Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 22
    Dün: 23
    Toplam: 90351

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 818
    Üye: 1
    Toplam: 819

Şu An Bağlı:
    01 : yxeqivyb

FrpWorld.Com :: View topic - black isle ı yaşatma bölümü
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

black isle ı yaşatma bölümü View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 5:16 pm Reply with quoteBack to top

nerdeyse hepiniz Black Isle'ın yaptığı müthiş frp leri oynamıştır. Baldur's Gate serisi, Icewind Dale serisi Fallout serisi. Bunlar bizim Forgotten Realms'da Faerun'un krallıklarını gezmemizi Drizzt'in Artemis'in Khelben'nin geçtiği yerlerden geçtik gerek süper güçlü Sarevok'a karşı savaştık gerek sayılı büyücülerden Joneleth Irenicus'a karşı gerek vampir Bodhi'ye gerek Underdark(karanlıkaltı)a girdik drowları kılıçtan geçirdik gerek Kaos tanrıçası Lolth'a hatta ve hatta Katliam tanrısı babamız Bhaal'la kapıştık, Drizztle kapıştığımızda oldu arkadaşlığımızda, Onyx Kulesini yıktık, örümceklerle iç içe girdik, Buzyeli Vadisi'nde yeller hatta kasırgalar estirdik, Salvatore'un omanlarında yaşatık. şimdi bu bölümde bu oyun serileri ile ilgili ek paketleri, resimleri, patchleri paylaşıp sorunlarımıza çare bulalım. Oyunda takılanlara yardım edelim, karakter yaratmada yardımcı olalım. Hadi fantastik dünyanın kahramanları göreyim sizi. (ses gelmiyo dum dum Dil )

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 5:22 pm Reply with quoteBack to top

baldur's gate (1, 2 ve ek paketler de dahil) de konuşulabilecek npclerde çıkan "This character seems like busy" yazısını ve bölüm sorunlarını kaldırmak için http://www.bioware.com/games/baldurs_gate/support/patches/ linkinden oyunun patchini indirebilirsiniz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 5:24 pm Reply with quoteBack to top

baldur's gate e ek müzikleri http://www.bioware.com/games/baldurs_gate/other_multimedia/sound/ linkinden indirebilirsiniz. Çok güzel bence deneyin.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 5:31 pm Reply with quoteBack to top

beyler pardon verdiim patch linki sadece bg1 içinmiş 1in ek paketi 2 ve 2 nin ek paketi için yine aynı siteden ama en linkleri veriim

2. ek paket throne of bhaal: http://www.bioware.com/games/throne_bhaal/support/patches/

2. oyun shadows of amn için:
    http://www.bioware.com/games/shadows_amn/support/patches/

1. oyun ek paketi tales of sword coast için:
    http://www.bioware.com/games/tales_sword_coast/support/patches/

hepsi burada

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 5:55 pm Reply with quoteBack to top

Black Isle'ı yaşatalım! EVET!!

Güzel başlık, ama ilk mesajında çok fazla spoiler var ; ) oynamayan arkadaşlar için sürprizleri kaçırtıcak derecede.. Düzeltsek fena olmaz gibi.

Bende size bir güzellik yapayım bi link veriym, Baldur's Gate 1'i ve onun ek paketi olan Tales of the Sword Coast'ı eski ve göze hitap etmeyen (en azından BG 2 kadar) motoru yüzünden oynamayanlar varsa, onları geliştirilmiş BG 2 motoruyla oynamanızı sağlıycak muhteşem bi mod mevcut. TuTu (yani ToTwo anlamına gelior) adlı bu mod oyunu tamamıyla yepyeni kılıyor. Oyuna bu modsuz başlamış olanlar için üzgünüm çünkü eski savelerinizi görmüyor, yeniden başlamanız gerekicek.. Çok fazla ilerlemediyseniz kesinlikle değer.

Gerçi ben başka bi yerden indirmiştim sanırım ama burda da var, olmadı aratıp bulabilirsiniz biçok yerde var veya adı geçiyo en azından;

http://usoutpost31.com/easytutu/

Yüklemesi çok kasıcak onu da belirteyim, benim indirdiğim versiyonu yüklemek için BG 1, TotSC, BG 2 ve Throne of Bhaal'ın aynı anda makinede yüklü olması gerekiyodu. Mod zaten 50 küsür mb bişeydi, gerekli dosyaları BG 2'den fln alıyo. Bu yüzden kurulum biraz zahmetli ama değicek bana güvenin ; ) işlem bittikten sonra BG 2'yle ToB'u silebilirsiniz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 6:01 pm Reply with quoteBack to top

elvenbard çok güzel paylaşım harbiden çok saol baldur's gate 1 i 2. ciyi oynadıktan sonra grafikler yüzünden oynamamaya başlamıştım bu arada bg2 ve ek paketi ile ilgili oyunda takıldığınız yerler varsa yardım edicem zaten tam çözüm yazıyorum şu an sizin için.

BaÅ?büyücü

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 6:10 pm Reply with quoteBack to top

Konu buraya uymuyor, Klavyeüstü RYO'ya taşıyorum. Smile

Ben TuTu'yu kurmaya çalışmıştım, ama sürekli sorun çıkarmıştı kahrolası. En sonunda da vazgeçmiştim.

Ama merak ettiğim bir şey var. Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast'un İngilizce olmayan Windows programlarında çalışmaması gibi bir durum var maalesef ve ben bu yüzden oynayamadım bu oyunu. Acaba bunu diğer dillerde de oynamamızı sağlayan bildiğiniz bir patch var mıdır?

Power demands sacrifice.
    Back to top View user's profileSend private message
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 6:12 pm Reply with quoteBack to top

bende hiç sorun olmamıştı neden oldu sende acaba araştıriyim bi google'dan bulunca solerim

---

lord necros varmış benim verdiğim tales of sword coast linkinde galiba ordaki patch tüm sorunları gideriyo o sorunuda gideriyodur bak bi daha veriim linki

http://www.bioware.com/games/tales_sword_coast/support/patches/

burda bi sürü patch var bi tanesi tutar elbet Dil

Mesajlarınız birleştirilmiştir //Set

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 6:27 pm Reply with quoteBack to top

beyler bu tutunun dogru klasörü ne ya sürekli sorun veriyo yüklerken lütfen 6. kez bitirmek istiom bg1 i

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Lord Necros wrote:

Ama merak ettiğim bir şey var. Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast'un İngilizce olmayan Windows programlarında çalışmaması gibi bir durum var maalesef ve ben bu yüzden oynayamadım bu oyunu. Acaba bunu diğer dillerde de oynamamızı sağlayan bildiğiniz bir patch var mıdır?

Hmm.. Bende böyle bi sorun çıkmamıştı, belki senin yüklediğin BG 1 ve onun patchiyle TotSC arasında bi uyumsuzluk olabilir. UK ve International versiyonları gibi uyumsuzluklar. BG 1'in üstüne doğru patchi yüklediğin zaman bi sorun olacağını sanmıorum. TotSC için ayrıca bi patch'e ihtiyaç yok çünkü.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    ElvenBard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 6:58 pm Reply with quoteBack to top

darkflarer wrote:
    beyler bu tutunun dogru klasörü ne ya sürekli sorun veriyo yüklerken lütfen 6. kez bitirmek istiom bg1 i

Doğru klasör derken neyi kastettin Haer Dalis'? Wink

Yüklemesi baya kasıştı, hatırladığım kadarıyla özetlemeye çalışıcam durumu;

BG ile alakalı elinizde ne varsa yükleyin öncelikle Very Happy BG 1, BG 2hepsi gerekli (TotSC gerekli olmayabilir, ToB'tan da emin diylim ama varsa yükleyin) Sonra bunları en son patchlerle (doğru versiyon patchlerini yüklemek önemli) güncelleyin. Sonra TuTu'yu çalıştırın.

Yüklerken şöyle bi yol izliordu hatırladığım kadarıyla, BG 2'yi klonlayıp bi klasöre kopyalıyodu. Sonra gerekli dosyaları ordan sömüre sömüre yeniliyodu BG 1'i. Biraz karışık ve uzun bi işlem, ama bitince klonladığı klasörleri silebilirsiniz. Verdiğim linkte nasıl yapılacağı anlatılıyo olsa gerek, ordan yardım alarak halledersiniz anlattığım kadar zor diyl ; )
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 8:29 pm Reply with quoteBack to top

abi haer dalis yok burda eren var artık Dil (benim en sevdiim portre bu naapiyim)

ohooo kim uğraşçak onla normal oynarım bg1 i hatta oynuom şu an Dil baldur's gate e kadar geldim ya sarevokla kapışmayı özlemişim. ToB da Sarevok daha oyunun başında sana katılıyo dediklerinde ne heyecanlanmıştım ya hatırladım şimdi dedim kim çıkarsa çıksın dağıtırım sonra anaa çömezin teki dedim statlara bi baktım tabii 18/00 str fln var geri kalanlarda 18 e yakın Dil korktum önce görünce ama benim charda 22 str 18 str 18charisma 18 cons vardı o başka tabii Dil

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 8:47 pm Reply with quoteBack to top

eheh uğraştığına değiyo ama ; ) BG 2'deki yeni büyüler bile eklenio oyuna.. yani, bilemiom.. ahı

Site Ã?izeri

PostPosted: Mon Sep 25, 2006 2:03 pm Reply with quoteBack to top

Black Isle kapandı Obsidian Entertainment olarak hüküm sürüyorlar şimdi
    Kotor 2 nin ardından Neverwinter Nights 2 yi hazırlıyorlar ekim ayında piyasada olacak

black Ilse mekan tasarımcısı planescape torment ın tasarımcı vs vs Obsidian da
    çalışıorlar şu sırarla

onlara yaşatmak gibi bi kaide yok ZATEN YAşIORLAR Very HappyVery Happy

ombuspider
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 25, 2006 2:37 pm Reply with quoteBack to top

Neden bu adamların yaptıgı her oyun bende derin izler bırakıyo ben bunu anlayamıyorum Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum