Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 25
    Dün: 35
    Toplam: 90389

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1932
    Üye: 0
    Toplam: 1932

FrpWorld.Com :: View topic - Işığın Yanındakiler
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Işığın Yanındakiler View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    yeorda
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 01, 2003 4:28 pm Reply with quoteBack to top

Komutanımız düşman komutanı ile duellosunda ytenilmiştir her ne kadar ölmediğini duysak da ondan haber alamıyoruz... Eğer bir savaş olacaksa Mielliki tapınağı her zamanki gibi zayıfların yanında olacaktır... Kesin karar verilene kadar onkasaba komutasına bana gelen talep dahilinde devralıyorum.. Coraxa son defa kentteki tüm tapınakları canladırmayı öneriyorum eğer bunu reddederse bana önerdiği anlaşmayı yani kasabaların kendisine devredilmesini on kasaba halkı oylayacaktır... on beş yaşının üstündeki tüm halk oylamaya katılacaktır... Mielliki tapınağı bize eşlik etmek isteyen tapınaklarla oylamayı denetleyecektir.. şu anda şehirde bizim dışımızda rahibi bulunan tek tapınak olan MASK tapınağına bu denetimi öneriyorum.. Kasabada tapınağını kuran (ki bunun için bir ay zaman olacak) her mezhep bu oylamayı denetleyebilir... Eğer savaş olması halinde son bireyine kadar tapınak savaşa katılacaktır.. Bize hala sadık olan herkesi tapınağa davet ediyorum.. Bu zor günlerde ışık ve doğa sizinle olsun dostlarım...
    Back to top View user's profileSend private message
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 02, 2003 9:29 am Reply with quoteBack to top

Ben özellikle komutanımızı kaybettiğimiz bu günlerde yaşamak için tek yolun barış olduğuna inanıyorum.. O nedenle özellikle masumlara dokunulmayacaksa bence barışalım.. Ama eğer kasaba halkları teslim olmayı redderlerse.. Ne kadar yanlış bulsam da karara saygı duyarım böyle bir duryumda savaşta zarar görme ihtimali olan dostlarımı tek etmeyeceğim... Mevcud konumumu koruyacağıma güvenebilirsiniz...
    yeorda
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 02, 2003 8:05 pm Reply with quoteBack to top

Karşı taraftan henüz anlaşma talebi bile gelmedi Raini ve savunma pozisyonunu sürdürmek zorundayız.. Bu arada Komutanımız Hükümlü ile de bağlantı kurmaya çalışacağız.. Umarım onu on kasabaya döndürürüz... Böyle bir şey olursa komutayı tekrar ona devretmek benim için bir şeref olacaktır...
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 02, 2003 8:22 pm Reply with quoteBack to top

Çyleyse söz konusu konuşmalar başlayıncaya kadar ben de görevimin başındayım... Olası bir savaş durumunda yaralılar en kısa sürede tedavi edilecektir...
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Dec 04, 2003 9:11 pm Reply with quoteBack to top

Savaşmak benim amacım değil, dini yaymak ve kralları tahtlarından indirip adaleti getirmek için bir araçtı...
    Eğer clericlerimize zarar gelmeyeceğini garanti ederseniz, bir kaç sözcümü kasabanın farklı yerlerinde tapınaklarda bu konuda vaaz vermesine izin verilmesini istiyorum... Bu vaaz sayesinde amacımızın kötü olmadığını halkın anlamasını umuyorum ve oylama yapana kadar da beklemeye razıyım.
    Eğer göndereceğim clericlerimin güvenliğini sağlarsanız barış yapılabilir ama sonuçta Tanrıların ordusunun kasabaya tam hakimiyetini kabul etmenizi istiyorum...

şimdiye kadar verdiğim tüm sözleri tuttuğuma dostum Raini şahittir.
    Clericlerim Tanrıların ordusunun şartlarını da halka belirtecektir...

Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 05, 2003 10:15 am Reply with quoteBack to top

hükümlü knightfla karathas bardaaner öldü....onun öcünü almak için bir oğlu var ama komutanlık için çok tecrübesiz olduğunu tecrübeli olsa bile intiklam hırsı ile birlikte komutanlık yapılamayacağını düşünüyorum.. bü yüzden 2. komutan olarak yetkileri ele alacağım...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 05, 2003 2:53 pm Reply with quoteBack to top

Oren Dautry bize katılman beni memnun etti. Hükümlü de sana güvenmişti.. Hükümlünün ölmünden sonraki sessizlik döneminde kasabada birinin kontrolü alması gerekiyordu.. O nedenle şu anda yetki bende oren .. Ordu komutanlığını da sana devretmekten şeref duyarım.. Bunu istiyorsan iki gün içinde tapınakta sana ordu komutanlığının sembollerini vereceğim.. Eğer itirazın olmazsa kasaba halkının da katılacağı bir törende.. Ancak kasabaların yönetimine gelince bu yetkiyi bir süre elimde tutmak istiyorum.. Çzellikle barış görüşmelerinin sürdüğü bu dönemde sanırım olayların içinde daha fazla yer almış birinin bu yetkiye sahip olması daha doğru... Umarım bu konuda sorun yaşamayız Alacağım her kararda sana da danışacağıma güvenebilirsin... Savaşın kesin olarak çıkması durumunda kasaba yönetimi ile ilgili tüm yetkiler sana devredilecektir. Bu arada bir konuda bir şey belirtmem lazım Bu arada hükümlünün oğlu kasabalara ulaşırsa halkın isteği yönetimin ona verilmesi yönünde .. Eminim ki sen de buna saygı duyacaksındır.. Çyle büyük bir komutanın oğlu da bizim tecrubelerimizden yararlanacaktır... Seni en kısa zamanda mevcud durumu konuşmak için seni tapınağa bekliyorum..

Corax senin önerdiğin anlaşmaya gelince öncelikle clericlerim diyerek ne kastediyorsun.. Bir clericin sana hizmet ettiği gibi bir izlenim uyandırıyor bende... Bildiğim kadarı ile tanrı değilsin yoksa öyle mi oldun?? Ya da bunun da üstünde bir şey... Çünkü bildiğim kadarı ile clericler sadece tanrılarına hizmet ederdi.. Neyse eğer bir tanrının clerici kasabada inancını yaymak isterse kasabada bir tapınak kurmasını isteyeceğiz. Bu konuda mielliki tapınağı kendisine yardım edecektir.. Ve bunun için tapınakla temasa geçmesi yeterli.. Eğer savaş sırasında en azından tarafsız kalacaksa da kasabada kalmasında sakınca yok...

Senin sözcülerine gelince izninle önce onları tapınakta ağırlayacak ve silah ve büyü konusunda kontrolden geçecekler. Sonra halka şartlarını anlatabilirler. Tabii önce bana Leydimin tapınağının başrahibi ile kasabada bulunan diğer tapınakların temsilcilerine ve eğer kabul ederse orenin bulunduğu bir kurula açıklaması tercih edilir ancak bu zorunlu olmayacak. Sonra ise kasabada bulunan tapınakları temsil eden rahiplerin gözetiminde önerin değerlendirilip oylanacak. Bu arada otoritenin tanınması ağır bir şart kabul edileceğini sanmıyorum ancak temsilcilerine bu öneriyi yapma şansı verilecek cevabını bekliyorum..
    Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 05, 2003 5:10 pm Reply with quoteBack to top

bu konuda bir itirazım olmaz ayrıca ben sadece Başkomutanlık sıfatının sahibiyim yönetim benim işim değil..... istediğin zaman tapınağa gelebilirim.. tabi tapınağın benden rahatsız olmazsa...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 05, 2003 5:19 pm Reply with quoteBack to top

Tapınağım senden rahatsız olmaz Oren Dautry.. Ancak Hükümlü duelloya giderken komutanlığın ve iktidarın sembollerini bana bıraktı. Duellonun üç gün sonrasında kasabalardaki boşluğu doldurma gereği duydum.. Sana komutanlığı şeref duyarak teslim ederim.. Yarın gerekli seremoniyi yapalım diyorum senin de itirazın yoksa.. Bu arada her ne kadar tarafsızlığını açıklamış da olsa... Mask rahibi de seremoniye davetlidir.. Kasabada Mielliki dışındaki tek tapınağın temsilcisi olarak.
    King_Therosus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 05, 2003 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Ağır ağır yürüyordu kızıl kral.Mielliki tapınağının büyük kapıları ufak ufak başlamıştı görünmeye.Bu savaşa atılmadan önce tarafları iyiden iyiye sorgulaması gerekiyordu.
    Uzun bir yürüyüşten sonra-halbuki kapılar çok yakın görünüyordu-tapınağa ulaştı.İçeri girdi.Rahip görünüşlü bir adam ona doğru yaklaştı ve:
    "Sen kimsin?"
    "Ben Kızılların kralıyım.Yeordayı görmek istiyorum."
    Uzun bir bekleyişten sonra ayak sesleri duyulmaya başladı.Bu Yeorda olmalıydı .Bakalım tapınağı ve tanrısı hakkında ona neler anlatacaktı?
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    yeorda
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 06, 2003 10:47 pm Reply with quoteBack to top

Hoşgeldin kral dedi Yeorda... Bir törenin başlangıcına yetiştin... Beni izle.. Kral Yeordayı izledi ve tapınağın içine girdi.. Tapınağın içinde yürürken manzarayı hayranlıkla seyretti.. Birbirinden güzel bitkiler ve arasında dolaşan onlarca hayvan.. Vahşi bir panterin yanından geçerken irkildi.. Merak etme dedi Yeorda bir panter zorunlu olmadıkça zarar vermez Tanrıçamın mucizelerinden biri.. On dakika sonra tapınağın ortasındaki alana gelindi.. Bir platformun ortasında eski komutanın oğlu hükümlü vardı.. Çnünde ise belki yüz yaşında bir buçukluk vardı... Platformun gerisindeki kadınlı çocuklu belki beş yüz kişilik bir grup dolduruyordu... Bunun on katı da dışarda bekliyordu.. Aman tanrım dedi Theosus onkasaba halkının tümü nerdeyse.. Sonra ön sıralardaki Oren_Dautry i fark etti. Sonra Yeordanın Kaelthas gelmemiş dediğini duydu.. Acaba ona yolladığım haber ulaşmadı mı?? Sonra Theosusa döndü ve siz burdan töreni izleyebilirsiniz dedi... Aşağı indi... Ve tören alanına geldi... Alanda tapınak konsülünün üç üyesinden biri olan elfle buluştu.. Elfin elinde ordunun sembolü olan üzerinde on kasabanın sembolü olan göl bulunan kılıcı taşıyordu.. Yeorda da yöneticiliğin sembolü olan armayı.. İki sembol de önde duran buçukluğa teslim edildi... Tapınağın başrahibi olan buçukluk.. Kılıcı ve armayı eline aldı.. Normalde kasaba meydanında yapılan halktan birinin yönetimi ile seremoni tapınağın desteğini göz önüne sermek için tapınakta yapılacak dedi.. İnsanlardan Miellikiyi teşekkür eden dua sesleri yükseldi.. Sonra buçukluk ellerini kaldırıp halkı susturdu.. On kasaba halkı eski komutanımızın oğlu hükümlüyü yeni komutan ve yönetici olarak tanıyor musunuz?? Herkesten evet sesi yükseldi.. Bazıları mielliki onu kutsasın diye bağırdı... Buçukluk hükümlüye döndü... Bu görevi kabul ediyor musun ? diye sordu.. Babamın mirasını almak benim için onurdur dedi hükümlü... Halkın iradesine saygı duyacak mısın? Yetkilerini halk için kullanacak mısın diye sordu buçukluk .. Evet dedi hükümlü.. O halde bu görev sen iade etmedikçe bir yıl boyunca senindir dedi... Buçukluk.. Herkes coşku ile hükümlü çok yaşa diye bağırdı.. Hükümlü kılıcı alıp madalyonu taktı.. Rahiplere dönüp sizin de benle gelmenizi istiyorum dedi.. Buçukluk Tanrıçamdan çağrı aldım o nedenle gelemeyeceğim şu durumda bu görev Yeordanın dedi .. Yeorda bir süre şaşırmış gibi baktı.. Sonra öyle ise yüce rahip bu benim için şeref diye cevap verdi... Ve beraberce yürüdüler.. Yeorda krala da işaret etti... Ve hükümlünün babasının karargahına ulaştılar.. Yeorda ve hükümlü girdi.. Bir süre sonra bir asker sizi görmek isteyen birisi var diye haber verdi... Yeorda Theosus adındaki biri mi dedi... Asker evet dedi... O gelebilir dedi Yeorda ... Bir süre sonra askerlerce üzeri aranıp silah ve büyülü eşyaları alınmış theosus içeri girdi... Bu komutanımız ve yöneticimiz hükümlü dedi yeorda Theosusa şimdi konuşabilirsin...
    Hükümlü
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 06, 2003 11:09 pm Reply with quoteBack to top

Theosus'u çok yakından tanıyorum, öyle değil mi?
    Ne demek istiyordun.
    *hafifçe gülmüştür*

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Dec 06, 2003 11:36 pm Reply with quoteBack to top

YÇNETME hırsıyla kirlenmiş insanlarsınız hepiniz...
    Yanlışlarınızı geç de olsa eninde sonunda göreceksiniz...

yeorda
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 07, 2003 10:34 am Reply with quoteBack to top

Yeorda ayağı kalkar ve bir büyü mırıldanır.. Corax eğer sözün varsa bunu doğru yerde söyle.. Ve onkasaba halkının kendi kendini yönetişini sembolü olan bu mekanı kirletme.. Corax tigerhearthın sesi zayıflar ve kaybolur Theosusa dönen Yeorda evet saygıdeğer kral der..

RP dışı: Corax burda roleplay yapılıyor lütfen müdalhale etme.. Eğer bir elçi yollayıp kendini ifade edeceksen zaten senin cevap atmadığım barış görüşmeleri ile ilgili başlık aşağıda duruyor..
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Dec 07, 2003 3:50 pm Reply with quoteBack to top

RP dışı: Pardon üzgünüm rpnizi bozmak istemedim. şimdi o başlığa bakacağım. Halktan biri bağırdı farz et...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum