Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 18
    Dün: 35
    Toplam: 90382

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1212
    Üye: 1
    Toplam: 1213

Şu An Bağlı:
    01 : mitinaef0iy

FrpWorld.Com :: View topic - En Son Hangi Kitabı Okudunuz?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

En Son Hangi Kitabı Okudunuz? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 14, 2008 7:42 pm Reply with quoteBack to top

Son Yeniçeri - Reha Çamuroğlu, okuyun güzel bir kitap kurgusu falan iyi ve tanıdığımız ve ya en azından biraz biraz bildiğimiz şeylerin bize daha farklı olduğunu gösteriyor (mesela meb'in tarih kitaplarında hep yeniçerilerin halkı sömürdüğü falan yazar, öyle olmadığını bilmiyorsakta öğreniyor ve neden öyle yazıldığına kafa yorabiliyoruz)
    Back to top View user's profileSend private message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 20, 2008 10:10 pm Reply with quoteBack to top

Osmanlı Tarihinden İlginç Hikaye ve Anektodlar kitabını okudum ve çok güzeldi. Ayrıca ilginç bir sürü şey vardı içinde. Osmanlı tarihine ilgisi olanların okumadan geçmemesi gereken kitaplardan biri. Hikayelerin ve Anektodların bazıları birbirine bağlı devam ederken bazıları ise onceki olaydan kopuk olarak devam ediyor. Kronoloji sırasına göre hazırlanmış anladığım kadarıyla. Bir solukta okuyabileceğiniz kitaplardan biri ve size birçok şey katacağından eminim. Karakterler ve çevreyi her hikaye de ayrı bir güzel tasvr etmiş. Kitabı okurken orada gibi hissetmemek elde değil. Herkesin okuması deileğimle..

WeS_DeX
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 3:11 pm Reply with quoteBack to top

Philippa Gregory - Boleyn Kızı ve Kralicenin Soytarısı . .

Suan ise hala okumakta oldugum;

Robert Jordan - Kaos Lordu (6.Cilt)
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 10, 2009 7:06 pm Reply with quoteBack to top

1984 - George Orwell (hayır ikinci okuyuşum)

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    ombuspider
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 10:26 am Reply with quoteBack to top

En son Bram Stoker's Draculayı okuyayazdım. Kitap okumak için uygun ruh haline sahip olmadığım için baydı, atmosfere dahil olamadım. Daha sonra bi umut, H.P Lovecraft'tan Çç Çykü'ye başladım. O da kaldı.
    Sırada Stephen King - Sis ve Yine Stephen King'in Hayvan Mezarlığı var. BU kitapların dördünü de bi kaç gün içinde, "Lan ben bunları su gibi okurum be" diye almış olmam ve bu şekilde muamele yapmam acı verici Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 1:24 pm Reply with quoteBack to top

En son Dijital kaleyi okudum, ciddi anlamda Dan Brown'un zekası seviyesinin yakalanamayacağı görüşündeyim, ciddi anlamda süper zeki bir adam.Kitapta ispatlamış sanırım.Kitap genel olarak kırılamayacak bir şifreden bahsediyor.Müthiş bişiğ (bu kelimeyi seveyrum)

Ondan önce Stephen King koleksiyonumun son kitabı olan Rüyalar ve Karabasanlar'ı okumuştum.Kitap kısa kısa birçok mükemmel (bazen de mide bulandırıcı) hikayelerden oluşuyor.Fakat açılış öyküsü olan Dolan'ın Cadillac Çyküsü ciddi anlamda hayatımın öyküsü hâline gelmiş durumda.Bir intikam öyküsü (neden bu kadar intikamcıyım?).Diğer öyküler çok mükemmel olmasa da kötü denilemez.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 10:05 pm Reply with quoteBack to top

Çizgi romanlar sayılır mı? Very Happy

Geççen gün Warcraft: Sunwell Ççlemesi Çzel Baskı'yı şans eseri buldum ve tereddüt dahi etmeden aldım. Warcraft 3 ve World of Warcraft'ı birbirine bağlayan warcraft evrenini seven herkesin okuması gereken bir çizgi roman olmuş... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    darkwizard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 7:16 pm Reply with quoteBack to top

ölüm kapısı-ejder kanadı nı yeni bitirdim birkaç yıl önce okumaya başlamış bir ara sıkılıp bırakmıştım ama ne kadar da aptalmışım diyorum kendi kendime eminim bu sitede faaliyette olan birçok üye ölüm kapısının ne kadar olağanüstü bir kurguya sahip olduğunu ve fantastik kurgu seven herkesin elinden bırakamayacağı bir seri olduğunu bilir yakında ben de serinin 7 cildinide bitirip huzura ererim Very Happy
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 8:35 pm Reply with quoteBack to top

Ejderha Mızrağı Kayıp Efsaneler Cilt 1: Cüce Derinlikleri Ejderhaları kitabını okudum en son yakın zamanda... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    LadyValerian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 28, 2010 8:56 am Reply with quoteBack to top

Oğuz Atay-Tutunamayanlar..
    Harika bir kitap.Kitabın bazı kısımlarında eski kelimeler olduğu için sözlükçesini hazırlamış olduğum bir kitap..Kısaca açıklamak istemiyorum okunması gereken bir kitap =)
    şu paragraf çok hoşuma gitmiştir:
    "Bir silgi gibi tükendim ben.Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım:mürekkeple yazmışlar oysa.Ben kurşunkalem silgisiydim.Azaldığımla kaldım.. "
    Earl
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 7:37 pm Reply with quoteBack to top

ken follet-bir katedralin öyküsü
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Sep 15, 2010 3:10 am Reply with quoteBack to top

Edward Rutherford, Sarum, Londra, Forest

Ucu de Ingiltere tarihinin degisik donemlerinde gecen romanlar... Fantastik degiller, ama bence fantastik edebiyati sevenlerin de sevebilecekleri kitaplar... Bir de ozellikle ucunu bir arada okuyunca, zamanin gucu hakkinda insana epey bir fikir veriyorlar.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 17, 2010 7:15 pm Reply with quoteBack to top

Agatha Christie- şampanyadaki Zehir
    Image
    Agatha Christie'nin okuduğum ilk romanı bu. Son olmayacağını da şu saatten sonra garantiledi. Yarın olsa da gidip başka bir kitabını alsam diyorum. Geçen edmond bursaya geldiği zaman bakarken biraz da onun anlatımıyla gaza geldim sanırım ama değdi. Gizemlerin birbir çözülmesini ve sonunda romanın içinde verilen ufak detaylardan aslında başka bir öykünün çıkmış olması çok hoş.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum