Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1446
    Üye: 2
    Toplam: 1448

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - Avernus'un Kan Ovalarında (Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Avernus'un Kan Ovalarında (Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Feb 14, 2006 11:40 pm Reply with quoteBack to top

Eldarin wrote:
    Necros' a çok özel teşekkürlerimi sunuyorum. Bunca RP'yi bıkmadan usanmadan yaptığı, benim eziyetlerimi çektiği, msn diyaloglarını düzenleyip sonra elime verip al sen at abi dediği, herşeyini yitirmesine rağmen hala benimle aynı samimiyetle muhabbete devam ettiği için. Allah herkese böyle uysal oyuncu nasip etsin ne diyim :=).

Rica ederim, asıl hiç beklenmedik bir şekilde damdan düşercesine gelen bir RPG olup üstüne yıkıldığı için hem özürlerimi hem de teşekkürlerimi sunarım. Smile Haliyle toparlamak da benim işim oluyordu.

Evet, her şeyimi kaybettim, anadan doğma kaldım. Yine de kazançsız olmadı en azından bu 'gezi' ( Mr.Green )

Okumaya üşenmeden okuyan bir Allah'ın kulu çıkarsa, kendisini buradan tebrik edeceğimibilsin. Word'de 54 sayfa tuttu. Ben şöyle bir gözden geçirmeye dahi üşeniyorum. Okuyanı ayakta alkışlarım (Ama okuyup okumadığını anlamak için sınav yaparım ona göre. Dil )

Power demands sacrifice.
    Back to top View user's profileSend private message
    fingolfin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 15, 2006 1:35 am Reply with quoteBack to top

54 sayfa olamaz burdaki yahu. Çok sürükleyiciydi ya da Smile İkinizin de ellerine sağlık ve Necros umarım birşeyler öğrenmişsindir bu geziden Very Happy

Kristallerle donanmıÅ?tı mavi kalkanı.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 15, 2006 1:59 am Reply with quoteBack to top

Sıkılmış bir Türklider'i küçümseme necros... Savaşmamış olman kötü. Gerçi savaşsaydın da Eldarin hafif kötü bi kurgu yapmış, pek güzel olmazdı kanımca... İyi kurtarmış seni, lüzumsuz yere Smile Bana kalırsa ölmen gerekliydi...

Okurken gözüme takılan bariz hataları söylemek istedim. Gerisi güzel:

1- Pit fiendin tasviri balora benzemiş, beğenmedim.
    2- Cornugon'a yaptığın artizlik büyük yalan olmuş. Gerçi Pit fiend seni getirmesini söylemiş ama sen birliğin başına geçince seni bulup okşardı bence.
    3- Tanarriler avernus'a inmezler. Kan Savaşı'nın meydanları Gray Waste ve Gehenna'dır. Kötü kurgu derken bunu kast ediyordum.
    4- Kumandan oluşun da büyük yalan. Gerçi sonrasında bayılma muhabbetin kesin devil işi ama yine de o şekilde nereden geldiği belirsiz ölümlüyü 100 hamatulanın başına geçirmezler. Hele ki hamatulalar orada asla kendilerine artizlik yaptırmazlar. Smile
    5- Hamantula ney bilmiyom ama onlar hamatula. Very HappyVery Happy Kendi kendine deviller üretmeni hoş karşılamadım Dil Hehehehe...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 15, 2006 8:24 am Reply with quoteBack to top

sabaj işte vakit geçirmek için iyi bir olaydı.
    ncros iyi yırtmışsın...

ama türklider beyenmemiş bak hemen başa alalım Very Happy

dm ve oyuncuyu ve izliyenleri tebrik ediyorum ...

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Feb 16, 2006 9:38 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    4- Kumandan oluşun da büyük yalan. Gerçi sonrasında bayılma muhabbetin kesin devil işi ama yine de o şekilde nereden geldiği belirsiz ölümlüyü 100 hamatulanın başına geçirmezler. Hele ki hamatulalar orada asla kendilerine artizlik yaptırmazlar.

Burada ufak bir nokta var. Geçirebilirler hiç te garip karşılamam, tüm o planların arkasındaki sebebi gördüğünü iddia edecek kadar kibrine mi kapıldın ey ölümlü? Smile şaka bir yana dediğim gibi bunun sadece dmn bildiği çok farklı bir manası olabilir...
    Eldarin_

PostPosted: Thu Feb 16, 2006 10:04 am Reply with quoteBack to top

Oyun msn de sürdüğü için öyle çok edebiyat yapamadık ama yine de tasvirler fena olmadı bence. Okuyanlara bende teşekkür ediyorum Smile

Türklider wrote:

1- Pit fiendin tasviri balora benzemiş, beğenmedim.

Hmm kırbaç, kılıç ve alevlere boğan siluetinden dolayı sanırım. Olabilir, ama illaki kitaplardaki tasvirlere uyulacak diye birşey yok tabi.

Türklider wrote:

2- Cornugon'a yaptığın artizlik büyük yalan olmuş. Gerçi Pit fiend seni getirmesini söylemiş ama sen birliğin başına geçince seni bulup okşardı bence.

Yok sen oyunda aktif olmadığın için bilmiyorsun. Orada cornugon artisliği kendisine yedirmedi, tam tersine telepatik link ile tüm birliğe zamanı gelene kadar bu ölümlünün sözünü dinliyormuş numarası yapmalarını söyledi. şayet Kan Savaşına girilseydi Necros orada da hamatulaların efsanevi yamuğuyla karşılaşacaktı.
    Tabi dediğim gibi bunu görebilmek için oyunda olmak lazım. Necros ve Yilmax izlerken bunu sezmiştiler hatta. Yine de yapabilecek birşeyi yoktu Necros'un. Ayrıyeten psionic/mage devil da ayrı taraftan pislik peşindeydi Wink.

Türklider wrote:

3- Tanarriler avernus'a inmezler. Kan Savaşı'nın meydanları Gray Waste ve Gehenna'dır. Kötü kurgu derken bunu kast ediyordum.

Hmm esas bu büyük yalan olmuş Smile. Sheva sen ben buluştuğumuzda konuşmuştuk değil mi law daha tutucudur, savunmadadır, beklemededir; kaos daha saldırgandır, daha mobilizedir diye. Kan savaşı hemen her düzlemde gerçekleştiği gibi en can alıcı savaşlar baator da geçmektedir.

Türklider wrote:

4- Kumandan oluşun da büyük yalan. Gerçi sonrasında bayılma muhabbetin kesin devil işi ama yine de o şekilde nereden geldiği belirsiz ölümlüyü 100 hamatulanın başına geçirmezler. Hele ki hamatulalar orada asla kendilerine artizlik yaptırmazlar. Smile

Sheva buna da cevap vermiş. Olayın başından beri İsimsiz Olan ın Necros'u teste tabi tutuyor olduğunu düşünürsek bu da saçma görünmese gerek.

Türklider wrote:

5- Hamantula ney bilmiyom ama onlar hamatula. Very HappyVery Happy Kendi kendine deviller üretmeni hoş karşılamadım Dil Hehehehe...

Zbam zbam zbam!!! Hauehuahuehuahaha

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Feb 17, 2006 1:40 am Reply with quoteBack to top

Sus sen Eldarin. DM oldun diye adam mı oldun? Dil Yarın buluşunca gösteririm sana...

Fakat başlarında demogorgon vs. gibi psikopatik prince'lardan biri bulunmadıkça Avernus'a inmek için gerekli olacak büyüklükte bir boyut kapısını bulmaları bir, ele geçirmeleri iki numara olarak imkansız. Wink Zira Gray Waste'deki ve Gehenna'daki neredeyse bütün portallar Baatezu tarafından endekslenmiş durumda ve kapılar da o "daha savunmacı" anlayışa uygun olarak iyi korunuyor olmalı, değil mi?

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 17, 2006 7:34 am Reply with quoteBack to top

Okudum eğlenmdim ve gözlerim pörtledi yerlerinde. Bir yerden sonra yazılar kaymaya başlıyordu. messengerda RP zor olsa geek. Düşünecek zamanında yok hareketlerinle de açıklayamıyorsun. Necross iyi performans vermiş ama daha başında kalkıpta Pit fiend dediğinde bende zaten şaşırmıştım. Aslında az bile olmuş gibi ama iyi olmuş. Yazık olacaktı Necross'a ve sonrasında kabak güneşin çocuklarının başında patlayacaktı. Bu arada

bluff 9+3=12
    sense motive 29+7=36

olayına çok güldüm.

Ancak madem Necross bu adamların aralarında telepati ile iletişim kurabildiğini biliyordu keşke başından Detect thougths yapsaydı.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Feb 17, 2006 11:19 pm Reply with quoteBack to top

Türklider wrote:
    Sus sen Eldarin. DM oldun diye adam mı oldun? Dil Yarın buluşunca gösteririm sana...

Fakat başlarında demogorgon vs. gibi psikopatik prince'lardan biri bulunmadıkça Avernus'a inmek için gerekli olacak büyüklükte bir boyut kapısını bulmaları bir, ele geçirmeleri iki numara olarak imkansız. Wink Zira Gray Waste'deki ve Gehenna'daki neredeyse bütün portallar Baatezu tarafından endekslenmiş durumda ve kapılar da o "daha savunmacı" anlayışa uygun olarak iyi korunuyor olmalı, değil mi?

Saygılarımla...

Duyamadım, Gehenna'daki bütün portallar mı?!?!

Ayıptır sorması Gehenna'nın zat-ı muhterem yugolothları, baatezu o portalları tutarken armut mu topluyormuş? Smile Gray Waste neyde ama Gehenna olayına kesinlikle katılmıyorum. Yugolotha kim daha fazla parayı basarsa portalı o kullanır. General of Gehenna etkenini unutmayalım lütfen.

Ayrıca unutuluyor ki birçok plane birbiriyle interaktif. Stygia'ya Gray Waste üzerinden Styx nehri takip edilerek girilebiliyor. Outlands'in çevresi neden Ring olarak anılıyor? Sırf haritalarda öyle tasvir edildiği için mi?

Ve Avernus'ta Blood War olmuyorsa neden tüm kitaplarda Bel'in Avernus'taki Blood War ile uğraştığından diğer archdevillara nazaran daha az Baator içi politikayla ilgilenebildiği yazılı? Neden adamın lakaplarından birisi Warlord of Avernus?

Neyse ben gene gaza geldim. Keseyim burada en iyisi.

Power demands sacrifice.
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 4:44 am Reply with quoteBack to top

Bütün yazmış mıyım oraya iyi oku. Neredeyse bütün demişim. Wink

Bunun haricinde styx nehrini takip edip gitme olayı biraz yalan çünkü demonlarda da devillerde de styx nehrine bağışıklığı olan ve styx nehrini koruyan tipler var. Onun haricinde baator özellikle, hayvan gibi korur styx nehrini.

Bel sadece Avernus'da değil, her türlü Blood War olayına katılıyor. Abyss'e de iniyor gerektiğinde, Gray Waste'e de gidiyor. Onun haricinde savunmacılık demek değil ki gelsinler kapımızdan içeri girsinler. Avernus'a girmek değil ordular için, üç beş kişilik gizlilik grupları için bile büyük problem... Aslında... Ordu halinde girmek belki daha başarılı sonuçlara neden olur... Neyse...

Olay yukarıda saydıklarımız değil. Eldarin iyi tahlil etmemiş işte Very Happy Savunmayın boşuna Very Happy

Saygılarımla...

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum