Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 0
    Dün: 35
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2126
    Üye: 0
    Toplam: 2126

FrpWorld.Com :: View topic - Silmarillion
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Silmarillion View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    ElvenBard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 24, 2006 12:57 pm Reply with quoteBack to top

Kitapgah'ta hala başlığı yokmuş tüm kitapların babası Silmarillion'un.. :s Bu utanca son verelim diye açmış bulunmaktayımdır başlığı :p Ben derim ki Silmarillion okumadan önce bi kaç kez düşünülmeli, çünkü bu kitap insanı fantezi edebiyatına bidaha kopamamak üzere çeker veya hali hazırda fantezi okuyanlara öyle bir darbe indirir ki başka yazarlara başka diyarların romanlarına burun kıvırmaya başlarsınız. Kanımca kesinlikle Tolkien'in en başarılı kitabı (bu hususta oğlu Christoper'ın da hakkını vermeli).
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Rhuben
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 24, 2006 10:36 pm Reply with quoteBack to top

Ewet katılıyorum en azından oğlunun yaptığı en başarılı iştir. Ancak isimler ve olaylar biraz kafa karıştırıcı olabiliyor, sakin kafayla okunmasını öneririm...
    Back to top View user's profileSend private message
    NocturnaL_Soul
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 26, 2006 10:11 pm Reply with quoteBack to top

Gerçekten güzel bencede yalnız okuması bazen zor oluyor. Tarih kitabı gibi oldugu için sanırım. Olayları anlatyor ama konuşma yok. Ama evet güzel ve bence herkes bi okumalıdır. agır geliyorsa acele etmeyin arkadaşlar hergün 3 sayfa okursunuz 5 sayfa okursunuz ne olcak yani Very Happy Ve evet oglunuda takdir etmek lazım Tolkien babamızın. O olmasa Tolkien'in yazdıgı ve yarım bıraktıgı Slimarillion hikayesi unutulup gidecekti bizde okuyamayacktık.. saolsun elleri dert görmesin ne diyelim. Tolkien'leri alkışlayalım hep beraber (gaza bak gaza) AlkıÅ? Very Happy
    ElvenBard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 26, 2006 11:40 pm Reply with quoteBack to top

NocturnaL_Soul wrote:
    Gerçekten güzel bencede yalnız okuması bazen zor oluyor. Tarih kitabı gibi oldugu için sanırım. Olayları anlatyor ama konuşma yok. Ama evet güzel ve bence herkes bi okumalıdır. agır geliyorsa acele etmeyin arkadaşlar hergün 3 sayfa okursunuz 5 sayfa okursunuz ne olcak yani Very Happy Ve evet oglunuda takdir etmek lazım Tolkien babamızın. O olmasa Tolkien'in yazdıgı ve yarım bıraktıgı Slimarillion hikayesi unutulup gidecekti bizde okuyamayacktık.. saolsun elleri dert görmesin ne diyelim. Tolkien'leri alkışlayalım hep beraber (gaza bak gaza) AlkıÅ? Very Happy

Konuşmadan ziyade anlatım ağırlıklıdır ve roman hüviyetinde bi tarih kitabı havası vardır Silmarillion'da, evet, ama beni en çok etkileyen konuşmalar da bu kitaptadır keza. Az ama öz yani ; )
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Arien
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 27, 2006 10:23 am Reply with quoteBack to top

Çenje de SiLmariLLion ToLkien`in en hayranLik uyandiran ve en cok saygi duyuLmasi gereken eseri. Orta dünyanin 3. çağinin mükemmeL tarihçesi, taniştiğimiz o irkLarin ve o inaniLmas dünyanin yaratiLiş öyküsü. Okumasi baya zor ama bi süre sonra ILûvatar` in müziğinin ritmine kapiLiosunuz ve kendinizi Eä`nin icinde buLuosunuz Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 27, 2006 1:54 pm Reply with quoteBack to top

Silmarillion u kendi açımdan anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Bu kitap benim hayatımı değiştiren kitap da diyebilirim...ömrü hayatımda yeri ayrıdır... Hatta arada bir hala göz gezdiririp "vay be" dediğim oluyor Smile Çok ciddi söylüyorum ister inanın ister inanmayın ben bu kitabı yaklaşık 50 kereden fazla okudum ve bi 50 kere daha okusam sıkılacağımı sanmıyorum..deli miyim nedir? Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 27, 2006 3:08 pm Reply with quoteBack to top

FaRaSTu wrote:
    Silmarillion u kendi açımdan anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Bu kitap benim hayatımı değiştiren kitap da diyebilirim...ömrü hayatımda yeri ayrıdır... Hatta arada bir hala göz gezdiririp "vay be" dediğim oluyor Smile Çok ciddi söylüyorum ister inanın ister inanmayın ben bu kitabı yaklaşık 50 kereden fazla okudum ve bi 50 kere daha okusam sıkılacağımı sanmıyorum..deli miyim nedir? Smile

Okunur valla ne diyim, 50 biraz fazla bi rakam ama söz konusu Silmarillion olunca mantıksız diyl :p romandan ziyade bi tarih kitabı o yüzden ders çalışır gibi açıp okumak lazım bazen ; )
    entreri2
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 05, 2006 8:49 pm Reply with quoteBack to top

bncde bu kitap fantastik kitapların efendisidir bnce anlatımı ağırda olsa insanı hiç sıkmaması ahh her okuduğumda ilk günkü o heyecanı bulurum bravoo walla
    Lixer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 06, 2006 8:30 pm Reply with quoteBack to top

Rhuben wrote:
    Ewet katılıyorum en azından oğlunun yaptığı en başarılı iştir. Ancak isimler ve olaylar biraz kafa karıştırıcı olabiliyor, sakin kafayla okunmasını öneririm...

Katılıyorum mekan ve kişi isimleri başlangıçta inanılmaz karışık geliyor ancak okumaya başlayacak olanlara tavsiyem isimlere takılmayıp olayların özünü anlamaya çalışmalarıdır.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 07, 2006 4:28 pm Reply with quoteBack to top

Bence bu kitap hepimizin yorum kabiliyetinin üstünde,herşey onunla başladı.En büyük Frp efsanesi.
    Hakikatli-Torm
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 07, 2006 7:23 pm Reply with quoteBack to top

Bence de çok önemli bir kitap ama yeni fantastik kurgu dünyasına giriş yapmaış arkadaşalara önermem çünkü mantığını anlamak zor. Yani bi çok f-k okuyup onlardan yorumpratiği kazanmak gerekiyor. Başlamak için ağır bi kitap ama bu diyarın derinliklerine inmek, diğer fantastik kurgu okuyanlara kendinize üstad dedirttirecek bir kitap arıyorsanız bu olduğunu sonuna kadar savunabiklirim. Yanlışım varsa düzeltin.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 14, 2006 1:27 am Reply with quoteBack to top

Kesinlikle haklısın önce işe ucundan bulaşmak gerek. Hazır olmadan bu kitabı okumaya kalkan arkadaşlarımız kesinlikle hayal kırıklığına uğrar.

Ayrıca bir öneri daha bütün kitabı bir anda bitirmeye çalışılmassa daha fazla verim alınabiliir. Kitapta bazı zaman atlamaları var özellikle bu bölümlerde okumaya ara verin ve yarın devam edin...
    Drakhan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 14, 2006 8:09 pm Reply with quoteBack to top

en baba kitap... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    -zaman-
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 6:08 pm Reply with quoteBack to top

Ben Silmarillion'u 6 tane fantastik kitabın üstüne okudum(Kara Elf ve Buzyeli Vadisi üçlemeleri).
    Ne diyeyim,günde 10-15 sayfanın üstüne çıkamadım hiç(ort 3-5 sayfa).
    Ama o kitap çok güzel bir şeydi be ya!Very Happy
    şu anda kitapla ilgili pek bir şey hatırlamıyorum,ama en az 5-10 kere daha okumak istiyorum!

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 29, 2007 11:01 pm Reply with quoteBack to top

Benim ilk okudugum kitaplar arasinda idi (ne kadar talihsizlik!) ama kitabi kafayi siyirmadan bitirebilmemin tek aciklamasi tarih kitaplarini okumaktan zevk almam harhalde:) cogu insanin aksine tarih kitaplarini (ders kitaplari bile olur) okurken (defalarca) inanilmaz zevk aliyorum (sadistmiyim nedir Dil) belki bu kadar cok tekrar okuma rakamina bu yuzden ulasmisimdir. Su an bile yazmayi birakip okusam hic garipsemem:) herhalde silmarillion un icerigi ustunden bir sinav olsam 100 falan alirim klasik,test farketmez kralini tanimam Evil or Very Mad (normalde tum kitap olan sinavlardan 50 ustu almisligim yoktur Dil) Allah bana akil fikir versin ne diyim bi de bu okuma azmini ders kitaplarinda da bana versin Smile

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum