydi benim okuduğum sıralarda ama sonrasında bir ESTRAM yaptılar, ki bütün ana caddeleri felç etti, trafiği tıkadı, ulaşımı pahallı hale getirdi. Yinede ulaşıma ne gerek var? Eskişehirde yaz oldumu yollar bisikletle doluyor kışın bile bisiklete binen bazı deliler çıkıyor. Very Happy

ODTÇ dedim, onun hakkında da bir iki laf edeyim. ODTÇ büyüktür, ODTÇ yeşildir, ODTÇ soğuktur, ODTÇ öğrenciyle doludur, ODTÇ kendine yeter, ODTÇ pahallıdır, ODTÇ ilkbaharda güzel kokar, ODTÇ sonbaharda balçıkla dolar, ODTÇ ODTÇ'dür. (Ayrıca internet bana bedava Very Happy )

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    tulkastor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 21, 2006 8:42 pm Reply with quoteBack to top

ben kocaelidenim,bi ara deprem olunca 3sene izmire gittim ama soora yine döndük ve nekaderdirki hayatımda ilk ve gerçekten aşk oldugum kızla bi daha karşılaştık Very Happy tabi arada başka kızlar oldu ama ben buna 10 senedir söleyemiom hala :oops: biliom biraz abardım şehri tanıtcaz dedik dert yandık ama işte bu şehrin benim için yegane anlamı bu :oops: :oops: Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    dreamshadow
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 23, 2006 8:39 pm Reply with quoteBack to top

Canım izmirim benim burnumda tütüyor. Okul yüzünden aydında olmak çilek gibi benide üzüyor ve beni mahvediyor. Söz konusu şehir resmen bir cehennem. Ve zulmü okadar kötü ki gelen kimseye huzur vericek tek bir bitki bile olmayan bu yerde insanlar artık nasıl yaparızda öğrencinin sırtına binip onlar üzerinden para kazanırız derdine düşmüş. İnsanın her planı başarısızlıklarla son buluyorsa kesin aydındadır. Allah kimseyi aydınlı yapmasın. Böyle bir memleket dünyaya bir kere gelir zaten. Bir seçenek verilseydi ben buraya gelmeden önce ve buranın durumunu bilseydim.

Seçenek ;
    1-) Somali (açlıktan öleceksin deseler)
    2-) Aydın (insanların çirkinliklerinin içinde yaşayacaksın deseler)

inanın nerde olsam olayım aydın dışında her yerde açlıktan susuzluktan veya akla gelemeyecek şekilde işkence ve zulümlerden ölmeyi tercih ederdim. Bu kötü şehir hakkında daha fazla yazı yazmak isterdim fakat biz frpworld üyeleri gayet seviyeli insanlar olduğumuz için birde mesajımın silineceği gerçeğini saymazsak sizlere açık açık anlatırdım dönen yolsuzluk ve handikapları ama siz bunları bilmeyin siz ne aydına yakın olun nede onu bilin. Siz en iyisi mecbur kalmadıkça uğramayın ve sakın ha sakın yaşamak için yerleşmeyin yeter. İnanın tanımadığım birinin bu yazıyı okuyup aydına gelmesi beni çok üzer buda bilginize...

saygılarımla...

Sürçi lisan ettiysem tüm kullanıcılardan özür dilerim.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum