Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 23
    Toplam: 90337

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1367
    Üye: 1
    Toplam: 1368

Şu An Bağlı:
    01 : oguvo

FrpWorld.Com :: View topic - Zaphkiel
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Zaphkiel View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Phantom
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 06, 2006 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Celestia'nın baş meleği yedinci katın yönetisi Zaphkiel hakkında ve yaşadığı katla ilgili yetkili,bilgi sahibi bir kişiden ayrıntılı bilgi alabilirmiyim?

şimdiden teşekkürler.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Lixer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 07, 2006 2:08 pm Reply with quoteBack to top

3.5 editiondaki Zaphkiel`i mi kastediyorsun yoksa O`nun daha önceki versiyonlarını mı?

Eğer soru 3.5 ile ilgili ise (ki büyük ihtimalle öyledir) öncelikle Boof of Exalted Deeds`i ve farklı mitleri (özellikle hristiyan kökenli olanları) okuyun. Anlamadığınız bir nokta olursa tekrar seslenirsiniz buradan. Okumak iyidir Wink

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 07, 2006 4:04 pm Reply with quoteBack to top

3.5 Editiondaki halini kastediyorum,bu arada Exalted Deeds'i okudum ben daha ayrıntılı bilgi almak istiyorum,tabi eğer varsa.Bu arada 7. kat hakkındada bilgi verirseniz mutlu olurum.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Lixer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 12:36 pm Reply with quoteBack to top

Phantom wrote:
    3.5 Editiondaki halini kastediyorum,bu arada Exalted Deeds'i okudum ben daha ayrıntılı bilgi almak istiyorum,tabi eğer varsa.Bu arada 7. kat hakkındada bilgi verirseniz mutlu olurum.

Peki Phanom efendi sana kıyak olsun diye oturup kaynakları olabildiğince kısalmış biçimde yazacağım.

7. kat ve Zaphkiel`e gelmeden önce Celestia`ya bakalım. Celestia nedir? 7 ye bölünmüş bir koni şeklindeki dağdır buraya kadar bir soru yok sanırım.

Aynı şekilce Celestia, lawful good yönelimin özüdür. Yani LG denen şey aynı zamanda Celestia`dır. Bu tip kavramlarla ilgili bir sorun varsa bunu da daha sonra cevaplarız. Ancak yönelimleri ve planelerin neden var olduğunu, esasında ne olduklarını tam bilmiyorsan Zaphkiel ve 7. kat gibi konularda çok ciddi hatalar yaparsın. Birincil tavsiyem önceliği bu konuları kavramaya vermendir.

Bunu arkada bırakalım, Celestia`ya geri dönelim. Melek
    Chronias, yani 7. katın kısa ismi Aydınlanmış Cennet. Ancak Chronias, tan hiçbir kaynakta tam olarak bahsedilmez. Ne demiş büyük yazarlar? En iyi hikayelerin bir çoğu gizemini korurlar demiş bu da benzer durum işte.

Chronias`a ulşaıp ta geri dönen olmamıştır. Bir kere, her kim ki içinde en ufak bir parça bile karanlık taşıyorsa Chronias tarafından çözünür ve multiverseden varlığı silinir. ürkütü bir durum tabii ancak uydurma olma şansı da var. Belki de kimse gelmesin diye çıkarılmış söylentidir ama giden az sayıda kişinin dönmediği de gerçek (fantazma içinde ne kadar gerçek olur o ayrı konu bir süre durup kendimi sorgulayayım izninle...)

Buraya ulaşanlardan içinde iyilik taşıyanlar ise bu iyilik içlerinde büyür ve Chroias`ın özüne katılırlar. Yani Celestianın parçası olurlar. Bu da ürkütücü aslında da LG yönelimin uç noktasının bu şekilde olması kaçınılmaz bir durum tabii ki...

Zaphkiel`e gelince O`da değişmez bir varlıktır. Diğer 6 katın yöneticileri zaman içinde ölmüş, değişmiş, düşmüş yada şu yada bu nedenle yer değiştirmişlerdir. Ancak sadece Zaphkiel bakîdir. Celestiayı en tepeden yönetir. Diğer lordları derler toplar ve aynı zamanda doğmamış ve kurban edilmiş bebeklerin ruhlarının koruyucusudur.

Ama Zahpkiel de Chronias gibi bir muamma. Sadece en aşmış ötesi iyilik timsali yaratıklar ve tanrılar Onu gerçekten görebilirler. Bunlar için bile O`nun gerçek doğası bilinmezdir. Gizemini korur. Onu görmek, birşeyler istemek, savaşmak (yok artık Dil) vs isteyecek kadar ahmak olanlar da Chronias`a girerler ve çözünüp yok olurlar.

Ancak bana göre bir Chronias var olmalı. Belki de içinde en aşmış melekler, ölümlüerin ruhları ve kayıp iyilik tanrılarını baırndıran dev bir mermer kaledir Chronias. Bunlar bir gün gelecek olan son savaşa hazırlanıyorlardır ve içeride milyonlarca bu çeşit kudretli ruh vardır. En azından ben bu tip bir teoriyi kullanabilirdim.

Fiziksel görünümlerden bahsetmeye gerek yok herhalde bunlar her kitapta vardır zaten...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 12, 2006 3:50 pm Reply with quoteBack to top

Teşekkür ederim Lixer saolasın bilgini konuşturmuşsun çok yardımcı oldun Smile .
    Lixer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 21, 2006 6:32 pm Reply with quoteBack to top

Phantom wrote:
    Teşekkür ederim Lixer saolasın bilgini konuşturmuşsun çok yardımcı oldun Smile .

Bir şey değil. Yardımcı olduysam ne ala Smile

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum