Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 12
    Dün: 48
    Toplam: 88837

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1547
    Üye: 0
    Toplam: 1547

FrpWorld.Com :: View topic - Nerden
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Nerden View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dragonlancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 9:44 pm Reply with quoteBack to top

ankarada doğdum ankarada büyüdüm hayatımda bikaç kez ankaradan çıktım... Dil
    ama güzel şehirdir ankara...ne kadar heryer taş bina olsa da, belki de doğru düzgün başka şehir görmediğimden Very Happy severim ankarayı...
    neyse mesajımın silinmemesi için bu kadar yorum yeter heralde Rolling Eyes :twisted: Mad
    Back to top View user's profileSend private message
    irikedi
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 26, 2006 10:35 pm Reply with quoteBack to top

Ordu'luyum. Fındık ihtiyacı olanlar bana başvurabilir :lol: Ordu güzel şehir sessiz sakin. Emekliler için ideal. Doğal güzellikleri var. Boztepe'nin manzarası harika. Düşünün bütün şehiri yüksekten izleyebiliyorsunuz. Tesisler devlete ait olduğundandan bira ucuz.

Samsun'da öğrenciyim. Samsun fena değil ama tam olarak ısınamadım. Arkadaşlar olmazsa çekilmez. Birde frp tayfası Samsun'da. Samsun'un en büyük artısı.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Dalmer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 01, 2006 10:04 am Reply with quoteBack to top

Gaziantep

Ufacık tefecik minimini minicik bi şehirdi eskiden Antepliler sıcak kanlı sahiplenici insanlardır genellikle(Antepliyim die söylemiyorum) ama son yıllara doğudan yoğun şekilde göç alıyoruz bu iyi birşey die düşünülebilir sonuçda demekki iş imkanı varki insanlar geliyor ama doğuluların genellikle de kürtlerin şehirde yayılması epeyce sorun oluyor örneğin dışardan gelen bir arkadaşımı şehirde dolaştırırken şalvarlı kürtce konuşan insanlar görüyor kara çarşaflara bürünmüş kadınlar görüyor vede haklı olarak "bu şehir bu kadar gerimi?" diye düşünüyor Ben şahsen yaşadığım yerde mutluyum sonuçda şehirden epeyce uzakda oturuyorum pek merkeze de inme ihtiyacı duymuyorum.İnsanlara bakmazsanız güzel bulabiliceğiniz bir şehir...
    Sturm_Ardeth
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 02, 2006 10:02 pm Reply with quoteBack to top

Semtimiz erkek semti, Aşık Eder Herkezi
    Hiç Kimseye Benzemez ki, Bu Semtin Erkekleri
    İşte Biz İyi Günde Hep Gönül Gönüleyiz
    İşte Biz Kötü Günde Hep Gönül Gönüleyiz
    Çvünmek Gibi Olmasın Biz ACIBADEM liyiz
    Çvünmek Gibi Olmasın HAVUZLAR SİTESİYİZ..

Anlatabilmişimdir inş.. İstanbul / Kadiköy / Acıbadem / Havuzlar Sitesi.. Wink

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 06, 2006 2:44 pm Reply with quoteBack to top

babam ankaraya taşınıyoruz dediğinde nefret ettiğim ama şimdi bir daha asla buradan uzaklaşamayacağım yerr... Ankaraaammm... Smile
    geldiğim şehrin kırolarını burda çöpe attığım şehrim...
    kabuğumdan çıkıp özgür bir yaşama kavuştuğum şehrim...
    tamam bazen insanın içini -özellikle kış günleri- karartsa da meclis parkı olmasa öleceğim şehrim...
    her gün yeni insanlarla tanıştıım ama aslında pek nitelikli insanlarla dolu olmayan şehrim...
    kızılaya, meclis parkına, tunalı hilmiye, bahçelievlere, TÇMBEKİye, geyiğe, arkadaşlarıma doyamadığım şehrim...
    apartmandan dışarı adım attığımda kendimi bağımsız hissettiğim şehrim...
    ahhh...
    burası kesinlikle üniwersite hayatımda yaşamak isteyeceğim yer...
    bir boğazı, bi denizi yok ama abi trafiği de yok yhaaaa... -gerçi kızılay yaşayanı olarak trafikle pek işim yok ama Very Happy yok işte trafik... Very Happy

sadece 2 gün bu şehirden nefret ettim ama bi daha edeceğimi sanmıyorum... Smile
    mori_istar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Apr 18, 2006 1:49 pm Reply with quoteBack to top

Elazığ lıyım.Bir türlü sevemedim çünkü fantastik kurgu okuyorum diye dışlandım ,metal müzik dinlioyrum diye cennete bile gedemezmişim gibi yorumlarda bulundular bana.Ama insanı dışında çok güzel bir yer.(her insan için demiyom tabi tanıştıklarm içerisinde.) Sad
    Fallen
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Apr 19, 2006 8:45 pm Reply with quoteBack to top

İzmir gibi başka bir şehir yoktur Türkiyede.. babamın işi sayesinde her yaz başka şehirlere gideriz.. Türkiyede çok fazla şehir gördüm.. ama İzmir gibisi imkanı yok bulamazsınız..
    Chosen doğru demiş.. İzmir sarı saçlı mavi gözlü modern görünüşlü çok güzel bir kız Smile daha uygun bi anlatım yoktur sanırım..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Apr 19, 2006 8:56 pm Reply with quoteBack to top

Bursalıyım Bursalı olmaktan guru duyuyorum.-Her ne kadar öğrenim için Zonguldağa sürülmüş olsamda.-Osmanlının vaktinde başkenti Hacivatla Karagözün olduğu İskender kebabından Uludağına kestane şekerinden sanayisine şeftalisine kadar her şeyin olduğu Bursa.Bir insanın istiyebileceği her şey var.İş para ulaşım nüfus insan ve bilimum herşey bunların yanında bir esnafa gidip selam vediğiniz zaman aldığınız yerdir.(Bunu İstanbul'da denedim bir dayak yemediğim kaldı.)Bu kadar şey saymama rağmen suç oranıda azdır.Bursada aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.Bir kere gelin pişman olmazsınız. Wink
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Demian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Apr 20, 2006 8:26 am Reply with quoteBack to top

Sivas, Kirikkale, Ankara derken batiya olan yolculugum sonunda bir sicrayis yapti ve kendimi Berlin de üniversitede buldum ama hala Ankara'dan vazgecemem ve insan sevdigi sehrin degerini ondan ayrilinca anliyormus. Berlin nasil diye sorarsaniz Ankara'ya cok benteyen bir bürokrasi sehri. 6 milyon insan yasiyor ama sokaklarda insan bulamiyorsunuz. Bir Kizilay'in Bahcelinin havasi yok ünide de kampüs yasami denilen olay yok. Eu imis medeniyetmis bunlar yalan. Ankara burdan daha medeni.
    seraphima
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 24, 2006 12:47 pm Reply with quoteBack to top

Karamanlıyım..Karamanoğlu Mehmet Bey gibi muazzam bir cengaverin ve Yunus Emre gibi bir fikir ve felsefe büyüğünün doğduğu ayaklarını bastığı toprakların bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum..Karaman'da bir insana selam verdiğiniz zaman mutlaka alırsınız..İnsanları da Yunus Emre misali hoşgörülü ve misafirperverdir..Sosyal ve ılımlı insanlardır..
    13 Mayıs 1277 yılında ''Bugünden sonra divanda dergahta,mecliste ve seyranda Türk Dili'nden başka dil kullanılmayacaktır, uymayanların boynu vurulacaktır'' diyen kılıçtan keskin fermanı ilan eden Karamanoğlu Mehmet Bey, ilimizi Türk Dili'nin başkenti yapmıştır..
    Karaman kökenli tarihi abidevi şahsiyetleri ise şöyle sıralayabilirim:
    -Karamanoğlu Mehmet Bey
    -Yunus Emre
    -Mustafa Kemal Atatürk
    -şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa
    -Çnlü Osmanlı Amirali Piri Reis
    -Yazdığı tıp kitabı hala Paris'in meşhur fakültelerinde ders olarak okutulan hekim Beşir Çelebi
    Velhasılı memleketim, övmekle bitmez..Amma Türk Bayrağının dalgalandığı her yer vatandır..
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Apr 25, 2006 11:28 am Reply with quoteBack to top

Bu şehri İstanbul ki bi mislü bahadır
    Bir sengine yekpare acem mülki fedadır.

Modern türkçe ile :

Bu istanbul şehri ki güzellikte bir benzeri daha yoktur
    Herbir taşına dünyanın geri kalanı fedadır.

şair benim yerime ne kadar güzel açıklmış olayı. İşte ben böyle bir şehirdenim Smile Fazla söze gerek yok.

seraphima
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 01, 2006 6:51 am Reply with quoteBack to top

İstanbul, iki dünya imparatorluğuna başkentlik etmiştir ama bu iki dünya imparatorluğu Karamanoğullarının bileğini bükmek için neredeyse iki yüzyıl uğraşmak zorunda kalmıştır..İstanbul Fatihi Sultan Mehmet'in fermanı bellidir:
    ''Larende ilinde (Karaman'ın eski adı) taş üzerinde taş, omuz üzerinde baş kalmayacaktır...
    İstanbul Başkentini Karamanlılar idare etmiştir..
    İsteyene ispatı mevcuttur..
    Mutlaka İstanbul güzeldir..
    Kızkulesi ile, Topkapı Sarayı ile muazzamdır ama;
    Karaman da en azından İstanbul ile kafayı tokuşturacaka kadar zorludur..
    Gez Dünyayı Gör Karaman'ı..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 01, 2006 11:16 am Reply with quoteBack to top

Muhakkak ki Karaman da güzel ülkemizin güzel bir şehridir ve beyliklerinin bir zamanlar türkçeyi ana dil olarak kullanan ilk beylik olmaları da takdire şayandır. Keşke fırsat olsa da Karaman'ı dolaşıp bu kadar övülen şehri gözümüzle görme fırsatı yakalayabilsek.

Umarım böyle bir fırsat yakalar ve orayı da görürüz. İstanbulla karşılaştırma meselesine gelince, ben karşılaştırma yapabilecek kadar Karaman'ı bilmiyorum, o yüzden burda yorum bana düşmez, ama demekte de fayda var: Nedim abimiz de boşuna dememiştir herhalde yukarıdaki dillere destan şiiri.

esen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 01, 2006 12:49 pm Reply with quoteBack to top

İstanbulu dinliyorum gözlerim kapalı....

evet camileriyle, saraylarıyla ve kız kulesiyle meşhur istanbulluyum. Bu şehri sevmemek eldemi, her gün yaşanan onca sıkıntı, trajedi ve üzüntüleri, boğazın o dalgaları arasında unutabilir insan. her mevsimi ayrı güzel hele Kuzguncuk... Demem o ki takdire şayen şehirlerimiz vardır, hatta içlerinde gerçekten cennetten bir parçaymışcasına insanın içine huzur veren ama İSTANBUL, başka bir zaman başka bir yaşamdır.
    seraphima
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 01, 2006 1:36 pm Reply with quoteBack to top

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim..Gerçekten bir fırsatta Karaman'ı tanımanızı, en azından bir nefes olsun almanızı çok arzulardım..İstanbul'un da en kısa zamanda yaşanan trajedilerinden kurtulmasını ve kaybolmuş güzelliklerine kavuşmasını sizlerin de daha mutlu ve daha da severek bu imparatorluklar payitahtı, Türkiye Cumhuriyeti'nin incisi bu güzel kentte daha da mutlu yaşamanızı dilerim..Tekrar teşekkürler..

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum