Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: usotuvy
    Bugün: 2
    Dün: 35
    Toplam: 90366

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1903
    Ãœye: 1
    Toplam: 1904

Şu An Bağlı:
    01 : usotuvy

FrpWorld.Com :: View topic - HIRSIZLAR...BİR soygun yapsaydınız eğer?...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

HIRSIZLAR...BÄ°R soygun yapsaydınız eÄŸer?... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    The_KiRaTh
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Sun Dec 28, 2003 5:08 pm Reply with quoteBack to top

The_KiRaTh wrote:
    İyi başlangıç ama gözlem süresi çok kısa, tek bir gün ile insanların rutinlerini öğrenemezsin... Ayrıca içerisi ile ilgili bilgin yok, konu büyücüler olunca iş çok sakat yani... Ben olsaydım bu soygunda yoktum...

DinlememiÅŸsin ki bidaha dinlersem 2 olsun diosun!

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Dec 30, 2003 5:58 am Reply with quoteBack to top

yani ben genel olarak demiştim keşke seni dinleseydim:((( ne bileyim çoğunluk olunca....

BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Dec 30, 2003 10:53 pm Reply with quoteBack to top

10 senedir thief oynatırım (tabi bunu sen nerden bilecen Smile ) biraz tecrübe var tabe...

Keşke... şunu da söliim evlere girerken genelde (%90) disguise pek bi işe yaramaz...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Dec 31, 2003 12:44 am Reply with quoteBack to top

Büyücüler yakalar derim ben sadece. Köşk fazlasıyla gösterişli bir yapıdır. orada birde bir büyücü yaşıyorsa zaten butarz şeylere hazırlıklıdır. Nede olsa hırsızlara açık davetiye.
    Bende Rouge oynatmaya başladım çok eğlenceli birşey. Devamlı kumar oynayıp acrobatlık yapıyorum. Gerçekten iyi bir class şu thief acrobatlar. Ama aldanmayın sakın tamamen Prince of Persia özentisiyim...

Gölge Ustası

PostPosted: Fri Jun 25, 2004 12:18 am Reply with quoteBack to top

bende loncada yeni olduğum zamanlardan bir anımı anlatayım. o zamanlar, lonca baskanının en büyük rakibinin kız kardeshını seviyorum ve oda bana deli gibi aşık. loncada oldukcada yükselen bir grafıgım var. nese bize baya salam olacagı sölenen bi görev verildi lordun birine süikast ve köskten istenilen bir kaç malzeme, ben çok rahatım kalabalık sayılacak bir gurubuz (5 kişiyiz) ama beni rahatlatan lonca bashkanından sonraki ikinci adamın kardeshıde bizle sevgilim. (ahhhh ahhhh) neyse kardeşini tehlikeye atmaz die dusunuyorum. (ki atmaz) köskün bütün planı elimizde kusursuz bir operasyon olması gerekiyo ama ben ise fesat sokuyorm.-siz planı aynen uygulayın ben sonra katılıcam diyip, arka pencerelerden birinden içeri giriyorm. kösk boş gibi sasırıp devam ediyorum hiç nöbetçi yok merdivenlerin asasından bağırtılar gelio bi anda bütün nöbetçiler kapıda gammazlanmısız.

plan shöle biri kapıyı açar bu kilit ustamız iki kişi içeri girer nöbetçiler o arada mutfaktadır ve kağıt oynuyolardır. her el biri dısharı çıkar ortalığı kolaçan eder geri oyuna döner ama dısharı cıkanın son cikişi olmalıdır. çıktıgı anda azı kapatılıp boynu kesilmeli ve cesent sssizce yere indirilmelidir. sora bakmaya biri gelir onada aynısı yapılır içerde iki yukarda üç nöbetçi kalır.iki nöbetçi ölürken bütün gurup içeri girer ve iki keskin nishancı kapının acılmasıyla diger ikisini indirir.ilk giren ikili onları yere düşmeden yakalar yukardakilerden ikisi uyumaktayken biri uyanıktır. ve en sakat yer buradır o sürekli dolasmakta ve sör ün kapısının önünden ayrılmamaktadır. iş burda bana düser gölgelerin içinde saklanarak gidip sovalyeyi bir hamlede yere indirmeliyim ama sessizce.

ben pencereden girip uyuyanları bogazladıktan sonra kendi üstüme düseni yapıcaktım ama .
    gammazlanmıstık asadakiler yakalnmıstı ve durumları hiç iyi değildi baya dövülüyorlar dı o sırada bizimkilerden biri bıçagını cıkarınca askerlerde kılıclarını cektıler dogal olarak ben hayatımın askının ölümüne sör ün hayatıyla karsılık vermistim. zor olmamıstı cünkü öfkem bana olagan dısı bır güç vermisti bu crossbow lara zaten dogamdan gelen bir yetenegim vardı ki tetiği çekmem sörün abbys yada bator nereye gittiyse, gitmesine yetti.

Last edited by MaNiak on Sat Jun 26, 2004 11:30 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Dilbao
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Jun 25, 2004 7:07 pm Reply with quoteBack to top

MaNiak garip bi bi şekilde bazı şeyler wrote:
    bende loncada yeni. . . . .abbys yada bator nereye gittiyse gitmesine yetti

Yazıya şöyle bi bakın, nokta virgül, büyük harf, cümle başı/sonu... hiç birşey yok. Sevgili MaNiak, naaptın böle? Uğraşmış uzun bi yazı yazmışsın ama bu şekilde yazımış bi yazıya kaç kişi değer verir ki...
    Biraz daha zorlasan yazı tek ve büyük bir cümleden ibaret hale gelecekmiş.
    Sonuç: başı okunulup gerisi okununulmayan, uzun bi yazı...

Lüften imla kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat edelim, onlar yazdıklarımı okunabilir hale getirmek için varlar...

Gölge Ustası

PostPosted: Sat Jun 26, 2004 11:22 pm Reply with quoteBack to top

siteden özür dlerim okunması ve değer verilmesi gereken bir yazıdır ama yazıldığı shartlar nedeniyle karıshık tır tarafımdan editlenmishtir saygılar
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Slach
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Nov 13, 2004 6:39 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar ben nerdeyse 2 senedir hırsızım. Azda olsa tecrübem var. Bir yere girmenin en iyi yolu içerdekileri başka bir yöne dikkatini çekmek olduğuna inanırım (mesala yakın bir evin yangın :twisted: nihahahaha )böylelikle evde sorun çıkarıcak insan sayısı azalır , yaklanm tehlikesi düşer. Biraz zamanda kazanırız
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Fri Dec 09, 2005 2:50 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

iki arkadışımı seçiyorum...siyah tenli, yetenekleri kusursuz bir arkadaşımı başta...adı JAN. ikinci arkadaşım bir yarım-elf ama duyu konusunda bizim en büyük yardımcımız. yani kulağımız....sarışın bir bayan ve adı LENNA.. üç yoldaş bir köşkü soymamız gerekli ve köşkte büyücüler dışında kimse yok...zaten sorunda bu..büyücüler... onlar hırsızlık yeteneklerimizi açsada JAn'ın yeteneklerinden biri de basit büyüler. bir gün boyunca grubun lideri olarak tek başıma köşkün karşısında incelemeye koyulurum. millet kaçta geliyor, kimler nereye gidiyor, ne zaman gidiyor ve ne zaman dönüyor...bunlar düzenli olarak mı oluyor, düzensiz mi? ve en önemlisi hangisi kimin odası (yanan ışıklar, odalara çıkanları gözlemlediğiniz de belli ediyor.) köşkte kaç kişi var? (kaç büyücü.) ve ertesi günün sabahla gece arasında olan zamanın da işe başlamak en uygunu. sesler doğadan, sessizlik üstün yeteneklerinizde. ışık ejderhaların kör olduğu zamanın ışığı....

nası ama iyi başlangıç dimi?)))

eski bir başlığa oldukça geç kalmış bir cevap (s) fakat konu hakkındaki fikirlerimi sizinle paylaşmak istedim.

ama müsadenizle önce biraz rp yapmak istiyorum:

"
    ----- belliki yeteneklisin.eğer istersen bana aklımın alamayacağı şeyler yapabilirsin.büyücülerden hep çeinmişimdir.ama senin gibi biri benim gibi basit,terkedilmiş,yalnız ve aptal bir köylüden ne isteyebilir ki? :yho

----- Smile karının seni terkettiğini biliyorum.onu çok seviyordun,hatta hala seviyorsun.bütün bunlara rağmen ondan sana kalan en değerli şeyi yüzüğü kaybettin.

----- kaybetmedim,çaldırdım :!!:

----- sonuçda sende değil.sana yardım etmek istiyorum.birgün küçük bir sandık alacaksın.içinde karının yüzüğü ve bir not olacak.yüzüğüne yeniden sahip olmanı sağlayacağım.bunun karşılığındada notta yazanları harfi harfine,sorgusuz sualsiz yerine getirecesin.

----- neden yapcakmışım bunu?yüzük zaten elimde olcak.istediklerini yapmazsam beni öldürcek misin?

----- istediklerimi yapacaksın çünkü yaparsan karın sana geri dönecek :!:

----- 8-U yalan söylemediğini nerden bilebilirim?

-----basit bir köylüye yalan söylemeyecek kadar kibirliyim......unutmadan,senin en büyük avantajın basit,terkedilmiş,yalnız ve aptal bir köylü olman.bunu unutma.hoşcakal
    "

büyücülerle uğraşmak başlı başına bir sanattır.başka birşeyle uğraşmaya benzemez.ellerindeki gücün yelpazesi çok geniş hatta sınırları belli değil.hangi durumda neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz.kaldıki kendi büyülerini yapabilen (yani icad eden,yaratan vb )büyücülerde var.oturup bilinen bütün büyüleri ezberleseniz dahi sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

büyücülerin yaşadığı biryere girmek,birşeyler elde etmek istiyorsanız sessiz hareket etmek,saklanmak,kılık değiştirmek vb. işe yaramayabilir.başarı için çok yetenekli ve birazda şanslı olmanız gerekir.büyücülerin değerli eşyalarını farklı boytlara sakladıklarınıda duymuştum.

ben böyle bir durumla karşılaşsaydım herşeyden önce çok iyi düşünürdüm.eğer harekete geçmeye karar verirsemde diplomasiden yararlanırdım.büyücülerin genelde zayıf oldukları bir nokta.

bilgiye ihtiyaç var :!: bu adamlar (köşkde yaşayan büyücüler) kim,geçmişte neler yapmışlar,dostları-düşmanları kimler,evliler mi,çocukları ver mı varsa neler yapıyolar ne şekilde yetiştirilmişler,hangi yemekten,hangi müziten hoşlanırlar,giydikleri iç çamaşırı ne renk,hangi içkileri içmeyi seviyorlar...... özetle karakterleri hakkında bilgi verebilecek ipuçları elde etmeye çalışırdım.

sonra ikinci kısım.amaçları,hayalleri neler?neyin peşindeler?istediklerini elde etmek için nelerden vazgeçebilirler,yönelimleri ne......... cevaplanması gereken her soruyu yazmıyorum,düşünmedimde.sanırım demek istediğimi anladınız.

kaldıkı biri sizden büyücülerin yaşadığı binaya girmenizi istiyorsa birşeyler biliyor demektir.o bilgileride ullanabiliriz.

amaç karşı tarafı etüd etmek,zaaflarını bulmak ve bu zaafların üstüne gitmek.

sıra bilgi toplamaya geldi.bu adamları bukadar ayrıntılı araştırmak dikkat çeker.iş ustündeyken enselenirsiniz.peki bukadar bilgiyi nasıl toplayacağız?işte mesele bu ve oyunun keyifli kısmı asıl şimdi başlıyor.

bir metup yazarım.bunuda elyazımı değiştirerek yada tahmin edilemeyecek bir kitaptan harfleri keserek yaparım.nesnelerin konuşturulabilmesi vb. durumlara karşı önlemler almak gerekir.aslına bakarsanız bu mektup yazma işi başlı başına bir olay,neyse.

saygıdeğer büyücü dostlarım.yaşadığınız köşk dikkatimi çemekte.içinde çok değerli ve işime yarama ihtimali yüksek nesnelerin olduğuna inanıyorum.buyüzden ilerleyen günlerde köşkünüze girip gerekli gördüklerimi aldıkdan sonra çıkacağım.işlerimin yoğunluğu nedeniyle olayın gerçekleşeceği tarihi tam olarak belirleyemiyorum.belli olduktan sonra ilk fırsatta size bildireceğim.

kim olduğumu merak ediyor olabilirsiniz.gerçek adım önemli değil.size kendimi takma adımla takdim edeceğim.

saygılarımla

.......................................imza:olidammara

mektup kuryeyle büyücülere iletilir (üzerinde titizlikle durulması gereken bir konu).ama bu arada bir bardın vb. bundan haberdar olması birşekilde sağlanır.açıkcası ayrıntıları düşünmedim.mektup kulaktan kulağa yayılır.konu üstüne şarkılar,şiirler yazılır.çünkü dikat çekici,enteresanbir durum. sonra oturulup gelişmeler izlenir Cool

büyücülerin göz önünde olmaktan hoşlanmayacaklarını düşünüyorum.lakin bu durumda gözler büyücülere çevrilecektir.o günden sonra sokakdaki herhangi bir adam bile onlar hakkında sorular sorabilir.büyücülerin dostları ve düşmanları yavaş yavaş,fikirleriyle ve hareketleriyle kendilerini gösterirler (diyelimki "solemo" adında biri düşmanları olarak görülüyor).elde edilece bilgilerlede yeni planlar şekillenir.dikkat ettiyseniz yaptığım bu plan köşke girme planı değil.plan tasarlama planı.büyücülerin içinde olduğu işede böylesi yakışır :!:

metubun inandırıcılığı açısından olidammara imzasıyla kaliteli soygunlar yapılabilir.hatta kendi kendimizi bile soyabiliriz.varlıklı bir kont uzaklardan şehrin birine gelir.evi oldukca iyi korunmaktadır.olidammara evi soyar.çünkü kontun kendisi olidammaradır (buarada sizin huzurlarınızda en değerli ustama anlattığı hikayelerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum).dışardan bakanlar olidammaraya hayran kalırlar.ve bu adam büyücülere mektup yazar :!:

rp'ye devam

"
    ----- büyücünün söylediği gibi sandık geldi.onun gidişinden üç ay onyedi gün sonra.içinde karımın yüzüğü vardı :!: notta yazılanları yaparsam acaba karım gerçekden geri döner mi?buna inanıyorum ki burdayım,notta yazılanları yapıyorum.büyücü nota adınıda yazmış "solemo".ve okudukdan sonra notu yakmamı ve nepahasına olursa olsun "solemo" ismini kimseye söylememi istemiş.bana güvendiğini göstermek için adını yazmış o kağıt parçasına.

şimdi bir düşünelim,ne yazıyordu notta.belirtilen şehirdeki hana git ve olidammara adıyla hana yerleş.hana gidene kadar kimseyle konuşma.olidammara ismi biyerden tanıdık geliyor ama neyse.büyücü böyle dediyse vardır bi bildiği
    "

olacakları tahmin etmek hiç zor değil.adam yakalanır,sorgulanır."solemo" kelimesini söylememek için direnir ama ağzından alırlar lafı.sonra onun basit,teredilmiş,yalnız ve aptal bir köylü olduğuna inanıp serbest bırakırlar.

şimdi bu köylüyü dikkatlice takip etmek gerekir.muhtemelen birçok kişi takip edecektir.onunla kimler ne şekilde bağlantı kurmaya çalışıyor?yeni bilgi ve bağlantılardan zarar gelmez.

rp'ye devam

"

"----- sorguya çektiler beni,hırpalandım.büyüler yaptılar bana.hücreye attılar beni,aç,susuz kaldım.bunlar iyi şeyler değil.kendimi kötü hissetmem gerekir ama içimde ufak bir heyecan var.bardlar şarkılarında benden bahsediyolar.adım konuşuluyor şehirde.ben acaba önemli birimiyim :!!: şimdi karım burda olsa neler söylerdi acaba :~( aşkım sen yoksun ama en azından yüzüğün avucumda..."

ve köylü şarabından büyük bir yudum alır..."

biraz uzun oldu.umarım okuyan olur!şayet birilieri okursa bi iki kelimede olsa yorumunu yaparsa çok memnun olurum.

saygılarımla.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 9:08 pm Reply with quoteBack to top

Gerçekten iyi düşünmüşsün paul. Yeni gördüm de başlığı, kusura bakma. Ama birkaç sorum olacak.

1) Neden köylüyü kullanmak için büyücü taklidi yapıyoruz?

2) Neden bir köylü seçtik? Ya da köylüyü neden seçtik?

3) Köylü ile ilgili bilgileri nereden öğrendik? (yüzük, karısı) Yüzüğü nereden bulduk?

4) Sonunda kocasının ünlendiğini öğreneren karısı ona geri mi dönüyor yoksa zavallı bir köylüyü kandırdık mı büyük planlarımız arasında?

5) Büyücülerin köşkünü soyacağımızı söyleyerek ve hatta başka bir köşkü soyup (soyar gibi yapıp) onları kuşkulandırmaz mıyız? Güvenlik önlemleri artırılmaz mı?

6) Bu soygun nasıl olacak? Yazıyı tamamlamamışsın sanırım.

7) Yanlış anladığım bir yer var mı?

Benim görüşüm ise şu; konuyu açan arkadaşımız artık bize bilgi veremeyeceği için zaten ne çalacağımızı, çalacağımız şeyin boyutunu ya da farkedilebilirliğini bilmediğimiz için zaten zor bir soygun olacak. Bize çalma görevi verildiğine göre başka boyutta olmaması gerek çalacağımız şeyin ama öncesinde mutlaka araştırma yapılmalı. Çnce taktiğimize karar vermeliyiz.

a) Bödösleme: Gir-al-çık taktiği. Pek işe yaramaz çünkü büyücüler içeride olduğumuzu anladığı an tüm slotlarını üzerimize boşaltacaklardır.

b) Diplomasi: İçeri tamirci, hizmetçi, vs. olarak gireriz ve arada çaktırmadan çalarız taktiği. İşe yarayabilirdi belki ama büyücülerin köşklerine başka insanları alması için hiç sebep yok. Başka bir büyücünün kılığına girsek de hemen anlaşılırız.

c) Dikkat dağıtma: Bir patlama bveya yangın çıkarıp dikkatler dağılmışken çalma taktiği. Gayet güzel bir taktiktir ama zaman sınırlaması vardır. Yani çalacağınız şeyin yerini zaten biliyor olmalısınız. Ya da çok şanslı olmalısınız.

d) Fare gibi: Herkes uyurken gizlice girme ve sessizce çalma taktiği. Karşımızdakiler büyücü olmasa iyi bir taktik olurdu ama yüzlerce koruma büyüsü olacaktır geceleri konağın çevresinde.

Genel olarak bakarsak, büyücüler çalınma olasılığı olan bir eşyanın üzerine bir sürü büyü yapmış olacaklardır. Konakta da geceleri koruma büyüleri vardır. Bu yüzden girilmesi en olası olmayan bir anda girmek gayet mantıklıdır. Var olan şartları kullanmak yerine kendi şartlarımızı kendimiz oluşturmalıyız. Bir yangın çıkarırsak, konağı dumana boğarsak, vs. bizim için oldukça kolay olacaktır. Gündüz vakti girmeye çalışırsak, koruma büyüleri daha az olacağı için bizim için daha iyi olacaktır. Çalacağımız eşyanın üzerinde olabilecek büyüleri bozmak için yanımızda perşömen ya da büyücü getirebiliriz. Bize en yararlı olacak şey ise, büyücüelrin zaaflarını öğrenmektir. Kazara bir büyücüye yakalanırsak bizim için pek hoş bir deneyim olmayacaktır. Bir silent parşömeni pek de kötü bir seçim sayılmaz.

Benim tavsiyelerim de bu kadar. Saygılar..

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 1:41 am Reply with quoteBack to top

okuyan birinin olmasına sevindim Smile

cevaplar:

1) aklıma o geldi. büyücüleri herzaman gizemli bulmuşumdur ve fazla renk vermediklerine inanıyorum, görünümleri güçlerini yansıtmayabilir. aniden olmadık şeyler yapabilirler.

2) köylü basit biri. etliye sütlüye pek karışmaz. yönlendirmek kolay. sorgulandığı zaman ağzından fazla laf alamazlar. sorgulayanlar basit biri olduğunu anladıklarında onu rahat bırakabilirler.
    Quote:
    unutmadan,senin en büyük avantajın basit,terkedilmiş,yalnız ve aptal bir köylü olman.bunu unutma.hoşcakal
    ayrıca o köylünün geçmişi ( yazarken hem player hem dm gibi davrandım ) ve yaşantısı. belkide olanlardan sonra karısı geri döncek, hayatı değişcek belkide olay sonunda eskisinden daha mutlu olcak.

köylüyü, soyugunu yapacak yada yapacağı düşünülen kişi yakalandığı zaman çevrenin tepkisini ölçmek için seçtik. nabız yoklamak için.

3) yazarken kendi karakterimi baz aldım. npc'ler ve player'lar hakkında bilgi toplamayı seviyorum. önemli yada önemsiz kişiler hakkında önemli yada önemsiz görünen bilgiler. hangi bilginin nerde işe yarayacağı pek belli olmaz. bilgi toplama işini bazen ben yaparım, bazen bardları dinler anlatılanların doğruluğunu araştırırım geneldede adamlarımı kullanırım. adamalarıma güvenirim ama sütten çıkmış ak kaşık oldukları için değil. içlerini bildiğim için. amaçlarını, hayallerini, hangi durumda bana kazık atacaklarını falan.

yüzüğü ben çaldım.

4) köylü iyi biri ama terkediliyor. köylünün kötü yanları terkedilme nedenini anlamamızı sağlayabilir. adamın kötü yönü ne, pasiflik.ezik bi karakter. demek adam bu yüzden terkedilmiş. demekki karısı bu tür erkeklerden hoşlanmıyo. olay istediğimiz gibi sonuçlanırsa kadın, köylüden ve yaptıklarından etkilenecek.

peki geri döncek mi? geri dönmesi için olaya tek taraflı bakmamak lazım.

hala bekarsa biri yanına gidip kocasına dönmesi yönünde onunla konuşabilir. ama açık açık değil. o kişi havadan sudan, hayatın gidişatından bahsederken kadın kocasına dönmeyi istemeli. adam bunları hissettirmeli.

biriyle birlikteyse, o ilişki incelenir, aksayan yönleri tesbit edilir ve bunların üzerine gidilir. tabiki bu işte alenen yapılmaz. kaderin bir cilvesi gibi gösterilir.

dönermi dönmezmi bilmiyorum. oynayıp görmek lazım. ama bence dönecek.

5) başka köşklerin soyulması büyücüleri ilgilendirmez. yapılan bu soygunlarda amaç olidamara lakaplı soyguncuya prim yaptırmak. gönderilen mektupdan sonra büyücüler yapılan diğer soygunları ve olidammara ismini düşünmeli.

büyücüler herzaman hırsızlığa karşı önlem alıyorlar. sahte bir soygun önlemleri dahada arttırabilir fakat gerçek soygun, sahte soygundan hemen sonra yapılmayacak. belki önlemler sürekli olarak bir miktar arttırılabilir. bu ihtimali -bilgi toplama karşılığında- göze aldım. olayların nasıl gelişeceğini bilmiyorum. belkide bir şekilde güvenliğin arttırılmasına yardım edicez Very Happy

6) soygunun nasıl olacağını yazmam için bu oyunu oynamam lazım. yaptıklarımın sonuçlarına göre soygun planını hazırlycam yada soygunda vazgeçicem yada başka alternatifler düşüncem.

7) anladığım kadarıyla yanlış anladığın biryer yok.

yangın planına sıcak bakmıyorum. "wind wall" büyüsüyle yangın ve düman zararsız hale getirilebilir yada başka büyülerle.

eşyanın yerini bilmiyoruz. önce bunu öğrenmemiz gerek yada araştırma için yeterli zamana sahip olmalıyız.

bencede büyücülerin zaaflarını öğrenmek çok işe yarar. zaten yapmaya çalıştıklarımdan biride bu. başarılı olabilirsek çalmayı planladığımız eşyadan çokdaha fazlasına sahip olabiliriz.

büyücüye yakalanacaksam eğer öye bir şekilde, öyle bir planla yakalanmalıyımli büyücü bana yapacaklarından önce beni düşünmeli.

ilgin için teşekkürler FrontsideAir. birinin yazdıklarımı okumasına gerçekten sevindim.
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 10:43 am Reply with quoteBack to top

Bir şey değil. Aslında loncamla ilgilenmediğim için suç benim. Sanırım ben tatildeyken yazmışsın, gözümden kaçmış.

Planın güzel ama kendin de belirttiğin gibi hem dm hem oyuncu olarak bakmışsın olaya. Yani o köylüyü bulman mesela. Ama o olmasa başka bir köylü bulurdun, olaylar biraz farklı giderdi ama yine aynı kapıya çıkardı, yani bir yanlışın yok. Smile Ama büyücüleri şüphelendirmeden önce birkaç kez daha düşünürdüm ben.

Beklenmedik bir saldırı onları şaşkınlığa düşürecektir. Ama şu da var ki büyücüler oldukça bilgili oldukları için şaşkınlığa düşmeleri uzun sürmeyecektir. Bu yüzden onalrın bilgili olmadığı konularda bir şeyler yaparsak daha etkili olacaktır. Mesela başit bir yangın çıkarmak yerine az bilinen bir patlayıcıyla yakındaki evi patlatırsak (havai fişekler falan) büyücüler daha çok şaşıracaktır. Bu şaşkınlık anında içeri girilebilir, dispel parşömenleri falan kullanılabilir. Ancak eğer bilgi toplama yöntemi bu eşyanın yerini öğrenebilmemizi sağlayacaksa her türlü riski almaya değecektir.

paul sernine wrote:
    büyücüye yakalanacaksam eğer öye bir şekilde, öyle bir planla yakalanmalıyımli büyücü bana yapacaklarından önce beni düşünmeli.

Burayı oek anlamadım. Biraz açıklasan?

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 4:17 pm Reply with quoteBack to top

ister dost olsun ister düşman yada tarafsız; kaliteli karakterlere saygım olur.

diyelim biri sağlam bir planla evime girdi ve hırsızlık yapmaya çalışırken yakalandı. planı beni etkiledi! adam avucumun içinde ve etkisiz hale getirildi. çeşitli ve sıkı tedbirler aldım hatta olayı ben idare ediyorum. değerli eşyaları uzaklaştırdım, güvende olduklarını düşünüyorum. o adamla konuşurum. neden hırsızlık yapmaya çalıştığını sorarım, karakterini incelerim. onun gibi sağlam kişiler herzaman çıkmaz ortaya. bana çok şey kazandırabilir. diyelim ki onu öldürdüm, elime ne geçicek. pek birşey geçeceğini sanmıyorum. hatta bence bu durumda onu konuşmadan öldürmek korkakların ve beceriksizlerin yapacağı bir iş.

bu arada evim sıkı bir şekilde korunuyor. yani herhangi biri hırsız elini kolunu sallayarak giremez girse bile değerli eşyalara ulaşmaya çalışırken oldukca fazla zorlanır.

büyücüde benim gibi düşünebilir. herşey bir tarafa; kim bukadar yetenekli bir hırsızı görevlendirdi. büyücülerin tanıdamadıkları düşmanları mı var. bu sorulara cevap verilmeli.

yada yapılabilirse, yakalandıktan sonra, diplomasi sırasında durumu lehimize çevirebiliriz. karşımızdaki bir büyücü. yetenekleri ve ilgi alanları belli, bizimkilerde belli Very Happy büyücüler diplomasi için dışardan birini getirebilirler, onunda çaresi bulunur. bu hamleleri bize hizmet edebilir mesela. herşeyi uzun uzun yazmycam.

al sana başka bir plan. işleri öyle bir hale getiririz ki mesela bilerek yakalanırız. Very Happy Very Happy Very Happy çok keyifli bi dümen olur. bu planı şimdi aklıma geldi, hiç düşünmedim.

aklımda ilk plana ek olarak yapılabilceklerde var. ama yazması uzun sürer. hırsızlık keyifli zanaat :twisted: :twisted: :twisted:
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 4:24 pm Reply with quoteBack to top

İnsan Oceans 11 ve 12'nin etkisinde kalıyor. Senin yazını okurken aklıma geldi de. Ne soygundu ama!

Evet, böyle sıkı bir hırsızı öldürmek yerine incelemek mantıklı. Hatta çağırılan guardlar yerine kılık değiştirmiş hırsızlar girse içeri ve çalınacak şeyin yerini sorsalar? Hatta o an değil de başka bir zaman soysalar, nasıl olsa yerini biliyorlar. Eğer iyi bir diploasi yaparlarsa, şöyle durumlar da çıkabilir ortaya:

"Baylar, bu eşyanın sizin evinizde durması artık güvenli değil. Burada olduğunu bilirlerse eninde sonunda çalacalardır. İzin verin onu biz koruyalım, bizim binamızda çok daha güvende olacaktır. Yalnız, bizde durması için şu formu doldurmalı ve imzalamalısınız." Very Happy

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Feb 22, 2006 4:30 pm Reply with quoteBack to top

bu plana yapacağım eklemelerde yazdıkların gibi. ama çokdaha derin. bukadar alenen değil çünkü yazdıkların biraz havada kalıyo gibi. büyücüler bu kadar kolay güvenmez. planın geçmişi daha uzun olabilir...

dediğin gibi Oceans serisi. hırsızlığın olayda onun gibidir bence.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum