Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 29
    Dün: 56
    Toplam: 89197

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1241
    Üye: 1
    Toplam: 1242

Şu An Bağlı:
    01 : ynuwo

FrpWorld.Com :: View topic - Frp rüzgarında savaşçılığın ruhuna kapılmak..
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Frp rüzgarında savaşçılığın ruhuna kapılmak.. View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 12:28 pm Reply with quoteBack to top

Savaşmak ve savaşçılık arkadaşlarım..Sizce hangisinin önemi büyüktür..Savaşma amacınızmı..Yoksa savaşmanın vazgeçilmez heyecanı mı..Savaş meydanında arkanızda bıraktığınız düşmanlarınızın cesetleri peki..Onlara bakarmısınız savaş bittikten sonra..Çlenlerin ruhlarına onlarında birer savaşçı oldugunu düşünerek dua mı okur,yoksa karşınıza çıktıkları için aptal mı bulursunuz..

Soruyorum size savaşçı yoldaşlarım..İçinizde ne taşırsınız..Kılıcınızı keskin yapan şey ona olan sadakatiniz midir..Yoksa sadece savaşırken kullandığınız durdurulamaz kudretiniz mi..

Tüm savaşçı yoldaşlarım..Kulak verin bana..Bizi biz yapan..Savaşçı yapan..Savaşmaya iten şey nedir..Kılıcımıza yön veren şey asalet midir..Yoksa yobazlık mı..

Yorumlarınızı bekliyorum..

Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 12:46 pm Reply with quoteBack to top

Horcoel_Baator wrote:
    Savaşmak ve savaşçılık arkadaşlarım..Sizce hangisinin önemi büyüktür..Savaşma amacınızmı..Yoksa savaşmanın vazgeçilmez heyecanı mı..Savaş meydanında arkanızda bıraktığınız düşmanlarınızın cesetleri peki..Onlara bakarmısınız savaş bittikten sonra..Çlenlerin ruhlarına onlarında birer savaşçı oldugunu düşünerek dua mı okur,yoksa karşınıza çıktıkları için aptal mı bulursunuz..

Soruyorum size savaşçı yoldaşlarım..İçinizde ne taşırsınız..Kılıcınızı keskin yapan şey ona olan sadakatiniz midir..Yoksa sadece savaşırken kullandığınız durdurulamaz kudretiniz mi..

Tüm savaşçı yoldaşlarım..Kulak verin bana..Bizi biz yapan..Savaşçı yapan..Savaşmaya iten şey nedir..Kılıcımıza yön veren şey asalet midir..Yoksa yobazlık mı..

Yorumlarınızı bekliyorum..

Savaşmak beni amacıma ulaştıracak bir yoldur. Savaşın verdiği heyecan her seferinde daha da artar bedenimde. Ustalığımı ve sanatımı kullanmak ve uygulamak..

Rakipler hiç bir zaman küçümsenmemelidir. Bu benim her zaman dikkat ettiğim bir konudur. Eğer onu yenmek istiyorsan, onun zayıf yönlerinden yararlanmalısın. Yine de savaş gerekmedikçe yapılmamalıdır. Belki öldüreceğiniz kişinin size daha fazla yararı dokunabilir. Çlüm bazen bir ceza bazen de bir ödül gibidir. Ama bunu dağıtma hakkı hiçbir zaman size düşmez. Aksi takdirde yapılan barbarlıktan öte değildir..

Bizi savaşçı yapan doğuştan yeteneğimizdir. Gericilik her zaman sonu getirir. Ama asalet benim kanımda yok. Yine de kılıcımı boş yere kaldırmam. Fakat kalktı mı inmesi zor olur Wink ...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 1:42 pm Reply with quoteBack to top

Ozan Peter:

Heyecan olmadan savaşçı olunur mu sanmıyorum. Ancak bu dövüşmenin heyecanı mı yoksa öldürmenin mi? Bir savaşçı artık bir insanı veya birini öldürdüğünde bundan haz duymaya başladığında o kaybedilmiştir. Karanlığın esiridir ve öldürdüğü ve savaştığı kim olursa olsun bu değişmez.

Bunlar bir ozanın gözlemlemeleri dışarıdan gözlemler gerçi.

Aslında çoğu kendini iyi zanneden savaşçı kendini kandırır. Kendine kötü olarak bir şey seçer ve onun üstüne yürür sonra başka bir kötü şey seçer. Paladinlerin de çoğu böyle değil mi zaten... Kötü zannettiklerini yenmeyi başardıkça sıra dostlarına arkadaşlarına da gelecektir.

Bir gün paladinin gözleri zamanında savunduklarını da kötü olarak görecek ve onlara da saldıracaktır.

Back to top View user's profileSend private message
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 4:35 pm Reply with quoteBack to top

Abi biraz ofansif davranmışsın ama görüşlerin için kimse sonuçta seni suçlayamaz..Başlığı açan kişidenmidir nedir konu direk paladinlere kaymış Smile..Kılıcımı kınıma geçirip rafa kaldırırım üstat firble..Eğer ilerde arkadaşlarımdan birilerine saldıracaksam kılıcımı kaldırmayı yeğlerim..Ama henüz öyle bir durumda hissetmiyorum kendimi..Zira benim için savaşmak sadece zorbaları durdurmak anlamındadır..Ki onlarada savaşmak dışında başka bir seçenek kalmadıgında..

Zira can almak güzel birşey değildir..Ve hiçbirşey can almanın maazereti olamaz..Bu yüzden gerekli yada gereksiz..Paladinler de aldıkları kimselerin canları için aslında günahkardır..Onlar için artık bu bir seçim meselesi haline gelmiştir ve gerçek bir paladin ölümüne sebep oldugu bir kötü adam için bile kendisini sorumlu hissedip bu yüzden kendisini suçlamalıdır..

Sonuçta paladin kılıcını kınından çekmeyi seçtiği anda artık onun için geriye başka bir çözüm kalmamış demektir ve savaşından önce tanrısına veya inandıgı düsturlara öldürdüğü varlığa öteki dünyada merhamet gösterilmesini diler..Ve genellikle can almaları çok zordur..Kendileri için..Çünkü can almanın hiçbir mazereti olmadıgını kendisi de farkındadır..

Rhonin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 4:43 pm Reply with quoteBack to top

Amaç,sevgi,adalet,onur adına savaşlara girerim.Hayatımı iyi insanların hayatlarına adarım.Onurumla savaşırım,zihnimle onları yenerim..Ama hiç bir zaman onları hafife almamışımdır.Svaşma nedenim arzuladığım yeni bir yaşam isteği için..İnsanların mutlu rahat ve muhteşem bir ortamda gezinmeleri için yapmak istediğim bir şey için savaşıyorum ben..Bir amaç uğruna..

Bana göre en büyük ozanlar..Savaşa katılmış ozanlardır.Gerçek acıyı,insanların neler çektiklerini ve ne olacağını görüp kağıda geçiren gizli isimlerdir onlar.Soğuk bir akşam gecesinde savaşın en muhteşem noktasında kağıtlarına sarılıp hüznü tadarlar.Aslında savaşçı da bir ozandır.Hemde gördüklerini içinde tutan bir ozan..

İnsanların gerçekten neler çektiklerini yüreklerinde hisseden savaşçılardır ve bunu hisseden kişiler de onlardır...Kılıcımın keskin olması adalete olan borcumdur.Ben yaşadığım süreçte karşıma çıkacak her kötülük için savaşan adama o kılıç azap olacak.

Her öldürülen adam için içimde yanan o ateş sönecek gibi olur.Soğuk olan havada üşürken insana ateş cazip gelir..Ama bilmezler ki yaklaştıkça canlarının acıyacağını..Bir savaşçı,bir paladin bu acıları engellemeye yemin etmiş insanlardır.

Çlümden korkmayan ve kendilerini iyiliğe adamış insanlardır.Savaşçı yüce bir ruh taşır ve bunu içinde gizler..Savaşçı zeki olmak zorundadır.Savaşçı güçlü olmak zorundadır.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 4:56 pm Reply with quoteBack to top

Ozanlar..Evet.. Ozanlar savaşın gereksizliğini ve çekilen çileleri kağıda dökerler..Onları nesilden nesile aktarırlar..Yeni nesil geçmişini bilsin ve bir ders alsın diye..Ancak ne olursa olsun dersimizi almıyoruz..Savaş bitmiyor..Savaşı durdurmak için ayrı bir savaş yapmak gerekiyor ve buda kısır döngüye neden oluyor..Savaşçıların bir kısmı savaşmanın heyecanına..Bir kısmı ise gereksinimine kapılıyorlar..İşin gerçek yüzü şu ki içinde yaşadıgımız bu fani dünyada savaşmadıgımız bir yer bile yok..Hayatla bile savaşıyoruz ki kılıç kalkanla savaşmayalım..İnsanların içinde daima bir güç arzusu..Daima bir hakimiyetlik olacak..Kendimiz için bu arzuları bastırsak ta başkalarınınkileri bastıramıyoruz..Bazen bu insanlar güçlerine öyle güveniyorlarki hiçbir engel tanımıyorlar önlerinde..Bir yere hapsettiğinde kaçacak bir çare buluyorlar..Dur dediğinde durmuyorlar..Sürekli başkalarının haklarına tecavüz ediyorlar ve bu işten gerçekten zevk alıyorlar..Merhamet e ihanet,sevgiye nefret..Anlayışa egoistlikle karşılık veriyorlar..Bu durumda paladinlerin can almaktan başka seçeneği kalmıyor..Başkalarının acı çekmemesi için günaha sokuyorlar kendilerini...

Savaş alanında yanında duran kendisinin canlarını aldığı cesetlere yanağından akan bir gözyaşıyla bakan bir paladin gördüğünüzde emin olunki o an kafasından tek cümle geçiyordur..

''Keşke onları karanlığın kirliliğinden bunu yapmadan kurtarabilecek kadar güçlü ve bilge olabilseydim..''

Rhonin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 5:08 pm Reply with quoteBack to top

''Keşke onları karanlığın kirliliğinden bunu yapmadan kurtarabilecek kadar güçlü ve bilge olabilseydim..'' Bu söz gerçek bir paladinin içinde yatanları açıklayan bir sözdür..Kalbindeki iyilik arzusuyla ve onun verdiği güçle savaşırlar Paladinler.Ama kimse bilmez ki her ölen adamın neler çektiğini neden oralara geldiklerini.

Savaşmak değişik bir kavramdır.İyilik için de kötülük için de savaşılır bu dünya da..Durdurmak zordur.Güç isteğini bastırmak zordur.Bunun içinde nice hayatlar kaybolur.Bir savaşçının son dileği bir daha savaşa katıldığında daha az insanın ölmesi ve yaralanması.Çldürdüğün bir kötünün bile geçmişindeki yaraların nasıl olduğunu bilemezsin ve hayal kırıklığı içinde savaş bittiğinde bazen ağlarsın.Savaşçı için üzüntü bir zayıflık değil.Onurdur..

Çlen diğer bütün dövüşçüler için toprağa düşen bir onur madalyasıdır.Sevdiklerin için ve yaşattıkların için olan bir madalya..Akan kanların üzüntüsü ve onuru o gözyaşları ile belirlenir..Orada ölen savaşçıların cesaretini gösterir o damla.Oğulları için ağlayan annelerin bağırışları sokakta yankılanırken tek bir anlam dökülür dudaklara.Orada boşuna ölen insanların ne suçu vardı?

Su gibi buharlaşır düşlerimiz..
    Karla dolar içimiz üzüntüyle..
    Kar bütün üzüntüyü,sevgiyi bırakır üstümüze.
    Soğuk bir kış gecesi bugün.Derdim büyük..

Donuyorum.Ama gitmek istemiyorum sıcağa..
    Karın verdiği üzüntüyü,aşkı istiyorum üzerimde.
    Yoruluyorum bazen ama dayanabiliyorum..
    Bir savaşçının,bir paladinin ruhunu taşıyorum yüreğimde..

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 5:22 pm Reply with quoteBack to top

Arda..Gerçekten kendini doğruluğa adayan bir savaşçının ağzından oldukça başarılı bir şekilde konuşmuşsun o yüzden seni tebrik ediyorum..İşte benim duymak istediğimde buydu..Sadece tarzı yüzündenmi oynatırız savaşçı karakterlerimizi..Kaba kuvvete duydugumuz vazgeçilmez güç arzusumu..Yoksa belli bir amaca adanmışlıkmı..şu anda çoğunluk (Sylvos da dahil zira oda kılıcını belli bir amaç üzerine savurmayı tercih edenlerden..) kılıç becerilerini bir amaca kullanma kanısında..Gerçi üstat Firble savaşçılar dışında paladinlerin bile savaşacak kimse kalmadıgında kendi kendileriyle savaşacağını söylüyor..O halde biz paladinlere düşen en büyük sorumluluk mümkün oldugunca savaşa bulaşmamak ve barışı kan dökmeden gerçekleştirmeye çabalamaktır..

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 07, 2006 6:13 pm Reply with quoteBack to top

Evet asıl bir mesele bu paladinler savaşçılar acaba savaşın hiç olmamasını kaldırabilir mi? Yoksa savaş onlar için de bir tutku haline mi geliyor. İyilik ve kötülük kavramlarını nasıl tanımlıyorlar. Bunlara daha önce kesin tanımlar getirmiştik. Ben bu tanımlara inanırım. Her kavram gerektiğinde dengesizleştirilebilir ama iyilik ve kötülüğü en azından sıcak ve soğuk kavramlarını oturtabildiğimiz kadar bir zemine oturtabiliyoz.

Ama bu durumda başka bi sorun çıkıyor karşımıza her insanın içinde iyilik ve kötülük vardır. İstisnasız. Ve bu iki kavram içinde savaşır. Aslında en büyük savaş bu savaştır. İnsanın ve akıllı tüm varlıklar en büyük savaşlarını kendi kişiliklerini yaratırken verirler. Bu savaştan galip çıkabilen çok az insan vardır. Çoğu kişi kendi kişilikleri yerine sağdan soldan insanların onlar için uygun gördüğü kişiliklere sahip olabilirler.

Peki bir paladin bu savaşı bu kendi içindeki savaşı ne kadar verebiliyor. İkincisi bir paladin başka varlıklara bu iç savaş sırasında ne kadar destek oluyor. Burada destek bir kişilik empoze etmekten çok onun savaşı sırasında rehber olmak aydınlatmak farklı yolların sonuçlarını göstermek IşIK tutmaktır. Ne yazık ki kötülükle savaşmak pek çok kişi tarafından Sol Lagnada ve benim gidip de geldiğim boyutta kötüyü öldürme hapsetme sakat bırakmaya indirgenmiştir. O nedenle geldiğim dünyada şu anda savaşçıların çağı hüküm sürüyor. Tıpkı Sol Lagnada zamanında olduğu gibi.

Ama bu çağ eninde sonunda tıpkı Sol Lagnada olduğu gibi kaosun çağına girecek çünkü savaşçıların yücelip diğer her şeyin önüne çıktığı bir dünyada eninde sonunda olacak olan bu.

darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 07, 2006 7:25 pm Reply with quoteBack to top

ikiside önemli çünkü belli bir amacın olmalı savaşmak için bu amaç zevk almak bile olabilir ama savaşırkende atmosfere kapılıp kudurmak lazımki adrenalinimiz artsın.

Edited by Horcoel.. Elimizden geldiğince argo kelimeler kullanmamaya çalışalım arkadaşlar rahatsız olanlar olabilir..Smile

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Nov 07, 2006 9:59 pm Reply with quoteBack to top

O karakterinin gücüne bağlıdır bağırmak veya kaçmak.Karakteristik özelliklerine bağlıdır..Herkes bir savaşa girerken bir amaç uğruna girer zaten bu konuda hepimiz aynı şeyi düşünüyoruz sanırım.

Ama şu konuda sana katılmıyorum atmosfere kapılıp kudurmak olayı.Bir savaşçı adam akıllı düşünemeyip uçuracağı 3-5 kelleyi düşünürse bir piyadeden farkı kalmaz.Piyadeleri küçümsediğimi söylemiyorum sadece dikkatsiz düşünenlerden olursun.

Bir savaşçı düzgün düşünebildiği zaman bir dövüşçü olabilir.Sen savaşa kapılıp giderken birisi gizlice arkandan bıcaklayabilir seni.Her şey olabilir savaşta o yüzden iyi düşünmek gerekir.

Bu arada Çstat Firble hakkaten dediğin bi yerde doğru.Savaş artık iyi ve kötü gibi veya uyumak gibi bir şeye dönüştü.Dünyada her zaman bir savaş olucaktır ya bu insanın içinde ya da fiziksel olarak orduların çarpışması olarak.Her iki tarafta üstünlük amacında birbirlerine saldıracaklardır.

Bu yüzden savaşların sona ermesini beklemek biraz sorun olur.Mesela ben hakkaten söylüyorum isterdim savaş olmamasını o kadar insanın ölmesi..Acılar çekmesi yerine hiç savaşçının olmamasını yeğlerdim..

Eğer iyilik benim ve diğerlerinin kılıclarını bırakmasıyla olacaksa.Bırakırdım..Paladin iyiliği korumak için fedakarlıkların en büyüğünü bile yapar ama sadece kendi hayatındaki fedakarlıklar..

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Nov 08, 2006 11:46 am Reply with quoteBack to top

Eh ama sorun belki de şurada.. İyilik kılıçların bırakılmaması ile de olmuyor. Bu durumda istediğimiz diyara daha çok yaklaşabilmek için kılıçların ne kadar işe yaradığını sorgulamak lazım. Kılıçlar benim fikrimce hiçbir şekilde iyiliği yaymıyor. Belki sadece mevcud iyiliği savunuyorlar. Ama bir bedel karşılığında bir savaşçının elindeki kılıç aynı zamanda onun içindeki karanlık tarafa verilmiş taraftır. ZAMAN ı geldiğinde bu karanlık tarafın bu silahı son derece başarıyla kullanıp aydınlık tarafı boğup etkisiz hale getirdiği çok defa gözlenebilir.

darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 08, 2006 2:39 pm Reply with quoteBack to top

karanlık ve aydınlık yoktur bence sadece gücünü belli amaçlara kullanmak vardır bu tüm dünyayı fethetmekte olabilir, savunmakta fakat savunucular herzaman kuşatanları kötü kabul etmişlerdir. Artık kuşatanlarda bunlardan sıkılmış ve kendilerine kötü denmesini serbest bırakmışlardır. İsşte bu kuşatmacı yönü ortaya çıkarsa delirme olayı bence tabii bunlar. Bide gücünü ortada kalmak için seçenler var ki o daha iyi bence sonuçta istediği zaman herhangi bir taraftan olabiliyorsunuz.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Nov 08, 2006 4:31 pm Reply with quoteBack to top

Gücü yerinde kullanmak önemlidir ve dikkatli davranılmazsa o güç seni alır götürür ve en kötü yere bile düşürebilir.Güç dikkat edilmesi gerekilen bir unsurdur ve çok değişik bir kavramdır aslında.

Karanlık ve aydınlık benim tarafımca kesinlikle vardır.Ve kesinlikle saldıranlar kötüdür diye bir kurala da inandığımı savunamam.Tam tersi de olabilir.Bir orc birliğine karşı saldıran son çarelerini kullanan insanlar İYİ insanlar da olabilir.

Belki bu süregelen savaşa son vermek için yapılan bir savaştır.Yani kesinlikle saldıran kötüdür diye bir şeye inandığımı söyleyemem.Ve bunu da saçma buluyorum.Çünkü her an herşey olabilir.

Savunan bir kötü krallık da olabilir.Bunu kimse bilemez.Aslında herkes dışarıdan gördükleriyle yetinir..Ama kimse o kişinin içine bakamaz ve ne olduğunu bilemez.O kendisine ait bir geçmiş bir yaşamdır.

Biz ancak gördüklerimize göre davranırız.Davranabiliriz..Çstat Firble biz paladin olarak o karanlık tarafı yoketmek için uğraşıyoruz ve o gidene kadar veya durulana kadar silahımızı indirebileceğimizi sanmıyoruz.Biz savunucu ve bazende saldıran tarafız.

Zaman herşeyi değiştirebilecek bir şeydir ve sonunda insanı nerelere götüreceği belli olmayan bir şeydir.Kendi inançlarını savunamayan kişilerce iyilik boğulup gitmiş olabilir.Ama ben V'ladhek varoldukça kılıcım keskin oldukça iyiliğin yokolacağını düşünmüyorum.Çünkü onun için savaşan son savaşçıya kadar iyilik ve ışık her zaman olacaktır.Her ışık adına savaşan savaşçı oldukça diyar üzerindeki ışık adına yapılan savaşlar olsun veya zihinsel savaşlar olsun durmayacaktır.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 1:34 pm Reply with quoteBack to top

kişinin savaşçının ruhuna bürünmesi için illa bir amacı olmak zorundamıdır? zorunlu olarak apar topar çiftliginden askere alınmış bir köylü çocugu elinde daha yeni tanımaya başladıgı çelik parçasıyla canalmaktan veya onu savurmaktan bunun verdigi güçlülük hissinden hoşlanamazmı ölümkorkusu bacaklarını titretirken heyecan yüzüne bir gülümseme koyamazmı cahilin. savaşçı savaşan herkişiye verilmesi gereken bir lakap bence.zor şartlarda geçinmeye çalışan bir hırsızda ozanda savaşçıdır gözümde.hayatın getirdiklerine ve ondan almaya çalıştıklarına karşı savaşır karşıkoyan savaşçıdır. Cool

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum