Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: SharonMass
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1805
    Ãœye: 0
    Toplam: 1805

FrpWorld.Com :: View topic - War of the Spider Queen ktapları (örümcek kraliçenin sav
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

War of the Spider Queen ktapları (örümcek kraliçenin sav View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    NocturnaL_Soul
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 09, 2006 11:59 pm Reply with quoteBack to top

ya ilk iki kitap çok güzeldi phraunun cümleleride yüzme bi sırıtş getryodu ne güzel Smile . ii güzelde dagılma ve ayaklnmadan sonraki kitap( adını hatlmyorrum şuan) çkımadımı daha yaa, yada çıktıda bnmi bulamycak kadr şanszzım Crying or Very sad bide eer çıktysa bilen biri bakırköy çevrsnde
    hangi kiatpcda bulabilcegmi söleyeblrse çok sewnrm
    Back to top View user's profileSend private message
    FaRaSTu
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 10, 2006 9:05 am Reply with quoteBack to top

Valla daha ayaklanmadan sonraki kitabın çıktığını sanmıyorum...Ama çıkacak diye duydum. İngilizceniz yeterli ise ingilizce okumanızı tavsiye ederim çünkü eğer türkçelerini beklerseniz yaklaşık 6 yıldan uzun bir sürede anca bitirirsiniz seriyi...

Bence FR diyarında geçen okuduğum en iyi seri (bunların içinde drizzt serileri de var)
    karakter yapıları çok iyi çizilmiş , tabii ki hatalar mevcut ama olaylar dizisine pek etki yarartmıcak sorunlar onlarda...

Serinin içindeki olaylar hakkında da tek birşey söyleyebilirim...Hiçbirşey beklediğiniz gibi gelişmiyor Very Happy En zevkli yeride burası ...ilerisi hakkında bir tahmin yapamıyorsunuz Dil

Herkesin okumasını tavsiye ederim

saygılar...

BaÅ?büyücü

PostPosted: Thu Aug 10, 2006 9:57 am Reply with quoteBack to top

Maalesef ki çıkmadı. Unutmayın ki kitabın yayımcısı Arkabahçe. Onlar kaliteye değil, ceplerine giren paraya bakarlar ve bunları çıkartacaklarına yeni kapaklı Drizzt kitaplarını basarlar ancak. Smile Bırakın serinin diğer kitaplarını, Trial of Cyric hâlâ çıkacak. Ben bu zamana kadar o kitabı on kere çevirmiştim, üstüne bir de beşinci basımı yapılmıştı. Ama çok değerli Arkabahçe, kendisini ancak mor gözlü drow kitaplarına verdiği için bunun gibi gerçek kaliteyi barındıran kitapları ancak rüyamızda görüyoruz.

Bu serileri Arkabahçe'nin almış olması bizim talihsizliğimiz. Ankira alsaydı şimdi... Çstelik en azından Ankira'nın çevirileri adam gibi. Ben Ankira'nın çevirilerinde hiç "nekromansır" veya "nekromansör" veya "rancer" görmedim.

Arkabahçe'yi kınaya kınaya bir hal oldum, ama yine kınıyorum!

Siz o kitapları beklemeyin. Seneye ilkbahara belki çıkar.

Not: Eğer Trial of Cyric'i inatla geciktirmeye devam ederlerse üzerime bomba bağlayıp Gerekli şeyler'e gitmeyi düşünüyorum. şansım varsa orada Arkabahçe'nin tüm elemanlarının dandik bir toplantısına rastgelip hepsini temizlerim. O zaman bu kitapları toptan unutun siz. Mr.Green

Power demands sacrifice.
    NocturnaL_Soul
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 10, 2006 12:35 pm Reply with quoteBack to top

tüh çıkmamış demek Crying or Very sad walla öle admlar kaç ayda çevrmyolar yaa sinr edyolar adamı. necros sen bombyla gtcgn zmn habr ver bnd bi kapıdan ugrym öle Gerekli şeylere Very Happy
    bu arada dierlerini hatrlmayorm ama nekromansörü gördgmde kopmuştm, rezil şey noolcak..
    nyse saolun, belkide en iisi ing.sini almak ama onlarda pahalı oluyo glb dimi?
    NocturnaL_Soul
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 10, 2006 12:43 pm Reply with quoteBack to top

aa bu arada Farastu sana katlyorum gerçktende FR kitapları arsndaki en ii seri bncede Smile

yannz Pharaun un elleri ve agzı baglanp atldıgı yereykn ayaklarla yaptıgı şu "pedomansi" olayı brz garip geldi, olablrmi acaba ne bilym? bnd ewde parmklarımı şöle bi oynatym dedim ama baş parmak dışındakiler hep beraber herket edyodu Smile amaaan onlar drow her bişeyi yapar ama bunlar dimi
    FaRaSTu
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 10, 2006 11:20 pm Reply with quoteBack to top

Lord Necros wrote:

Bu serileri Arkabahçe'nin almış olması bizim talihsizliğimiz. Ankira alsaydı şimdi... Çstelik en azından Ankira'nın çevirileri adam gibi. Ben Ankira'nın çevirilerinde hiç "nekromansır" veya "nekromansör" veya "rancer" görmedim.

Hadi nekromansör neyse de (aslında neyse deil koskoca ölüm büyüleri yapan bir büyücüyü masör tarzı bi meslek kılıfına sokmuşlar) Rancer olayına ben ilk okuduğumda basım hatası sanmıştım ama baktım ki bu hata(!) dewam ediyo istemedende olsa kabullendim. Bu çevirileri ne kadar araştırmadan uzak ve baştan savma yaptıklarının kanıtıdır.

Bu arada Lord Necros sana bi kötü haber senin Trial of Cyric Arkabahçe nin yakında çıkacak kitap listesinde yok:( İşin garibi Drizzt in ktaplarından biri de yok!

Ben genel olarak bu nedenlerden ötürü orjinal kitap alıyorum hem daha ucuz (nerdeyse yarı fiyatı) hemde ingilizce üstüne pratik yaptırıyo:) Ama orjinal kitapta İzmir de bulunmuyo o yüzden şu an sırf kitap aramak için İstanbula geldim ...şu bombalama olayına yardımcı olabilirim şu an Dil hem gitmişken gerekli şeylerden bir iki kitap alırım Dil

şu pharaun un pedomansi olayına çok gülmüştüm okurken bi yaratığın tüm ayak parmaklarına hükmetmesi nasıl şeydir merak ettim Dil

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 10, 2006 11:29 pm Reply with quoteBack to top

NocturnaL_Soul wrote:
    belkide en iisi ing.sini almak ama onlarda pahalı oluyo glb dimi?

sana ben şu kadarını söyleyim ...
    şu an sen ilk ktap olan Dissolution'ı çevrilmiş olarak 16 milyon civarı alabiliyoken şu an onun çevrilmemiş hali 10 milyon falan ... ben bu kitabı izmir de 1 sene önce 8 e almıştım ...Yabancı kitaplar genel olarak $6.99 falan ama bazı yerler bunun dolar deilde euro olduğunda ısrar ediyo ciddi söylüyorum bu yerlerden almayın Dil

Bu arada ben seriyi okudum diorum ama bende 4. kitabı extinction( tükeniş) okumadım hiçbir yerden bulmam kısmet olmadı ama bulursam koleksiyon olarak alırım mutlaka gözünüze bir yerde çarparsa nerde olursa olsun bana bi haber ederseniz adınıza lokma döktürürüm Dil

Saygılar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 6:14 pm Reply with quoteBack to top

demk daha ucuzmuş pek araştrmamıştm Confused eh artk öle yapcam o zmn. çevrcekleri yok bakalımm ist.e yenigeldm die bana sürpriz yapıpçıkarırlar dedim ama tabi tık yok walla Smile
    Fioner
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 6:20 pm Reply with quoteBack to top

bu yazdıklarınızı da okuduktan sora artık ing kitap almaya karar verdim:)
    NocturnaL_Soul
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 6:38 pm Reply with quoteBack to top

e ing biliosan daha mantklı yaa aslnda. onunda okuması ayrı bi güzel oluyo.aaa fiatıda daha azmış ztn Very Happy
    Raziel_Zauvirr
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 17, 2006 1:38 pm Reply with quoteBack to top

Bende çok uzun zamandır arıyorum serinin 3. kitabını.Ve bilmem bana katılırmısınız ama örümcek kraliçe serisi şimdiye kadar okuduğum en iyi seri(drizzt kitaplarında anayurt ve kristal küre 1. hariç hiç birini zevkle okumadım.)
    Kitapta zaten birsürü kahraman olduğu için ve o karakterlerinde drizzt gibi ölse kitap bitirecek tipler olmaması yüzünden çok daha zevkle okunuyor.
    Spoiler:
    Bu arada arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla Pharaun un ölücek olması beni belki garip gelcek ama gerçekten üzdü

Bu arada Pharaun un ayak parmaklarıyla büyü yapmasına da okdr şaşırmayın(drizzt in bir balor ve white dragon u kesmesi kadar büyük bi olay deil Very Happy )Nede olsa drowdur ve insana göre fazlasıyla çevik

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 17, 2006 4:18 pm Reply with quoteBack to top

Raziel o bahsettiğin olaydan başka o kadar beklenmedik olay oluyo ki şimdi buraya yazmaya çalışsam tamamını 5 satır spoiler olur burası o yüzden okuyun görün Dil

Saygılar...

BaÅ?büyücü

PostPosted: Sun Sep 17, 2006 4:33 pm Reply with quoteBack to top

Yav benim kulağıma başka başka yerlerden Arkabahçe'nin kapandığıyla ilgili bir şeyler geliyor. Bilgisi olan var mı yav? Eğer Trial of Cyric'i ve War of the Spider Queen'i çevirmeden kapanırlarsa hepsini lanetlerim! Mad

Power demands sacrifice.
    FaRaSTu
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 17, 2006 4:50 pm Reply with quoteBack to top

onu bende duydum iişallah doğru deildir... Ayrıca burda forumlarda da bazıları da aynı şeyleri duymuş... Ya hepimizi keklediler ya da gerçekten kapanmış. Ya zaten bi iki kitapevi bu fantazi türü ilgileniyo onlarda giderse artık naaparız bilmem Surprised

Ama bu arada "Ejderha Adaları "kitabı çıkmış..eğer kapansaydı bu kitabı da çıkaramazlardı diye düşünmekteyim

BaÅ?büyücü

PostPosted: Sun Sep 17, 2006 4:55 pm Reply with quoteBack to top

Eğer gerçekten kapandıysa bari ellerindeki kitapların Türkiye'deki yayım haklarını Ankira'ya devretsinler. Hiç olmazsa onlar adam gibi çeviriyorlar.

Beni rahatsız eden şey ise, geçen pazar iki dakika Gerekli şeyler'e uğrayayım dediğimde gördüğüm manzaraydı. Benim hatırladığım kadarıyla Gerekli şeyler yedi gün açık olurdu, ama o gün kapalıydı.

Aman tahtaya vuralım. Allah korusun, o kitaplar çıkmazsa ne yaparız biz? Surprised

Power demands sacrifice.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum