Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: MauraIngle
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1536
    Ãœye: 0
    Toplam: 1536

FrpWorld.Com :: View topic - Sizce hangi kitabın oyunu yapılsın?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Sizce hangi kitabın oyunu yapılsın? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 21, 2006 11:51 am Reply with quoteBack to top

sizce hangi kitabın oyunu yapılsın??
    herkes hayalindeki kitap uyarlamasını yazsın bakalım!!

önce ben söliim Smile

Drizzt'in oyunu yapılsa çok güzel olabilir. Böle prince of persia gibi şekil bir oyun çıkabilir ortaya...

mesajlar birleÅŸtirilmiÅŸtir...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 23, 2006 12:34 pm Reply with quoteBack to top

ejderha mızrağı online:D

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue May 23, 2006 5:10 pm Reply with quoteBack to top

Hmmp, aslında Baldur's Gate gibi rpg tarzı yapılabilecek birçok oyun var fakat yapan yok maalesef.

Aslında Dragonlance' den bir campaing yapılması güzel olurdu ama oradaki epik karakterler bile Forgotten Realms daki karakterlerden çok düşük seviyede. (İnanamıyorum! Geçmişin ve geleceğin efendisi olan Raistlin 23.-25. arası bir seviyede.) Bu da oyunun oldukça kısa süreceğinin bir nedeni sayılabilir.

Onun için FR' dan bir oyunu tercih ederim. Çok fazla serisini okumadım ama Drizzt serileri hariç diğerlerinden herhangi birisinin çıkartılması iyi olur.

BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue May 23, 2006 5:33 pm Reply with quoteBack to top

şahsen kitapların oyunlarının yapılmasına karşıyım. Neden yapılsın ki? Başını ve sonunu zaten biliyoruz. Gereksiz olur, grafikler dışında bir heyecan yaratmaz. Smile Bu yüzden Planescape: Torment, Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights gibi kendi konuları olan ama belli bir dünyada geçen oyunları tercih ederim.

Bir de şu yapılabilir: Çrneğin Drizzt konusunda Salvatore yazacağı kitaplardan birisini yazar ama senaryo olarak tutar. Bu kitap bastırılmaz, içeriği ve senaryosuyla oyuna dönüştürülür. Sonraki kitap da bu oynun kitabı basılmış gibi yazılır.

Ama açıkçası Planescape Online çıksa, dünyalar benim olur. Smile

Power demands sacrifice.
    Back to top View user's profileSend private message
    Aarashian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 23, 2006 5:39 pm Reply with quoteBack to top

Sylvos wrote:
    Aslında Dragonlance' den bir campaing yapılması güzel olurdu ama oradaki epik karakterler bile Forgotten Realms daki karakterlerden çok düşük seviyede. (İnanamıyorum! Geçmişin ve geleceğin efendisi olan Raistlin 23.-25. arası bir seviyede.) Bu da oyunun oldukça kısa süreceğinin bir nedeni sayılabilir.
    Onun için FR' dan bir oyunu tercih ederim. Çok fazla serisini okumadım ama Drizzt serileri hariç diğerlerinden herhangi birisinin çıkartılması iyi olur.

Aslında level atlama yavaşlatılarak yapılabilir bence, ya da DLdeki level sistemi önemsenmeden. Campaign oyuna iyi yansıtılırsa level atlama olayının yavaş olmasının çok dert olacağını sanmıyorum. Online için, ikinci dediğim daha uygun bence.
    Levellar düşük Krynn'de, doğru. Tanrıların da 17.leveldan başlıyor, mesela Hiddukel 17ydi yanlış hatırlamıyorsam. Paladine, Tahkisis falan da 21-23 civarı falandı galiba.

FR konusunda da son dönem FR romanlarında abartı çok fazla, Salvatore'daki gibi bariz adam kayırmalar yok tabi ama, son zamanlarda okuduğum tüm FR romanlarında bir yerde yuh artık dedirtiyor. Bence en güzeli kitaplardan yola çıkarak ama tam olarak bağlı kalmadan, yani railroad yapmadan oluşturulacak bir oyun olur.

Corpore de Patrio Parvum Phoenica Renasci
    Aarashian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 23, 2006 5:41 pm Reply with quoteBack to top

Ben gönderene kadar araya yorum girmiş Smile

Lord Necros wrote:
    şahsen kitapların oyunlarının yapılmasına karşıyım. Neden yapılsın ki? Başını ve sonunu zaten biliyoruz. Gereksiz olur, grafikler dışında bir heyecan yaratmaz. Smile Bu yüzden Planescape: Torment, Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights gibi kendi konuları olan ama belli bir dünyada geçen oyunları tercih ederim.

Bir de şu yapılabilir: Çrneğin Drizzt konusunda Salvatore yazacağı kitaplardan birisini yazar ama senaryo olarak tutar. Bu kitap bastırılmaz, içeriği ve senaryosuyla oyuna dönüştürülür. Sonraki kitap da bu oynun kitabı basılmış gibi yazılır.

Ama açıkçası Planescape Online çıksa, dünyalar benim olur. Smile

+1, hatta +çok

Corpore de Patrio Parvum Phoenica Renasci
    Dalmer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 24, 2006 6:25 am Reply with quoteBack to top

celebnor wrote:
    ejderha mızrağı online:D

+1 Böle güsel bi sistem olsa büyü kulesine gidilse ultima gibi skill kasılsın skill arttıkca lvl atlansın karşınıza bi lich çıkınca 30 lvl birden atlansın süper olurdu beeee

Why Not Today?
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed May 24, 2006 9:28 pm Reply with quoteBack to top

Polisiye romanları okumaktan çok zevk alırım, eminik oynamaktan kat kat daha fazla zevk alırdım Smile Çzellikle Dan Brown derdim.

Ayrıca Lord Necros'a da katılıyorum, zaten bildiğimiz bir senaryoyu oynamaktansa yazar ayrı bir senaryo yazsın, oyundan sonra da kitabını çıkarsın.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    FaRaSTu
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jun 24, 2006 12:19 pm Reply with quoteBack to top

Aredheliquas wrote:

Drizzt'in oyunu yapılsa çok güzel olabilir. Böle prince of persia gibi şekil bir oyun çıkabilir ortaya...

Drizzt'in her ne kadar kahraman olmasa da belli bölümünde kontrol ettiğiniz bir oyun var "Demon Stone" belli bir yerde sanırım Mthril Hall da bir saldırı oluyo o zaman kontrol edebiliyoruz Drizzt'i ...

Ama ben Drizzt'in suyu çıktı diyenlerden olduğumdan oyununda yapılmasına karşıyım. Yerinde bırakılabilseydi efsane olabilirdi ama çok uzadı bence...

Konuya geri dönecek olursam zaten yeterince popüler olan herşeyin kar amacıyla her sektöre sokulduğu bir dünyada yaşıyoruz bu sektörlerden biri de oyun sektörü tabii ki...

Ben kendi hayalim olarak LOTR nin kendi adına yakışır bir oyuna taşınmasını dilerdim şu an çıkmakta hatta çkmış olabliecek olan Online oyunu gibi deil...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jun 24, 2006 12:55 pm Reply with quoteBack to top

Kitapların oyunları bence de yapılmasın abi.
    Hayal kırıklığı oluyor genellikle.
    Ama bir dünyada oyun yapılacak, hangisi olsun diye bana sorsalar ben "Whell of Time"a bi bakalım baba ya. Güzeldir. Hatta onun on-line'ını yapsınlar, var ya dadından yinmez. Oy oy oy.

mikael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jul 11, 2006 10:07 pm Reply with quoteBack to top

Efsaneler üçlemesinin oyunu yapılsa keşke. Gücünün zirvesindeki Raistlin'i yönetmek güzel bir deneyim olur Smile
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    _raistlin_
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 12, 2006 5:30 pm Reply with quoteBack to top

bence de drizzt in hem filmi hem oyunu yapılmalı. hikayesi bi çok filmi siler süpürür. ejderha nmızrağı da fena olmazdı hani...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 12, 2006 6:23 pm Reply with quoteBack to top

bence ejderha mızrağının serisinin hem oyunu hemde filmi yapılmalı ..tabii serinin filmlerinin bitmesi asırlar alır Very Happy
    mulgear
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 13, 2006 9:11 am Reply with quoteBack to top

benim aklimda ejderha mizraginin oyununu yapma fikri var
    oyun soyle olucak kitaplardaki buyuculerden birini secicez ve buyu yaparken mikrofona konusucaz ornegin ates topu yapicaz buyuyu ogrenirken sozleri kaydedicez atestopu atarken "atestopuuuuu" diye bagiricaz ve o sirada buyucu malzemeleri alip buyuyu yapmaya basliyicak vs vs
    _raistlin_
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 13, 2006 9:17 am Reply with quoteBack to top

bence en güzel drizzt in oyunu olur. ejderha mızrağına film yakışır. o büyü efektlerini görmek isterdim. tabii raistlin de, laurana yıda, bide nehiryeli ni_)))

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum