Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: MauraIngle
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1612
    Ãœye: 0
    Toplam: 1612

FrpWorld.Com :: View topic - insan foruma yazı niye yazı yazar
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

insan foruma yazı niye yazı yazar View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    oldun
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 9:18 pm Reply with quoteBack to top

bi gün arkadasım telefon alacaktı ne aliyim dedi bende gayet rahat benim bildiğim bir forum var ona yazalım mutlaka birileri bişi yazar dedim falan neyse kendisi ilk defa forum denen olayı gördü o zman
    sonra yorumu su oldu
    "olum bu insanların işi gücü yok mu nie bana yardım etsin yada cevap versin" dedi kaldıki bu karsılıksız bir iyilik ama bir insan bunu neden yapr
    kendi üzerimize alacak olursak nie foruma yazı yazıyoruz felsefe olacak ama insan kendine cıkarı olmayacak bir işi yapmaz arkadasımın yorumu üzerine bende daldım gittim nie forumlara bişi karalıyorum

sıkıntıdan mı?: heralde degildir cünkü internet kafeye giripde insanlar foruma ne yazmıs die sıkıntıdan bakmaz
    egleniyor muyum: yazarken heralde mutluluk hormonlarım tepeye vurmuyordur belki egleniyorum ama zevkten de ölmüyorum
    bilgileniyor muyum?: evet belki bu olabilir ama bilgi/dak gibi bir oran tutmaya calışsam kitp okumak cok daha iidir (en önemlsi neden sorulan sorulara cevap veriyorum (yada veriyoruz))

peki nedir bu işin sırrı mesala ben -sizi bilmem ama- en assaga 10 tane baslık acıyorum forumlarda bu gidisle dahada acacam

aklıma gelen bir sebep daha var ama o da beni hasta biri yapacak: ben tartısma hastası biriyimdir ve muhalefet olmak bir hastalık bence cünkü bir süre sonra sırf muhalefet olsun die tartısırsın belkide budur

peki diger üyeler nie yazı yazıyonuz özellikle frpworld de bu forumları cekici kılan ne

belki yalnıs baslık altına actım yada cok konu dısı ama agora tartısma bölümü die actım yanlıs yaptıysam af ola
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 9:55 pm Reply with quoteBack to top

Forumlar bilgi alışverişi için uygun olan ve zaten buna bağlı olarakta bölümlendirilmiş olan araçlardır. Zaten benzer bir cevap vermişsiniz.
    Ama bazı insanlar forumlara çok yazı yazmanın bilgi gösterisi olduğunu hava atmak düşüncesi son zamanlarda oldukça göze çarpmakta ama bu ayrı bir tartışma konusu.
    Temel olark sen biraz bilgi ekle ki başkalarıda bilgi eklesin mantığı düşünülebilinir.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 10:03 pm Reply with quoteBack to top

Kendi adıma sırasıyla bu şekildedir :

- bilgilerimi aktarıp çeremizde frp bilen kaliteli adam sayısını arttırmak
    - beyin jimnastiÄŸi yapmak
    - vakit geçirmek
    - denk gelirse düzgün arkadaşlar edinmek
    Back to top View user's profileSend private message
    erethan
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 10:52 pm Reply with quoteBack to top

Çye olduğum forumlar hep ilgi alanım dahilinde olmuştur,bu durumda vereceğim cevapda yukarıdakilere benzer olacak elbette.Sevdiğim konular hakkında konuşabileceğim bir ortam olması sebebiyle forumlara vakit ayırıyorum,gerçi artık yazmıyorum pek okumakla yetiniyorum zira konulara benden daha güzel cevap verebilecek insanlar var forumlarda Shevarash gibi.Ben eğitim konusunda biraz vasıfsızım Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 10:55 pm Reply with quoteBack to top

estağfirullah, parolamız hep aynı "hep birlikte bir adım ileriye" Smile
    chosen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 11:37 pm Reply with quoteBack to top

Shevarash wrote:

- bilgilerimi aktarıp çeremizde frp bilen kaliteli adam sayısını arttırmak
    - beyin jimnastiÄŸi yapmak
    - vakit geçirmek
    - denk gelirse düzgün arkadaşlar edinmek

kesinlikle çok doğru bir yaklaşım, bunlara ek olarak bi de bilgili arkadaşlarımdan elimden geldiğince çok şey öğrenmek benimkisi, sonuçta böyle forumlar ve bilgilerini etrafla paylaşan arkadaşlar olmasa bilgiyi elde etmek çok daha zor olucaktır, mesela biliyorum ki eğer kurallar hakkında bir sorum olursa , bu sitede bilen kesin çıkacaktır, ya eldarin ya shevarash yada herhangi bir kişi bunlara cevap verir, hiç olmazsa bile bulabileceğimiz yerlere yönlendirirler bizi, bu konuda bu bilgi havuzuna bir parça katıp ondan bir parça koparmak benim amacım...

fikir ve saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 12:15 am Reply with quoteBack to top

Forum Eski Romalılar zamanında Roma'da ve diğer şehirlerde kamu işlerini konuşmak için toplandığı yer olarak bilinir.şu anda da Romalıların gelenklerini sanal ortamda bu Forumlarda devam ettiriyoruz.Buralarda ilgilendiğimiz konuları konuşuyoruz tartışıyoruz bilgilerimizi güncelliyoruz yenileriyle tanışıyoruz yeni insanlarla tanışıyoruz kimi insanlarla tartışmanın hararetine katılıp kavga ediyoruz.Yani yüzyıllardır değişen bir şey yok. Dil

Ben şahsen bu foruma birşey yazamıyorum çünkü gezdikçe hiçbirşey bilmediğimi hissediyorum.
    butti
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 9:09 am Reply with quoteBack to top

Nerdeyse bütün forumlarda bir ana payda var. Çrneğin burda FRP olduğu gibi.

Benim forumlara üye olma nedenim üye olduğum foruma göre değişiyor. Bilgili olduğum bir konuysa, fikirlerimi yazıp görüş alabilmek için ve fikrime karşı yada yandaş tepkiyi ölçebilmek. Saçma fikirlere haddini bildirebilmek, daha doğrusu fikir münakaşasına girebilmek (manyakmıyım neyim???) Kavga,dövüş, ağız dalaşı, itiş kakış, yapmadan fikire fikir, düşünceye düşünceyle cevap verme şansından dolayı üye oluyorum ve yazı yazıyorum. Bazı forumlarada da FRP World gibi tamamen, konu hakkındaki bilgimi ilerletmek, daha fazlasını öğrenmek, gönlümce soru sorabilmek anlamak ve paylaşmak gibi nedenlerden üye olup yazı yazıyorum. Hatta belki Ankara'da bu aktiviteyi yapan insanlarla tanışıp kaynaşmak ve FRP olayına birebir katılma şansı elde etmek için bile olabilir. Wink Sonuç itibarıyle insanın bir fikri, görüşü varsa bunu kendi arkadaş çevresiyle yani 15-20 kişiyle paylaşması ve aldığı tepkileri dünya ortalaması zannetmesi yanılgısını az da olsa ortadan kaldıran güzel bir paylaşım, yardım denklemi forumlar. Değerini ve kullanmayı bilene tabi

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 9:55 am Reply with quoteBack to top

-Niye foruma mesaj atıyon?
    Manyağım.

-Niye paylaşımda bulunuyon?
    Manyağım.

-Niye niye niye?
    Manyağım...

şimdi forumun kurulma mantalitesini sorgularsak, insanların toplu yaşama mantalitesini de sorgularız. Komüniteler bu yüzden sorgulanması gereken şeyler değil. İhtiyaç. Diğer insanlarla iletişime geçmek, bir şeyler paylaşmak, yardım etmek, yardım görmek bir ihtiyaç. Bu kadar. Daha ilerisi yok zaten Wink

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 10:32 am Reply with quoteBack to top

öyleznnediyorum ki bu olayı yaşamımıza yeni girdiği varsayılabilecek internernetin bu kadar popüler olmasının genel mantığıyla açıklamak mümkün:

insanlar toplum içerisindeyken, fiziksel ,zihinsel , ruhsal vs. birçok şeyden sorumlu tutulurlar. kastettiğim şey dış görünüş değil. başka bir değişle siz, siz olmaktan sorumlusunuzdur, ve yaptığınız herşeyin sizin üstünüzde bir etkisi vardır. internet ortamında ise her insan için sonsuz yeniden başlanç(format atma) şansı mevcut. bunun bir sonucu olarak örnek veriyorum; normal hayatında insanlar tarafından saygı görmiyen, mesela çekingenliği nedeniyle çevresindekiler tarafından önemsiz varsayılan biri, bir forumda yazı yazarken ona yöneltilmiş bir bakış, etki vs. olmadığı için kendini olduğundan farklı olarak tanıtmak istediği gibi ve tantmak istediği kadar tanıtma şansına sahip olur. bu olguyu sadece zayıf veya biraz daha argo kullanırsak "ezik" insanlar için düşünmek yanlış olur. daha kendine güveni ve kabiliyetleri yerinde olan insnlarda diğer insanları yetersiz bulmaları durumunda herkezin kendini hayalindeki mükemmellikle ifade ettiği veya rahatlık içinde konuştuğu bir forumu çevresindeki insanlardan alamadığı bir hazzı almak için kullanabilir.

arkadaşlar yaşamım içinde şunu farkettim; insan çok üst level bir konu ve insan nüfusunun büyük çoğunluğuda insan ile ilgili kaytlarını refleks kutusunun doşona çıkarıp düşünceye çevirebiecek yani beyni içinde salt veriye çevirebilecek düzeyde değil.
    bu konuda insanların genelde refleksleriyle çevap verebilecekleri bir konu. benim aklıma benim yazdığımdan başka bir ton neden geliyor...

boşverelim yazalım, yazışalım...günümüzü gün etmeye çalışalım, hayat kısa, birim zamanda uzun yaşamış olalım, düşünceleri anlamaya çalışalım , haydi bu başlıktan çıkalıııımmmmmm Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    rilley
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 4:00 pm Reply with quoteBack to top

Birincisi, bilgidir. (ki pek kolay bulamazsın)(hep saçmalardan seçmeler vardır)
    ikincisi, zevktir.(ruhun mutlulukla dolar huzura kavuÅŸursun,)
    Ççüncüsü, saçmalama isteğidir. (aklına geleni yazar ve en az diğer leri gibi saçmalama potansiyeline sahip biri olursun)(yada zaten öylesindir)
    dördüncüsü, hatun bulmaktır.(böyle romantik romantik konuşup hatunları kendine çekmeye çalışırsın, sonra bir meaj alırsın birinden yada birine bir mesaj atarsın özelden)
    beÅŸincisi,...
    altın...
    yed...
    se...
    d...
    ...
    Bu böyle gider. Benimki ise şöyledir. Ben hep bir rp nin içinde hissederim kendimi ve hayatım boyunca kendimi öyle bir dünyada yaşarken düşlemişimdir.(aradan bir kaç arkadaş sen manyakmısın diyebilir lütfen atlamayın). Hep kitaplarla büyümüşümdür. Hep o oyunu seni senden alıp istediğin diyara götüren oyunu duymuş ama hiç oynamamışımdır. şimdi bide eve internet alınca hem belki şu oyunu oynayabileceğim birinilerini tanır hemde biraz bilgilenirim demişimdir.
    ah şimdi diyeceksin başka bir formda yazmıyormusun, evet ama dediğim gibi onlar can sıkıntısıdır. (Bu arada ciddi anlamda yazdığım forum iki tane var. biri burasıdır.) diğeride tamamen gothic bir sitedir. zaten adıda öyledir.(ismini söylemeyeyim diye biraz ipucu verdim sonra adminler bişi demesin diye;)) oradada içimde olanları denemelerle, şiirlerle, öykülerle anlatırım yani tamamen manevi bir rahatlama amacıyla, çünkü zaten msn filan pek işim olmaz. Ha bide ogame var. Lanet olası oyun, tmm belki forumlarında dolaşmıyorum ama yinede kendisi beni çekiyor.
    Not: ben eskiden o oyunu oynayanları görünce ulan bu oynanırmı bea derdim. şimi halime bak ühühühühü
    Umarım yeterli bir açıklama yapmışımdır. Byeeees
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 4:10 pm Reply with quoteBack to top

Bilginin paylaştıkça büyüyeceğini ve daha ileri gideceğini düşünüyorum. Ayrıca asla en doğru düşünceye tek bir kişinin ulaşamayacağını düşünüyorum ve ne kadar doğru olduğunu düşünsemde bilgimi forumlarda insanlarla paylaşarak emin olmak istiyorum.

Bunun yanında benim zamanla tecrübe ederek öğrendiğim şeyleri başkalarıyla paylaşmak ve bunların diğer insanlar tarafından daha çabuk öğrenilmesi bence oldukça mantıklı. Bu sayede benimde ilgi alanımda olan bir konuda başka insanların daha çabuk gelişmesi, daha bilgilenmesi ve benim ilgi alanımda olan konulara başka insanların ilgi duymalarını daha çabuk sağlayacaklarını ve sonudan bunun benim ilgi alanıma daha fazla insan ve dolaysıyla düşünce ve bilgi kazandıracağını da biliyorum.

Forumlada benim gibi düşünen benim kafa yapımda insanları burada atılan mesajlar sayesinde daha çabuk bulabileceğimi biliyorum.

Bilginin olduğu yerde durdukça hiç bir işe yaramayacağını ve paylaşılması gerektiğini düşünüyorum. Kullanılmayan bilgi yok olur yada paylaşılır ve daha çok kullanılacak alan bularak daha değerli hale gelir.Çzelliklede FRP gibi bir oyunda bu durum daha fazladır.

şu anda aklıma gelenler bunlar ama bence bu kadar sebep bile yeterlidir. Very Happy

FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 4:24 pm Reply with quoteBack to top

Sıkıntıdan mı? Evet, dışarıda lapa lapa kar yağıyor, ben dışarı çıkamıyorum. Bilgisayar odası var ve beni bekliyor.

Eğleniyor muyum? Evet, muhabbetlerin bazıları eğlendirici ve bilgi almak ve vermek de eğlenceli. Zaten bunun bir oyun ile ilgili bir site olduğunu düşünürsek eğlenmemek saçma olur.

Bilgileniyor muyum? Evet, kesinlikle bilgileniyorum, tecrübe kazanıyorum. Bir şeyler öğreniyorum ve öğretiyorum. Başkalarının fikirlerini alıyorum. Çeşitli fikirleri tartışıyorum.

Tartışma hastası mıyım? Evet, haklı olduğumu düşündüğüm konularda konuşmayı, insanları ikna etmeyi seviyorum, ne yapalım.

Bilgi gösterisi ve hava atmak için mi yazıyorum? Evet. Gayet basit. Burası da bir toplum. Her toplumda vardır böyleleri. Egomu tatmin ediyor.

FRP bilen adam sayısını artırmak? Evet, ülkemiz FRP konusunda pek yeterli değil. İnsanların FRP konusunda fazla kaynağı yok. Kafalarına takılanları sorabilecekleri kaynaklar da fazla değil. FRP öğretmek ve bilen birilerini bulmak istiyorum.

Beyin jimnastiği yapmak? Evet, kesinlikle beyin jimnastiği oluyor. Benim doğru olarak gördüğüm konularda başkalarının görüşleri ilginç olabiliyor. Bazen fikirlerimi değiştirebiliyorum ya da olaylara farklı açılardan bakabiliyorum.

Vakit geçirmek? Evet, en önemlilerinden biri de bu. Günde 10 saat.

Denk gelirse düzgün arkadaşlar edinmek? Evet, şimdiye kadar pek çok arkadaş edindim ve hepsi de çok iyi insanlar.

Sosyal olarak farklı bir ortam? Evet, burası çok farklı bir ortam. Dış görünüşünüz, giyiminiz,fiziğiniz vs.. Hiçbiri yok burada. Sadece nickiniz, avatarınız ve fikirleriniz. Kimse sizi düşündükleriniz yüzünden yargılamıyor (forum kurallarına uyduğunuz sürece) Çzgür bir düşünce ortamı.

Manyağım? Evet, kesinlikle. Günde 10 saat internette takılan biri nedir ki?

Saçmalama isteği? Evet. Saçmalayınca kimse bir şey demiyor. (bazen diyorlar, abartmayın) İnsan saçmalama isteğini off-topic bölümde rahatlıkla karşılayabiliyor.

Tamamen samimi davrandım bunu yazarken. Tüm sebepler var ama yazmadığım binlerce sebep daha var. Belki tümü anlamsız ama son olarak şunu söyleyeyim:

Burada olmayı seviyorum !

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Rosa
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 11:02 am Reply with quoteBack to top

Ehh üstteki kadar uzun yazmıyacam,sadece öğrenmek istediğim bazı şeyler olduğu için ve arada boş vaktim olduğu için buraya yazıyorum...
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 12, 2006 1:21 am Reply with quoteBack to top

Sosyal bir hayvanım!

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum