Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 18
    Dün: 35
    Toplam: 90382

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1299
    Üye: 1
    Toplam: 1300

Şu An Bağlı:
    01 : mitinaef0iy

FrpWorld.Com :: View topic - Bu gün anladım!...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bu gün anladım!... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    ranger_ilvetus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 16, 2006 5:08 pm Reply with quoteBack to top

Dişçiye aylar önce çağırdığı zaman gitmem gerekiyomuş,iş işten geçtikten sonra değil.Onu anladım bugün.

Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
    Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 16, 2006 6:41 pm Reply with quoteBack to top

Bu gün anladım, aslında her şeyin kapkara bir delik olduğunu,
    yaşamın nekadar soğuk,ne kadar gaddar olduğunu,
    ve güneş batarken yeniden, yeni şafaklar için aç kalmayı öğrendim bugün....
    Bu gün anladım, yaşamın aslında sadece saniyelerden ibaret olduğunu,
    ve son nefesini verirken bile insan, o saniyelerin hala akmakta olduğunu...
    Bu gün anladım, karanlıkta yolumu nasıl bulabileceğimi,
    fakat yolumu bulduğum zaman, sırtımdan vurulacağım hiç aklıma gelmemişti...
    saniyeler hala akıyor ve ben hala anlamaya deva ediyorum,
    gözyaşım feryat ediyor, o kadar sıkılmışki akıp gitmekten bu bedenden,

Bu gün anladım ben, tek bir göz yaşımın bile ne kadar değerli olduğunu...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 16, 2006 8:23 pm Reply with quoteBack to top

AlkıÅ? AlkıÅ? AlkıÅ? bu sessizlik yolundaki adımların ay ışığında kendini görmesi ve ya uykudan uyanan bir şair kadar his dolu...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    seraphima
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 16, 2006 10:11 pm Reply with quoteBack to top

ve ben bugün anladım umudun var olduğunu ve hala yaşadığını..
    Ve ben bugün anladım mezar kadar sessiz,cehennem kadar sıcak hayat geçitlerinin bir gün gül bahçesine çıkacağını..
    Back to top View user's profileSend private message
    Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Sun May 28, 2006 10:00 pm Reply with quoteBack to top

Bugün anladım hayatımı ne kadar da yanlış şeyler ve kişiler üzerime koyduğumu. Geriye dönüp bir baktım, ve sadece hatalarla dolu olan bir yaşam gördüm. Dokunduğum her şeyi mahvetmişim meğerse.

Bütün hayatımı çürük bir zemin üzerine inşa etmişim. Malzemeden çalıp katları çıkartmışım. şimdi hepsi yerlebir oldu ve enkazın altında kaldım. Artık yerine kurulabilecek hiçbir şey yok, enkazdan kurtarabileceğim bir şeyler var mı? Sanmıyorum. Artık benim için hiçbir şey eskisi gibi olamaz.

19 senelik hatalarımın yüzümde tokat gibi patladığı bu gecede, her şeyi düzetebilmek için ikinci bir şansımın olmasını isterdim. İkinci? Belki de son demeliydim. Kaç şans verildi bana, ve kaç kere onları gözardı edip kendi bildiğimi okudum?

Bazı hatalar affedilmiyormuş. Ne kadar yalvarsak da, ağlasak da, çaresizce çırpınsak da bazen gidenler geri gelmiyormuş.

Kaybettiklerime en çok ihtiyacım olduğu gün bugün. Ama hiçbiri yanımda değil. Yanlızım. Neden? İhanet mi ettiler? Beni sattılar mı? Hayır, onları kendim uzaklaştırdım. Ne yaptıysam kendime yaptım, onların beni defalarca uyarmalarına karşın.

Ve onların yokluklarında belki de hiç olmadığı kadar acı çekiyorum, ama bu da benim cezam. Tüm yaptıklarımın cezası. Bundan kurtuluşum yok artık.

İyi sabrettiler. Çok iyi sabrettiler. şimdi dönüp baktığımda gerçekten de bunu görüyorum. Ben bu kadar sabredemezdim. Hem de öyle ki, zihnimin en kötü olduğu, akli dengemin muhtemelen tamamen kaynma noktasına geldiği, yaptıklarımın yarısından çoğunu hatırlayamamama rağmen, hatırladıklarıma dayanmış olmaları bile bir zamanlar bana verilen değeri gösteriyordu. Bilemedim.. Kıymetini bilemedim..

Küstahça sömürdüm. Gerek bilinçli, gerek farkında olmadan.

Ve ben de onlara en az onların bana verdiği kadar değer veriyordum. Bazı hatalarım da bu yüzden kaynaklandı. Onları korumaya çalışırken farkına varmadan onlara zarar verdim. Ama çoğunlukla, onlara verdiğim değeri onlara göstermediğim gibi, tam aksini ispatlayacak davranışlarda bulundum.

Bugün anladım, ne kadar aptal olduğumu.

Bir insan için gerçekten değerli olan bir şeyin kıymetini, insan ancak onu kaybedince anlıyormuş. Akılsız başım... Bugünkü aklım olsaydı bunları yapar mıydım? Onları kıracağıma kafamı kırardım.

Peki tüm bunları onlara anlatsam ne yazar? Bir kere inandırdım onları kendimin içten pazarlıklı birisi olduğuna. Çyle şeyler yaptım ki böyle algıladılar. Kimbilir, belki de gerçekten öyleydim. Artık değilim. Artık akıllandım. Ama dönülmez akşamın ufku çoktan gözüktü.

Artık hiçbir işe yaramayacağını bildiğim halde bir kez daha çaresizce özür diliyorum. Affedilmek için değil, bir şans daha için değil. Çünkü biliyorum ki artık yüzüme bakmazlar. Onlar baksalar bile, benim onlara bakacak yüzüm kalmadı artık. Çzür diliyorum, çünkü pişmanlığımı bilsinler. Onların hakkını yediğim için, onlara layık olduklarını veremediğim için, onlara haketmedikleri halde acılar çektirdiğim için, onlara bana duydukları güvenin karşılığını veremediğim için, kısacası onların dostluklarına dostlukla karşılık veremediğim için. ÇZÇR DİLİYORUM.

Allah'tan bir fırsat daha isterdim kendimi affettirmek, olanları telafi etmek için. Ama başka şans yok artık. Hiç olmazsa pişmanlığımı bilsinler. Hiç olmazsa artık her şeyin farkına vardığımı bilsinler.

Ve bugün anladım, kaybettiklerimin gerçek kıymetini.

Bunları neden buraya yazıyorum? Çünkü artık bunları paylaşabileceğim kimsem kalmadı. Bunları bir günlüğe yazar gibi yazıyorum. Aynı zamanda insanlara ibret olsun, ve benim düştüğüm hatalara düşmesinler diye yazıyorum.

Ve bugün anladım, gerçek dostluğun anlamını, ancak onu kaybettiğim zaman.

Tüm bunları uzun zamandan beri ilk kez kendim olarak yazdım. Lord Necros olarak değil, altadmin olarak değil, DM olarak değil, insanlara gösterdiğim farklı karakterlerim olarak değil, olmaya çalıştığım kişi olarak değil; sadece ben olarak, olduğum ben olarak, Burak olarak yazdım. Unuttuğum kimliğimi ancak onları kaybedince anladım.

Ve bugün anladım büründüğüm yalan maskelerinin ardındaki gerçek beni.

Affedin beni dostlarım.. Affedin.. Keşke size hakettiğiniz gibi davranabilseydim..

Power demands sacrifice.
    seraphima
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 28, 2006 10:09 pm Reply with quoteBack to top

Malzemeden çaldığın hayat, elbet çalacaktı senden inşa ettikleri, yıkacaktı başına belki en sevdiğin anları..
    Ama yıkıntıların arasında açan o kocman bembeyaz orkideyi görüyormusun??Hadi ama sil o gözyaşlarını,ağlayarak göremezsin o güzellikleri..İşte o, yıkıntıların arasından, senin için çıktı..
    Yalan değil, yanlış değil, acı değil, öfkeli değil, hüzünlü değil, kıskanç ve barbar da değil..
    Yıkıntıları kaldır..
    O güzel bembeyaz orkide ve hemen yanında parlak gözleri ile sana bakan o güzel kuş var ya, özgürlüğündür..
    Ona sıkıca sarıl ve hiç bırakma..
    Kendini acılarla zincirleme..
    Seni affediyor ve çağırıyor mavi gökyüzü...
    Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Sun May 28, 2006 10:13 pm Reply with quoteBack to top

Bir yanılsama, ve çaresizliğin getirdiği bir halisünasyon o kadar. Orada orkide filan yok. Keşke olsaydı. Keşke bir yolu olsaydı.

Ama yok.. Kendi aptallığımın bedelini çekmekle yükümlüyüm artık sadece..

Power demands sacrifice.
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun May 28, 2006 10:52 pm Reply with quoteBack to top

Hayat öyle birşey ki...
    Çnünde üçsuz bucaksız bozkırlar, ovalar,
    Arkanda ise kocaman camdan bir duvar.
    Bırak geri gitmeyi;
    şöyle bir durmaya kalksan bile,
    Soluklanmak için bir fırsat arasan,
    Ona bile fırsat bırakmaz.
    Koşsan da, yürüsende farketmez,
    Hep arkandadır,
    Hep bir adım arkanda...
    Sadece bakabilirsin geriye cam duvardan,
    Ama bakmak için bile duramazsın...

Ne yöne gidersen git farketmez,
    Yokuşlar da vardır hep, inişler de,
    Kimisi daha dik, taşlı, dikenli,
    Ama yine de;
    Kabuk bağlar yaraların,
    Nasır tutar ayakların,
    Bir parça yardımcı olur yürümene,
    Ama durmana hiç izin vermez,
    Hep yürümelisin...
    Ayağın taşa takılsa bile,
    Tökezleyip devrilsel bile yürümelisin,
    Bırak beklemeyi,
    Acıdan kıvranmaya bile vaktin yok!
    Elinden tutan olur bazen,
    Tökezleyince kaldıran
    Ama onlar bıraksa bile yürümelisin.

Kimi zaman gittiğin yerin,
    Geride bıraktığından beter olduğunu bile bile yürümelisin,
    Hiç bilmediğin, göremediğin yerlerin umuduyla yürümelisin...
    Duvarın gerisi erişilmez belki,
    Ama kendin seçersin gideceğin yeri.
    Hem kimbilir...
    Belki ilerisi daha güzeldir geldiğinden,
    Kimbilir...
    Belki yeniden tutan olur elinden,
    Belki bıraktıkların geri gelir.
    Kimbilir...

----------------------------------------------------------
    Elden birşey gelmez. Belki biriki mısram ortak olur duygulara...
    Efla'dan selamlarla...

Zoka
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 15, 2006 1:32 am Reply with quoteBack to top

Bu gün anladım.
    Utandığın için bakamazsın sanırdım gözlerime, gözlerindeki yalanları görememem için bakmadığını anladım bugün. Herşeyim olmanın sebebinin, herşeyimi alıp gitmek olduğunu anladım. Çmrün sigara dumanından daha fazla olsada aslında pek bi farkınız olmadığını anladım. beni zehirleyip hayatımdan çıkan. Ama zehirlenmenin hoşuma gittiğinide anladım. Ve bi sigara daha yaktım. Hiç düşünmezdim o günleri anarken boşa geçtiğini düşünceimi. En güvendiğin insanın soğuk hançerini sırtında hissetmenin nasıl bi duygu olduğunu anladım. Kısa sürede kazanılan güvenin insanlar için önemli olmuycaını anladım. Ve bir sigara daha yaktım. Çfledim dumanını ve yokoluşuna baktım. Senin içimde nasıl yokolduğunu izlediysem onuda öyle izledim.Tek farkınız onun gözlerimin önünde yükselirken senin düşmendi. Belkide ben yapamıyorum artık. En ufak hatanda bile senin mazeretini ben bulurdum. Ama daha fazla yapamıyorum. Deniyorum olmuo. Son derbeni atlatamıyorum. Ve işte istediğin gibi hayatında yokum artık. Bi sigara dumanı olduğumu bugün anladım.

jijimiami
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 01, 2007 3:16 pm Reply with quoteBack to top

650 yildir yasamis gibi yorgun hissediyordum bedenimi ve ruhumu...

etrafimda dolasan binlerce ama binlerce insan birbirlerinin ve benim ruhumu kemirmekten ve bedenimi elde etmekten baska hic bir dusunmuyormus gibi dusunuyordum ne zamandir...

insanlarin uyusturucu ile yasamaya basladigi; erkeklerin ve kadinlarin birbirlerini kullandiklari bir dunyadan geliyorum dunyaniza...

umutsuzlugun icindeydim...

onceleri cluplerden biktim sonrasinda insanlardan...
    internete basvurdum ama sacma sapan sitelerden biktim....
    kendisi gibi olan birilerini aradim durdum... yalandan sahteden uzak olmak istedim sadece...

insanlarin gercekten ozgur oldugu ama ozgurlugu ile basklarinin haklarina tecavuz etmeyen bir yer aradim uzun sure...

aptalca cikarlarin disinda olmak; yeniden cocuk olmak istedim. ama sonrasinda cocuklarin baslarina gelenleride okudum sayfalarca; gazetelerden, dergilerden, mail adreslerime gelen maillerden...

enistem dediki bana uzun zaman once:
    "ne sen 1500 lu yillarin prensesisin;
    ne de gercekten insanlarin yasadigi bir zamandasin..."

cok dusundum bu sozleri umutlarim kirildi....her yagan yagmura kirilmis umutlari yolladim gosyaslarimla....

her gun dogan gunesle dogdum ama gunes batmadan cok daha oncesinde battim karanligin icine...

ufak bir dunya cizdim kendime; msn, netlog, facebook, skye ve benzeri seyleri sokmadan...

manga arsivlari, anime resimeleri topladim biriktirdim kendimde...

yillar once ilk frp yi ogrendigim zamanlarda hakkinda hicbir bilgi bulamamistimki...
    ne ben ingilizce biliyordum... nede bana anlatacak turkce sayfa vardi.....

yillar sonrasinda simdi ise hem ingilizce biliyorum hemde turkce sayfa bulabildim ....

tesekkur ederim....

dogan gunes batsa bile bende dogan gunes artik batmadigi icin......

.....Smile
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum