Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 0
    Dün: 1
    Toplam: 33760

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 381
    Üye: 0
    Toplam: 381

FrpWorld.Com :: View topic - Ilda'nın Laneti
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Ilda'nın Laneti View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Marveloth
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Fri Apr 20, 2007 2:00 pm Reply with quoteBack to top

Bundan seneler önce oynattığım güzel oyunlardan biriydi... Çnceden hiçbir hazırlık yapmamıştım ve canım inanılmaz oyun oynatmak istiyordu. Arkadaşlara haber verdim ve o gece bizdeydik.
    Oyun üzerinde düşünmem için sadece 15-20 dk olduğu için monster killer cılık oynatmaya karar verdim.
    Ve Oyunu başlattım.

Ayrıntıya girmemek için başlangıcı fln geçiyorum.
    Grup Cleric, Paladin, Fighter ve Wizard den oluşuyodu. Bende bu seçilmiş 4 savaşçının abbys istilasının ortasında uyanmalarını asağladım. Güzeldi, taktiksel olarka demonları kesiyorlar, insanlara yardım ediyorlardı. Derken (offgame) biranının dozunu biraz fazla kaçırmaya başladılar. Abuk sabuk espriler ve hareketlerle oyunun içine etmeye kastettiler. Hatta wizard Heavens of Celestica ya açılan gediklerden birine koşarak girdi... Oyunu rezil etmek neyse offgame de saçmalamaya başladılar. Tabi benim şalterler attı.

*Transform Sadist DM*

* Çlen şehirli kadınlardan birinin son arzusu kızına göz kulak olmalarıydı.
    * Kız çocuğu çok muzur ve söz dinlemez biriydi.
    * Çocuğu savaş esnasında unutup gittiler.
    * Akıllarına geldiğinde kız bi Horned Devil ın ayakları altında can vermişti.
    * Onu şehrin dışındaki (içindeki mezarlıklarda yer kalmadığı için) bir mezarlığa gömdüler.
    * Aradan birkaç gün geçmeden kız ''dm'in özel tasarımı'' bir undead olarak geri geldi.
    * Uykularına girdi statlarına, attack pointlerine -x ler aldılar.
    * Tanrısı Paladin i reddetti.
    * Elm Sokağı kabusları misali defalarca uyanıp uyanıp, tekrar yataklarından uyandlar.
    * Sonunda Ilda kendini gösterdi. Büyü kayıplar verdiler. Ama onu öldürmeyi başardılar.
    * Kutsal su veya küllerine kadar yakmadıkları için tekrar dirildi.
    * Magical itemlarını yoketti. Evleri yandı. Parasız kaldılar. Special abilitiesleriyle her tür özelliklerine - aldılar. Hatta intihar etmeye bile kalktılar.

Tabi ben oyuncuların haline kahkahalarla gülüyordum. Çok da eğlenmiştim. Suratlarındaki o ''has... napıcaz ya yeter artık'' ifadesini görmek bana inanılmaz bir zevk veriyordu.

Sonuçta oyun bitti ve artık Ilda ismini duyduklarında bile tüyleri diken diken olur. Evil or Very Mad

Bu ne demek oluyor. Benim oyunlarımda içkinin dozunu kaçırmak yapılacak en tehlikeli hareketlerden biridir.
    Çok komik bir hikaye olmayabilir ama bunu birde siz gelin DM e sorun Evil Laugh Evil Laugh Evil Laugh

==========================================

Son olarak bir de şunu bilmelisiniz. Her DM bir Playerdır ama her Player bir Dm değildir.
    1 DM e 5-6 Player düşer. Ve DM'in herzaman 5-6 insan zekasında olması beklenir. Halbuki o da sizin gibi bir Playerdır. Sadece kuralları sizden daha iyi bilir, pek çok karakterin rp sini yapabilecek özgüvene sahiptir ve oyun için emek harcamaya gönüllü olabilir.

Hiç mi görmedik 6-7 saatlik oyunlarda sesi bile çıkmamış, büyü slotu azalmamış ve hiçbir rp deneme girişiminde bulunmamış, sadece gerçek hayattaki kendini oynamış Player?...

Perdenin birde öbür yüzü var ki pek komik olmasa da üzücü bir yüz bu... Dm's Side bu Sad
    Oyununun beceriksiz playerlar tarafından berbat olmasından üzücü ne olabilir bir DM için?

Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Fri Apr 20, 2007 2:22 pm Reply with quoteBack to top

Aaa şimdi aklıma geldi. Yıllardır oynattığım arkadaş grubum birkez daha oyunu bozmaya yeltendiğinde işte olanlar... Bu sefer içki içilmemişti ama festival süresince iyice azıtıp rp yi bozmuşlardı. Ve bozmaya da devam ediyolardı... (Fesival hakkında bilgi aşşağıda)

Kobold festivali düzenlenmiştim. Onları gerçekten acınası bir ırk olarak hazırlamış ve her baharda bir festival düzenlenmesini ve en fazla kobold kulağı getirene büyük bir ödül verildiği bir Festival.

Gene ayrıntılar üzerinde durmicam...

Bağırışma sesi duydular ve olay yerine ulaştıklarında iri yarı bir adam cesedinin ''artık tanınamayacak vaziyetteydi'' koboldlar tarafından parça pincik edildiğini ve uzuvlarının 4 bir yana savrulduğunu gördüler.
    Fakat bu koboldların içlerinden birinin ürtükücü bir görüntüsü vardı. Rise the Kobolds.. (ahahha bu bir kobold shaman dı) Action sonunda Shaman kaçmayı başardı. Cesedin kime ait olduğunu tespit edemediler ve ordan ayrıldılar. Ama gruptan biri ölen adamın uzuvlarından birini çantasına atmıştı AlkıÅ?

şerif ormandan geri dönmedi. Tek dönmeyen oydu. Onu aramak için hepsi tüm kasaba ormana dağıldı.

+ Olay yeri bulundu, clericlerden biri spellcraft sayesinde burda bir ateş büyüsü yapıldığı konusunda karar kıldı ve kasabada ateş büyüsü yapabilecek tek bişi bizim gruptaki Sorcererdı Smile
    + Bizimkilerin üstü arandı ve ölen adama ait olduğu sanılan bir uzun çantalarından çıktı.
    + Elemanlar öldürmediklerini söyleseler de inandırıcı olamadılar (zar kurbanı oldular)
    + Küfürler edip kaçmaya çalıştılar
    + Hepsi domuz bağıyla bağlandı ve kasabaya geri götürüldü.
    + Tüm magical itemları destroy edildi.
    + Sahip oldukları 2 katlı bir ev vardı. Yakıldı ve çalışanlar öldürüldü. (bunun sebebi şerif öldüğü için diplomacy sini konuşturup kasabanın yönetimini ele geçiren bir adamdı. Yoksa niye masumlar öldürülsün)
    + Elemanların hepsi hapse atıldı ve anti magic field ile döşendi.
    + Başlarına bir gardiyan koyuldu ve kaçmaya çalıştıkları her seferinde bir uzuvlarını kaybetmeleri kararı alındı.
    + Bu sırada benim oyuncular hala küfür edip kaçmaya çalışıyolardı Evil or Very Mad

Birkez daha oyunu sorumsuz playerlar tarafından bozulan bir DM in hiddetiyle yüzyüze geldiler. Onca emek boşa gitti. Ama geriye kahkahalar içinde bir DM bıraktılar Evil Laugh Evil Laugh Evil Laugh

Unutmayın. DM ile iyi geçinmek herzaman Player'ın avantajınadır. Aksi halde benim gibi tamamen tarafsız ve oyuncunun iyiliğini düşünen DM'ler bile elini kana bulayabiliyorlar OK

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 20, 2007 3:15 pm Reply with quoteBack to top

hePsıNı okUmaYa useNdım ama GuzelmıS OK
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum