Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: yxeqivyb
    Bugün: 22
    Dün: 23
    Toplam: 90351

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 913
    Ãœye: 1
    Toplam: 914

Şu An Bağlı:
    01 : yxeqivyb

FrpWorld.Com :: View topic - kılık değiştirirken
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

kılık deÄŸiÅŸtirirken View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 9:07 pm Reply with quoteBack to top

okuduğum romanda kılık değiştirirken kullanılan klasik yöntemlerin (makyaj,takma sakal-bıyık,lens vb) yanısıra kimyasallara başvurulabildiğini gördüm.

örneğin kırlangıç otu suyuyla deride kabarcık-uçuk çıkarılabildiği,göze atropin damlatılarak bakışların değiştirilebildiği,deri altına parafin enjekte ederek istenilen bölgenin kabartılabildği falan.lakin bunların doğruluğundan emin değilim.

bu kimyasallardan anlayan (okul-iş gereği) yada buna benzer örnekler bilen var mı?

eğer doğruysa bunların oyunda kullanıldığını,bu şekilde kılık değiştirildiğini kabul edelim.sizce karşımızdakinin spot (farketme) denemelerini etkiler mi?
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 9:25 am Reply with quoteBack to top

Kullanılan kimysal maddelerin doğru olup olmadığı konusunda ben bir cvp veremem fakat şöle bişey var, örneğin bir oyunda rogue oynayan bir oyuncu ben kılık değiştiriyorum derse ben şahsen bunu nasıl yaptığına dayir en azından rp nin zenginliği açısından bir açıklama isterim.

Ama tutupta "kırlangıç otu suyuyla deride kabarcık-uçuk çıkarılabildiği,göze atropin damlatılarak bakışların değiştirilebildiği,deri altına parafin enjekte ederek istenilen bölgenin kabartılabildği" gibi bir açıklama yapmasınıda beklemem tabi.Bunlar peruk takmaydı şişman görünmek için işte gömleyin altına yastık koyma gibi basit açıklamalar olur.Çzelliklede masa üstü oyunlarda böle ince ayrıntılara girilmez zaten.

Bide şuda var bu kılık değiştiriyorum diyen rogue bunun için skilli de eklenerek denemesini yapar başarılı olup olmadığına dayir ve sonrada bunu kime yutturmak istiyorsa o adamda bu rogue arkadaşı görünce bir deneme yapabilir şüpelenebilir, farkedebilir ama yinede bu DM'e kalmış bişey.

Gölge Ustası

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 12:12 pm Reply with quoteBack to top

Dediklerin hakkında bilgim yok ama ben DM olsam her önüne gelen rogue'a bunu yaptırmam. Bunları öğrenmek için en azından araştırma veya deney (pek tavsiye etmem denenmesini) yapmalıdır.

Dediklerine benzer aklıma gelen örnekler: (spoiler içeriği taşıyor)
    Spoiler:
    Çlüm Kapısı'nda Hugh kılık değiştirirken kafasını kazıtıyor ve uzun zamandır kel olduğu sanılsın diye kafasını koyu bir renge boyuyor.

Bir de 4'ün Kuralı'nda Belladonna denilen bir madde göze değsiğinde gözbebeklerini büyütüyordu.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Chade_Fallstar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 4:01 pm Reply with quoteBack to top

Bu dediklerini oyun içerisinde düzgünce yapabilmek için ( ve rp ye uygun olması için) ilk çnce etraftan bilgi toplaman sorup sorşturman gerekir.

Ama mesela karakterin düşünce yapısına ve zekasına dayadırılabilecek şeyler de vardır kılık deiştirmede, ama onlar zarla olur düzgünlüğü ve mükemmeliği zara kalmıştır ve yanılmıosam forgry skilli gereklidir( ki yanılmıorum)
    Back to top View user's profileSend private message
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 12:13 am Reply with quoteBack to top

yazdıklarımın doğru olduğunu,bir karakterin bahsedilen bilgileri elde ettiğini,suratını kabarttığını,bakışlarını değiştirdiğini,saçlarını kestirdiğini ve sakal bıraktığını kabul edelim.özetle kılık değiştirdi ve bu değişikliği farketmeye çalışanlar spot denemesi yapacak.dm siz olsaydınız bu durumda ne yapardınız?makyaj yapılmadığı,herhangi birşey takılmadığı için spot denemesi yapan kişi penaltı alır mıydı?

gerçi bu soruya yanıt vermek için kimyasalların etkilerini tamamiyle bilmek gerekli.örneğin parafinle derinizi kabarttınız.ne kadar gerçekci bi kabarık olduğunu bilmek lazım ama ben gerçekci olacağına inanıyorum.yada mimiklerinizi eskisi gibi kullanabiliyo musunuz?

inanmıyosanız neden inanmıyosunuz,inanıyosanız dm olarak müdaheleniz ne olur?

yoksa kılık değiştirirken bu yöntemler kullanılıyoda benim haberim mi yok?kullanılan o malum çantanın içinde neler olduğunu ve olabileceğini bilen biri yazarsa memnun olurum.

ilginiz için teşekkürler,saygılarımla...
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 5:40 am Reply with quoteBack to top

@Chade_Fallstar: Yanılıyorsun, disguise check atılıyor. Forgery, döküman ve para kalpazanlığı için kullanılıyor.

İkinci nokta, disguise denemesi DM tarafından gizlice atılıyor. Böylece ne kadar iyi yaptığını oyuncu kendisi anlamıyor. Zaten yüksek disguise modifierı olan adamlar bu yukarıda sayılan yöntemleri deniyorlardır. Bir çok doğal madde var bu tarz şeyleri yapan (yukarıdakiler kimyasal denmiş, o yüzden diyorum) ve yukarıdaki kimyasalları elde edebileceğimiz bazı yöntemler mutlaka vardır. Bu şekilde halledilir. Tabi dediğim gibi sadece yüksek modifierlarda ancak, belki de çeşitli skiller aracılığı ile (knowledge-nature ya da alchemy gibi)...

Bunun haricinde, ne yöntemi kullanırsanız kullanın, başka birisi gibi davranıyorsanız disguise check atılır. İsterseniz estetik yaptırın. Wink

Ayrıca bluff skilinizde 5 ya da daha fazla rank varsa disguise'da başka birisi gibi davranırken +2 sinerji bonusu alırsınız. Bunu da söyleyeyim dedim...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 9:55 am Reply with quoteBack to top

saol türklider herzaman ki gibi aydınlarttın bizi ben forgry diye biliyodum artık doğrusunu biliyorum Smile)) ve ewet o zzarlar opyuncuya söylenmez siz güzel olup olmadığını insan içine çıkınca öğrenirsiniz gerçi bazen sonuçları kötü olabiliyo şayet zar düşük geldiyse. Eğer siz zarı bilseydiniz düşük gelirse gitmezdiniz bi yere dimi...
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 10:44 am Reply with quoteBack to top

Yalnız "Ben kılık değiştirmiş bir ejderhayım!" derken bluff check atarsınız ama başkası gibi davranırsınız. Hani yanlış anlaşılma olmasın yada ben yanlışsam bari düzeltilsin Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 11:05 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    Bunun haricinde, ne yöntemi kullanırsanız kullanın, başka birisi gibi davranıyorsanız disguise check atılır. İsterseniz estetik yaptırın.

diyelim estetik yaptırdım ve ortalıkta dolaşıyorum.kimsenin kılığına girmedim.dikkat çekmeyecek şekilde giyindiğimide düşünelim.disguise (kılık değiştirme) denemesi yapar mıyım,karşımdaki spot (farketme) denemesi yapar mı,yaparsa penaltısı olur mu?

saygıdeğer Darkgnome sizin sorunuzun aynısını sorduysam kusuruma bakmayın.yalnızca cevapları ayrıntılı bir şekilde almak istiyorum.
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 8:33 pm Reply with quoteBack to top

paul sernine wrote:
    diyelim estetik yaptırdım ve ortalıkta dolaşıyorum.kimsenin kılığına girmedim.dikkat çekmeyecek şekilde giyindiğimide düşünelim.disguise (kılık değiştirme) denemesi yapar mıyım,karşımdaki spot (farketme) denemesi yapar mı,yaparsa penaltısı olur mu?

Bana kalırsa kılık değiştirmeyi (estetik ameliyat) başkası yaptığı için o disguise atabilir. Yalnız bu durumda kimseye benzemeye çalışılmadığı için disguise atılmayabilir de. Ben olsam estetikçiye disguise değil de meslek-doktorluk denemesi attırırım karşısındakine de belki sopt attırabilirim, eğer estetik belli olabilecek gibiyse. Eğer estetik çok iyiyse ve üzerinden de zaman geçmişse (izler kapanmışsa) hiç gerek yoktur spota.

Yardımcı olabildiysem sevinirim.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Eldarin_

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 3:18 pm Reply with quoteBack to top

Bakın beyler BURADA Dareth arkadaşımızın müthiş bir kılık değiştirme(disguise) repliği bulunmakta. İster biraz inceleyin, olayın drama kısmını nasılda güzel yorumlanmış bi inceleyin.

Hepinize iyi eÄŸlenceler...

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    ussiyiness
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 11:23 am Reply with quoteBack to top

ben kılık değiştirmekle uğraşmam, çünkü genelde hiç kimseye görünmem, işimi en kısa yoldan halledip çıkarım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Zortezurtek
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 14, 2006 9:49 pm Reply with quoteBack to top

Kılık değiştirme olayı aslında böyle estetikle makyajla olmamalı. İyi bir hırsız iyi bir yalancı da olabilmelidir. Tanınmadığınız bir mekana gider iken kabul edilir bir özgeçmiş ve inandırıcı bir çene ile gitmek daha makbul. Maksat dolandırıcılık ise bu en uygunu sanki.

Ama anlık olaylar için bir peruk veya bıyık gibi kısa dönem değişimler gerekiyor ise, bunlara uygun çamaşır seçiminin de eklenmesi tavsiyemdir.

Mesela bir hırsızlık olayından sonra kaçmanız gerekti. Kalabalığa karışırken veya karıştıktan sonraki görüntünüz biraz farklı olmalı ki göz yanılması ile kovalayan yakalamasın. Bu yüzden kalıcı şeyler değil geçici şeyler daha faydalı olabilir. Basit bir cloak değişimi (renk bazında özellikle) ve saç değişimi (peruk atarak) hem hızlı hem de etkili değişimlere imkan verebilir.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum